Russian Skating Union Cup
Кубок Союза Конькобежцев России
Kolomna (RUS)
21 - 23 October 2020

500m Ladies - 21 October 2020
1	Golikova, Angelina          	Голикова, Ангелина          	LSA	RUS	37,78	
2	Fatkulina, Olga             	Фаткулина, Ольга            	L30	RUS	37,80	SB
3	Arshinova, Irina            	Аршинова, Ирина             	L30	RUS	39,53	
4	Korkina, Anastasia          	Коркина, Анастасия          	LN2	RUS	39,87	
5	Lalenkova, Evgeniia         	Лаленкова, Евгения          	L30	RUS	40,01	
6	Silaeva, Kristina           	Силаева, Кристина           	LN2	RUS	40,06	
7	Shaczkikh, Anastasiya       	Шацких, Анастасия           	LA1	RUS	40,27	
8	Avtonomova, Marina          	Автономова, Марина          	LA2	RUS	40,55	
9	Aseeva, Nadezhda            	Асеева, Надежда             	L30	RUS	40,91	
10	Zhidkova, Natalya (2000)    	Жидкова, Наталья (2000)     	LN2	RUS	41,09(0)	
11	Rutkovskaya, Aleksandra     	Рутковская, Александра      	LA2	RUS	41,09(3)	
12	Vashkene, Anna              	Вашкене, Анна               	LN1	RUS	41,25	
13	Samkova, Elena              	Самкова, Елена              	LN4	RUS	41,44(1)	
14	Ashheulova, Alina           	Ащеулова, Алина             	LN2	RUS	41,44(9)	
15	Rogatkina, Vladlena         	Рогаткина, Владлена         	LN4	RUS	41,62	
16	Batgauer, Anastasiya        	Батгауер, Анастасия         	LN1	RUS	41,64	
17	Kosheleva, Ekaterina        	Кошелева, Екатерина         	LN2	RUS	41,68	
18	Sayutina, Aleksandra (2001) 	Саютина, Александра (2001)  	LN1	RUS	41,94	
19	Boyarkina, Yana             	Бояркина, Яна               	LN1	RUS	42,32	
20	Migova, Sofya               	Мигова, Софья               	LA2	RUS	42,39	
21	Klimenczova, Nina           	Клименцова, Нина            	LSA	RUS	42,60	
22	Plachinda, Ekaterina        	Плачинда, Екатерина         	LN3	RUS	42,73	
23	Kravchenko, Aleksandra      	Кравченко, Александра       	LA2	RUS	42,79	
24	Gudoshnikova, Darya         	Гудошникова, Дарья          	LN2	RUS	42,85	SB
25	Antonova, Anastasiya (1999) 	Антонова, Анастасия (1999)  	LN3	RUS	43,69	SB
26	Nezhelskaya, Anastasiya     	Нежельская, Анастасия       	LN2	RUS	43,77	
27	Smyshlyaeva, Svetlana       	Смышляева, Светлана         	LN1	RUS	43,82	
28	Bodunova, Kseniya           	Бодунова, Ксения            	LN1	RUS	43,91	
29	Bugakova, Anastasiya        	Бугакова, Анастасия         	LN1	RUS	44,00	
30	Evgrafova, Kseniya          	Евграфова, Ксения           	LN4	RUS	44,21	SB
31	Tashkinova, Elizaveta       	Ташкинова, Елизавета        	LN2	RUS	45,46	SB

