Skating Union of Belarus Cup #2
Minsk (BLR)
17 - 18 October 2020

500m Ladies - 17 October 2020
1	Sloeva, Ekaterina          	Слоева, Екатерина        	LN3	BLR	40,78	SB
2	Mikhailava, Tatsiana (1987)	Михайлова, Татьяна (1987)	L30	BLR	41,67	
3	Belaya, Valeriyia          	Белая, Валерия           	LN3	BLR	54,58	

1500m Ladies - 17 October 2020
1	Sloeva, Ekaterina          	Слоева, Екатерина        	LN3	BLR	2.04,13	SB
2	Mikhailava, Tatsiana (1987)	Михайлова, Татьяна (1987)	L30	BLR	2.06,47	SB
3	Belaya, Valeriyia          	Белая, Валерия           	LN3	BLR	2.26,66	PR SB

500m Ladies - Junior A/B - 17 October 2020
1	Burmistrava, Krystsina     	Бурмистрова, Кристина    	LA2	BLR	42,28	
2	Shypulia, Karyna           	Шипуля, Карина           	LA2	BLR	42,70	
3	Karzhuyeva, Palina         	Коржуева, Полина         	LB2	BLR	44,11	PR SB
4	Tserashonak, Yauheniya     	Терешонок, Евгения       	LA1	BLR	44,35	
5	Roslik, Yana               	Рослик, Яна              	LA1	BLR	44,48	SB
6	Antsipava, Dziyana         	Антипова, Диана          	LB2	BLR	45,38	
7	Hitcheuskaya, Alena        	Хичевская, Алена         	LB2	BLR	46,06	
8	Shyk, Krystsina            	Шик, Кристина            	LA1	BLR	46,31	
9	Makarevich, Hanna          	Макаревич, Анна          	LB1	BLR	46,79	
10	Novikava, Karyna (2005)    	                         	LB1	BLR	47,98	
11	Vasilyeva, Viktoryia       	                         	LB1	BLR	48,69	
12	Tatarenka, Volha           	Татаренко, Ольга         	LA1	BLR	49,15	
13	Sashuryna, Aliaksandra     	                         	LB2	BLR	49,60	
14	Grishina, Anna             	Гришина, Анна            	L?	BLR	54,43	PR SB
15	Spurgyash, Yana            	                         	LB1	BLR	59,02	
16	Tsitsishyna, Palina        	Титишина, Полина         	LA1	BLR	1.05,93	

1500m Ladies - Junior A/B - 17 October 2020
1	Tsitsishyna, Palina        	Титишина, Полина         	LA1	BLR	2.22,19	SB
2	Karzhuyeva, Palina         	Коржуева, Полина         	LB2	BLR	2.23,55	SB
3	Hitcheuskaya, Alena        	Хичевская, Алена         	LB2	BLR	2.24,35	SB
4	Roslik, Yana               	Рослик, Яна              	LA1	BLR	2.26,57	SB
5	Tatarenka, Volha           	Татаренко, Ольга         	LA1	BLR	2.31,14	
6	Novikava, Karyna (2005)    	                         	LB1	BLR	2.34,14	SB
7	Sashuryna, Aliaksandra     	                         	LB2	BLR	2.34,18	PR SB
8	Makarevich, Hanna          	Макаревич, Анна          	LB1	BLR	2.40,04	SB
WDR	Vasilyeva, Viktoryia       	                         	LB1	BLR	WDR	

