Tatra Cup
Zakopane (POL)
20 - 22 December 2019

Ladies
Name                        	                      			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                            	                      			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 		
Hogaş, Mihaela              	                      	LN2	ROU	40,24  	1      	2.20,23	3      	1.23,25	1      	       	       	
Stănică, Bianca             	                      	LN3	ROU	41,88  	2      	2.13,09	1      	1.24,31	2      	4.45,28	1      	
Haldan, Andreea             	                      	LN2	ROU	42,03  	3      	2.19,42	2      	1.27,22	3      	5.04,23	2      	
Moreno, Teresa              	                      	LN1	ESP	44,25  	4      	2.25,65	4   SB 	1.31,72	4      	5.08,76	3   PR 	

Ladies - Junior A
Name                        	                      			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                            	                      			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 		
Cabrera, Sara               	                      	LA2	ESP	41,81  	1      	2.17,75	1      	1.23,76	1   PR 	4.50,65	1      	
Carreño, Ainoa              	                      	LA1	ESP	42,82  	2      	2.19,90	3      	1.26,16	2      	5.06,51	3   SB 	
Ionel, Ramona               	                      	LA1	ROU	42,84  	3      	2.25,15	6      	1.27,08	5      	5.28,24	8   SB 	
Shypulia, Karyna            	Шипуля, Карина        	LA1	BLR	42,98  	4      	       	       	1.26,90	4      	       	       	
Langa, Nerea                	                      	LA2	ESP	43,69  	5      	2.26,21	7   PR 	1.28,10	7      	5.09,10	5   PR 	
Kluk, Aleksandra            	                      	LA2	POL	44,05  	6      	2.21,13	4      	1.28,17	8      	5.20,23	6      	
Mrugała, Urszula            	                      	LA1	POL	44,24  	7      	2.19,68	2      	1.30,69	9      	       	       	
Krupenkova, Ekaterina       	Крупенькова, Екатерина	LA1	BLR	44,77  	8      	2.28,90	8      	1.34,03	10     	5.24,46	7      	
Manolache, Roxana-Elena     	                      	LA2	ROU	44,88  	9      	2.21,17	5      	1.26,81	3      	5.00,75	2      	
Malinovszky, Lilla          	                      	LA1	HUN	44,88  	9      	       	       	1.34,13	11  SB 	       	       	
Faderewska, Alicja          	                      	LA1	POL	45,97  	11     	2.29,55	9      	1.27,81	6   SB 	5.06,96	4      	
Constantinescu, Nicole Ligia	                      	LA2	ROU	46,62  	12  SB 	2.33,34	11  SB 	1.39,41	13  SB 	5.44,94	10  SB 	
Hrytsenko, Viktoria         	                      	LA1	UKR	46,99  	13  PR 	2.42,64	12     	1.40,22	14     	5.52,89	11  SB 	
Kozłowska, Nikola           	                      	LA2	POL	47,23  	14     	2.33,02	10     	1.36,61	12     	5.33,34	9   SB 	
Al Sagban, Iasmin           	                      	LA2	ROU	53,19  	15  SB 	2.52,50	13  SB 	1.51,24	15  SB 	6.32,20	12  SB 	