3000m Ladies - 21 October 2020
1	Lalenkova, Evgeniia         	Лаленкова, Евгения          	L30	RUS	4.08,85	
2	Golubeva, Elizaveta         	Голубева, Елизавета         	LSA	RUS	4.10,27	SB
3	Sokhryakova, Elena          	Сохрякова, Елена            	L30	RUS	4.13,72	SB
4	Eranina, Elena              	Еранина, Елена              	LSA	RUS	4.14,81	
5	Grigoreva, Anastasiya (2001)	Григорьева, Анастасия (2001)	LN1	RUS	4.18,03	PR SB
6	Kosheleva, Ekaterina        	Кошелева, Екатерина         	LN2	RUS	4.19,56	
7	Chernova, Anna (1992)       	Чернова, Анна (1992)        	LSA	RUS	4.21,23	
8	Suslova, Veronika           	Суслова, Вероника           	LN4	RUS	4.27,81	SB
9	Upirova, Polina             	Упирова, Полина             	LN1	RUS	4.28,31	
10	Beskrovnykh, Darya          	Бескровных, Дарья           	LSA	RUS	4.29,95	
11	Gudoshnikova, Darya         	Гудошникова, Дарья          	LN2	RUS	4.31,68	
12	Komova, Ekaterina           	Комова, Екатерина           	LN2	RUS	4.33,59	
13	Sayutina, Aleksandra (2001) 	Саютина, Александра (2001)  	LN1	RUS	4.33,73	PR SB
14	Napolskikh, Sofya           	Напольских, Софья           	LN1	RUS	4.34,20	SB
15	Rutkovskaya, Aleksandra     	Рутковская, Александра      	LA2	RUS	4.34,33	SB
16	Filippova, Darya (1996)     	Филиппова, Дарья (1996)     	LSA	RUS	4.34,47	
17	Antonova, Anastasiya (1999) 	Антонова, Анастасия (1999)  	LN3	RUS	4.36,49	SB
18	Pavlova, Darya (2003)       	Павлова, Дарья (2003)       	LA1	RUS	4.39,05	
19	Nezhelskaya, Anastasiya     	Нежельская, Анастасия       	LN2	RUS	4.41,14	PR SB
20	Bukina, Polina              	Букина, Полина              	LN3	RUS	4.41,43	SB
21	Kemaeva, Kristina           	Кемаева, Кристина           	LN2	RUS	4.42,94	SB
22	Batgauer, Anastasiya        	Батгауер, Анастасия         	LN1	RUS	4.44,77	SB
23	Bodunova, Kseniya           	Бодунова, Ксения            	LN1	RUS	4.51,15	SB
24	Rakhmatova, Karina          	Рахматова, Карина           	LN1	RUS	4.54,24	

Team Sprint Ladies - 21 October 2020
1	Санкт-Петербург-1            	                            			1.34,56	
	Zhidkova, Natalya (2000)     	Жидкова, Наталья (2000)     	LN2	RUS		
	Vashkene, Anna               	Вашкене, Анна               	LN1	RUS		
	Migova, Sofya                	Мигова, Софья               	LA2	RUS		
2	Челябинская Область          	                            			1.35,36	
	Aseeva, Nadezhda             	Асеева, Надежда             	L30	RUS		
	Samkova, Elena               	Самкова, Елена              	LN4	RUS		
	Grigoreva, Anastasiya (2001) 	Григорьева, Анастасия (2001)	LN1	RUS		
3	Московская Область           	                            			1.36,66	
	Rogatkina, Vladlena          	Рогаткина, Владлена         	LN4	RUS		
	Korkina, Anastasia           	Коркина, Анастасия          	LN2	RUS		
	Shaczkikh, Anastasiya        	Шацких, Анастасия           	LA1	RUS		
4	Санкт-Петербург-2            	                            			1.37,66	
	Upirova, Polina              	Упирова, Полина             	LN1	RUS		
	Ashheulova, Alina            	Ащеулова, Алина             	LN2	RUS		
	Kravchenko, Aleksandra       	Кравченко, Александра       	LA2	RUS		
5	Костромская Область          	                            			1.38,35	
	Klimenczova, Nina            	Клименцова, Нина            	LSA	RUS		
	Filippova, Darya (1996)      	Филиппова, Дарья (1996)     	LSA	RUS		
	Komova, Ekaterina            	Комова, Екатерина           	LN2	RUS		