500m Ladies - Junior C/D - 17 October 2020
1	Bahdanava, Vlada           	                         	LC2	BLR	45,26	
2	Charniakova, Darya         	                         	LYA	BLR	46,78	PR SB
3	Yakimenka, Valeryia        	Якименко, Валерия        	LC2	BLR	46,81	
4	Maliukevich, Yuliya        	Малюкевич, Юлия          	LC1	BLR	47,01	
5	Parashkova, Darya          	Парашкова, Дарья         	LC2	BLR	47,07	PR SB
6	Tarasova, Elizaveta        	                         	L?	BLR	47,14	PR SB
7	Yeshman, Katsiaryna        	Ешман, Екатерина         	LC1	BLR	47,23	PR SB
8	Sivets, Palina             	Сивец, Полина            	LYA	BLR	47,32	PR SB
9	Aleksandronak, Dana        	Александрёнок, Дана      	LC1	BLR	47,45	PR SB
10	Polazava, Aryna            	                         	LC2	BLR	47,56	
11	Agarkova, Dana             	Агаркова, Дана           	LYC	BLR	47,57	PR SB
12	Kastsenich, Viktoryia      	                         	LC2	BLR	48,20	PR SB
13	Kukharchyk, Daminika       	                         	LYA	BLR	50,26	PR SB
14	Scheblyakova, Darya        	                         	LC1	BLR	50,32	PR SB
15	Okuneva, Marharyta         	                         	LC2	BLR	51,04	PR SB
16	Davydava, Maryia           	                         	LC2	BLR	51,24	PR SB
17	Radionova, Kristina        	Радионова, Кристина      	LC2	BLR	51,51	PR SB
18	Vaitsenkova, Rina          	                         	LYA	BLR	51,96	PR SB
19	Furs, Arina                	                         	L?	BLR	52,38	PR SB
20	El-Baf, Hiam               	                         	LC1	BLR	52,55	PR SB
21	Skorozhonok, Veranika      	                         	LYA	BLR	53,48	PR SB
22	Arochka, Valeria           	                         	LYA	BLR	53,74	PR SB
23	Krukava, Juliana           	                         	LYD	BLR	54,44	
24	Prazhyvalskaya, Anastasiya 	                         	LC2	BLR	55,22	SB
25	Heytmanchyk, Polina        	                         	L?	BLR	58,25	PR SB
26	Gotovko, Elizaveta         	                         	LC1	BLR	59,16	PR SB
27	Melnikova, Veronika        	                         	L?	BLR	1.00,66	PR SB
28	Pankratsenkava, Daryna     	                         	LC1	BLR	1.01,89	SB
29	Frolova, Valeriya (3)      	                         	L?	BLR	1.04,14	PR SB
30	Kazachyna, Katsiaryna      	                         	LYC	BLR	1.05,58	PR SB
DNS	Melyantsava, Darya         	                         	LYB	BLR	DNS	
DNS	Lyzhkova, Ylyana           	                         	L?	BLR	DNS	
DNF	Magerova, Darina           	                         	LYB	BLR	DNF	

1500m Ladies - Junior C/D - 17 October 2020
1	Bahdanava, Vlada           	                         	LC2	BLR	2.20,17	SB
2	Maliukevich, Yuliya        	Малюкевич, Юлия          	LC1	BLR	2.22,74	SB
3	Yakimenka, Valeryia        	Якименко, Валерия        	LC2	BLR	2.26,06	SB
4	Sivets, Palina             	Сивец, Полина            	LYA	BLR	2.27,72	PR SB
5	Polazava, Aryna            	                         	LC2	BLR	2.28,44	
6	Charniakova, Darya         	                         	LYA	BLR	2.29,15	PR SB
7	Aleksandronak, Dana        	Александрёнок, Дана      	LC1	BLR	2.29,44	PR SB
8	Yeshman, Katsiaryna        	Ешман, Екатерина         	LC1	BLR	2.30,06	PR SB
9	Tarasova, Elizaveta        	                         	L?	BLR	2.35,42	SB
10	Parashkova, Darya          	Парашкова, Дарья         	LC2	BLR	2.35,48	
11	Davydava, Maryia           	                         	LC2	BLR	2.36,60	PR SB
12	Radionova, Kristina        	Радионова, Кристина      	LC2	BLR	2.39,58	PR SB
13	Kastsenich, Viktoryia      	                         	LC2	BLR	2.42,43	PR SB
14	Kukharchyk, Daminika       	                         	LYA	BLR	2.42,64	PR SB
15	Okuneva, Marharyta         	                         	LC2	BLR	2.42,89	
16	Furs, Arina                	                         	L?	BLR	2.44,00	PR SB
17	El-Baf, Hiam               	                         	LC1	BLR	2.47,41	PR SB
18	Prazhyvalskaya, Anastasiya 	                         	LC2	BLR	2.57,08	SB

1000m Ladies - 18 October 2020
1	Kovaleva, Anna             	Ковалёва, Анна           	LN2	BLR	1.26,76	SB
2	Shostak, Mariia            	Шостак, Марія            	LN1	BLR	1.28,14	

