Siberian Federal District Interregional Competition (Junior B/C)
Межрегиональные Спортивные Соревнования СФО среди Девушек и Юношей 13-17 лет
Barnaul (RUS)
6 - 7 February 2021

Women - Junior B
Name                         	                           			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                             	                           			6 Feb  		6 Feb  		7 Feb  		7 Feb  		
Krivonogova, Alena (2003)    	Кривоногова, Алена (2003)  	LB2	RUS	43,58  	1      	2.21,82	2      	1.28,46	2      	5.02,28	2      	
Tikhonova, Olesya            	Тихонова, Олеся            	LB2	RUS	44,00  	2      	2.35,81	15     	1.33,26	8      	5.30,61	17     	
Kim, Ada                     	Ким, Ада                   	LB1	RUS	44,45  	3      	2.29,54	9      	1.32,44	7      	5.23,90	13     	
Sorokina, Viktoriya (2005)   	Сорокина, Виктория (2005)  	LB1	RUS	44,48  	4      	2.28,46	7      	1.30,81	3      	5.14,58	6      	
Dozorceva, Olga              	Дозорцева, Ольга           	LB1	RUS	44,56  	5      	2.15,68	1      	1.27,48	1      	5.01,79	1      	
Kabachevskaya, Evgeniya      	Кабачевская, Евгения       	LB2	RUS	45,42  	6      	2.29,96	10     	1.36,48	12     	5.23,56	12     	
Popova, Elizaveta (2004)     	Попова, Елизавета (2004)   	LB1	RUS	45,53  	7   PR 	2.26,49	5      	1.33,72	9      	5.07,94	4      	
Nepomnyashhikh, Darya        	Непомнящих, Дарья          	LB1	RUS	46,13  	8      	2.27,69	6      	1.31,85	5      	5.05,26	3      	
Kuzneczova, Anastasiya (2004)	Кузнецова, Анастасия (2004)	LB1	RUS	46,32  	9   SB 	2.26,43	4   SB 	1.32,13	6   SB 	5.08,96	5   SB 	
Kalashnikova, Svetlana       	Калашникова, Светлана      	LB2	RUS	46,41  	10     	2.25,16	3      	1.31,79	4      	5.19,19	7      	
Glebova, Marina              	Глебова, Марина            	LB2	RUS	46,44  	11     	2.37,72	17     	1.37,72	15     	5.29,47	16     	
Tyutrina, Antonina           	Тютрина, Антонина          	LB2	RUS	46,50  	12     	2.29,22	8      	1.34,37	11     	5.22,46	10     	
Khasanova, Aleksandra        	Хасанова, Александра       	LB2	RUS	46,78  	13     	2.31,91	11     	1.37,47	14     	5.27,73	15     	
Kovaleva, Vitaliya           	Ковалева, Виталия          	LB1	RUS	46,85  	14     	2.36,05	16     	1.34,30	10     	5.20,50	8      	
Platonenko, Elena            	Платоненко, Елена          	LB2	RUS	48,05  	15     	2.33,93	12     	1.38,11	16     	5.27,55	14     	
Korepanova, Elena            	Корепанова, Елена          	LB2	RUS	48,75  	16     	2.35,33	14     	1.36,75	13     	5.23,45	11     	
Makhnach, Elizaveta          	Махнач, Елизавета          	LB2	RUS	48,79  	17     	2.35,19	13     	1.57,58	19     	5.21,25	9      	
Kolmykova, Anna              	Колмыкова, Анна            	LB2	RUS	49,33  	18     	2.44,46	19     	1.40,69	17     	6.06,35	19     	
Kalacheva, Elizaveta         	Калачева, Елизавета        	LB1	RUS	49,73  	19     	2.39,54	18     	1.42,76	18     	5.38,52	18     	

