Country Match NOR-SWE-FIN-GBR
Hamar (NOR)
23 - 24 February 2019

Ladies - Junior B
Name                      			500m 		1500m  		1000m  		3000m  		
                          			23 Feb 		23 Feb 		24 Feb 		24 Feb 		
Kivioja, Laura            	LB1	FIN	42,97  	1      	2.18,11	3      	1.28,74	4      	5.07,24	5   PR 	
Szygenda, Arwen           	LB2	NOR	43,69  	2      	2.13,57	1      	1.26,00	1      	4.44,35	2      	
Siro, Sini                	LB2	FIN	44,40  	3      	2.26,64	5      	1.30,44	6      	5.18,76	7      	
Sjøbrend, Julie Berg      	LB2	NOR	44,55  	4      	       	DQ     	1.27,80	2      	4.43,72	1      	
Svenni, Hanna             	LB2	NOR	44,58  	5      	2.19,77	4      	1.30,13	5      	4.58,99	4      	
Sanderud, Sarah Marie     	LB1	NOR	44,84  	6      	2.14,17	2      	1.28,10	3      	4.45,67	3      	
Hjelm, Vinnie             	LB1	SWE	45,15  	7   SB 	2.31,84	8   SB 	1.33,72	7   SB 	5.40,25	11  SB 	
Svensson, Tina            	LB2	SWE	45,84  	8   PR 	2.27,87	6   PR 	1.34,33	8   PR 	5.11,30	6   PR 	
Winroth, Alva             	LB1	SWE	46,88  	9   PR 	2.34,87	10     	1.37,52	10  PR 	5.31,68	10  PR 	
Koivisto, Inka            	LB2	FIN	47,28  	10     	2.34,75	9      	1.35,45	9      	5.26,91	9      	
Arnell, Disa              	LB1	SWE	49,75  	11  SB 	2.30,49	7   PR 	1.39,17	11  PR 	5.20,68	8   PR 	

Ladies - Junior C
Name                      			500m 		1000m  		500m 		1500m  		
                          			23 Feb 		23 Feb 		24 Feb 		24 Feb 		
Ulset, Sofie              	LC2	NOR	43,80  	1   PR 	1.30,76	2      	44,06  	1      	2.22,17	3   PR 	
Haugland, Amalie          	LC2	NOR	44,62  	2      	1.30,69	1      	44,34  	2      	2.20,12	1      	
Storelid, Dina            	LC2	NOR	45,76  	3      	1.31,58	3      	45,98  	4      	2.21,14	2      	
Suomalainen, Villiina     	LC1	FIN	46,25  	4      	1.37,35	5      	45,63  	3      	2.36,13	5      	
Engebråten, Hanna         	LC2	NOR	46,25  	4      	1.33,47	4      	       	DQ     	2.25,25	4      	
Pirhonen, Janette         	LC1	FIN	46,34  	6   PR 	1.42,43	8   PR 	47,73  	5      	2.43,95	8   PR 	
Lehtonen, Veera           	LC2	FIN	47,26  	7   PR 	1.40,46	6   SB 	47,89  	6      	2.39,06	6   PR 	
Snowdon, Alexandra        	LYB	GBR	48,65  	8   PR 	1.42,18	7   PR 	48,67  	7      	2.44,23	9   PR 	
Westman, Tindra Jansson   	LC1	SWE	49,66  	9   PR 	       	DNF    	50,37  	8      	2.43,65	7   PR 	
Kwadrin, Charlie          	LYB	GBR	       	DQ     	2.03,10	9      	55,15  	9      	3.04,01	10     	

Ladies - Testklasse
Name                      			500m 		
                          			24 Feb 		
Løvås, Aurora             	LC1	NOR	47,46  	1      	
Fløiten, Tuva             	LC2	NOR	48,48  	2      	

