International Race
Inzell (GER)
23 - 25 October 2020

500m Ladies - 23 October 2020
1	Hogaş, Mihaela           	LN3	ROU	39,32	PR SB
2	Zdráhalová, Nikola       	LSA	CZE	39,52	SB
3	Franzen, Katja           	L30	GER	40,15	
4	Peißker, Jenny           	LSA	GER	41,26	SB
5	Stănică, Bianca          	LN4	ROU	41,55	
6	Nepokojová, Nikol        	LA1	CZE	41,85	PR SB
7	Anders, Christl          	LN2	GER	42,52	SB
8	Haldan, Andreea          	LN3	ROU	42,55	
9	Manolache, Roxana-Elena  	LN1	ROU	42,56	SB
10	Antošová, Veronika       	LN1	CZE	42,90	PR SB
11	Kivioja, Laura           	LA1	FIN	42,94	SB
12	Behlau, Leia Marie       	LSA	GER	42,95	SB
13	Kuršová, Zuzana          	LA1	CZE	43,68	SB
14	Letteboer, Stina         	LC2	GER	43,85	SB
15	Oras, Tilda-Sofiia       	LN3	FIN	43,91	SB
16	Petrusová, Adéla         	LB2	CZE	44,07	PR SB
17	Tellier, Kiki            	LN1	NED	44,09	SB
18	Völker, Ashley           	LB1	GER	44,32	SB
19	Vancsó, Rebeka           	LC1	HUN	44,46	SB
20	Roest, Natasja           	LSA	NED	44,56	SB
21	Koivisto, Inka           	LA2	FIN	44,97	SB
22	Túri, Anna               	LN1	HUN	45,51	PR SB
23	Năstăsache, Diana Andreea	LA2	ROU	45,77	SB
24	Geutner, Julia           	LC2	GER	45,89	SB
25	Rosendahl, Sanni         	LB2	FIN	46,61	SB
26	Prins, Susanne           	LB1	NED	46,89	SB
27	Pastoors, Mia            	LA1	GER	47,26	SB
28	de Bruijn, Femke         	LSA	NED	48,74	SB
29	Mohr, Marina             	LB1	GER	48,97	SB
30	Rietveld, Lente          	LB1	NED	49,35	SB
31	Kowohl, Kaja             	LB2	GER	49,48	SB