Women - Junior C
Name                         	                           			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                             	                           			6 Feb  		6 Feb  		7 Feb  		7 Feb  		
Osmekhina, Anna              	Осмехина, Анна             	LC2	RUS	45,53  	1      	2.28,71	1      	1.32,72	1      	5.00,40	1      	
Cherepova, Veronika          	Черепова, Вероника         	LC2	RUS	46,27  	2   SB 	2.34,34	3      	1.35,21	2      	5.28,24	5      	
Popova, Anastasiya (2007)    	Попова, Анастасия (2007)   	LC1	RUS	46,72  	3      	2.39,70	7      	1.38,34	5      	5.31,97	9      	
Dremova, Kaleriya            	Дремова, Калерия           	LC1	RUS	47,19  	4   PR 	2.31,60	2      	1.37,31	3      	5.27,47	3      	
Bryukhanova, Vasilisa        	Брюханова, Василиса        	LC1	RUS	47,92  	5      	2.35,50	5      	1.37,40	4      	5.29,63	6      	
Khokhlova, Arina (2006)      	Хохлова, Арина (2006)      	LC2	RUS	48,58  	6      	2.38,32	6      	1.39,75	8      	5.25,40	2      	
Tomskikh, Aneta              	Томских, Анета             	LC2	RUS	48,79  	7      	2.40,65	8      	1.39,28	7      	5.41,21	10     	
Slavkova, Alina              	Славкова, Алина            	LC1	RUS	49,02  	8   SB 	2.42,03	9   PR 	1.39,95	9   SB 	5.30,95	8   PR 	
Timoshhuk, Karina (2005)     	Тимощук, Карина (2005)     	LC2	RUS	49,93  	9      	2.34,93	4      	1.39,05	6      	5.27,81	4      	
Khusainova, Ajgerim          	Хусаинова, Айгерим         	LC1	RUS	50,70  	10     	2.48,57	11     	1.42,39	10  PR 	5.58,63	12     	
Sharapova, Milana            	Шарапова, Милана           	LC1	RUS	51,58  	11     	2.42,74	10     	1.43,81	11     	5.30,84	7      	
Burlakova, Elizaveta         	Бурлакова, Елизавета       	LC1	RUS	53,41  	12     	2.54,91	12     	1.49,65	12     	5.54,72	11     	

Men - Junior B
Name                         	                           			500m 		3000m  		1500m  		5000m  		
                             	                           			6 Feb  		6 Feb  		7 Feb  		7 Feb  		
Karpushin, Andrej            	Карпушин, Андрей           	MB2	RUS	39,31  	1      	4.46,86	8      	2.21,48	3      	9.04,03	14     	
Burgasov, Danil              	Бургасов, Данил            	MB1	RUS	39,47  	2      	4.38,57	2      	2.23,90	4      	8.34,18	5      	
Butakov, Andrej              	Бутаков, Андрей            	MB2	RUS	39,81  	3      	4.58,51	16     	2.27,36	6      	8.54,35	11     	
Malashhenkov, Fedor          	Малащенков, Федор          	MB1	RUS	40,58  	4      	4.57,39	15     	2.30,54	10     	8.49,44	8      	
Voroshilov, Vladislav        	Ворошилов, Владислав       	MB2	RUS	40,63  	5      	4.51,80	12     	2.31,11	11     	8.55,05	12     	
Ruf, Ilya                    	Руф, Илья                  	MB1	RUS	40,84  	6      	4.38,60	3      	2.19,45	1      	8.33,99	4      	
Khrestyanin, Danil           	Хрестьянин, Данил          	MB2	RUS	41,09  	7      	4.45,08	7      	2.29,03	7      	8.55,57	13     	
Stolyarov, Semen             	Столяров, Семен            	MB2	RUS	41,13  	8      	4.33,88	1      	2.26,11	5      	8.19,34	1      	
Brakorenko, Kirill           	Бракоренко, Кирилл         	MB1	RUS	41,25  	9      	4.42,12	5      	2.30,08	9      	8.47,05	7      	
Chernyshev, Aleksej (2003)   	Чернышев, Алексей (2003)   	MB2	RUS	41,34  	10  PR 	4.38,80	4   PR 	2.21,34	2   SB 	8.26,12	2   PR 	
Zayukov, Ilya                	Заюков, Илья               	MB2	RUS	41,70  	11  PR 	4.49,91	9   PR 	2.31,59	12     	8.53,77	10     	
Sokirko, Igor                	Сокирко, Игорь             	MB1	RUS	42,17  	12  PR 	4.57,30	14     	2.34,00	13     	9.07,05	16     	
Filonenko, Gleb              	Филоненко, Глеб            	MB1	RUS	42,47  	13     	5.08,44	18     	2.35,66	15     	9.44,57	19     	
Mitrofanov, Danil (2004)     	Митрофанов, Данил (2004)   	MB1	RUS	42,49  	14     	5.08,69	19     	2.41,29	17     	9.16,08	17     	
Khromin, Nikita              	Хромин, Никита             	MB2	RUS	42,50  	15     	4.43,32	6      	2.35,05	14     	9.25,50	18     	
Kleshnin, Aleksej            	Клешнин, Алексей           	MB1	RUS	42,69  	16     	4.50,60	11     	2.45,83	18     	8.38,97	6      	
Astakhov, Dmitrij            	Астахов, Дмитрий           	MB2	RUS	43,15  	17     	4.49,96	10     	2.29,46	8      	8.27,29	3      	
Storchakov, Sergej           	Сторчаков, Сергей          	MB1	RUS	44,50  	18     	4.51,83	13     	2.37,93	16     	9.05,97	15     	
Mikhalev, Nikita             	Михалев, Никита            	MB2	RUS	45,62  	19     	4.59,37	17     	2.45,98	19     	8.52,76	9      	

    
                

Native Language Names