International Race
Minsk (BLR)
28 November 2020

Women
Name                       	                         			500m 		1000m  		1500m  		3000m  		5000m  		
Nifantava, Hanna           	Нифонтова, Анна          	LN2	BLR	38,32  	1   PR 	       	       	2.07,43	3      	       	       	       	       	
Sloeva, Ekaterina          	Слоева, Екатерина        	LN3	BLR	39,78  	2   SB 	       	       	2.02,92	1      	       	       	       	       	
Varabyova, Yauheniya       	Воробьева, Евгения       	LN4	BLR	40,49  	3   SB 	1.21,20	1   SB 	       	       	       	       	       	       	
Mikhailava, Tatsiana (1987)	Михайлова, Татьяна (1987)	L30	BLR	41,13  	4   SB 	       	       	2.03,20	2   SB 	       	       	       	       	
Zueva, Marina              	Зуева, Марина            	LSA	BLR	41,54  	5   SB 	       	       	       	       	4.14,65	1      	       	       	
Shostak, Mariia            	Шостак, Марія            	LN1	BLR	43,20  	6      	       	       	       	       	       	       	       	       	
Belaya, Valeriyia          	Белая, Валерия           	LN3	BLR	44,71  	7      	1.32,82	2      	       	       	       	       	       	       	
Kovaleva, Anna             	Ковалёва, Анна           	LN2	BLR	47,38  	8   SB 	       	       	       	       	       	       	7.24,50	1   SB 	

Women - Junior
Name                       	                         			500m   		1000m  		1500m  		
Burmistrava, Krystsina     	Бурмистрова, Кристина    	LA2	BLR	41,73  	1      	       	       	       	WDR    	
Shypulia, Karyna           	Шипуля, Карина           	LA2	BLR	42,18  	2   SB 	       	       	2.13,87	1      	
Bandaryna, Varvara         	Бандарина, Варвара       	LB2	BLR	42,59  	3   SB 	       	       	2.16,11	2      	
Prakapovich, Anastasiya    	Прокопович, Анастасия    	LB2	BLR	43,15  	4      	       	DNS    	       	       	
Tsitsishyna, Palina        	Титишина, Полина         	LA1	BLR	43,33  	5      	1.30,72	2   SB 	       	       	
Antsipava, Dziyana         	Антипова, Диана          	LB2	BLR	43,80  	6   SB 	1.29,80	1      	       	       	
Bahdanava, Vlada           	                         	LC2	BLR	44,54  	7   SB 	1.32,77	5      	       	       	
Shyk, Krystsina            	Шик, Кристина            	LA1	BLR	45,41  	8      	       	       	       	       	
Yakimenka, Valeryia        	Якименко, Валерия        	LC2	BLR	46,02  	9      	1.32,34	4   PR 	       	       	
Polazava, Aryna            	                         	LC2	BLR	46,35  	10     	1.36,02	6      	       	       	
Parashkova, Darya          	Парашкова, Дарья         	LC2	BLR	46,56  	11  PR 	       	       	2.36,86	6      	
Charniakova, Darya         	                         	LYA	BLR	46,61  	12  PR 	1.37,34	7      	       	       	
Aleksandronak, Dana        	Александрёнок, Дана      	LC1	BLR	47,35  	13     	1.38,35	8      	       	       	
Vasilyeva, Viktoryia       	                         	LB1	BLR	47,56  	14  PR 	       	       	2.36,67	5   PR 	
Novikava, Karyna (2005)    	                         	LB1	BLR	47,83  	15     	       	       	       	WDR    	
Tatarenka, Volha           	Татаренко, Ольга         	LA1	BLR	48,06  	16  SB 	       	       	2.31,04	4      	
Kastsenich, Viktoryia      	                         	LC2	BLR	48,65  	17     	       	       	2.49,12	7      	
Vaitsenkova, Rina          	                         	LYA	BLR	54,27  	18     	1.49,08	10     	       	       	
Melyantsava, Darya         	                         	LYB	BLR	54,63  	19  PR 	       	       	       	       	
Hitcheuskaya, Alena        	Хичевская, Алена         	LB2	BLR	57,26  	20     	1.30,79	3   PR 	       	       	
Karzhuyeva, Palina         	Коржуева, Полина         	LB2	BLR	1.02,11	21     	       	       	2.27,06	3      	
Shustsikava, Ulyana        	                         	LYC	BLR	1.02,32	22  PR 	       	       	       	       	
Babrouskaya, Darya         	                         	LYA	BLR	1.08,21	23  SB 	       	       	       	       	
Maskalkova, Anastasiya     	                         	LC2	BLR	1.08,43	24  PR 	       	       	       	       	
Sashuryna, Aliaksandra     	                         	LB2	BLR	       	DNF    	1.39,14	9   PR 	       	       	