Ladies - Junior B
Name                        	                      			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                            	                      			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 		
Gonzalez Salazar, Luisa     	                      	LB1	ESP	41,25  	1   NR 	2.18,25	1      	1.28,16	3      	       	       	
Prakapovich, Anastasiya     	Прокопович, Анастасия 	LB1	BLR	41,94  	2      	       	       	1.28,12	2      	       	       	
Smędzik, Magdalena          	                      	LB1	POL	42,00  	3      	       	       	1.29,78	6      	       	       	
Füzesy, Ilka                	                      	LB1	ROU	42,14  	4      	2.24,17	4      	1.28,35	4      	5.24,55	4   SB 	
Bíró, Hanna                 	                      	LB1	HUN	42,36  	5      	2.20,23	2      	1.28,80	5      	5.14,10	1   PR 	
Sączek, Zuzanna             	                      	LB2	POL	42,38  	6   SB 	2.20,51	3      	1.32,41	7      	5.18,65	3   SB 	
Bandaryna, Varvara          	Бандарина, Варвара    	LB1	BLR	43,43  	7      	       	       	1.26,89	1      	       	       	
Alvarez Fernandez, Carla    	                      	LB1	ESP	44,27  	8   PR 	2.31,50	6   PR 	1.36,47	9   SB 	       	       	
Hurdjiy, Daria              	                      	LB1	UKR	44,75  	9      	2.31,33	5   SB 	1.34,12	8      	5.15,75	2   PR 	
Roslik, Yana                	Рослик, Яна           	LB2	BLR	45,28  	10     	2.35,10	10     	1.38,08	12     	5.41,14	6   SB 	
Kotfasińska, Zofia          	                      	LB1	POL	46,38  	11     	2.33,64	9      	1.37,39	10     	5.37,22	5   PR 	
Budna, Julia                	                      	LB1	POL	46,50  	12     	2.32,31	7   SB 	1.37,91	11     	5.47,74	7   SB 	
Snikere, Patricija          	                      	LB1	LAT	47,57  	13  NRJ	2.40,58	12  NRJ	1.40,98	14     	       	       	
Ziemianin, Zuza             	                      	LB2	POL	48,52  	14     	2.33,24	8      	1.39,16	13     	       	       	
Gomez, Sheila               	                      	LB1	ESP	49,27  	15     	2.39,18	11  PR 	1.41,19	15     	       	       	
Eistre, Viktoria            	                      	LB1	EST	50,07  	16  PR 	2.49,45	13     	1.43,96	16  PR 	5.55,35	8   PR 	
Neag, Alexia                	                      	L?	ROU	57,77  	17  PR 	3.10,27	14  PR 	2.01,36	17  PR 	6.50,30	9   PR 	

Ladies - Junior C
Name                        	                      			500m   		1500m  		1000m  		3000m  		
                            	                      			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 		
Kubin, Liwia                	                      	LC2	POL	43,58  	1      	2.19,58	1      	1.28,23	1      	       	DQ     	
Espin, Julia                	                      	LC1	ESP	44,42  	2      	2.27,94	2   PR 	1.34,58	3      	       	       	
Gnandt, Andrea              	                      	LC2	ROU	45,59  	3   PR 	2.28,59	3   PR 	1.33,65	2      	       	       	
Llop, Hannah                	                      	LC2	ESP	46,06  	4   PR 	2.43,09	8   PR 	1.39,79	6      	       	       	
Jankovska, Laura            	                      	LC1	LAT	46,93  	5   NRJ	2.41,85	7   PR 	1.37,64	5   NRJ	       	       	
Harabagiu, Mara             	                      	LC2	ROU	48,86  	6   SB 	2.29,71	4   PR 	1.39,85	7      	       	       	
Hnatiuk, Hanna              	                      	LC1	UKR	50,01  	7   PR 	2.30,10	6   PR 	1.41,03	8   PR 	5.45,15	2      	
Morosanu, Maria             	                      	LC2	ROU	50,64  	8   SB 	2.44,87	9   SB 	1.48,73	10     	       	       	
Sawicka, Lidia              	                      	LC1	POL	50,86  	9      	2.44,96	10  PR 	       	       	       	       	
Kulias, Anna                	                      	LC2	UKR	51,27  	10     	2.49,07	12     	1.44,14	9      	6.37,89	4      	
Francu Citre, Antonia       	                      	LC2	ROU	54,59  	11  SB 	3.07,59	13  SB 	1.57,78	12     	       	       	
Gąsienica-Roj, Marcelina    	                      	LC2	POL	56,10  	12     	2.45,78	11     	1.51,44	11     	5.49,96	3   PR 	
Moldovan, Andreea           	                      	LC2	ROU	58,93  	13  SB 	3.12,64	14  PR 	2.06,41	14  SB 	       	       	
Stopka, Martyna             	                      	LC2	POL	1.00,01	14     	       	       	1.58,49	13     	       	       	
Kosińska, Martyna           	                      	LC2	POL	1.26,76	15     	       	       	       	       	       	       	
Łukaszczyk, Aleksandra      	                      	LC1	POL	       	       	2.29,83	5      	1.36,94	4      	5.32,18	1   PR 	