1000m Ladies - 23 October 2020
1	Zdráhalová, Nikola       	LSA	CZE	1.17,59	SB
2	Sáblíková, Martina       	L30	CZE	1.18,01	SB
3	Hogaş, Mihaela           	LN3	ROU	1.18,60	PR SB
4	Thum, Mareike            	L30	GER	1.19,05	SB
5	Heimerl, Josephine       	LN1	GER	1.19,69	SB
6	Ostlender, Anna          	LA2	GER	1.20,18	SB
7	Stănică, Bianca          	LN4	ROU	1.20,26	PR SB
8	Stirnemann, Victoria     	LA2	GER	1.20,55	SB
9	Laliberté-Roy, Rose      	LN3	CAN	1.21,84	SB
10	Kerschbaummayr, Natálie  	LN4	AUT	1.22,28	SB
11	Güntert, Vera            	LN4	SUI	1.22,30	SB
12	Kraus, Isabel            	LB1	GER	1.22,52	PR SB
13	Behlau, Leia Marie       	LSA	GER	1.22,75	SB
14	Kalev, Kristiine         	LN3	EST	1.22,85	PR SB
15	Haldan, Andreea          	LN3	ROU	1.22,86	SB
16	Wenger, Nadja            	L30	SUI	1.23,81	SB
17	Petutschnigg, Anna       	LA2	AUT	1.24,08	SB
18	Härdi, Ramona            	LSA	SUI	1.24,14	SB
19	Manolache, Roxana-Elena  	LN1	ROU	1.24,42	SB
20	Gingras, Carolane        	LN4	CAN	1.24,58	SB
21	Thien, Katharina         	LN2	AUT	1.24,88	SB
22	Anders, Christl          	LN2	GER	1.24,95	SB
23	Jasch, Maira             	LB1	GER	1.25,31	SB
24	Antošová, Veronika       	LN1	CZE	1.25,33	SB
25	Kuršová, Zuzana          	LA1	CZE	1.26,01	SB
26	Kivioja, Laura           	LA1	FIN	1.26,08	SB
27	Mayrhofer, Nina          	LB2	GER	1.26,51	PR SB
28	Oras, Tilda-Sofiia       	LN3	FIN	1.27,19	PR SB
29	Letteboer, Stina         	LC2	GER	1.28,17	SB
30	Túri, Anna               	LN1	HUN	1.29,68	PR SB
31	Vancsó, Rebeka           	LC1	HUN	1.31,00	SB
32	Koivisto, Inka           	LA2	FIN	1.31,69	SB
33	Geutner, Julia           	LC2	GER	1.32,11	SB
34	Rosendahl, Sanni         	LB2	FIN	1.33,71	SB
35	Prins, Susanne           	LB1	NED	1.34,74	PR SB
36	Mohr, Marina             	LB1	GER	1.36,24	PR SB
37	Pastoors, Mia            	LA1	GER	1.36,87	SB
38	Kowohl, Kaja             	LB2	GER	1.39,34	SB
39	Rietveld, Lente          	LB1	NED	1.42,84	PR SB
40	Nepokojová, Nikol        	LA1	CZE	1.43,96	
DNF	Petrusová, Adéla         	LB2	CZE	DNF	

300m Ladies - 23 October 2020
1	Winkels, Sofia           	LYA	GER	32,76	SB
2	Hörnschemeyer, Irene     	LYA	GER	32,79	SB
3	Leewen, Fiona            	LYB	GER	34,60	SB
4	Rose, Stella             	LYB	GER	34,91	SB
5	Kiparra, Juna            	LYC	GER	34,98	SB
6	Burau, Magdalena         	LYC	GER	36,35	SB
7	Marzyk, Kassandra        	LYC	GER	36,81	SB
8	Knülle, Milena           	LYC	GER	36,93	SB
9	Schmidt, Antonina        	LYC	GER	38,20	SB
10	Terstappen, Melina       	LYE	GER	38,58	SB
11	Neuy, Jule               	LYD	GER	39,45	SB
11	Mohr, Madita             	LYD	GER	39,45	SB
13	Stein, Emma              	LYE	GER	43,04	SB
14	Rakles, Greta            	L?	GER	43,07	SB
15	Müller, Alessia          	LYC	GER	43,34	SB
16	Breuer, Emma             	LYE	GER	43,53	SB
17	Knülle, Amira            	LYF	GER	48,06	SB