1000m Ladies - 22 October 2020
1	Golikova, Angelina          	Голикова, Ангелина          	LSA	RUS	1.17,35	
2	Fatkulina, Olga             	Фаткулина, Ольга            	L30	RUS	1.17,71	
3	Arshinova, Irina            	Аршинова, Ирина             	L30	RUS	1.19,52	
4	Avtonomova, Marina          	Автономова, Марина          	LA2	RUS	1.20,75	
5	Korkina, Anastasia          	Коркина, Анастасия          	LN2	RUS	1.21,16	
6	Shipova, Valeriya           	Шипова, Валерия             	LN1	RUS	1.21,54	SB
7	Sayutina, Aleksandra (2001) 	Саютина, Александра (2001)  	LN1	RUS	1.22,05	PR SB
8	Zhidkova, Natalya (2000)    	Жидкова, Наталья (2000)     	LN2	RUS	1.22,07	
9	Rutkovskaya, Aleksandra     	Рутковская, Александра      	LA2	RUS	1.22,18	
10	Samkova, Elena              	Самкова, Елена              	LN4	RUS	1.22,19	
11	Aseeva, Nadezhda            	Асеева, Надежда             	L30	RUS	1.22,38	
12	Vashkene, Anna              	Вашкене, Анна               	LN1	RUS	1.22,45	
13	Migova, Sofya               	Мигова, Софья               	LA2	RUS	1.22,47	
14	Shaczkikh, Anastasiya       	Шацких, Анастасия           	LA1	RUS	1.22,52	
15	Boyarkina, Yana             	Бояркина, Яна               	LN1	RUS	1.22,79	SB
16	Batgauer, Anastasiya        	Батгауер, Анастасия         	LN1	RUS	1.24,49	
17	Nezhelskaya, Anastasiya     	Нежельская, Анастасия       	LN2	RUS	1.25,17	SB
18	Smyshlyaeva, Svetlana       	Смышляева, Светлана         	LN1	RUS	1.25,75	
19	Plachinda, Ekaterina        	Плачинда, Екатерина         	LN3	RUS	1.25,90	
20	Bukina, Polina              	Букина, Полина              	LN3	RUS	1.27,19	SB
21	Bugakova, Anastasiya        	Бугакова, Анастасия         	LN1	RUS	1.32,00	
22	Tashkinova, Elizaveta       	Ташкинова, Елизавета        	LN2	RUS	1.34,55	SB
DQ	Ashheulova, Alina           	Ащеулова, Алина             	LN2	RUS	DQ	

Team Pursuit (6 laps) Ladies - 22 October 2020
1	Костромская Область          	                            			3.24,93	
	Klimenczova, Nina            	Клименцова, Нина            	LSA	RUS		
	Filippova, Darya (1996)      	Филиппова, Дарья (1996)     	LSA	RUS		
	Komova, Ekaterina            	Комова, Екатерина           	LN2	RUS		
2	Челябинская Область          	                            			3.27,73	
	Aseeva, Nadezhda             	Асеева, Надежда             	L30	RUS		
	Samkova, Elena               	Самкова, Елена              	LN4	RUS		
	Antonova, Anastasiya (1999)  	Антонова, Анастасия (1999)  	LN3	RUS		