Ladies - Junior D
Name                        	                      			500m   		1000m  		500m   		1000m  		
                            	                      			21 Dec 		21 Dec 		22 Dec 		22 Dec 		
Gnandt, Klara               	                      	LYA	ROU	47,41  	1   PR 	1.35,07	1   PR 	47,68  	1      	1.38,70	1      	
Rodriguez, Ona              	                      	LYB	ESP	47,96  	2   PR 	1.41,33	3   PR 	47,83  	2   PR 	1.43,43	3      	
Párvu, Teodora              	                      	LYA	ROU	48,56  	3   SB 	1.40,94	2   SB 	49,39  	4      	1.42,61	2      	
Gintere, Madara             	                      	LYB	LAT	48,85  	4   PR 	1.45,27	6   PR 	48,71  	3   PR 	1.44,95	5   PR 	
Prohorenko, Kerli           	                      	LYA	EST	49,76  	5   PR 	1.43,16	4   PR 	50,53  	6      	1.45,23	6      	
Seoane, Monica              	                      	LYA	ESP	49,90  	6   PR 	1.43,60	5   PR 	50,24  	5      	1.44,28	4      	
Valge, Magdaleena           	                      	LYA	EST	51,26  	7   PR 	1.48,73	7   PR 	51,21  	8   PR 	1.50,65	8      	
Moise, Bianca               	                      	LYA	ROU	51,49  	8   PR 	1.48,76	8   SB 	50,78  	7   PR 	1.47,35	7   PR 	
Barsu, Maria Codruta        	                      	LYB	ROU	52,27  	9   SB 	1.50,57	9      	51,41  	9   PR 	2.06,45	12     	
Manescu, Carmen             	                      	LYB	ROU	55,16  	10  PR 	1.59,26	12  PR 	55,76  	10     	2.03,10	11     	
Tellez, Mireia              	                      	LYB	ESP	57,27  	11     	1.57,45	11  PR 	55,76  	10     	1.58,90	10     	
Żytko, Małgosia             	                      	LYB	POL	58,12  	12  PR 	1.57,44	10     	58,39  	12     	1.56,05	9   PR 	
Gąsienica, Wiktoria         	                      	LYB	POL	1.00,27	13  PR 	2.13,37	14  PR 	1.00,63	13     	2.16,45	14     	
Łojas, Wiktoria             	                      	LYB	POL	1.10,55	14  PR 	       	       	1.24,25	18     	       	       	
Anitan, Ana                 	                      	LYB	ROU	1.11,47	15  SB 	       	       	       	       	       	       	
Niculae, Maria              	                      	L?	ROU	       	DQ     	2.11,71	13  PR 	1.01,47	14  PR 	2.10,35	13  PR 	
Suchowian, Izabela          	                      	LC1	POL	       	       	       	       	1.10,51	15  PR 	       	       	
Łatak, Martyna              	                      	LYA	POL	       	       	       	       	1.10,65	16  PR 	       	       	
Jurgowska, Karolina         	                      	LC1	POL	       	       	       	       	1.11,76	17  PR 	       	       	

Ladies - Junior E
Name                        	                      			500m   		300m 		500m   		300m 		
                            	                      			21 Dec 		21 Dec 		22 Dec 		22 Dec 		
Stanciu, Diana-Cezara       	                      	LYD	ROU	52,66  	1   PR 	32,42  	2   SB 	51,31  	1   PR 	31,56  	1   SB 	
Felea, Irina                	                      	LYD	ROU	52,74  	2   PR 	32,07  	1   SB 	52,19  	2   PR 	32,21  	2      	
Pagar, Victoria             	                      	LYC	EST	56,91  	3   PR 	34,54  	4   SB 	56,14  	3   PR 	34,60  	4      	
Morarescu, Maia Maria       	                      	LYC	ROU	57,11  	4   PR 	34,29  	3   SB 	58,12  	6      	34,11  	3   SB 	
Baloi, Selena               	                      	L?	ROU	57,83  	5   PR 	34,64  	5   SB 	57,59  	4   PR 	35,20  	5      	
Indela, Lisanne             	                      	LYC	EST	1.03,51	6   PR 	38,40  	8   SB 	1.01,98	9   PR 	36,85  	7   SB 	
Munteanu, Cleopatra         	                      	L?	ROU	1.05,01	7   PR 	38,92  	9   SB 	1.01,95	8   PR 	37,07  	9   SB 	
Valinescu, Ana              	                      	LYC	ROU	1.06,13	8   SB 	34,83  	6   SB 	57,97  	5   PR 	35,76  	6      	
Kmecova, Jela               	                      	LYC	SVK	1.14,46	9   PR 	43,37  	11  SB 	1.12,67	11  PR 	43,93  	12     	
Onuśkova, Zoja              	                      	LYC	SVK	1.16,09	10  PR 	41,34  	10  SB 	1.09,40	10  PR 	40,61  	10  SB 	
Nagyova, Sophia             	                      	LYD	SVK	1.16,83	11  PR 	47,63  	12  SB 	1.13,95	12  PR 	43,35  	11  SB 	
Bończyk, Marysia            	                      	LYD	POL	1.25,81	12  PR 	50,58  	13  SB 	       	       	       	       	
Jurgowska, Emilia           	                      	LYC	POL	1.28,85	13  PR 	       	       	       	       	       	       	
Tarmet, Lisandra            	                      	LYC	EST	       	DQ     	36,22  	7   SB 	59,27  	7   PR 	36,98  	8      	