3000m Ladies - 18 October 2020
1	Belaya, Valeriyia          	Белая, Валерия           	LN3	BLR	5.18,46	PR SB
DNS	Shostak, Mariia            	Шостак, Марія            	LN1	BLR	DNS	

1000m Ladies - Junior A/B - 18 October 2020
1	Burmistrava, Krystsina     	Бурмистрова, Кристина    	LA2	BLR	1.24,80	SB
2	Shypulia, Karyna           	Шипуля, Карина           	LA2	BLR	1.25,30	SB
3	Antsipava, Dziyana         	Антипова, Диана          	LB2	BLR	1.29,23	
4	Roslik, Yana               	Рослик, Яна              	LA1	BLR	1.29,65	SB
5	Hitcheuskaya, Alena        	Хичевская, Алена         	LB2	BLR	1.33,26	
6	Tatarenka, Volha           	Татаренко, Ольга         	LA1	BLR	1.34,75	PR SB
7	Makarevich, Hanna          	Макаревич, Анна          	LB1	BLR	1.34,84	SB
8	Novikava, Karyna (2005)    	                         	LB1	BLR	1.39,71	

3000m Ladies - Junior A/B - 18 October 2020
1	Hitcheuskaya, Alena        	Хичевская, Алена         	LB2	BLR	5.04,22	PR SB
2	Tserashonak, Yauheniya     	Терешонок, Евгения       	LA1	BLR	5.07,10	
3	Antsipava, Dziyana         	Антипова, Диана          	LB2	BLR	5.10,44	SB
WDR	Shypulia, Karyna           	Шипуля, Карина           	LA2	BLR	WDR	

500m Ladies - Junior C/D - 18 October 2020
1	Bahdanava, Vlada           	                         	LC2	BLR	44,59	SB
2	Polazava, Aryna            	                         	LC2	BLR	46,34	SB
3	Aleksandronak, Dana        	Александрёнок, Дана      	LC1	BLR	46,54	PR SB
4	Tarasova, Elizaveta        	                         	L?	BLR	46,66	PR SB
5	Yakimenka, Valeryia        	Якименко, Валерия        	LC2	BLR	46,81	
6	Sivets, Palina             	Сивец, Полина            	LYA	BLR	46,83	PR SB
7	Parashkova, Darya          	Парашкова, Дарья         	LC2	BLR	47,56	
8	Charniakova, Darya         	                         	LYA	BLR	47,57	
9	Yeshman, Katsiaryna        	Ешман, Екатерина         	LC1	BLR	47,82	
10	Kastsenich, Viktoryia      	                         	LC2	BLR	48,78	
11	Kanaplianik, Evialina      	Konoplyanik, Evelina     	LYA	BLR	49,32	SB
12	Hancharyk, Kira            	                         	L?	BLR	49,35	PR SB
13	Kukharchyk, Daminika       	                         	LYA	BLR	49,89	PR SB
14	Radionova, Kristina        	Радионова, Кристина      	LC2	BLR	50,34	PR SB
15	Vaitsenkova, Rina          	                         	LYA	BLR	50,70	PR SB
16	Okuneva, Marharyta         	                         	LC2	BLR	51,16	
17	Arlouskaya, Valeria        	                         	LC1	BLR	51,54	
18	El-Baf, Hiam               	                         	LC1	BLR	52,10	PR SB
19	Skorozhonok, Veranika      	                         	LYA	BLR	52,45	PR SB
20	Arochka, Valeria           	                         	LYA	BLR	53,10	PR SB
21	Magerova, Darina           	                         	LYB	BLR	53,18	PR SB
22	Krukava, Juliana           	                         	LYD	BLR	53,42	PR SB
23	Furs, Arina                	                         	L?	BLR	53,93	
24	Prazhyvalskaya, Anastasiya 	                         	LC2	BLR	54,75	SB
25	Shylava, Palina            	                         	LYB	BLR	56,83	
26	Melyantsava, Darya         	                         	LYB	BLR	57,81	SB
27	Vashkevich, Kseniya        	                         	LYC	BLR	58,64	PR SB
28	Gotovko, Elizaveta         	                         	LC1	BLR	59,03	PR SB
29	Pankratsenkava, Daryna     	                         	LC1	BLR	1.00,61	SB
30	Melnikova, Veronika        	                         	L?	BLR	1.03,33	
31	Agarkova, Dana             	Агаркова, Дана           	LYC	BLR	1.04,02	
32	Frolova, Valeriya (3)      	                         	L?	BLR	1.04,26	
33	Kazachyna, Katsiaryna      	                         	LYC	BLR	1.04,91	PR SB
34	Husentsava, Darya          	                         	LYC	BLR	1.06,65	PR SB
35	Davydava, Maryia           	                         	LC2	BLR	1.11,33	
36	Lyzhkova, Ylyana           	                         	L?	BLR	1.21,81	PR SB