Men - Junior B
Name                      			500m   		1500m  		1000m  		3000m  		
                          			23 Feb 		23 Feb 		24 Feb 		24 Feb 		
Tveter, Kasper            	MB2	NOR	38,03  	1      	1.57,19	4      	1.15,52	1      	4.15,29	4   SB 	
Riches, Peter             	MB2	GBR	38,13  	2      	1.56,69	2      	1.15,53	2      	4.16,21	6   NRJ	
Suomalainen, Tuukka       	MB1	FIN	38,96  	3      	2.04,73	7   PR 	       	WDR    	       	WDR    	
Mellemstrand, Oddbjørn    	MB2	NOR	39,18  	4      	1.57,94	5      	1.16,93	3      	4.08,12	2      	
Eitrem, Sander            	MB2	NOR	39,37  	5      	1.56,50	1      	1.17,67	5      	4.09,76	3      	
Fløiten, Tobias           	MB2	NOR	39,74  	6      	1.56,96	3      	1.17,42	4      	4.01,07	1      	
Kinnala, Kalle            	MB2	FIN	41,09  	7      	2.11,06	9      	1.22,44	7      	4.42,19	8      	
Klockar, Emil             	MB2	SWE	41,97  	8   SB 	2.10,28	8   SB 	1.23,49	8   PR 	4.39,23	7      	
Forslund, Isac            	MB1	SWE	42,00  	9      	2.14,69	10     	1.25,25	9   PR 	4.59,77	9      	
Olofsson, Nils            	MB1	SWE	43,60  	10  PR 	2.23,60	11  PR 	1.31,92	10  PR 	5.18,28	10  PR 	
Harris, Tom               	MB2	GBR	47,43  	11  PR 	2.31,59	12  PR 	1.37,71	11  PR 	5.21,38	11  PR 	
Vähä-Vahe, Nils           	MB2	FIN	1.16,96	12     	2.00,73	6      	1.19,11	6      	4.15,98	5      	

Men - Junior C
Name                      			500m 		1000m  		500m 		1500m  		
                          			23 Feb 		23 Feb 		24 Feb 		24 Feb 		
Matre, Emil Pedersen      	MC2	NOR	39,01  	1   PR 	1.17,27	1   PR 	38,87  	1   PR 	2.00,16	1   PR 	
Norberg, Kaspar           	MC2	SWE	41,13  	2   PR 	1.24,77	5   PR 	42,14  	6      	2.11,88	5   PR 	
Andreassen, Martin Solberg	MC2	NOR	41,34  	3      	1.24,55	4      	40,97  	2   PR 	2.13,85	9      	
Magnussen, Cristian Landrø	MC2	NOR	41,34  	3   PR 	1.23,73	3      	41,72  	3      	2.10,55	4      	
Henriksen, Sigurd         	MC1	NOR	42,06  	5      	1.23,08	2      	42,45  	7      	2.06,68	2      	
Collins, Theo             	MC2	GBR	42,10  	6   PR 	1.24,88	6   PR 	42,03  	5   PR 	2.09,44	3   PR 	
Muhonen, Alvar            	MC2	FIN	42,23  	7   PR 	1.25,67	7   PR 	42,53  	8      	2.13,23	6   PR 	
Forsmark, Sebastian       	MC2	SWE	42,31  	8   PR 	       	DQ     	41,99  	4   PR 	2.20,62	11  PR 	
Nylén, Ludvig             	MC2	SWE	42,77  	9   PR 	1.26,50	8   PR 	42,74  	9   PR 	2.13,42	7   PR 	
Santtila, Sampsa          	MC1	FIN	43,20  	10  PR 	       	DQ     	43,10  	10  PR 	2.16,58	10  PR 	
Toivainen, Rasmus         	MC1	FIN	43,27  	11  PR 	1.27,46	9   PR 	43,30  	11     	2.13,54	8   PR 	
Jeppsson, Simon           	MC2	SWE	45,71  	12  PR 	1.32,21	10  PR 	45,54  	12  PR 	2.21,95	12  PR 	

Men - Testklasse
Name                      			500m 		
                          			23 Feb 		
Sæther, Sigurd            	MB1	NOR	44,40  	1      	
Nyborg, Colin             	MB1	NOR	44,87  	2      	

    
                

Native Language Names