500m Ladies - 24 October 2020
1	Hogaş, Mihaela           	LN3	ROU	39,52	
2	Zdráhalová, Nikola       	LSA	CZE	39,74	
3	Franzen, Katja           	L30	GER	40,29	
4	Ostlender, Anna          	LA2	GER	40,34	SB
5	Heimerl, Josephine       	LN1	GER	40,71	SB
6	Sáblíková, Martina       	L30	CZE	40,74	SB
7	Laliberté-Roy, Rose      	LN3	CAN	41,08	SB
8	Peißker, Jenny           	LSA	GER	41,24	SB
9	Gingras, Carolane        	LN4	CAN	41,48	SB
10	Güntert, Vera            	LN4	SUI	41,58	SB
11	Kalev, Kristiine         	LN3	EST	42,06	SB
12	Haldan, Andreea          	LN3	ROU	42,09	SB
13	Petutschnigg, Anna       	LA2	AUT	42,18	SB
14	Kraus, Isabel            	LB1	GER	42,35	
14	Nepokojová, Nikol        	LA1	CZE	42,35	
16	Kivioja, Laura           	LA1	FIN	42,62	SB
17	Manolache, Roxana-Elena  	LN1	ROU	42,80	
18	Vigl, Maybritt           	LB1	ITA	42,83	PR SB
19	Jasch, Maira             	LB1	GER	43,13	SB
20	Antošová, Veronika       	LN1	CZE	43,22	
21	Kuršová, Zuzana          	LA1	CZE	43,90	
22	Mayrhofer, Nina          	LB2	GER	43,95	SB
23	Mayrhofer, Leonie        	LB2	GER	43,98	
24	Vancsó, Rebeka           	LC1	HUN	44,21	PR SB
25	Petrusová, Adéla         	LB2	CZE	44,74	
26	Túri, Anna               	LN1	HUN	44,76	PR SB
27	Dřímalová, Eliška        	LSA	CZE	45,01	SB
28	Năstăsache, Diana Andreea	LA2	ROU	45,29	SB
29	Koivisto, Inka           	LA2	FIN	45,62	
30	Müller, Hanna            	LB2	AUT	46,59	SB
31	Rosendahl, Sanni         	LB2	FIN	46,69	
32	Mothes, Lena             	LYC	GER	54,23	PR SB
33	Brückner, Johanna        	LYC	GER	55,39	PR SB
34	Seifert, July            	LYC	GER	58,13	PR SB
DQ	Oras, Tilda-Sofiia       	LN3	FIN	DQ	

3000m Ladies - 24 October 2020
1	Sáblíková, Martina       	L30	CZE	4.04,10	SB
2	Thum, Mareike            	L30	GER	4.12,68	PR SB
3	Pechstein, Claudia       	L45	GER	4.14,47	
4	Wenger, Nadja            	L30	SUI	4.22,18	SB
5	Stirnemann, Victoria     	LA2	GER	4.23,36	SB
6	Kerschbaummayr, Natálie  	LN4	AUT	4.24,25	SB
7	Stănică, Bianca          	LN4	ROU	4.24,35	SB
8	Härdi, Ramona            	LSA	SUI	4.26,11	SB
9	Kraus, Isabel            	LB1	GER	4.29,23	PR SB
10	Cooper, Gemma            	L30	GBR	4.30,78	SB
11	Mayrhofer, Leonie        	LB2	GER	4.31,63	PR SB
12	Kuršová, Zuzana          	LA1	CZE	4.31,88	PR SB
13	Antošová, Veronika       	LN1	CZE	4.32,27	PR SB
14	Anders, Christl          	LN2	GER	4.36,53	PR SB
15	Molnar, Anna             	LA2	AUT	4.38,69	SB
16	Thien, Katharina         	LN2	AUT	4.39,80	PR SB
17	Mayrhofer, Nina          	LB2	GER	4.46,61	PR SB
18	Völker, Ashley           	LB1	GER	4.46,62	PR SB
19	Petrusová, Adéla         	LB2	CZE	5.00,04	PR SB