1000m Ladies - Junior C/D - 18 October 2020
1	Bahdanava, Vlada           	                         	LC2	BLR	1.30,91	SB
2	Yakimenka, Valeryia        	Якименко, Валерия        	LC2	BLR	1.33,91	SB
3	Aleksandronak, Dana        	Александрёнок, Дана      	LC1	BLR	1.34,54	PR SB
4	Sivets, Palina             	Сивец, Полина            	LYA	BLR	1.35,32	PR SB
5	Polazava, Aryna            	                         	LC2	BLR	1.35,35	PR SB
6	Charniakova, Darya         	                         	LYA	BLR	1.36,41	PR SB
7	Yeshman, Katsiaryna        	Ешман, Екатерина         	LC1	BLR	1.37,13	PR SB
8	Tarasova, Elizaveta        	                         	L?	BLR	1.37,34	PR SB
9	Parashkova, Darya          	Парашкова, Дарья         	LC2	BLR	1.39,08	PR SB
10	Radionova, Kristina        	Радионова, Кристина      	LC2	BLR	1.40,45	PR SB
11	Kastsenich, Viktoryia      	                         	LC2	BLR	1.41,83	PR SB
12	Davydava, Maryia           	                         	LC2	BLR	1.42,83	PR SB
13	Okuneva, Marharyta         	                         	LC2	BLR	1.43,52	PR SB
14	Kukharchyk, Daminika       	                         	LYA	BLR	1.44,70	
15	Vaitsenkova, Rina          	                         	LYA	BLR	1.47,71	PR SB
16	Prazhyvalskaya, Anastasiya 	                         	LC2	BLR	1.50,87	SB
17	Krukava, Juliana           	                         	LYD	BLR	1.55,71	PR SB
18	El-Baf, Hiam               	                         	LC1	BLR	1.55,75	PR SB
19	Skorozhonok, Veranika      	                         	LYA	BLR	1.59,84	
20	Magerova, Darina           	                         	LYB	BLR	2.08,91	SB
21	Frolova, Valeriya (3)      	                         	L?	BLR	2.20,40	PR SB
22	Kazachyna, Katsiaryna      	                         	LYC	BLR	2.21,97	PR SB
23	Pankratsenkava, Daryna     	                         	LC1	BLR	2.22,00	SB
24	Melnikova, Veronika        	                         	L?	BLR	2.23,04	SB
25	Husentsava, Darya          	                         	LYC	BLR	2.26,44	PR SB
DNF	Furs, Arina                	                         	L?	BLR	DNF	
DQ	Maliukevich, Yuliya        	Малюкевич, Юлия          	LC1	BLR	DQ	

500m Ladies - Out of Competition - 18 October 2020
1	Burmistrava, Krystsina     	Бурмистрова, Кристина    	LA2	BLR	42,43	
2	Tsitsishyna, Palina        	Титишина, Полина         	LA1	BLR	43,41	PR SB
3	Karzhuyeva, Palina         	Коржуева, Полина         	LB2	BLR	44,21	
4	Shyk, Krystsina            	Шик, Кристина            	LA1	BLR	45,59	
5	Sashuryna, Aliaksandra     	                         	LB2	BLR	48,93	PR SB
6	Grishina, Anna             	Гришина, Анна            	L?	BLR	50,73	PR SB