1500m Ladies - 23 October 2020
1	Lalenkova, Evgeniia         	Лаленкова, Евгения          	L30	RUS	1.58,51	
2	Eranina, Elena              	Еранина, Елена              	LSA	RUS	2.01,07	
3	Kosheleva, Ekaterina        	Кошелева, Екатерина         	LN2	RUS	2.04,52	
4	Grigoreva, Anastasiya (2001)	Григорьева, Анастасия (2001)	LN1	RUS	2.04,53	SB
5	Migova, Sofya               	Мигова, Софья               	LA2	RUS	2.06,82	PR SB
6	Chernova, Anna (1992)       	Чернова, Анна (1992)        	LSA	RUS	2.06,94	
7	Kravchenko, Aleksandra      	Кравченко, Александра       	LA2	RUS	2.07,12	SB
8	Zhidkova, Natalya (2000)    	Жидкова, Наталья (2000)     	LN2	RUS	2.07,19	SB
9	Beskrovnykh, Darya          	Бескровных, Дарья           	LSA	RUS	2.07,52	SB
10	Sayutina, Aleksandra (2001) 	Саютина, Александра (2001)  	LN1	RUS	2.07,57	
11	Rutkovskaya, Aleksandra     	Рутковская, Александра      	LA2	RUS	2.08,16	
12	Upirova, Polina             	Упирова, Полина             	LN1	RUS	2.08,45	
13	Ashheulova, Alina           	Ащеулова, Алина             	LN2	RUS	2.08,76	PR SB
14	Shipova, Valeriya           	Шипова, Валерия             	LN1	RUS	2.08,91	
15	Gudoshnikova, Darya         	Гудошникова, Дарья          	LN2	RUS	2.09,31	
16	Komova, Ekaterina           	Комова, Екатерина           	LN2	RUS	2.09,36	SB
17	Filippova, Darya (1996)     	Филиппова, Дарья (1996)     	LSA	RUS	2.09,83	
18	Batgauer, Anastasiya        	Батгауер, Анастасия         	LN1	RUS	2.10,47	PR SB
19	Boyarkina, Yana             	Бояркина, Яна               	LN1	RUS	2.10,64	SB
20	Nezhelskaya, Anastasiya     	Нежельская, Анастасия       	LN2	RUS	2.11,57	SB
21	Napolskikh, Sofya           	Напольских, Софья           	LN1	RUS	2.12,32	SB
22	Antonova, Anastasiya (1999) 	Антонова, Анастасия (1999)  	LN3	RUS	2.12,56	SB
23	Kemaeva, Kristina           	Кемаева, Кристина           	LN2	RUS	2.14,08	SB
24	Bukina, Polina              	Букина, Полина              	LN3	RUS	2.15,02	
25	Plachinda, Ekaterina        	Плачинда, Екатерина         	LN3	RUS	2.15,47	SB
26	Bodunova, Kseniya           	Бодунова, Ксения            	LN1	RUS	2.16,15	SB
27	Bugakova, Anastasiya        	Бугакова, Анастасия         	LN1	RUS	2.18,29	SB
28	Tashkinova, Elizaveta       	Ташкинова, Елизавета        	LN2	RUS	2.29,48	SB
29	Klimenczova, Nina           	Клименцова, Нина            	LSA	RUS	2.50,90	
DNS	Samkova, Elena              	Самкова, Елена              	LN4	RUS	DNS	

Mass Start (16 laps) Ladies - 23 October 2020
1	Eranina, Elena              	Еранина, Елена              	LSA	RUS	10.03,36	60
2	Suslova, Veronika           	Суслова, Вероника           	LN4	RUS	10.04,04	40
3	Klimenczova, Nina           	Клименцова, Нина            	LSA	RUS	10.04,25	20
4	Kosheleva, Ekaterina        	Кошелева, Екатерина         	LN2	RUS	10.04,34	10
5	Komova, Ekaterina           	Комова, Екатерина           	LN2	RUS	10.04,35	6
6	Rakhmatova, Karina          	Рахматова, Карина           	LN1	RUS	10.18,98	5
7	Rogatkina, Vladlena         	Рогаткина, Владлена         	LN4	RUS	10.05,02	3
8	Beskrovnykh, Darya          	Бескровных, Дарья           	LSA	RUS	10.12,34	3
9	Bukina, Polina              	Букина, Полина              	LN3	RUS	10.14,34	3
10	Kemaeva, Kristina           	Кемаева, Кристина           	LN2	RUS	10.14,40	3
11	Migova, Sofya               	Мигова, Софья               	LA2	RUS	10.06,34	2
12	Bugakova, Anastasiya        	Бугакова, Анастасия         	LN1	RUS	10.30,30	2
13	Upirova, Polina             	Упирова, Полина             	LN1	RUS	10.05,68	
14	Nezhelskaya, Anastasiya     	Нежельская, Анастасия       	LN2	RUS	10.07,63	
15	Bodunova, Kseniya           	Бодунова, Ксения            	LN1	RUS	10.13,92	
16	Evgrafova, Kseniya          	Евграфова, Ксения           	LN4	RUS	10.13,93	