Men
Name                       	                         			500m 		1000m  		1500m  		5000m  		
Golovatsiuk, Ignat         	Головатюк, Игнат         	MSA	BLR	35,18  	1   SB 	       	       	       	DNF    	       	       	
Chaban, Artsiom            	Чабан, Артём             	MSA	BLR	36,11  	2   SB 	       	       	       	       	       	       	
Neumiarzhytski, Stefan     	Невмержицкий, Стефан     	MN3	BLR	36,16  	3   PR 	       	       	1.54,09	2   SB 	       	       	
Hapon, Uladzislau          	Гапон, Владислав         	MN1	BLR	36,61  	4      	       	       	       	       	       	       	
Hahiyeu, Yauheni           	Гагиев, Евгений          	MN2	BLR	36,85  	5      	       	       	       	       	       	       	
Rudenko, Victor            	Руденко, Виктор          	MN3	BLR	37,09  	6      	       	       	1.51,68	1      	       	       	
Damaratski, Yahor          	Доморацкий, Егор         	MN2	BLR	37,63  	7      	       	       	       	       	6.48,32	1      	
Kirpichnik, Aliaksei       	Кирпичник, Алексей       	MSA	BLR	37,74  	8      	1.16,73	3      	       	       	       	       	
Kanonik, Mikita            	Каноник, Никита          	MN1	BLR	37,85  	9      	       	       	       	WDR    	       	       	
Bolgov, Evgeniy            	Болгов, Евгений          	MN3	BLR	38,16  	10  SB 	       	       	       	       	6.52,23	2      	
Loseu, Herman              	Лосев, Герман            	MN3	BLR	38,29  	11     	       	       	2.04,61	3      	       	       	
Karpovich, Ivan            	Карпович, Иван           	MN1	BLR	38,40  	12  PR 	1.16,19	2   PR 	       	       	       	       	
Siamenau, Yury             	                         	MN2	BLR	38,64  	13  SB 	       	       	2.09,75	4      	       	       	
Mozheiko, Evgenij          	                         	MN1	BLR	38,87  	14     	1.20,13	4      	       	       	       	       	
Zapoikin, Uladzislau       	Запойкин, Владислав      	MN3	BLR	       	       	1.13,87	1      	       	       	       	       	

Men - Junior
Name                       	                         			500m   		1000m  		1500m  		3000m  		
Brankovskiy, Pavel         	Бранковский, Павел       	MA1	BLR	37,60  	1   PR 	       	       	       	       	       	       	
Fiodarav, Max (2002)       	Федоров, Максим (2002)   	MA1	BLR	37,96  	2   PR 	       	       	       	       	4.09,42	1      	
Piatrou, Ilya              	Петров, Илья             	MB2	BLR	38,50  	3      	       	       	       	       	       	       	
Herman, Andrei             	Герман, Андрей           	MA1	BLR	39,40  	4      	       	       	1.58,37	1      	       	       	
Dziusau, Dzmitry           	Дюсов, Дмитрий           	MB2	BLR	39,50  	5      	       	       	2.05,41	3   SB 	       	       	
Puchkou, Dzianis           	Пучков, Денис            	MB2	BLR	39,60  	6   SB 	       	       	       	       	       	       	
Kazlou, Viktar             	Козлов, Виктор           	MB2	BLR	40,22  	7      	       	       	2.07,55	6      	       	       	
Baraznouski, Artsiom       	                         	MB2	BLR	41,09  	8      	       	       	2.07,49	5   SB 	       	       	
Yashynski, Aliaksei        	                         	MB1	BLR	41,21  	9   PR 	       	       	       	       	       	       	
Makhnovich, Valerey        	Махнович, Валерий        	MB2	BLR	41,23  	10  PR 	1.23,40	3   PR 	       	       	       	       	
Pankratsenkau, Makar       	Понкратенков, Макар      	MA1	BLR	41,29  	11     	       	       	2.05,81	4   PR 	       	       	
Aleksandrovich, Andrei     	                         	MC1	BLR	41,41  	12  PR 	1.22,66	2   PR 	       	       	       	       	
Piatrou, Kiryl             	Петров, Кирилл           	MC1	BLR	42,28  	13     	       	       	       	       	       	       	
Marchenka, Mikita          	Марченко, Никита         	MC1	BLR	42,45  	14  PR 	       	       	2.18,35	7   PR 	       	       	
Vodzianitski, Ivan         	Водяницкий, Иван         	MA1	BLR	43,81  	15  SB 	       	       	       	       	       	       	
Minin, Radomir             	                         	MYB	BLR	44,51  	16     	       	       	       	       	       	       	
Ivanov, Daniil (2003)      	Иванов, Даниил (2003)    	MB2	BLR	45,28  	17     	1.32,71	4      	       	       	       	       	
Volodko, Roman             	Володько, Роман          	MB1	BLR	45,41  	18     	       	       	       	       	5.05,37	4      	
Krupiankou, Kanstantsin    	Крупенков, Константин    	MB1	BLR	45,79  	19     	       	       	2.28,57	8   PR 	       	       	
Saldatsenka, Yauheni       	                         	MYB	BLR	47,08  	20  PR 	       	       	       	       	       	       	
Svitin, Timur              	                         	MC1	BLR	52,86  	21     	1.37,52	5      	       	       	       	       	
Dolgushin, Arseny          	Долгушин, Арсений        	MB2	BLR	54,95  	22  SB 	       	       	2.29,42	9   SB 	       	       	
Kirukhin, Raman            	                         	MYA	BLR	58,05  	23  PR 	       	       	       	       	       	       	
Ramanenka, Stanislau       	                         	MYB	BLR	1.01,67	24     	1.48,72	6   PR 	       	       	       	       	
Kravchenko, Timur          	                         	M?	BLR	1.17,93	25  PR 	       	       	       	       	       	       	
Brankovskiy, Anton         	Бранковский, Антон       	MA1	BLR	       	       	1.15,04	1      	       	       	       	       	
Sharamet, Artsiom          	Шеремет, Артём           	MA2	BLR	       	       	       	DNS    	       	       	       	       	
Mihdaliou, Mikita          	Мигдалёв, Никита         	MB2	BLR	       	       	       	       	2.01,66	2      	       	       	
Kniazev, Igor              	Князев, Игорь            	MB1	BLR	       	       	       	       	       	       	4.43,37	2      	
Gavrilchik, Roman          	Гаврильчик, Роман        	MB1	BLR	       	       	       	       	       	       	4.49,83	3   SB 	

    
                

Native Language Names