500m Men - 17 October 2020
1	Golovatsiuk, Ignat         	Головатюк, Игнат         	MSA	BLR	35,37	SB
2	Rudenko, Victor            	Руденко, Виктор          	MN3	BLR	37,19	
3	Hahiyeu, Yauheni           	Гагиев, Евгений          	MN2	BLR	37,28	SB
4	Kanonik, Mikita            	Каноник, Никита          	MN1	BLR	37,63	SB
5	Zapoikin, Uladzislau       	Запойкин, Владислав      	MN3	BLR	37,80	
6	Loseu, Herman              	Лосев, Герман            	MN3	BLR	38,36	
7	Siamenau, Yury             	                         	MN2	BLR	38,92	SB
DNS	Kirpichnik, Aliaksei       	Кирпичник, Алексей       	MSA	BLR	DNS	

1500m Men - 17 October 2020
1	Zapoikin, Uladzislau       	Запойкин, Владислав      	MN3	BLR	1.57,25	
2	Hahiyeu, Yauheni           	Гагиев, Евгений          	MN2	BLR	2.01,13	
3	Mozheiko, Evgenij          	                         	MN1	BLR	2.02,66	
DNF	Golovatsiuk, Ignat         	Головатюк, Игнат         	MSA	BLR	DNF	

500m Men - Junior A/B - 17 October 2020
1	Piatrou, Ilya              	Петров, Илья             	MB2	BLR	38,72	
2	Migdalev, Nikita           	Мигдалёв, Никита         	MB2	BLR	39,20	PR SB
3	Dziusau, Dzmitry           	Дюсов, Дмитрий           	MB2	BLR	39,40	
4	Kniazev, Igor              	Князев, Игорь            	MB1	BLR	39,46	PR SB
5	Puchkou, Dzianis           	Пучков, Денис            	MB2	BLR	39,62	SB
6	Kazlou, Viktar             	Козлов, Виктор           	MB2	BLR	39,77	PR SB
7	Pankratsenkau, Makar       	Понкратенков, Макар      	MA1	BLR	40,00	PR SB
8	Herman, Andrei             	Герман, Андрей           	MA1	BLR	40,19	
9	Stsepanenka, Artsiom (2002)	Степаненко, Артём (2002) 	MA1	BLR	40,28	
10	Yakauleu, Zakhar           	Яковлев, Захар           	MB2	BLR	40,86	SB
11	Sharamet, Artsiom          	Шеремет, Артём           	MA2	BLR	40,95	SB
12	Baraznouski, Artsiom       	                         	MB2	BLR	40,98	
13	Mikheyeu, Anton            	Михеев, Антон            	MB2	BLR	41,11	
14	Naumov, Ivan               	Наумов, Иван             	MA1	BLR	41,23	SB
15	Kupryianau, Taras          	Куприянов, Тарас         	MB2	BLR	41,36	SB
16	Makhnovich, Valerey        	Махнович, Валерий        	MB2	BLR	41,59	PR SB
17	Yashynski, Aliaksei        	                         	MB1	BLR	41,63	PR SB
18	Fursa, Ivan                	                         	MB2	BLR	41,78	
19	Ilyushyn, Uladzimir        	Ильюшин, Владимир        	MB1	BLR	41,98	SB
20	Badziulia, Mikita          	Бадюля, Никита           	MA2	BLR	42,58	
21	Gavrilchik, Roman          	Гаврильчик, Роман        	MB1	BLR	43,20	SB
22	Ivanov, Daniil (2003)      	Иванов, Даниил (2003)    	MB2	BLR	44,45	PR SB
23	Volodko, Roman             	Володько, Роман          	MB1	BLR	45,02	PR SB
24	Kachan, Yauheni            	Качан, Евгений           	MB1	BLR	45,21	PR SB
25	Bezkrevnuy, Arseny         	                         	MB1	BLR	45,59	PR SB
26	Aniskov, Ivan              	Анисков, Иван            	M?	BLR	46,07	SB
27	Krupiankou, Kanstantsin    	Крупенков, Константин    	MB1	BLR	46,75	
28	Yeustsigneyeu, Yahor       	Евстигнеев, Егор         	MB2	BLR	47,22	PR SB
29	Shystsikau, Aliaksandr     	                         	M?	BLR	47,43	PR SB