500m Men - 21 October 2020
1	Murashov, Ruslan            	Мурашов, Руслан             	MSA	RUS	34,85	
2	Mushtakov, Viktor           	Муштаков, Виктор            	MSA	RUS	35,07	SB
3	Arefyev, Artem              	Арефьев, Артем              	MN1	RUS	35,16	
4	Karamov, Timur              	Карамов, Тимур              	MA2	RUS	35,49	
5	Chistiakov, Stepan          	Чистяков, Степан            	MN1	RUS	36,16	PR SB
6	Bazyuk, Nikita              	Базюк, Никита               	MN2	RUS	36,41	
7	Rafikov, Ruslan             	Рафиков, Руслан             	MSA	RUS	36,49	
8	Kozlov, Mikhail (1991)      	Козлов, Михаил (1991)       	MSA	RUS	36,58	
9	Trusov, Nikolaj             	Трусов, Николай             	MN2	RUS	36,92	
10	Klevchenya, Nikita (2000)   	Клевченя, Никита (2000)     	MN2	RUS	36,94	
11	Kurazhov, Dmitrij           	Куражов, Дмитрий            	MN4	RUS	37,23	
12	Sharapov, Maksim            	Шарапов, Максим             	MA2	RUS	37,38	
13	Kolyasnikov, Aleksej        	Колясников, Алексей         	MN1	RUS	37,39	
14	Tikhanov, Roman             	Тиханов, Роман              	MN1	RUS	37,52	
15	Bobyr, Danila               	Бобырь, Данила              	MSA	RUS	37,57	
16	Zhbanov, Aleksej            	Жбанов, Алексей             	MSA	RUS	37,65	
17	Koksharov, Mikhail          	Кокшаров, Михаил            	M30	RUS	37,68(3)	
18	Mukhamedov, Amal            	Мухамедов, Амаль            	MN2	RUS	37,68(9)	
19	Koryakovskij, Egor          	Коряковский, Егор           	MN3	RUS	37,77	
20	Petrenko, Gleb              	Петренко, Глеб              	MN2	RUS	37,80	
21	Usenko, Nikita              	Усенко, Никита              	MN1	RUS	38,47	
22	Shabanov, Andrei            	Шабанов, Андрей             	MN2	RUS	38,74	
23	Belyaev, Matvej (2000)      	Беляев, Матвей (2000)       	MN1	RUS	38,96	
24	Kochnev, Igor               	Кочнев, Игорь               	MN1	RUS	38,97	
25	Pustovojt, Maksim           	Пустовойт, Максим           	MN2	RUS	39,33	SB
26	Sidorov, Daniil (1999)      	Сидоров, Даниил (1999)      	MN3	RUS	39,40	
27	Kuzneczov, Ilya (1990)      	Кузнецов, Илья (1990)       	M30	RUS	40,00	
28	Rodionov, Kirill            	Родионов, Кирилл            	MN2	RUS	40,11	SB
29	Lebedev, Mikhail            	Лебедев, Михаил             	MN1	RUS	40,60	
30	Ionov, Georgij              	Ионов, Георгий              	MN1	RUS	40,94	
31	Kazymin, Pavel              	Казымин, Павел              	MN1	RUS	41,38	
DNF	Zayacz, Bogdan              	Заяц, Богдан                	MN2	RUS	DNF	
DQ	Bodrov, Sergej              	Бодров, Сергей              	MN3	RUS	DQ	
DQ	Czvetcikh, Nikita           	Цветцих, Никита             	MN4	RUS	DQ	
WDR	Kulizhnikov, Pavel          	Кулижников, Павел           	MSA	RUS	WDR	