1500m Ladies - 25 October 2020
1	Thum, Mareike            	L30	GER	2.04,61	SB
2	Stănică, Bianca          	LN4	ROU	2.06,10	
3	Kerschbaummayr, Natálie  	LN4	AUT	2.06,71	
4	Hogaş, Mihaela           	LN3	ROU	2.07,95	SB
5	Behlau, Leia Marie       	LSA	GER	2.08,28	SB
6	Cooper, Gemma            	L30	GBR	2.08,43	SB
7	Wenger, Nadja            	L30	SUI	2.08,64	SB
8	Haldan, Andreea          	LN3	ROU	2.09,74	SB
9	Härdi, Ramona            	LSA	SUI	2.10,27	SB
10	Güntert, Vera            	LN4	SUI	2.10,40	SB
11	Kuršová, Zuzana          	LA1	CZE	2.10,56	SB
12	Kalev, Kristiine         	LN3	EST	2.11,00	PR SB
13	Thien, Katharina         	LN2	AUT	2.11,21	SB
14	Manolache, Roxana-Elena  	LN1	ROU	2.11,89	SB
15	Antošová, Veronika       	LN1	CZE	2.11,94	SB
16	Petutschnigg, Anna       	LA2	AUT	2.12,77	SB
17	Mayrhofer, Leonie        	LB2	GER	2.12,78	SB
18	Jasch, Maira             	LB1	GER	2.13,34	SB
19	Molnar, Anna             	LA2	AUT	2.16,11	SB
20	Völker, Ashley           	LB1	GER	2.16,42	SB
21	Nepokojová, Nikol        	LA1	CZE	2.17,29	PR SB
22	Vigl, Maybritt           	LB1	ITA	2.18,27	PR SB
23	Oras, Tilda-Sofiia       	LN3	FIN	2.18,74	SB
24	Petrusová, Adéla         	LB2	CZE	2.20,15	PR SB
25	Túri, Anna               	LN1	HUN	2.21,87	PR SB
26	Koivisto, Inka           	LA2	FIN	2.24,69	SB
27	Müller, Hanna            	LB2	AUT	2.28,33	SB
28	Rosendahl, Sanni         	LB2	FIN	2.28,68	SB
DNS	Kivioja, Laura           	LA1	FIN	DNS	

500m Men - 23 October 2020
1	Dombek, Hendrik          	MSA	GER	36,15	SB
2	Strübe, Maximilian       	MSA	GER	36,56	
3	Oberbichler, Christian   	MSA	SUI	36,70	SB
4	Suomalainen, Samuli      	MN3	FIN	37,26	SB
5	Grob, Oliver             	MSA	SUI	37,50	SB
6	Nedelea, Cosmin Ionuţ    	MN2	ROU	37,81	PR SB
7	Suomalainen, Tuukka      	MA1	FIN	38,08	SB
8	Bejczi, Botond           	MN2	HUN	38,15	SB
9	Lehtonen, Juuso          	MA2	FIN	38,20	SB
10	Belloir, Mathieu         	MN2	FRA	38,73	SB
11	Ziegeldecker, Tim        	MSA	GER	39,01	SB
12	Käsnänen, Eetu           	MA1	FIN	39,30	SB
13	Briešťanský, Sebastien   	MN3	CZE	39,43	
14	Kristensen, Magnus Myhren	MSA	NOR	39,74	SB
15	Steklý, Lukáš            	MB2	CZE	39,77	SB
16	Kinnala, Kalle           	MA2	FIN	39,90	SB
17	Kokko, Max               	MA2	FIN	39,98	SB
18	Kočí, Jakub              	MB2	CZE	40,15	SB
19	Malik, Maximilian        	MB1	GER	40,40	PR SB
20	Muhonen, Alvar           	MB2	FIN	40,58	PR SB
21	Hänggi, Martin           	M50	SUI	40,59	SB
22	Büschgens, Tim           	MA2	GER	40,72	SB
23	Semeniuk, Matej          	MB2	CZE	40,80	PR SB
24	Geppert, Maximilian      	MA1	GER	41,04	PR SB
25	Nechita, Robert          	MB2	ROU	41,38	PR SB
26	Junge, Lukas             	MN1	GER	41,61	
27	van Zwienen, Daan        	MC1	NED	41,67	PR SB
28	Slingerland, Sven        	MSA	NED	42,74	SB
29	Scheer, Arian            	MSA	NED	42,77	SB
30	Huber, Leo               	MYA	GER	43,25	SB
31	Landwehrs, Matthias      	MC2	GER	43,29	PR SB
32	Patz, Max                	MC1	GER	44,38	SB
33	Köckert, Jasper          	MC2	GER	44,58	SB
34	Anker, Berto             	MB1	NED	44,64	PR SB
35	Hermans, Christian       	MA1	GER	44,79	SB
36	Tellier, Jim             	MN4	NED	46,73	SB
37	Sobottka, Anton          	MYA	GER	47,00	PR SB
38	Rumpf, Thomas            	M55	GER	47,46	
39	Sobottka, Johannes       	MYA	GER	47,98	PR SB
40	Köckert, Ben             	MA1	GER	49,66	PR SB
41	Zeisberg, Marvin         	MSA	GER	52,16	SB
42	van Zwienen, Luuk        	MYD	NED	1.02,06	PR SB
DNS	van Zwienen, Koen        	MYA	NED	DNS	
DNF	Triendl, Benedikt        	MN1	GER	DNF	
DNF	Gschwentner, Ignaz       	MA2	AUT	DNF	
DQ	Santana, Maximilian      	MA1	GER	DQ	
DQ	Albrecht, Simon          	MSA	GER	DQ	