1500m Men - Junior A/B - 17 October 2020
1	Migdalev, Nikita           	Мигдалёв, Никита         	MB2	BLR	2.00,24	PR SB
2	Kazlou, Viktar             	Козлов, Виктор           	MB2	BLR	2.02,68	PR SB
3	Fursa, Ivan                	                         	MB2	BLR	2.08,01	SB
4	Stsepanenka, Artsiom (2002)	Степаненко, Артём (2002) 	MA1	BLR	2.08,44	
5	Puchkou, Dzianis           	Пучков, Денис            	MB2	BLR	2.09,42	
6	Gavrilchik, Roman          	Гаврильчик, Роман        	MB1	BLR	2.13,58	PR SB
7	Yashynski, Aliaksei        	                         	MB1	BLR	2.14,41	
8	Makhnovich, Valerey        	Махнович, Валерий        	MB2	BLR	2.14,44	PR SB
9	Mikheyeu, Anton            	Михеев, Антон            	MB2	BLR	2.18,47	SB
10	Aniskov, Ivan              	Анисков, Иван            	M?	BLR	2.21,28	PR SB
11	Kachan, Yauheni            	Качан, Евгений           	MB1	BLR	2.22,30	PR SB
12	Yeustsigneyeu, Yahor       	Евстигнеев, Егор         	MB2	BLR	2.27,20	PR SB
DNS	Ivanov, Daniil (2003)      	Иванов, Даниил (2003)    	MB2	BLR	DNS	

500m Men - Junior C/D - 17 October 2020
1	Shykalau, Mikita           	                         	MC2	BLR	41,46	PR SB
2	Piatrou, Kiryl             	Петров, Кирилл           	MC1	BLR	42,23	PR SB
3	Aleksandrovich, Andrei     	                         	MC1	BLR	42,45	
4	Manulik, Aleksey           	Манулик, Алексей         	MC2	BLR	42,67	PR SB
5	Charankou, Siarhei         	                         	MC2	BLR	42,72	PR SB
6	Zgirousky, Artsemii        	                         	M?	BLR	42,77	PR SB
7	Marchenka, Mikita          	Марченко, Никита         	MC1	BLR	42,87	PR SB
8	Yakauleu, Nazar            	Яковлев, Назар           	MC1	BLR	43,25	SB
9	Lazarchik, Ivan            	                         	M?	BLR	44,00	PR SB
10	Ashuika, Danila            	                         	MC2	BLR	44,77	PR SB
11	Makarkov, Daniil           	Макарков, Даниил         	MB1	BLR	46,25	
12	Metsechko, Mikita          	                         	M?	BLR	46,83	PR SB
13	Svitin, Timur              	                         	MC1	BLR	47,26	
14	Gosha, Uladzuslau          	                         	MC1	BLR	47,50	PR SB
15	Damaratski, Ivan           	                         	MC2	BLR	48,27	PR SB
16	Pavlov, Serhei             	                         	M?	BLR	48,37	PR SB
17	Kuptsou, Patrokl           	Купцов, Патрокл          	MYC	BLR	48,41	PR SB
18	Prazhevalski, Hleb         	                         	MC1	BLR	48,46	PR SB
19	Charepkin, Maksim          	Черепкин, Максим         	MYB	BLR	49,60	
20	Vodnev, Mihail             	                         	M?	BLR	50,00	PR SB
21	Hlukhouski, Aliaksandr     	Глуховский, Александр    	MC1	BLR	50,05	PR SB
22	Abramau, Madest            	                         	MC2	BLR	50,16	SB
23	Novikau, Ivan              	                         	MYB	BLR	50,43	PR SB
24	Rudzevich, Albert          	                         	MYC	BLR	50,62	PR SB
25	Bolgov, Gleb               	Болгов, Глеб             	MYB	BLR	51,56	SB
26	Dudarev, Aliaksandr        	                         	M?	BLR	52,35	PR SB
27	Cheliubeyeu, Yahor         	                         	MC1	BLR	52,74	
28	Tokach, Mikita             	Токач, Никита            	MC1	BLR	52,84	PR SB
29	Ramanenka, Stanislau       	                         	MYB	BLR	53,49	
30	Kugeiko, Pavel             	                         	MYB	BLR	53,94	
31	Andrukevich, Zakhar        	Андрукевич, Захар        	MYD	BLR	54,49	
32	Shustikau, Artsiom         	                         	MYA	BLR	54,92	PR SB
33	Ryabcev, Aleksey           	                         	M?	BLR	54,99	PR SB
34	Kolesnikov, Ilya           	                         	MYB	BLR	56,09	PR SB
35	Huzkou, Yaraslau           	                         	MYA	BLR	56,60	
36	Gabralev, Sergei           	                         	MYA	BLR	58,51	
37	Dziamidau, Klim            	                         	MYA	BLR	59,10	PR SB
38	Hubkin, Leanid             	                         	MYC	BLR	59,94	PR SB
39	Trafimov, Anton            	                         	MC1	BLR	1.04,99	PR SB
40	Babariko, Yagor            	                         	MC1	BLR	1.05,76	
41	Saldatsenka, Yauheni       	                         	MYB	BLR	1.06,06	SB
DNS	Demianovich, Victor        	                         	M?	BLR	DNS	
DNS	Demianovich, Artem         	                         	M?	BLR	DNS	
DQ	Zborovski, Anton           	                         	MC2	BLR	DQ	

