Risengaløp 2017
Asker (NOR)
2 - 3 December 2017

Women
Name                           			500m 		1000m  		1500m  		3000m  		
                               			2 Dec  		2 Dec  		3 Dec  		3 Dec  		
Sperre, Helene Tyslum          	LB1	NOR	49,66  	1      	1.43,62	1      	2.40,08	1      	       	       	
Furre, Nova                    	LC1	NOR	50,00  	2      	1.50,07	4      	3.00,58	2      	6.20,36	3   PR 	
Vinslid, Aurora Milch          	LC2	NOR	51,00  	3      	1.47,17	2   SB 	       	       	       	       	
Sivaganesan, Predika           	LC1	NOR	51,19  	4      	1.59,78	10     	       	       	       	       	
Stomperudhaugen, Silje         	LC1	NOR	53,17  	5   SB 	1.50,61	5   PR 	       	       	       	       	
Johannessen, Patricia          	LC1	NOR	53,93  	6      	1.57,21	8   SB 	       	       	       	       	
Hagen, Ida Eikemo              	LB2	NOR	54,15  	7      	       	DNS    	       	       	       	       	
Flensborg, Mina Hoff           	LB1	NOR	54,33  	8      	1.49,48	3      	       	       	       	       	
Østby, Emma Kristiansen        	LYA	NOR	56,55  	9      	1.56,41	7      	       	       	       	       	
Vinslid, Nina Milch            	LYA	NOR	57,07  	10     	1.55,09	6      	3.01,45	3      	6.20,12	2   PR 	
Finsland, Stine                	LYA	NOR	57,43  	11     	1.58,70	9      	3.03,86	4      	6.21,11	4   PR 	
Gundersen, Maiken Nerstad      	LB1	NOR	58,97  	12  SB 	2.03,14	11  SB 	3.13,00	5      	6.18,57	1   PR 	
Søfteland, Linnea Marie Stålvik	LC2	NOR	       	DNS    	       	DNS    	       	       	       	       	

Women - Rekrutt - 11 år
Name                           			500m   		100m 		
                               			2 Dec  		2 Dec  		
Semb, Vilde                    	LYB	NOR	53,66  	1      	       	       	
Darup, Ada                     	LYB	NOR	1.01,45	2      	       	       	
Bjørklund, Anine Haugnæs       	LYC	NOR	1.02,67	3      	       	       	
Teig, Amalie Haugerud          	LYC	NOR	1.02,75	4      	       	       	
Birkedal, Anne Sofie           	LYD	NOR	1.03,42	5   PR 	       	       	
Brørby, Emma Beate Moe         	LYB	NOR	1.06,17	6      	       	       	
Finsland, Hedda                	LYE	NOR	1.08,24	7      	       	       	
Suyambudurai, Latika           	LYF	NOR	1.16,57	8   PR 	       	       	
Debernard, Inka Boldingh       	LYC	NOR	1.22,73	9   PR 	       	       	
Shehepetilnikova, Alena        	L?	NOR	1.24,43	10  PR 	       	       	
Andersen, Esther Serina        	LYF	NOR	       	DNS    	       	       	
Kaper, Annika                  	LYD	NOR	       	DNF    	       	       	
Kaper, Millicent               	LYE	NOR	       	       	17,73  	1      	
Stenback, Josephine            	L?	NOR	       	       	18,45  	2   SB 	
Wotherspoon, Ella              	LYF	NOR	       	       	19,39  	3   SB 	
Kaper, Augustine               	LYF	NOR	       	       	20,61  	4   SB 	
Solgård, Silje                 	LYF	NOR	       	       	23,39  	5      	
Thorat, Riya                   	L?	NOR	       	       	28,00  	6   SB 	
Stenback, Elinor               	L?	NOR	       	       	29,31  	7   SB 	

Women - Special Olympics
Name                           			500m   		1500m  		
                               			3 Dec  		3 Dec  		
Berg, Johanne                  	LN1	NOR	1.18,98	1   SB 	3.14,00	1   PR 	
Norstrøm, Ida Karine           	LA1	NOR	1.37,55	2   SB 	5.44,71	3   SB 	
Johansen, Arja Helen           	LSA	NOR	1.46,23	3   PR 	5.37,27	2   PR 	