5000m Men - 21 October 2020
1	Semerikov, Danila           	Семериков, Данила           	MSA	RUS	6.20,72	
2	Zakharov, Ruslan (1987)     	Захаров, Руслан (1987)      	M30	RUS	6.23,09	
3	Rumyantsev, Alexander       	Румянцев, Александр         	M30	RUS	6.23,68	
4	Aldoshkin, Daniil           	Алдошкин, Даниил            	MN1	RUS	6.28,82	
5	Yunin, Yegor                	Юнин, Егор                  	MN4	RUS	6.30,96	
6	Bukin, Egor                 	Букин, Егор                 	MN3	RUS	6.31,35	PR SB
7	Zakharov, Timur             	Захаров, Тимур              	MSA	RUS	6.35,26	SB
8	Semirunnij, Vladimir        	Семирунний, Владимир        	MA1	RUS	6.36,84	PR SB
9	Ivanov, Ilya                	Иванов, Илья                	MSA	RUS	6.42,58	PR SB
10	Genshel, Daniil             	Геншель, Даниил             	MA2	RUS	6.43,15	PR SB
11	Seryaev, Yevgeny            	Серяев, Евгений             	M30	RUS	6.45,13	SB
12	Taran, Pavel                	Таран, Павел                	MA2	RUS	6.49,70	SB
13	Zykin, Dmitrij (2000)       	Зыкин, Дмитрий (2000)       	MN1	RUS	6.52,92	
14	Vodichenkov, Anton          	Водиченков, Антон           	MN2	RUS	6.55,50	
15	Sidorov, Daniil (1999)      	Сидоров, Даниил (1999)      	MN3	RUS	6.55,84	
16	Smirnov, Danil (2001-1)     	Смирнов, Данил (2001-1)     	MN1	RUS	6.57,91	SB
17	Chemyakin, Georgij          	Чемякин, Георгий            	MN1	RUS	6.59,05	
18	Starostin, Mikhail          	Старостин, Михаил           	MSA	RUS	7.00,42	SB
19	Kryzhevskij, Arsenij        	Крыжевский, Арсений         	MN1	RUS	7.03,14	PR SB
20	Kadcin, Sergej              	Кадцин, Сергей              	MN1	RUS	7.06,08	SB
21	Bodrov, Sergej              	Бодров, Сергей              	MN3	RUS	7.07,42	SB
22	Kochnev, Igor               	Кочнев, Игорь               	MN1	RUS	7.09,59	SB
23	Zhbanov, Aleksej            	Жбанов, Алексей             	MSA	RUS	7.11,56	
24	Usenko, Nikita              	Усенко, Никита              	MN1	RUS	7.12,42	
25	Kazymin, Pavel              	Казымин, Павел              	MN1	RUS	7.44,21	PR SB
DQ	Lebedev, Mikhail            	Лебедев, Михаил             	MN1	RUS	DQ	
WDR	Ionov, Georgij              	Ионов, Георгий              	MN1	RUS	WDR	

Team Sprint Men - 21 October 2020
1	Москва                       	                            			1.23,76	
	Koryakovskij, Egor           	Коряковский, Егор           	MN3	RUS		
	Trusov, Nikolaj              	Трусов, Николай             	MN2	RUS		
	Taran, Pavel                 	Таран, Павел                	MA2	RUS		
2	Санкт-Петербург              	                            			1.25,66	
	Kozlov, Mikhail (1991)       	Козлов, Михаил (1991)       	MSA	RUS		
	Mukhamedov, Amal             	Мухамедов, Амаль            	MN2	RUS		
	Karamov, Timur               	Карамов, Тимур              	MA2	RUS		
3	Челябинская Область          	                            			1.25,69	
	Koksharov, Mikhail           	Кокшаров, Михаил            	M30	RUS		
	Bazyuk, Nikita               	Базюк, Никита               	MN2	RUS		
	Czvetcikh, Nikita            	Цветцих, Никита             	MN4	RUS		
4	Костромская Область          	                            			1.29,70	
	Bobyr, Danila                	Бобырь, Данила              	MSA	RUS		
	Kuzneczov, Ilya (1990)       	Кузнецов, Илья (1990)       	M30	RUS		
	Shabanov, Andrei             	Шабанов, Андрей             	MN2	RUS		

