Puchar Polski
Zakopane (POL)
27 February 2010

500m Ladies - 27 February 2010
1	Domańska-Ksyt, Karolina   	LSA	POL	42,81	
2	Dębowska, Aleksandra      	LA2	POL	43,96	
3	Przeworska, Ewelina       	LN3	POL	44,08	
4	Cudzich, Hanna            	LN4	POL	44,43	
5	Woźniak, Kinga            	LA1	POL	44,81	
6	Borek, Magdalena          	LA1	POL	44,90	
7	Tokarz, Marta             	LB1	POL	45,07	
8	Zając, Agnieszka          	LB1	POL	46,62	
9	Cieślik, Ewelina          	LA1	POL	47,17	
10	Ziarko, Emilia            	LB1	POL	47,88	SB
11	Posadzka, Patrycja        	LC1	POL	47,95	
12	Hlůková, Nicol            	LB2	CZE	48,56	
13	Diduch, Wiktoria          	LB1	POL	48,84	
14	Juszczyk, Karolina        	LC2	POL	49,15	
15	Czyszczoń, Magdalena      	LC2	POL	49,48	
16	Barutiakova, Miriam       	LC1	SVK	53,94	

1500m Ladies - 27 February 2010
1	Dębowska, Aleksandra      	LA2	POL	2.16,86	
2	Przeworska, Ewelina       	LN3	POL	2.17,06	
3	Borek, Magdalena          	LA1	POL	2.17,95	
4	Jabłońska, Agata          	LA1	POL	2.20,41	
5	Osiecka, Dominika         	LB1	POL	2.20,59	
6	Cudzich, Hanna            	LN4	POL	2.20,60	
7	Woźniak, Kinga            	LA1	POL	2.20,80	
8	Cieślik, Ewelina          	LA1	POL	2.22,40	
9	Tokarz, Marta             	LB1	POL	2.29,50	
10	Ziarko, Emilia            	LB1	POL	2.32,94	
11	Zając, Agnieszka          	LB1	POL	2.33,40	
12	Diduch, Wiktoria          	LB1	POL	2.36,07	
13	Bożyk, Magdalena          	LB2	POL	2.38,24	PR SB
14	Juszczyk, Karolina        	LC2	POL	2.43,10	
15	Hlůková, Nicol            	LB2	CZE	2.54,02	
16	Barutiakova, Miriam       	LC1	SVK	2.57,09	PR SB

500m Men - 27 February 2010
1	Nogal, Artur              	MA2	POL	36,97	
2	Gwadera, Daniel           	MN1	POL	37,23	
3	Waś, Artur                	MSA	POL	37,47	
4	Budz, Tomasz              	MN4	POL	37,78	
5	Cieślak, Roland           	MN3	POL	38,26	
6	Puszkarski, Piotr         	MSA	POL	38,28	
7	Chabko, Mateusz           	MA1	POL	38,95	
8	Gut-Mostowy, Andrzej      	MA1	POL	39,02	
9	Stanuch, Dariusz          	MSA	POL	39,25	
10	Warych, Mateusz (1990)    	MN1	POL	39,58	
11	Gąsienica-Laskowy, Andrzej	MN1	POL	39,66	
12	Wójcik, Wiktor            	MN1	POL	40,13	
13	Głowacki, Piotr           	MN1	POL	40,42	
13	Fabjański, Mateusz        	MA1	POL	40,42	
15	Bajer, Mateusz            	MN3	POL	40,66	
16	Badowski, Łukasz          	MA2	POL	40,74	PR SB
17	Chyc, Dawid               	MC2	POL	40,84	
18	Dobosz, Michał            	MN1	POL	41,03	PR SB
19	Raksyk, Krzysztof         	MB2	POL	41,73	
20	Sawa, Jarosław            	MB2	POL	41,92	PR SB
21	Wysocki, Szymon           	MB1	POL	42,40	
22	Szal, Paweł               	MB2	POL	42,50	
23	Załączkowski, Łukasz      	MC1	POL	44,32	PR SB
24	Tylka, Daniel             	MC2	POL	44,37	
25	Popko, Kamil              	MC1	POL	44,58	
26	Dobosz, Bartłomiej        	MB1	POL	45,07	
27	Pasterczyk, Damian        	MB2	POL	57,68	
DNF	Pandyra, Tomasz           	MA2	POL	DNF	

1000m Men - 27 February 2010
1	Nogal, Artur              	MA2	POL	1.14,21	
2	Budz, Tomasz              	MN4	POL	1.15,30	
2	Gwadera, Daniel           	MN1	POL	1.15,30	
4	Pandyra, Tomasz           	MA2	POL	1.16,83	
5	Puszkarski, Piotr         	MSA	POL	1.17,00	
6	Gut-Mostowy, Andrzej      	MA1	POL	1.17,65	
7	Raksyk, Krzysztof         	MB2	POL	1.23,48	
8	Dobosz, Michał            	MN1	POL	1.23,61	
9	Szal, Paweł               	MB2	POL	1.24,21	PR SB
10	Adlt, Filip               	MN1	CZE	1.24,26	
11	Adlt, Adam                	MB1	CZE	1.26,30	
12	Pasterczyk, Damian        	MB2	POL	1.26,64	PR SB
13	Popko, Kamil              	MC1	POL	1.29,21	PR SB
14	Załączkowski, Łukasz      	MC1	POL	1.31,30	PR SB
15	Dobosz, Bartłomiej        	MB1	POL	1.32,50	

3000m Men - 27 February 2010
1	Cieślak, Roland           	MN3	POL	4.00,42	
2	Kustra, Robert            	MSA	POL	4.07,30	
3	Głowacki, Piotr           	MN1	POL	4.12,26	
4	Stanuch, Dariusz          	MSA	POL	4.12,60	
5	Gąsienica-Laskowy, Andrzej	MN1	POL	4.13,07	
6	Chabko, Mateusz           	MA1	POL	4.18,91	
7	Fabjański, Mateusz        	MA1	POL	4.21,30	
8	Warych, Mateusz (1990)    	MN1	POL	4.22,15	
9	Badowski, Łukasz          	MA2	POL	4.26,65	PR SB
10	Sawa, Jarosław            	MB2	POL	4.26,85	PR SB
11	Kmiecik, Krzysztof        	M45	POL	4.29,56	
12	Wójcik, Wiktor            	MN1	POL	4.33,96	
13	Adlt, Filip               	MN1	CZE	4.37,25	SB
14	Tylka, Daniel             	MC2	POL	4.49,60	
15	Adlt, Adam                	MB1	CZE	4.52,28	
16	Wysocki, Szymon           	MB1	POL	4.52,60	PR SB
17	Chyc, Dawid               	MC2	POL	4.56,15	

            

Native Language Names