Men
Name                           			500m   		1000m  		1500m  		3000m  		
                               			2 Dec  		2 Dec  		3 Dec  		3 Dec  		
Sæther, Sigurd                 	MC2	NOR	46,34  	1      	1.36,02	2      	2.37,97	2      	5.09,28	2      	
Nyborg, Colin                  	MC2	NOR	46,87  	2      	1.36,38	3      	       	       	       	       	
Berg, Tobias                   	MC1	NOR	47,11  	3   PR 	1.58,39	12     	       	       	       	       	
Hovde, Christoffer             	MYA	NOR	47,80  	4      	1.38,16	6      	       	       	       	       	
Johannessen, Martin            	MC2	NOR	47,93  	5      	1.37,83	5      	       	       	       	       	
Haukaas, Viktor Smedstad       	MC2	NOR	48,02  	6      	1.39,72	7      	       	       	       	       	
Moen, Marius                   	MC1	NOR	48,73  	7      	1.37,35	4      	2.41,38	3      	5.29,86	3      	
van Schelven, Seb              	MC2	NED	48,93  	8      	       	DNS    	       	DNS    	       	       	
Darup, Ask                     	MC1	NOR	49,36  	9      	1.41,49	9      	2.47,75	4      	5.56,42	4   PR 	
Vangen, David Luangtep         	MYA	NOR	49,80  	10     	1.50,59	11     	3.06,67	5      	6.42,02	5   PR 	
Andreassen, Thomas             	MC1	NOR	50,11  	11     	1.40,51	8      	       	       	       	       	
Risnes, Linus August           	MYA	NOR	50,13  	12     	       	DNS    	       	       	       	       	
Borlaug, Sigve Knutsen         	MC1	NOR	55,17  	13     	1.49,69	10  PR 	       	       	       	       	
d'Alauzier, Nils               	MYA	NOR	56,69  	14     	1.59,60	13     	3.09,12	6      	       	       	
Wiig, Markus                   	MC1	NOR	59,36  	15  PR 	       	DNS    	       	       	       	       	
Glesne, Henrik Kvalshaugen     	MC2	NOR	1.15,08	16     	1.29,53	1      	2.24,46	1      	5.05,43	1      	
Hoff, Herman                   	MC1	NOR	       	DNS    	       	DNS    	       	       	       	       	

Men - Rekrutt - 11 år
Name                           			500m   		100m 		
                               			2 Dec  		2 Dec  		
Strand, Didrik Eng             	MYB	NOR	46,58  	1      	       	       	
Pedersen, Fredrik              	MYB	NOR	48,08  	2      	       	       	
Nordal, Filip Møller           	MYB	NOR	51,08  	3      	       	       	
Kleivstuen, Miika              	M?	NOR	51,84  	4   PR 	       	       	
Benjaminsen, Bernard           	MYB	NOR	55,10  	5      	       	       	
Erlingsen, Halvor Kjøsterud    	MYC	NOR	55,63  	6   PR 	       	       	
Feiring, Aron                  	MYC	NOR	57,40  	7      	       	       	
Bjørklund, Lucas Haugnæs       	MYD	NOR	57,41  	8      	       	       	
Hansen, Jacob Kielland         	MYB	NOR	58,66  	9      	       	       	
Alme, Tinius Rambøl            	MYB	NOR	58,75  	10     	       	       	
Morkemo, Edvard                	MYB	NOR	59,41  	11     	       	       	
Fossum, Sondre                 	MYC	NOR	1.01,78	12     	       	       	
Fossum, Håkon                  	MYC	NOR	1.04,07	13     	       	       	
Colbensen-Tveten, Fredrik      	MYC	NOR	1.05,45	14     	       	       	
Davidsen, David Martin         	MYD	NOR	1.06,61	15  SB 	       	       	
Johannessen, Nikolas           	MYD	NOR	1.08,28	16     	       	       	
Semb, Audun                    	MYE	NOR	1.10,48	17     	       	       	
Brustad, Kevin Ilebo           	M?	NOR	1.23,83	18  PR 	       	       	
Yang, Aidi Sun                 	M?	NOR	1.24,18	19  PR 	       	       	
Bergh, Dian                    	MYD	NOR	1.25,03	20  SB 	       	       	
Erlingsen, Eimar Kjøsterud     	MYE	NOR	       	DNS    	       	       	
Tronvik, Nikolai               	M?	NOR	       	DNS    	       	       	
Nøbben, Jakob                  	MYB	NOR	       	DNS    	       	       	
Sweeney, Silas                 	MYF	NOR	       	       	16,90  	1      	
Johansen, Maximiliam           	M?	NOR	       	       	18,69  	2   SB 	
Jain, Arnav                    	M?	NOR	       	       	24,39  	3   SB 	
Abbas, Lane                    	LYF	NOR	       	       	29,22  	4   SB 	
Storeide, Ismael               	M?	NOR	       	       	       	DNS    	

    
                

Native Language Names