Erfurt Race
Erfurt (GER)
24 October 2020

500m Ladies - 24 October 2020
1	Hofmann, Josie       	LSA	GER	41,78	SB
2	Wystrichowski, Meghan	LA2	GER	42,61	
3	Kästner, Nora        	LB1	GER	43,74	SB
4	Flade, Larissa       	LB1	GER	43,81	SB
5	Richter, Johanna     	LC2	GER	44,74	SB
6	Hemeltjen, Tina      	LC2	GER	46,15	PR SB
7	Altrogge, Tami       	LC2	GER	46,36	SB
8	Hollerbaum, Jessie   	LC2	GER	46,86	SB
9	Guzowski, Anna       	LC1	GER	50,73	SB

500m (2) Ladies - 24 October 2020
1	Richter, Johanna     	LC2	GER	45,65	
2	Zillger, Laura       	LC1	GER	45,76	SB
3	Altrogge, Tami       	LC2	GER	46,66	
4	Hemeltjen, Tina      	LC2	GER	46,89	
5	Hollerbaum, Jessie   	LC2	GER	47,31	
6	Riedel, Franziska    	LC1	GER	47,95	PR SB

1000m Ladies - 24 October 2020
1	Hofmann, Josie       	LSA	GER	1.22,94	SB
2	Kästner, Nora        	LB1	GER	1.27,51	SB
3	Flade, Larissa       	LB1	GER	1.29,38	SB
4	Albrecht, Paula      	LYA	GER	1.38,04	SB
5	Guzowski, Anna       	LC1	GER	1.40,87	SB
6	Brusch, Frida        	LYA	GER	1.41,01	SB
DQ	Wystrichowski, Meghan	LA2	GER	DQ	

1500m Ladies - 24 October 2020
1	Duft, Isabelle       	LC1	GER	2.22,31	PR SB
2	Junge, Stella Marie  	LC2	GER	2.25,90	SB
3	Pfeifer, Paula       	LC1	GER	2.25,99	PR SB
4	Hennig, Sophie       	LC1	GER	2.32,25	PR SB
5	Janetzki, Elisa      	LC1	GER	2.32,49	PR SB

300m Ladies - 24 October 2020
1	Pfeifer, Paula       	LC1	GER	27,66	SB
2	Duft, Isabelle       	LC1	GER	28,06	SB
3	Hennig, Sophie       	LC1	GER	28,62	SB
4	Zillger, Laura       	LC1	GER	28,64	SB
5	Junge, Stella Marie  	LC2	GER	29,09	SB
6	Janetzki, Elisa      	LC1	GER	29,76	SB
7	Riedel, Franziska    	LC1	GER	29,95	SB
8	Brusch, Frida        	LYA	GER	30,06	
9	Albrecht, Paula      	LYA	GER	30,26	

500m Men - 24 October 2020
1	Haake, Maximilian    	MN2	GER	38,70	SB
2	Gonscharov, Denis    	MC2	GER	41,55	PR SB
3	Weber, Rafael        	MC1	GER	43,27	PR SB
4	Conrad, Florian      	MC1	GER	47,64	PR SB

500m (2) Men - 24 October 2020
1	Ring, Kevin          	MYA	GER	48,06	
2	Leucht, Mattes       	MC1	GER	50,30	PR SB

1000m Men - 24 October 2020
1	Gonscharov, Denis    	MC2	GER	1.24,06	PR SB
2	Weber, Rafael        	MC1	GER	1.26,41	PR SB
3	Conrad, Florian      	MC1	GER	1.34,15	PR SB
4	Volkmer, Nils        	MYA	GER	1.42,59	PR SB

1500m Men - 24 October 2020
1	Gras, Manuel         	MSA	GER	1.52,99	SB
2	Götze, Konstantin    	MN1	GER	1.54,74	SB
3	Haake, Maximilian    	MN2	GER	1.57,43	SB
4	Poy, Henning         	MC2	GER	2.12,97	SB
5	Fischer, Nils        	MB1	GER	2.14,63	PR SB
6	Balla, Jakob         	MC2	GER	2.17,14	SB
7	Müller, Nico         	MC2	GER	2.20,92	SB

3000m Men - 24 October 2020
1	Beckert, Patrick     	M30	GER	3.45,81	SB
2	Petzold, Fridtjof    	MSA	GER	3.50,72	PR SB
3	Maly, Felix          	MSA	GER	3.51,67	SB
4	Schreiter, Richard   	MB1	GER	4.17,57	PR SB
5	Lippert, Lars        	MC2	GER	4.30,43	PR SB
6	Stibenz, Matteo      	MC2	GER	4.42,15	PR SB

300m Men - 24 October 2020
1	Poy, Henning         	MC2	GER	26,78	SB
2	Fischer, Nils        	MB1	GER	26,87	SB
3	Balla, Jakob         	MC2	GER	27,01	SB
4	Müller, Nico         	MC2	GER	28,70	SB
5	Ring, Kevin          	MYA	GER	29,78	
6	Leucht, Mattes       	MC1	GER	30,87	SB
7	Volkmer, Nils        	MYA	GER	30,93	SB

            

Native Language Names