BC Long Track Championship 2020
Fort Saint John (CAN)
25 - 26 January 2020

Ladies - Senior/Junior
Name                   			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                       			25 Jan 		25 Jan 		26 Jan 		26 Jan 		
Lloyd, Sylvie          	LN4	CAN	42,57  	1   PR 	2.20,05	1      	1.28,26	1      	5.12,56	2   PR 	
Seely, Madison         	LB1	CAN	45,02  	2   PR 	2.21,69	2      	1.31,35	2      	5.07,69	1      	
Brynjolfson, Katherine 	LB1	CAN	53,88  	3   PR 	2.52,74	4   PR 	1.51,42	4   PR 	6.27,41	4   PR 	
Hoffman, Hana          	LB2	CAN	59,49  	4   SB 	2.37,72	3   PR 	1.39,89	3   PR 	5.50,51	3   SB 	

Ladies - Masters
Name                   			500m   		1500m  		1000m  		3000m   		
                       			25 Jan 		25 Jan 		26 Jan 		26 Jan  		
Silzer, Diane          	L60	CAN	51,19  	1   SB 	2.39,38	1   SB 	1.42,30	1   SB 	5.44,04 	1   SB 	
Chandler, Fiona        	LA2	CAN	1.08,59	2   PR 	3.17,44	2   PR 	2.01,03	2   PR 	7.07,08 	2   PR 	
Roberts, Jodi          	L40	CAN	1.10,72	3   PR 	3.46,67	4   PR 	2.18,37	3   PR 	7.25,29 	3   PR 	
van der Merwe, Shirley 	L45	CAN	1.14,21	4   PR 	4.38,61	5   PR 	2.50,84	5   PR 	10.03,80	5   PR 	
Wright, Julia          	L35	CAN	1.17,46	5   PR 	3.39,45	3   PR 	2.22,31	4   PR 	8.12,91 	4   PR 	

Ladies - T2T
Name                   			500m   		1500m  		
                       			26 Jan 		26 Jan 		
Bennie, Sidney         	LC2	CAN	46,14  	1      	2.22,73	1      	
Sernoski, Charlotte    	LC2	CAN	47,84  	2   PR 	2.24,66	2   PR 	
Wagner, Katherine      	LC2	CAN	50,91  	3   SB 	2.44,00	8   PR 	
Key, Cheyenne          	LC1	CAN	51,00  	4   PR 	2.43,17	6      	
Liu, Anya              	LC2	CAN	51,23  	5   PR 	2.41,84	5   PR 	
Thomas, Rebecca        	LC1	CAN	51,26  	6      	2.36,04	3   PR 	
Smith, Elizabeth       	LC1	CAN	51,54  	7   PR 	2.43,77	7   PR 	
Pankratz, Sophia       	LC2	CAN	51,65  	8   PR 	2.45,22	9   PR 	
Ludeman, Willa         	LC2	CAN	52,89  	9   PR 	2.48,13	10  PR 	
Haaheim, Calla         	LYA	CAN	53,17  	10  PR 	       	       	
Hoffman, Ally          	LYA	CAN	53,70  	11  PR 	       	       	
Halperin, Talia        	LYB	CAN	55,11  	12  PR 	       	       	
Hanson, Sarah          	LYB	CAN	56,18  	13  PR 	       	       	
Escobar Ballen, Manuela	LYB	CAN	56,79  	14  PR 	       	       	
Grewal, Prabhnoor      	LYB	CAN	56,86  	15     	       	       	
Wagner, Nora           	LYB	CAN	58,10  	16  PR 	       	       	
Clarke, Emily          	LYB	CAN	58,59  	17  PR 	       	       	
Jones, Pareesa         	LYA	CAN	59,54  	18  PR 	       	       	
Hansen, Maria          	LYB	CAN	59,89  	19  PR 	       	       	
Anderson, Naomi        	LYB	CAN	1.06,81	20  PR 	       	       	
Turner, Leah           	LC2	CAN	1.07,81	21  SB 	2.40,06	4   PR 	
North, Emma            	LC1	CAN	       	DNS    	       	DNS    	
Alexander, Avalin      	LC2	CAN	       	DNS    	       	DNS    	