1000m Men - 23 October 2020
1	Dufter, Joel             	MSA	GER	1.10,13	SB
2	Ihle, Nico               	M35	GER	1.10,52	SB
3	Emele, Stefan            	MSA	GER	1.10,95	SB
4	Müller, Noel             	MSA	GER	1.11,38	SB
5	Wenger, Livio            	MSA	SUI	1.11,42	SB
6	Marx, Jeremias           	MN4	GER	1.11,46	SB
7	Fiola, Christopher       	MSA	CAN	1.12,12	SB
8	Oberbichler, Christian   	MSA	SUI	1.12,38	SB
9	Klein, Moritz            	MN1	GER	1.12,42	SB
10	Roger, Antoine           	MSA	CAN	1.13,06	SB
11	Gschwentner, Ignaz       	MA2	AUT	1.13,12	SB
12	Suomalainen, Samuli      	MN3	FIN	1.13,45	SB
13	Due Schmidt, Stefan      	MSA	DEN	1.14,02	SB
14	Grob, Oliver             	MSA	SUI	1.14,39	SB
15	Belloir, Mathieu         	MN2	FRA	1.14,40	PR SB
16	Hecker, Yannic           	MN2	GER	1.14,48	SB
17	Lehtonen, Juuso          	MA2	FIN	1.14,54	SB
18	Triendl, Benedikt        	MN1	GER	1.14,67	SB
19	Hughes, Kierryn          	MSA	NZL	1.15,16	SB
20	Bejczi, Botond           	MN2	HUN	1.15,79	SB
21	Steklý, Lukáš            	MB2	CZE	1.16,35	PR SB
22	Briešťanský, Sebastien   	MN3	CZE	1.16,62	SB
23	Whyte, Josh              	MSA	NZL	1.16,64	SB
24	Suomalainen, Tuukka      	MA1	FIN	1.16,81	SB
25	Kočí, Jakub              	MB2	CZE	1.17,39	SB
26	Käsnänen, Eetu           	MA1	FIN	1.17,86	SB
27	Mayrhofer, Dominik       	MB2	GER	1.17,91	PR SB
28	Kinnala, Kalle           	MA2	FIN	1.18,19	SB
29	Ziegeldecker, Tim        	MSA	GER	1.18,60	PR SB
30	Malik, Maximilian        	MB1	GER	1.20,32	PR SB
31	Bödei, Bálint            	MB2	HUN	1.21,29	PR SB
32	Muhonen, Alvar           	MB2	FIN	1.21,75	PR SB
33	Nechita, Robert          	MB2	ROU	1.22,80	PR SB
34	Kokko, Max               	MA2	FIN	1.23,26	SB
35	Santana, Maximilian      	MA1	GER	1.23,76	SB
36	Büschgens, Tim           	MA2	GER	1.24,56	SB
37	van Zwienen, Daan        	MC1	NED	1.24,70	PR SB
38	Landwehrs, Matthias      	MC2	GER	1.26,82	SB
39	Huber, Leo               	MYA	GER	1.27,97	PR SB
40	Patz, Max                	MC1	GER	1.29,30	PR SB
41	Köckert, Jasper          	MC2	GER	1.29,94	SB
42	Anker, Berto             	MB1	NED	1.30,93	PR SB
43	Sobottka, Anton          	MYA	GER	1.37,07	PR SB
44	Sobottka, Johannes       	MYA	GER	1.37,42	PR SB
45	Rumpf, Thomas            	M55	GER	1.37,45	
46	van Zwienen, Koen        	MYA	NED	1.38,43	PR SB
47	Hermans, Christian       	MA1	GER	1.39,51	SB
48	Zeisberg, Marvin         	MSA	GER	1.43,08	SB
49	Köckert, Ben             	MA1	GER	1.48,47	PR SB
DQ	Nedelea, Cosmin Ionuţ    	MN2	ROU	DQ	
DQ	Semeniuk, Matej          	MB2	CZE	DQ	