Ladies - Junior F
Name                        	                      			500m   		100m 		500m   		100m 		
                            	                      			21 Dec 		21 Dec 		22 Dec 		22 Dec 		
Adafinei, Ania              	                      	L?	ROU	1.01,28	1   PR 	14,40  	1   SB 	1.01,46	1      	14,47  	1      	
Arsene, Maria               	                      	LYE	ROU	1.01,52	2   PR 	14,49  	2   SB 	1.02,43	2      	14,57  	2      	
Bacila, Anastasia Elena     	                      	L?	ROU	1.02,38	3   PR 	14,94  	5   SB 	1.10,19	6      	15,14  	4      	
Felea, Eufimia              	                      	L?	ROU	1.04,61	4   PR 	14,67  	3   SB 	1.13,04	7      	18,94  	9      	
Badea, Bianca               	                      	L?	ROU	1.07,02	5   PR 	15,28  	6   SB 	1.06,79	4   PR 	15,41  	5      	
Tompi, Ioanna               	                      	L?	ROU	1.16,33	6   PR 	14,76  	4   SB 	1.05,07	3   PR 	15,05  	3      	
Kmecova, Zoja               	                      	LYE	SVK	1.17,76	7   PR 	17,24  	9   SB 	1.18,81	9      	16,88  	8   SB 	
Manta, Teodora              	                      	L?	ROU	1.30,94	8   PR 	17,05  	8   SB 	1.16,96	8   PR 	16,48  	7   SB 	
Avramescu, Alessia          	                      	L?	ROU	       	       	15,44  	7   SB 	1.07,78	5   PR 	16,14  	6      	
Onuskova, Tamara            	                      	L?	SVK	       	       	20,56  	10  SB 	       	       	       	       	
Łukaszczyk, Gloria          	                      	LYF	POL	       	       	       	       	       	       	19,73  	10  SB 	

Ladies - Masters
Name                        	                      			1500m  		500m 		1000m  		
                            	                      			21 Dec 		22 Dec 		22 Dec 		
Trzebunia, Alicja           	                      	L40	POL	2.43,04	1   SB 	51,22  	2   SB 	1.39,40	1   SB 	
Pandyra, Cecylia            	                      	L55	POL	2.49,84	2      	54,31  	3      	1.47,06	3   SB 	
Karabova, Renata            	                      	L30	SVK	       	       	48,44  	1   SB 	1.39,68	2   SB 	

Ladies - Out of Competition
Name                        	                      			1500m  		500m   		3000m  		100m 		
                            	                      			20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 		21 Dec 		
Czyszczoń, Magdalena        	                      	LSA	POL	2.12,39	1   SB 	       	       	4.35,23	1      	       	       	
Jurgowska, Karolina         	                      	LC1	POL	       	       	1.18,28	1   PR 	       	       	16,68  	1   SB 	