Men - Junior
Name                   			500m 		1500m  		1000m  		5000m  		
                       			25 Jan 		25 Jan 		26 Jan 		26 Jan 		
Telizyn, Joshua        	MA1	CAN	37,14  	1      	1.56,12	1      	1.13,20	1      	7.56,01	3      	
Hanson, Kieran         	MB2	CAN	37,54  	2      	1.58,65	2      	1.15,73	2      	7.49,41	1      	
Guliov, Nicholas       	MB2	CAN	39,77  	3      	2.02,21	3      	1.18,25	3      	7.51,04	2      	
Mong, Adam             	MB2	CAN	42,16  	4      	       	DNF    	1.27,26	4      	8.59,53	4      	

Men - Masters
Name                   			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                       			25 Jan 		25 Jan 		26 Jan 		26 Jan 		
Fitzpatrick, Keven     	M35	CAN	47,69  	1   SB 	2.26,88	1   SB 	1.32,25	1   SB 	5.12,65	1   SB 	
Connell, David         	M55	CAN	47,96  	2   SB 	2.29,78	2   SB 	1.34,58	2   SB 	5.14,81	2   SB 	
Roberts, Tyler         	M35	CAN	49,54  	3   PR 	2.47,81	3   PR 	1.42,32	3   PR 	6.16,96	3   PR 	
Lazaruk, Terry         	M45	CAN	54,03  	4   SB 	3.03,39	6   SB 	1.53,43	5   SB 	6.53,16	6   PR 	
Kennett, Malcolm       	M40	CAN	56,26  	5   PR 	2.52,38	4   PR 	1.49,54	4   PR 	6.17,54	4   PR 	
Ryder, Michael         	MSA	CAN	57,70  	6   PR 	3.02,71	5   PR 	1.56,75	6   PR 	6.37,46	5   SB 	

Men - T2T
Name                   			500m   		1500m  		
                       			26 Jan 		26 Jan 		
Benn, Nate             	MB1	CAN	40,33  	1   PR 	2.09,33	1      	
Thomas, Cameron        	MB1	CAN	42,62  	2      	2.12,38	2      	
Haaheim, Erik          	MB1	CAN	42,68  	3   PR 	       	DQ     	
Hanson, Jack           	MC2	CAN	44,09  	4      	2.13,33	3      	
Rubuliak, Noah         	MC2	CAN	44,57  	5      	2.16,03	4      	
Barnsdale, Asher       	MB1	CAN	45,90  	6   PR 	2.18,16	5   PR 	
Chan, Wilfred          	MC2	CAN	46,04  	7   PR 	       	DQ     	
Mitchell, Matthew      	MC1	CAN	46,49  	8   PR 	       	       	
Daniels, Mattias       	MYA	CAN	48,56  	9   PR 	       	       	
Hill, John             	MYA	CAN	49,13  	10  PR 	       	       	
Turner, Adam           	MYA	CAN	49,71  	11  PR 	       	       	
Barnsdale, Arthur      	MC1	CAN	50,23  	12  PR 	       	       	
MacGregor, Austin      	MYA	CAN	50,34  	13     	       	       	
Gu, Patrick            	MC1	CAN	51,71  	14  PR 	       	       	
Havelka, Theory        	MC1	CAN	54,63  	15  PR 	       	       	
Ludeman, FInley        	MYA	CAN	55,83  	16  PR 	       	       	
Konwicki, Benjamin     	MYA	CAN	55,94  	17     	       	       	
Baumann, Nolan         	MC1	CAN	56,56  	18  PR 	       	       	
Vansickle, Nolan       	MYA	CAN	57,43  	19  PR 	       	       	
Ahmed, Subhan          	MYA	CAN	1.18,48	20     	       	       	
Earl, Christopher      	MYA	CAN	       	DNS    	       	       	

    
                

Native Language Names