Speed Skating Development Competition 2020
Tomaszów-Mazowiecki (POL)
24 July 2020

Ladies
Name                    			500m   		500m   		1000m  		1500m  		300m 		
Gonzalez Salazar, Luisa 	LB2	ESP	42,27  	1   SB 	       	       	1.31,99	4   SB 	       	       	       	       	
Cabrera, Sara           	LN1	ESP	42,44  	2   SB 	       	       	1.24,91	1   SB 	       	       	       	       	
Bíró, Hanna             	LB2	HUN	43,25  	3   SB 	       	       	1.27,44	2   SB 	       	       	       	       	
Moreno, Teresa          	LN2	ESP	43,74  	4   SB 	       	       	       	       	2.19,12	2   PR 	       	       	
Llop, Hannah            	LB1	ESP	44,39  	5   PR 	46,08  	1      	       	       	       	       	       	       	
Espin, Julia            	LC2	ESP	44,83  	6   SB 	       	       	1.31,52	3   SB 	       	       	       	       	
Gnandt, Andrea          	LB1	ROU	46,48  	7   SB 	       	       	1.33,76	5   SB 	       	       	       	       	
Harabagiu, Mara         	LB1	ROU	47,19  	8   SB 	       	       	1.35,32	6   SB 	       	       	       	       	
Rodriguez, Ona          	LYA	ESP	47,30  	9   PR 	       	       	1.36,53	7   PR 	       	       	       	       	
Syguła, Sandra          	LYC	POL	47,61  	10  PR 	       	       	1.42,28	10  SB 	       	       	       	       	
Poplová, Michaela       	LA1	CZE	47,65  	11  PR 	       	       	       	       	2.28,41	4   PR 	       	       	
Gnandt, Klara           	LC1	ROU	47,89  	12  SB 	       	       	1.38,52	8   SB 	       	       	       	       	
Seoane, Monica          	LC1	ESP	50,01  	13  SB 	       	       	1.40,16	9   PR 	       	       	       	       	
Hartychová, Karolina    	LC2	CZE	50,25  	14  PR 	       	       	       	       	2.47,96	6   PR 	       	       	
Borzuta, Aleksandra     	LC1	POL	51,43  	15  SB 	       	       	       	       	2.45,60	5   PR 	       	       	
Tellez, Mireia          	LYA	ESP	52,84  	16  PR 	       	       	1.48,88	11  PR 	       	       	       	       	
Kierebińska, Dominika   	LYC	POL	53,95  	17  PR 	       	       	       	       	       	       	32,58  	1   SB 	
Onuśkova, Zoja          	LYB	SVK	56,05  	18  PR 	57,22  	2      	       	       	       	       	       	       	
Hýžová, Vanesa          	LYA	CZE	57,05  	19  PR 	       	       	2.00,60	12  SB 	       	       	       	       	
Pflegerova, Tereza      	LB1	CZE	59,71  	20  PR 	       	       	2.10,03	13  PR 	       	       	       	       	
Kmecova, Jela           	LYB	SVK	1.04,52	21  PR 	1.05,21	3      	       	       	       	       	       	       	
Obirek, Hanna           	LYC	POL	1.06,76	22  SB 	       	       	       	       	       	       	32,82  	2   SB 	
Nagyova, Sophia         	LYC	SVK	1.07,78	23  PR 	       	       	       	       	       	       	       	       	
Kmecova, Zoja           	LYD	SVK	       	DNF    	1.12,46	4   PR 	       	       	       	       	       	       	
Carreño, Ainoa          	LA2	ESP	       	       	       	       	       	       	2.14,69	1   SB 	       	       	
Sobota, Patrycja        	LB1	POL	       	       	       	       	       	       	2.26,34	3   SB 	       	       	

Men
Name                    			500m   		500m 		1000m  		1500m  		3000m  		
Llop, Nil               	MA1	ESP	37,56  	1   SB 	       	       	1.15,11	1   SB 	       	       	       	       	
Klembara, Jakub         	MN3	SVK	38,90  	2   SB 	39,34  	1      	       	       	       	       	       	       	
Nitu, Gabriel Eduard    	MB1	ROU	39,27  	3   SB 	       	       	1.18,38	2   PR 	       	       	       	       	
Militaru, Nicolae Răzvan	MA2	ROU	39,74  	4   SB 	       	       	1.20,03	4   SB 	       	       	       	       	
Rezzonico, Alexander    	MB2	ESP	39,85  	5   PR 	       	       	1.19,23	3   PR 	       	       	       	       	
Barbera, Stephane       	MN2	ESP	40,07  	6   SB 	       	       	1.21,32	5   SB 	       	       	       	       	
Fierar, Adrian          	MB2	ROU	40,76  	7   SB 	       	       	       	       	       	       	4.06,58	1   PR 	
Robla, Manel            	MB2	ESP	41,72  	8   PR 	       	       	1.21,50	6   PR 	       	       	       	       	
Varga, Boris            	MN1	SVK	42,85  	9   PR 	43,33  	2      	       	       	       	       	       	       	
Moldanschi, Rares       	MB1	ROU	43,08  	10  SB 	       	       	1.27,27	7   PR 	       	       	       	       	
Popl, Matěj             	MC2	CZE	44,33  	11  PR 	       	       	       	       	       	       	4.59,05	2   PR 	
Šimko, Daniel           	MB2	SVK	44,37  	12  PR 	44,54  	3      	       	       	       	       	       	       	
Hric, František         	MN1	SVK	46,84  	13  PR 	47,16  	4      	       	       	       	       	       	       	
Vargośko, Jan           	MA1	SVK	47,33  	14  PR 	47,59  	5      	       	       	       	       	       	       	
Dohnalik, Pavel         	MSA	CZE	47,41  	15  PR 	       	       	       	       	2.27,08	1   SB 	       	       	
Roldán Ferrar, Ivan     	MB1	ESP	48,43  	16  PR 	       	       	1.34,20	8   PR 	       	       	       	       	
Ruiz, Iker              	MYA	ESP	51,00  	17  PR 	       	       	1.46,46	9   PR 	       	       	       	       	
Strnad, Matous          	MYB	CZE	55,87  	18  PR 	       	       	1.56,69	10  SB 	       	       	       	       	
Paroulek, Patrik        	MC1	SVK	56,77  	19  SB 	57,82  	7      	       	       	       	       	       	       	
Karaba, Jakub           	MYE	SVK	57,24  	20  PR 	59,36  	8      	       	       	       	       	       	       	
Paroulek, Samuel        	MYC	SVK	58,04  	21     	57,31  	6   PR 	       	       	       	       	       	       	
Balak, Denis            	MYD	CZE	58,51  	22  SB 	       	       	2.03,97	11  SB 	       	       	       	       	
Kurš, Marek             	MYA	CZE	1.02,69	23  SB 	       	       	2.23,03	12  SB 	       	       	       	       	

    
                

Native Language Names