Men
Name                        	                      			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                            	                      			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 		
Burzykowski, Dawid          	                      	MN3	POL	37,03  	1      	       	       	       	       	       	       	
Klembara, Jakub             	                      	MN2	SVK	38,46  	2   SB 	2.09,66	5   SB 	1.20,05	2   SB 	       	       	
Barbera, Stephane           	                      	MN1	ESP	39,33  	3      	2.05,94	3      	1.20,39	3      	       	       	
Nedelea, Cosmin Ionuţ       	                      	MN1	ROU	39,42  	4      	2.00,67	1      	1.18,47	1      	4.30,57	2      	
Jakubski, Radosław          	                      	MN4	POL	39,75  	5      	2.02,48	2      	       	       	4.20,74	1      	
Shevchuk, Yaroslav          	                      	MN1	UKR	39,84  	6   PR 	2.07,70	4      	1.20,65	4   PR 	4.44,39	3      	
Vigants, Endijs             	                      	MN4	LAT	42,42  	7   PR 	2.12,83	6   PR 	1.24,16	5   PR 	       	       	
Popa, Cristian (1996)       	                      	MSA	ROU	44,58  	8   SB 	2.26,18	7   SB 	1.33,24	6   SB 	5.31,96	4   SB 	

Men - Junior A
Name                        	                      			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                            	                      			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 		
Nałęcki, Piotr              	                      	MA2	POL	37,39  	1   PR 	1.55,08	1      	1.15,81	1      	4.16,53	1      	
Valge, Joonas               	                      	MA2	EST	37,71  	2   SB 	2.03,18	3      	1.16,09	2   SB 	4.22,50	3      	
Zakrzewski, Jakub           	                      	MA1	POL	38,42  	3      	       	       	1.17,49	3      	       	       	
Mozheiko, Evgenij           	                      	MA2	BLR	38,87  	4      	1.58,49	2      	       	       	4.17,71	2      	
Ostrowski, Paweł            	                      	MA2	POL	40,30  	5      	2.07,20	5   SB 	       	       	       	       	
Vicos, Marcos               	                      	MA2	ESP	41,62  	6   PR 	2.14,54	6   PR 	1.21,67	5      	4.37,29	4   PR 	
Nalepka, Adrian             	                      	MA2	POL	42,11  	7      	2.05,01	4      	1.19,92	4      	       	       	
Varga, Boris                	                      	MA2	SVK	43,51  	8   SB 	2.15,37	7   PR 	1.27,30	6   PR 	       	       	

Men - Junior B
Name                        	                      			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                            	                      			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 		
Llop, Nil                   	                      	MB2	ESP	36,03  	1   NR 	1.54,41	1      	1.12,06	1      	4.20,03	1   PR 	
Brankovskiy, Anton          	Бранковский, Антон    	MB2	BLR	39,46  	2      	1.58,84	3      	1.17,52	3      	4.23,39	2      	
Rezzonico, Alexander        	                      	MB1	ESP	39,88  	3   PR 	2.06,29	6   PR 	1.19,55	7   PR 	4.39,43	6   PR 	
Fierar, Adrian              	                      	MB1	ROU	40,12  	4   PR 	2.05,48	5      	1.20,92	8      	4.23,41	3      	
Fiodarav, Max (2002)        	Федоров, Максим (2002)	MB2	BLR	40,37  	5      	       	       	1.16,82	2      	       	       	
Rzepka, Maksymilian         	                      	MB1	POL	40,92  	6      	1.58,45	2   PR 	1.18,67	5      	4.25,57	4      	
Puchkou, Dzianis            	Пучков, Денис         	MB1	BLR	40,94  	7      	2.01,87	4      	1.19,26	6      	4.28,68	5      	
Herman, Andrei              	Герман, Андрей        	MB2	BLR	41,19  	8      	       	       	1.18,17	4      	       	       	
Robla, Manel                	                      	MB1	ESP	43,31  	9   PR 	2.14,49	7   PR 	1.25,55	9      	4.39,99	7   PR 	
Bogretsov, Saveli           	                      	MB2	EST	43,47  	10  PR 	2.25,32	10  SB 	1.32,58	12     	5.02,71	10  SB 	
Miglinieks, Arturs          	                      	MB1	LAT	44,37  	11  PR 	2.19,52	9   NRJ	1.32,80	13     	       	       	
Panait, Damian              	                      	MB2	ROU	44,62  	12  SB 	2.18,13	8   SB 	1.29,79	10  SB 	5.02,30	9   SB 	
Stoia, Filip                	                      	MB2	ROU	45,56  	13  PR 	2.27,81	14  PR 	1.36,14	15     	5.12,54	12  PR 	
Shynkar, Vladislav          	                      	MB2	UKR	45,78  	14  SB 	2.26,02	13     	1.32,08	11     	5.03,76	11  SB 	
Šimko, Daniel               	                      	MB1	SVK	45,93  	15     	2.25,88	12  SB 	1.38,24	16  SB 	       	       	
Długi, Adrian               	                      	MB2	POL	46,18  	16     	2.44,10	15  PR 	1.38,93	17     	       	       	
Reinsons, Sandis            	                      	MB2	LAT	46,65  	17     	2.25,78	11  PR 	1.34,63	14     	4.57,00	8   NRJ	