1000m Men - 22 October 2020
1	Mushtakov, Viktor           	Муштаков, Виктор            	MSA	RUS	1.09,65	SB
2	Murashov, Ruslan            	Мурашов, Руслан             	MSA	RUS	1.09,85	SB
3	Yuskov, Denis               	Юсков, Денис                	M30	RUS	1.10,30	SB
4	Trofimov, Sergey            	Трофимов, Сергей            	MSA	RUS	1.10,85(5)	SB
5	Arefyev, Artem              	Арефьев, Артем              	MN1	RUS	1.10,85(9)	
6	Trusov, Nikolaj             	Трусов, Николай             	MN2	RUS	1.11,08	
7	Podolskii, Aleksandr        	Подольский, Александр       	MN3	RUS	1.11,10	
8	Chistiakov, Stepan          	Чистяков, Степан            	MN1	RUS	1.11,18	
9	Karamov, Timur              	Карамов, Тимур              	MA2	RUS	1.11,63	PR SB
10	Rafikov, Ruslan             	Рафиков, Руслан             	MSA	RUS	1.11,86	SB
11	Kozlov, Mikhail (1991)      	Козлов, Михаил (1991)       	MSA	RUS	1.12,06	
12	Bazyuk, Nikita              	Базюк, Никита               	MN2	RUS	1.12,89	
13	Kurazhov, Dmitrij           	Куражов, Дмитрий            	MN4	RUS	1.13,04	
14	Koksharov, Mikhail          	Кокшаров, Михаил            	M30	RUS	1.13,15	
15	Czvetcikh, Nikita           	Цветцих, Никита             	MN4	RUS	1.13,25	PR SB
16	Tikhanov, Roman             	Тиханов, Роман              	MN1	RUS	1.13,41	
17	Klevchenya, Nikita (2000)   	Клевченя, Никита (2000)     	MN2	RUS	1.13,62	SB
18	Usenko, Nikita              	Усенко, Никита              	MN1	RUS	1.14,07	SB
19	Petrenko, Gleb              	Петренко, Глеб              	MN2	RUS	1.14,26	SB
20	Zayacz, Bogdan              	Заяц, Богдан                	MN2	RUS	1.14,45	PR SB
21	Kolyasnikov, Aleksej        	Колясников, Алексей         	MN1	RUS	1.14,50	SB
22	Mukhamedov, Amal            	Мухамедов, Амаль            	MN2	RUS	1.14,63	
23	Zharov, Evgenij             	Жаров, Евгений              	MA2	RUS	1.15,27	
24	Belyaev, Matvej (2000)      	Беляев, Матвей (2000)       	MN1	RUS	1.15,75	SB
25	Rodionov, Kirill            	Родионов, Кирилл            	MN2	RUS	1.18,66	PR SB
26	Lebedev, Mikhail            	Лебедев, Михаил             	MN1	RUS	1.18,85	SB
27	Kazymin, Pavel              	Казымин, Павел              	MN1	RUS	1.21,53	
28	Kuzneczov, Ilya (1990)      	Кузнецов, Илья (1990)       	M30	RUS	1.21,80	
DNS	Koryakovskij, Egor          	Коряковский, Егор           	MN3	RUS	DNS	

Team Pursuit (8 laps) Men - 22 October 2020
1	Челябинская Область          	                            			4.12,12	
	Petrenko, Gleb               	Петренко, Глеб              	MN2	RUS		
	Tikhanov, Roman              	Тиханов, Роман              	MN1	RUS		
	Usenko, Nikita               	Усенко, Никита              	MN1	RUS		
2	Санкт-Петербург              	                            			4.24,03	
	Litvinov, Denis              	Литвинов, Денис             	MSA	RUS		
	Pustovojt, Maksim            	Пустовойт, Максим           	MN2	RUS		
	Shabanov, Andrei             	Шабанов, Андрей             	MN2	RUS		