1500m Men - Junior C/D - 17 October 2020
1	Aleksandrovich, Andrei     	                         	MC1	BLR	2.11,06	PR SB
2	Shykalau, Mikita           	                         	MC2	BLR	2.13,25	PR SB
3	Piatrou, Kiryl             	Петров, Кирилл           	MC1	BLR	2.16,73	PR SB
4	Zgirousky, Artsemii        	                         	M?	BLR	2.16,74	PR SB
5	Manulik, Aleksey           	Манулик, Алексей         	MC2	BLR	2.19,55	PR SB
6	Marchenka, Mikita          	Марченко, Никита         	MC1	BLR	2.20,32	PR SB
7	Ashuika, Danila            	                         	MC2	BLR	2.21,44	PR SB
8	Yakauleu, Nazar            	Яковлев, Назар           	MC1	BLR	2.21,68	PR SB
9	Lazarchik, Ivan            	                         	M?	BLR	2.27,81	PR SB
10	Svitin, Timur              	                         	MC1	BLR	2.29,03	
11	Pavlov, Serhei             	                         	M?	BLR	2.31,65	PR SB
12	Zborovski, Anton           	                         	MC2	BLR	2.33,08	PR SB
13	Kuptsou, Patrokl           	Купцов, Патрокл          	MYC	BLR	2.34,53	PR SB
14	Prazhevalski, Hleb         	                         	MC1	BLR	2.34,94	SB
15	Charepkin, Maksim          	Черепкин, Максим         	MYB	BLR	2.36,42	PR SB
16	Damaratski, Ivan           	                         	MC2	BLR	2.36,52	PR SB
17	Bolgov, Gleb               	Болгов, Глеб             	MYB	BLR	2.37,78	PR SB
18	Grigorovich, Dmitry        	                         	M?	BLR	2.40,84	PR SB
19	Rudzevich, Albert          	                         	MYC	BLR	2.41,67	PR SB
20	Cheliubeyeu, Yahor         	                         	MC1	BLR	2.42,34	PR SB
21	Ryabcev, Aleksey           	                         	M?	BLR	2.59,30	PR SB

1000m Men - 18 October 2020
1	Kanonik, Mikita            	Каноник, Никита          	MN1	BLR	1.14,82	SB
2	Loseu, Herman              	Лосев, Герман            	MN3	BLR	1.15,63	
3	Karpovich, Ivan            	Карпович, Иван           	MN1	BLR	1.17,04	
4	Siamenau, Yury             	                         	MN2	BLR	1.19,98	
DNF	Mozheiko, Evgenij          	                         	MN1	BLR	DNF	

3000m Men - 18 October 2020
1	Rudenko, Victor            	Руденко, Виктор          	MN3	BLR	4.00,71	PR SB
2	Kirpichnik, Aliaksei       	Кирпичник, Алексей       	MSA	BLR	4.10,29	SB
3	Bolhau, Yauheni            	Болгов, Евгений          	MN3	BLR	4.10,65	
4	Karpovich, Ivan            	Карпович, Иван           	MN1	BLR	4.22,04	
WDR	Mozheiko, Evgenij          	                         	MN1	BLR	WDR	

