ISU Neo-Senior World Cup
Tomaszów-Mazowiecki (POL)
24 - 25 November 2018

Ladies
Name                     	                       			1000m  		3000m  		500m    		1500m  		
                         	                       			24 Nov 		24 Nov 		25 Nov  		25 Nov 		
Kuznetsova, Irina (1998) 	Кузнецова, Ирина (1998)	LN1	RUS	1.18,88	1   SB 	       	       	39,32   	1      	2.04,55	3      	
Lamarche, Béatrice       	                       	LN1	CAN	1.18,99	2      	4.25,11	2      	40,39   	4      	2.02,57	1      	
McCluskey, Abigail       	                       	LN3	CAN	1.19,78	3      	4.20,26	1      	        	       	2.02,99	2      	
Fiset, Noémie            	                       	LN4	CAN	1.21,03	4      	       	       	39,86   	3      	       	       	
Suslova, Veronika        	Суслова, Вероника      	LN2	RUS	1.21,22	5      	       	       	40,85   	9   SB 	2.04,98	4      	
Wójcik, Andżelika        	                       	LN3	POL	1.21,31	6      	       	       	39,80   	2      	       	       	
Scholz, Lea-Sophie       	                       	LN1	GER	1.21,92	7      	       	       	40,64(2)	6      	2.06,08	6      	
Akhmetova, Karina        	Ахметова, Карина       	LN1	RUS	1.22,41	8      	4.34,61	6      	40,92   	10  SB 	2.06,86	7      	
Varabyova, Yauheniya     	Воробьева, Евгения     	LN2	BLR	1.23,13	9      	       	       	40,55   	5      	       	       	
Yang, Jie                	杨杰                     	LN1	CHN	1.23,17	10  SB 	       	       	        	       	       	       	
Hogaş, Mihaela           	                       	LN1	ROU	1.23,27	11     	       	       	40,76   	8   SB 	       	       	
Kapruziak, Aleksandra    	                       	LN4	POL	1.24,15	12  SB 	       	       	41,57   	11  SB 	       	       	
Smeding, Ellia           	                       	LN2	GBR	1.24,86	13     	       	       	        	       	       	       	
Vanhoutte, Stien         	                       	LN4	BEL	1.26,83	14     	       	       	42,63   	13     	2.13,64	12     	
Haldan, Andreea          	                       	LN1	ROU	1.26,84	15     	5.04,20	9   SB 	        	       	       	       	
Malfatti, Gloria         	                       	LN3	ITA	       	       	4.25,58	3      	42,84   	14     	2.07,14	8      	
Adake, Ahenar            	                       	LN1	CHN	       	       	4.30,51	4   PR 	        	       	2.07,61	9   PR 	
Grumand, Kristina        	Грумандь, Кристина     	LN4	RUS	       	       	4.32,78	5      	        	WDR    	2.05,24	5      	
Härdi, Ramona            	                       	LN3	SUI	       	       	4.37,03	7      	        	       	2.10,66	11     	
Stănică, Bianca          	                       	LN2	ROU	       	       	4.43,64	8      	42,01   	12     	2.09,52	10  SB 	
Li, Chenyu               	李晨宇                    	LN2	CHN	       	       	       	       	40,64(7)	7   SB 	       	       	