Men - Junior C
Name                        	                      			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                            	                      			20 Dec 		20 Dec 		21 Dec 		21 Dec 		
Nitu, Gabriel Eduard        	                      	MC2	ROU	39,80  	1      	2.04,81	1      	1.19,69	1      	       	       	
Gawlak-Socka, Kacper        	                      	MC2	POL	42,31  	2      	2.16,53	4      	1.27,57	4      	4.57,27	2   PR 	
Mihalache, Sebastian        	                      	MC2	ROU	42,60  	3   SB 	2.15,66	3   SB 	1.26,36	3   SB 	       	       	
Dąbrowski, Piotr            	                      	MC2	POL	43,46  	4      	2.10,32	2      	1.25,39	2      	4.48,48	1   PR 	
Bara Gherman, Octav         	                      	MC2	ROU	43,91  	5   PR 	2.35,37	8   SB 	1.34,25	5      	       	       	
Kwarciak, Maciej            	                      	MC2	POL	45,54  	6   PR 	2.29,89	5      	1.38,47	8      	5.16,30	3   PR 	
Moldanschi, Rares           	                      	MC2	ROU	46,60  	7   SB 	2.43,74	9   SB 	1.35,30	6   SB 	       	       	
Onet, Stefan                	                      	MC2	ROU	49,53  	8   PR 	2.32,12	7   PR 	1.41,39	9   PR 	       	       	
Tamas, Szabolcs             	                      	MC1	ROU	52,75  	9   PR 	3.11,80	12  PR 	1.54,61	11  PR 	       	       	
Miechurski, Piotr           	                      	MC1	POL	53,14  	10     	2.59,32	10  PR 	1.50,47	10     	5.39,92	4   PR 	
Mitica, Andrei              	                      	MC1	ROU	54,81  	11  PR 	3.20,06	13  PR 	1.56,21	12  PR 	       	       	
Leśniak, Patryk             	                      	MC2	POL	56,45  	12  PR 	3.02,12	11  PR 	2.00,85	13     	6.22,68	5   PR 	
Figiel, Kamil               	                      	MC2	POL	57,68  	13  PR 	       	       	2.17,01	14     	       	       	
Iacov, Rares                	                      	MC2	ROU	       	       	2.30,12	6   PR 	1.38,38	7      	       	       	

Men - Junior D
Name                        	                      			500m   		1000m  		500m   		1000m  		
                            	                      			21 Dec 		21 Dec 		22 Dec 		22 Dec 		
Bodor, Darius               	                      	MYA	ROU	48,42  	1   SB 	1.50,94	3      	48,84  	1      	1.38,66	1   SB 	
Popa, Vlád                  	                      	MYA	ROU	51,70  	2   PR 	1.43,52	1   PR 	51,18  	2   PR 	1.44,80	2      	
Alvarez Fernandez, Sergio   	                      	MYB	ESP	52,31  	3      	1.52,70	6   PR 	52,57  	3      	1.50,35	3   PR 	
Wydra, Patryk               	                      	MYB	POL	53,09  	4   PR 	1.47,53	2   PR 	53,46  	5      	1.51,83	6      	
Ruiz, Iker                  	                      	MYB	ESP	53,54  	5   PR 	1.51,61	4   PR 	54,37  	7      	1.51,35	4   PR 	
Oblu, Alexandru             	                      	MYB	ROU	53,69  	6   SB 	1.52,13	5   PR 	53,98  	6      	1.53,44	7      	
Sowa, Nataniel              	                      	MYA	POL	54,19  	7   SB 	1.58,95	9   PR 	       	       	       	       	
Adamczewski, Jan            	                      	MYA	POL	54,27  	8   SB 	1.53,54	8   PR 	52,77  	4   PR 	1.51,57	5   PR 	
Ilie, Bruno Marius          	                      	MYB	ROU	56,75  	9   PR 	2.08,29	11     	58,33  	10     	2.05,51	9   PR 	
Słowakiewicz, Nikodem       	                      	MYB	POL	57,81  	10     	       	       	58,10  	9      	2.09,21	10     	
Włodarczyk, Łukasz          	                      	MYA	POL	58,89  	11  SB 	1.52,70	6   PR 	       	       	       	       	
Wicher, Bartłomiej          	                      	MYA	POL	1.01,00	12  PR 	2.09,92	12  PR 	1.01,36	11     	2.19,98	11     	
Paroulek, Patrik            	                      	MYA	SVK	1.02,73	13     	2.00,28	10  PR 	56,17  	8   PR 	2.00,21	8   PR 	
Moscak, Maros               	                      	M?	SVK	1.14,69	14  PR 	       	       	1.13,58	12  PR 	       	       	