300m Men - 23 October 2020
1	Graefe, Emil             	MYA	GER	33,85	SB
2	Meister, Bastian         	MYA	GER	34,99	SB
3	Prill, Emil              	MYE	GER	36,46	SB
4	Kaldewey, Niklas         	MYB	GER	36,66	SB
5	Knülle, Damian           	MYE	GER	38,23	SB
6	Meister, Bruno           	MYC	GER	38,40	SB
7	Kürzel, Bjarne           	MYD	GER	39,06	SB
8	Graefe, Jacob            	MYF	GER	44,06	SB
9	Rose, Luca               	MYE	GER	45,73	SB

500m Men - 24 October 2020
1	Ihle, Nico               	M35	GER	35,90	
2	Strübe, Maximilian       	MSA	GER	36,32	SB
3	Fiola, Christopher       	MSA	CAN	36,37	SB
4	Klein, Moritz            	MN1	GER	36,51	SB
5	Oberbichler, Christian   	MSA	SUI	36,61	SB
6	Albrecht, Simon          	MSA	GER	36,66	PR SB
7	Roger, Antoine           	MSA	CAN	36,72	SB
8	Gschwentner, Ignaz       	MA2	AUT	36,76	SB
9	Nedelea, Cosmin Ionuţ    	MN2	ROU	37,67	PR SB
10	Triendl, Benedikt        	MN1	GER	37,78	SB
11	Hecker, Yannic           	MN2	GER	37,80	SB
12	Lehtonen, Juuso          	MA2	FIN	37,92	SB
13	Suomalainen, Tuukka      	MA1	FIN	38,16	
14	Ziegeldecker, Tim        	MSA	GER	38,91	SB
15	Käsnänen, Eetu           	MA1	FIN	39,03	SB
16	Zähringer, Manuel        	MA1	GER	39,18	SB
17	Briešťanský, Sebastien   	MN3	CZE	39,23	SB
18	Kokko, Max               	MA2	FIN	39,40	SB
19	Kinnala, Kalle           	MA2	FIN	39,75	SB
20	Mayrhofer, Dominik       	MB2	GER	39,98	PR SB
21	Farthofer, Alexander     	MB1	AUT	40,28	PR SB
22	Kočí, Jakub              	MB2	CZE	40,34	
23	Muhonen, Alvar           	MB2	FIN	40,90	
24	Junge, Lukas             	MN1	GER	41,24	
25	Nechita, Robert          	MB2	ROU	41,29	PR SB
26	Bödei, Bálint            	MB2	HUN	41,33	PR SB
27	Semeniuk, Matej          	MB2	CZE	41,40	
28	Feichter, Elias          	MA1	AUT	41,74	SB
29	Arnold, Lukas            	MA1	GER	42,05	SB
30	Martin, Felix            	MC1	GER	50,23	PR SB
31	Menard, Leon             	MYB	GER	50,61	SB
32	Ketzel, Richard          	MYC	GER	52,72	PR SB
33	Wilke, Dustin            	MYB	GER	57,61	SB
34	Böhm, Christian          	MYD	GER	1.01,61	PR SB
35	Müller, Tillmann         	MYD	GER	1.03,87	PR SB
36	Fiebig, Carl-Leonhard    	MYD	GER	1.05,21	PR SB
37	Ketzel, Friedrich        	MYD	GER	1.12,59	PR SB