Men
Name                     	                       			1000m     		3000m  		500m    		1500m     		
                         	                       			24 Nov    		24 Nov 		25 Nov  		25 Nov    		
Langelaar, Tyson         	                       	MN1	CAN	1.11,20   	1      	3.52,07	2   SB 	        	       	1.49,16   	1      	
Reinton, Kristian Solland	                       	MN3	NOR	1.11,80   	2      	       	       	36,99   	7      	          	       	
Jin, Yanan (1997)        	金亚男 (1997)             	MN2	CHN	1.12,07   	3   SB 	       	       	        	       	          	       	
Weidemann, Jake          	                       	MN3	CAN	1.12,08   	4      	3.49,82	1   SB 	37,18   	10     	1.50,36   	3      	
Farstad, Odin By         	                       	MN2	NOR	1.12,14   	5      	       	       	36,49   	3      	          	       	
Mayeur, Hayden           	                       	MN2	CAN	1.12,28   	6   PR 	3.52,68	4      	        	       	1.51,08   	6      	
Müller, Noel             	                       	MN4	GER	1.12,33   	7      	       	       	36,71   	5      	          	       	
Ulekleiv, Kristian       	                       	MN3	NOR	1.12,56(2)	8      	3.54,05	8   PR 	37,66(8)	14     	1.50,74   	5   SB 	
Marx, Jeremias           	                       	MN2	GER	1.12,56(6)	9      	       	       	36,65   	4      	1.53,79   	16     	
Beliaev, Daniil          	Беляев, Даниил         	MN4	RUS	1.12,95   	10     	3.58,87	14     	37,58   	12     	1.51,65(1)	10     	
Roth, Michael            	                       	MN1	GER	1.13,02   	11     	       	       	        	       	1.53,58   	15     	
Burzykowski, Dawid       	                       	MN2	POL	1.13,07(2)	12  SB 	       	       	        	       	1.51,62   	8      	
Owczarek, Mateusz        	                       	MN2	POL	1.13,07(7)	13  SB 	3.55,13	12  SB 	        	       	1.51,64   	9   SB 	
Yunin, Egor              	Юнин, Егор             	MN2	RUS	1.13,31   	14  SB 	3.53,28	5   SB 	        	       	1.50,37   	4      	
Jeske, Ole               	                       	MN1	GER	1.13,73   	15     	       	       	37,10   	8      	          	       	
Rosanelli, Jeffrey       	                       	MN1	ITA	1.14,33   	16     	       	       	36,02   	1   SB 	          	       	
Oficjalski, Gaweł        	                       	MN1	POL	1.14,51   	17     	       	       	36,74   	6      	          	       	
Dieterle, Fábián         	                       	MN4	HUN	1.14,61   	18  SB 	       	       	        	       	1.56,21   	19     	
Axelsson, Adam           	                       	MN4	SWE	1.14,63   	19     	       	       	37,48   	11     	1.58,75   	22     	
Karlingsjö, David        	                       	MN2	SWE	1.14,98   	20     	4.11,44	17     	        	       	1.56,71   	20     	
Salino, Enrico           	                       	MN1	ITA	1.15,74   	21     	       	       	37,14   	9      	          	       	
Eskola, Antero           	                       	MN2	FIN	1.15,88   	22     	       	       	37,66(9)	15     	1.58,78   	23     	
Haugli, Magnus Bakken    	                       	MN2	NOR	          	       	3.52,24	3      	        	       	1.51,29   	7      	
Shkolin, Egor            	Школин, Егор           	MN1	RUS	          	       	3.53,50	6   SB 	37,61   	13  SB 	1.49,75   	2      	
Ma, Xinxuan              	                       	MN1	CHN	          	       	3.53,99	7   PR 	        	       	          	       	
Stangeland, Vetle        	                       	MN2	NOR	          	       	3.54,53	9   SB 	        	       	1.52,76   	14     	
Janicki, Artur           	                       	MN2	POL	          	       	3.54,75	10  SB 	        	       	1.51,65(5)	11  PR 	
Palka, Szymon            	                       	MN3	POL	          	       	3.55,09	11  PR 	        	       	          	       	
Galli, Gabriele          	                       	MN2	ITA	          	       	3.58,86	13  SB 	        	       	1.54,04   	17     	
Galczinsky, Paul         	                       	MN1	GER	          	       	3.59,86	15     	        	       	1.52,51   	13     	
Ekensskär, Wilhelm       	                       	MN2	SWE	          	       	4.08,33	16  SB 	        	       	1.55,03   	18  SB 	
Lindenskov, Oliver       	                       	MN2	DEN	          	       	4.16,93	18  SB 	        	       	1.58,49   	21     	
Zhang, Junzhi            	                       	MN1	CHN	          	       	       	       	36,10   	2   PR 	          	       	
Zhou, Bin                	周斌                     	MN3	CHN	          	       	       	       	        	       	1.51,74   	12     	

    
                

Native Language Names