Men - Junior E
Name                        	                      			500m   		300m 		500m   		300m 		
                            	                      			21 Dec 		21 Dec 		22 Dec 		22 Dec 		
Serban, Luca                	                      	MYC	ROU	54,10  	1   PR 	33,42  	1   SB 	53,73  	2   PR 	32,93  	2   SB 	
Harabagiu, Andrei           	                      	MYC	ROU	54,52  	2   SB 	33,76  	2   SB 	53,56  	1   SB 	33,10  	3   SB 	
Mereuta, Alexandru          	                      	MYD	ROU	54,65  	3   PR 	33,89  	3   SB 	53,94  	3   PR 	32,70  	1   SB 	
Berghea, Mihai Radu         	                      	MYD	ROU	1.01,06	4   PR 	36,33  	5   SB 	59,24  	5   PR 	36,03  	5   SB 	
Paroulek, Samuel            	                      	MYD	SVK	1.01,73	5   PR 	37,01  	6   SB 	1.02,24	6      	38,88  	6      	
Marii, Luca                 	                      	MYC	ROU	1.02,21	6   PR 	37,29  	7   SB 	       	       	       	       	
Pęksa, Marcin               	                      	MYD	POL	1.09,75	7      	36,14  	4      	57,06  	4   PR 	34,61  	4   SB 	

Men - Junior F
Name                        	                      			500m   		100m    		500m   		100m 		
                            	                      			21 Dec 		21 Dec  		22 Dec 		22 Dec 		
Mereuta, David              	                      	MYE	ROU	1.03,98	1   PR 	14,47   	1   SB 	1.13,93	2      	14,84  	1      	
Harabala, Petru Stefan      	                      	M?	ROU	1.04,44	2   PR 	16,10   	5   SB 	1.14,76	4      	15,99  	4   SB 	
Enescu, Mihail              	                      	M?	ROU	1.05,02	3   PR 	15,16   	2   SB 	1.06,45	1      	15,01  	2   SB 	
Moscak, Lukas               	                      	M?	SVK	1.12,93	4   PR 	15,25   	3   SB 	1.14,19	3      	15,24  	3   SB 	
Bylinka, Mateusz            	                      	MYE	POL	1.17,84	5   PR 	15,25(1)	4   SB 	       	       	       	       	
Gąsienica, Sebastian        	                      	MYF	POL	1.58,76	6   PR 	22,79   	6   SB 	1.49,82	5   PR 	23,13  	5      	
Majerczyk, Michał           	                      	MYE	POL	       	       	22,90   	7   SB 	       	       	       	       	
Żytko, Michał               	                      	MYE	POL	       	       	26,27   	8   SB 	       	       	       	       	
Niemiec, Igor               	                      	MYF	POL	       	       	        	       	       	       	27,39  	6   SB 	

Men - Masters
Name                        	                      			1500m  		500m 		3000m  		
                            	                      			21 Dec 		22 Dec 		22 Dec 		
Kubin, Ireneusz             	                      	M45	POL	2.19,88	1      	45,50  	2      	4.53,89	1      	
Kuus, Märt                  	                      	M40	EST	2.22,13	2      	42,94  	1      	5.12,82	2   SB 	
Radomski, Radosław          	                      	M45	POL	2.30,55	3      	47,03  	3   PR 	5.42,76	3      	
Petro, Pavol                	                      	M?	SVK	2.41,54	4   PR 	53,06  	4   PR 	       	       	
Stec, Włodzimierz           	                      	M65	POL	3.02,10	5      	57,97  	5      	       	       	

    
                

Native Language Names