3000m Men - 24 October 2020
1	Wenger, Livio            	MSA	SUI	3.45,21	SB
2	Grob, Oliver             	MSA	SUI	4.00,13	PR SB
3	Hughes, Kierryn          	MSA	NZL	4.00,74	SB
4	Whyte, Josh              	MSA	NZL	4.01,93	SB
5	Bejczi, Botond           	MN2	HUN	4.03,67	SB
6	Gross, Gabriel           	MB2	GER	4.13,35	PR SB
7	Kočí, Jakub              	MB2	CZE	4.14,92	SB
8	Mayrhofer, Dominik       	MB2	GER	4.15,12	PR SB
9	Geppert, Maximilian      	MA1	GER	4.17,81	PR SB
DQ	Loubineaud, Timothy      	MSA	FRA	DQ	

5000m Men - 24 October 2020
1	Odor, Gabriel            	MN1	AUT	6.30,76	PR SB
2	Steklý, Lukáš            	MB2	CZE	6.42,97	PR SB
3	Due Schmidt, Stefan      	MSA	DEN	6.45,95	SB
4	Hänggi, Martin           	M50	SUI	7.02,66	SB

1500m Men - 25 October 2020
1	Wenger, Livio            	MSA	SUI	1.47,54	SB
2	Gschwentner, Ignaz       	MA2	AUT	1.52,68	PR SB
3	Belloir, Mathieu         	MN2	FRA	1.52,79	SB
4	Due Schmidt, Stefan      	MSA	DEN	1.52,98	SB
5	Loubineaud, Timothy      	MSA	FRA	1.53,16	SB
6	Grob, Oliver             	MSA	SUI	1.53,24	SB
7	Oberbichler, Christian   	MSA	SUI	1.53,99	SB
8	Steklý, Lukáš            	MB2	CZE	1.54,50	PR SB
9	Bejczi, Botond           	MN2	HUN	1.54,65	SB
10	Hughes, Kierryn          	MSA	NZL	1.54,83	SB
11	Lehtonen, Juuso          	MA2	FIN	1.55,09	PR SB
12	Nedelea, Cosmin Ionuţ    	MN2	ROU	1.55,40	PR SB
13	Briešťanský, Sebastien   	MN3	CZE	1.55,87	PR SB
14	Whyte, Josh              	MSA	NZL	1.57,72	SB
15	Kočí, Jakub              	MB2	CZE	1.58,80	SB
16	Hänggi, Martin           	M50	SUI	1.59,36	SB
17	Käsnänen, Eetu           	MA1	FIN	2.01,68	SB
18	Geppert, Maximilian      	MA1	GER	2.02,31	PR SB
19	Kinnala, Kalle           	MA2	FIN	2.02,47	SB
20	Gross, Gabriel           	MB2	GER	2.02,59	PR SB
21	Farthofer, Alexander     	MB1	AUT	2.03,42	PR SB
22	Suomalainen, Tuukka      	MA1	FIN	2.03,78	PR SB
23	Bödei, Bálint            	MB2	HUN	2.05,38	PR SB
24	Semeniuk, Matej          	MB2	CZE	2.05,49	PR SB
25	Feichter, Elias          	MA1	AUT	2.06,27	SB
26	Muhonen, Alvar           	MB2	FIN	2.07,82	PR SB
27	Kokko, Max               	MA2	FIN	2.11,31	SB
28	Nechita, Robert          	MB2	ROU	2.12,55	PR SB
DNS	van Rijn, Roy            	MSA	NED	DNS	

            

Native Language Names