1500m Men - 23 October 2020
1	Podolskii, Aleksandr        	Подольский, Александр       	MN3	RUS	1.47,60	SB
2	Sharapov, Maksim            	Шарапов, Максим             	MA2	RUS	1.49,16	PR SB
3	Yunin, Yegor                	Юнин, Егор                  	MN4	RUS	1.49,19	
4	Aldoshkin, Daniil           	Алдошкин, Даниил            	MN1	RUS	1.49,63	
5	Rumyantsev, Alexander       	Румянцев, Александр         	M30	RUS	1.50,25	SB
6	Trusov, Nikolaj             	Трусов, Николай             	MN2	RUS	1.50,42	
7	Koksharov, Mikhail          	Кокшаров, Михаил            	M30	RUS	1.50,95	
8	Smirnov, Danil (2001-1)     	Смирнов, Данил (2001-1)     	MN1	RUS	1.52,11	
9	Semirunnij, Vladimir        	Семирунний, Владимир        	MA1	RUS	1.52,25	PR SB
10	Bukin, Egor                 	Букин, Егор                 	MN3	RUS	1.52,26	
11	Genshel, Daniil             	Геншель, Даниил             	MA2	RUS	1.52,36	
12	Tikhanov, Roman             	Тиханов, Роман              	MN1	RUS	1.52,55	
13	Kurazhov, Dmitrij           	Куражов, Дмитрий            	MN4	RUS	1.52,82	
14	Zykin, Dmitrij (2000)       	Зыкин, Дмитрий (2000)       	MN1	RUS	1.53,40	PR SB
15	Vodichenkov, Anton          	Водиченков, Антон           	MN2	RUS	1.54,03	
16	Bodrov, Sergej              	Бодров, Сергей              	MN3	RUS	1.54,09	PR SB
17	Czvetcikh, Nikita           	Цветцих, Никита             	MN4	RUS	1.54,27	SB
18	Ivanov, Ilya                	Иванов, Илья                	MSA	RUS	1.54,39	
19	Klevchenya, Nikita (2000)   	Клевченя, Никита (2000)     	MN2	RUS	1.54,51	SB
20	Usenko, Nikita              	Усенко, Никита              	MN1	RUS	1.55,34	
21	Zhbanov, Aleksej            	Жбанов, Алексей             	MSA	RUS	1.55,58	
22	Kryzhevskij, Arsenij        	Крыжевский, Арсений         	MN1	RUS	1.55,69	PR SB
23	Sidorov, Daniil (1999)      	Сидоров, Даниил (1999)      	MN3	RUS	1.55,75	
24	Kadcin, Sergej              	Кадцин, Сергей              	MN1	RUS	1.56,18	SB
25	Kochnev, Igor               	Кочнев, Игорь               	MN1	RUS	1.56,54	SB
26	Petrenko, Gleb              	Петренко, Глеб              	MN2	RUS	1.57,01	SB
27	Zharov, Evgenij             	Жаров, Евгений              	MA2	RUS	1.58,12	
28	Rodionov, Kirill            	Родионов, Кирилл            	MN2	RUS	2.00,93	SB
29	Lebedev, Mikhail            	Лебедев, Михаил             	MN1	RUS	2.01,57	
30	Kazymin, Pavel              	Казымин, Павел              	MN1	RUS	2.07,12	

Mass Start (16 laps) Men - 23 October 2020
1	Zakharov, Ruslan (1987)     	Захаров, Руслан (1987)      	M30	RUS	7.40,11	66
2	Zakharov, Timur             	Захаров, Тимур              	MSA	RUS	7.41,98	44
3	Semerikov, Danila           	Семериков, Данила           	MSA	RUS	7.42,12	28
4	Trofimov, Sergey            	Трофимов, Сергей            	MSA	RUS	7.42,71	10
5	Vodichenkov, Anton          	Водиченков, Антон           	MN2	RUS	7.45,14	6
6	Smirnov, Danil (2001-1)     	Смирнов, Данил (2001-1)     	MN1	RUS	7.46,97	3
7	Zykin, Dmitrij (2000)       	Зыкин, Дмитрий (2000)       	MN1	RUS	7.56,12	
8	Kurazhov, Dmitrij           	Куражов, Дмитрий            	MN4	RUS	7.56,65	
9	Kadcin, Sergej              	Кадцин, Сергей              	MN1	RUS	7.56,71	
10	Kochnev, Igor               	Кочнев, Игорь               	MN1	RUS	7.56,84	
11	Bodrov, Sergej              	Бодров, Сергей              	MN3	RUS	8.00,32	
12	Shabanov, Andrei            	Шабанов, Андрей             	MN2	RUS	8.02,48	
13	Starostin, Mikhail          	Старостин, Михаил           	MSA	RUS	8.03,10	
14	Pustovojt, Maksim           	Пустовойт, Максим           	MN2	RUS	8.03,43	
15	Ivanov, Ilya                	Иванов, Илья                	MSA	RUS	8.05,77	
16	Litvinov, Denis             	Литвинов, Денис             	MSA	RUS	8.08,60	
17	Sidorov, Daniil (1999)      	Сидоров, Даниил (1999)      	MN3	RUS	8.08,79	
18	Belyaev, Matvej (2000)      	Беляев, Матвей (2000)       	MN1	RUS		
19	Zharov, Evgenij             	Жаров, Евгений              	MA2	RUS		
WDR	Zayacz, Bogdan              	Заяц, Богдан                	MN2	RUS	WDR	

            

Native Language Names