1000m Men - Junior A/B - 18 October 2020
1	Brankovskiy, Anton         	Бранковский, Антон       	MA1	BLR	1.14,08	PR SB
2	Brankovskiy, Pavel         	Бранковский, Павел       	MA1	BLR	1.16,12	PR SB
3	Fiodarav, Max (2002)       	Федоров, Максим (2002)   	MA1	BLR	1.16,51	SB
4	Herman, Andrei             	Герман, Андрей           	MA1	BLR	1.17,25	
5	Migdalev, Nikita           	Мигдалёв, Никита         	MB2	BLR	1.17,34	PR SB
6	Kazlou, Viktar             	Козлов, Виктор           	MB2	BLR	1.18,31	PR SB
7	Liauko, Yauheni            	                         	MA2	BLR	1.19,15	
8	Pankratsenkau, Makar       	Понкратенков, Макар      	MA1	BLR	1.19,53	PR SB
9	Stsepanenka, Artsiom (2002)	Степаненко, Артём (2002) 	MA1	BLR	1.22,00	
10	Kupryianau, Taras          	Куприянов, Тарас         	MB2	BLR	1.23,04	SB
11	Sharamet, Artsiom          	Шеремет, Артём           	MA2	BLR	1.23,06	SB
12	Fursa, Ivan                	                         	MB2	BLR	1.24,12	
13	Yashynski, Aliaksei        	                         	MB1	BLR	1.24,66	SB
14	Makhnovich, Valerey        	Махнович, Валерий        	MB2	BLR	1.25,19	PR SB
15	Mikheyeu, Anton            	Михеев, Антон            	MB2	BLR	1.25,29	SB
16	Ilyushyn, Uladzimir        	Ильюшин, Владимир        	MB1	BLR	1.25,40	PR SB
17	Gavrilchik, Roman          	Гаврильчик, Роман        	MB1	BLR	1.26,23	PR SB
18	Kachan, Yauheni            	Качан, Евгений           	MB1	BLR	1.31,00	PR SB
19	Krupiankou, Kanstantsin    	Крупенков, Константин    	MB1	BLR	1.31,61	PR SB
20	Aniskov, Ivan              	Анисков, Иван            	M?	BLR	1.32,89	PR SB
21	Yeustsigneyeu, Yahor       	Евстигнеев, Егор         	MB2	BLR	1.33,67	SB
22	Bezkrevnuy, Arseny         	                         	MB1	BLR	1.39,57	
DNS	Badziulia, Mikita          	Бадюля, Никита           	MA2	BLR	DNS	
WDR	Dziusau, Dzmitry           	Дюсов, Дмитрий           	MB2	BLR	WDR	

3000m Men - Junior A/B - 18 October 2020
1	Kniazev, Igor              	Князев, Игорь            	MB1	BLR	4.33,92	
2	Kazlou, Viktar             	Козлов, Виктор           	MB2	BLR	4.37,64	PR SB
3	Volodko, Roman             	Володько, Роман          	MB1	BLR	4.52,93	PR SB
4	Makhnovich, Valerey        	Махнович, Валерий        	MB2	BLR	4.59,21	PR SB
5	Kachan, Yauheni            	Качан, Евгений           	MB1	BLR	5.03,33	
DNS	Migdalev, Nikita           	Мигдалёв, Никита         	MB2	BLR	DNS	

5000m Men - Junior A/B - 18 October 2020
1	Naumov, Ivan               	Наумов, Иван             	MA1	BLR	7.46,33	PR SB
2	Ilyutsik, Andrei           	Ильютик, Андрей          	MB2	BLR	7.59,67	PR SB

500m Men - Junior C/D - 18 October 2020
1	Aleksandrovich, Andrei     	                         	MC1	BLR	41,79	PR SB
2	Piatrou, Kiryl             	Петров, Кирилл           	MC1	BLR	42,08	PR SB
3	Charankou, Siarhei         	                         	MC2	BLR	42,43	PR SB
4	Manulik, Aleksey           	Манулик, Алексей         	MC2	BLR	42,53	PR SB
5	Marchenka, Mikita          	Марченко, Никита         	MC1	BLR	42,90	
6	Zgirousky, Artsemii        	                         	M?	BLR	43,62	
7	Yakauleu, Nazar            	Яковлев, Назар           	MC1	BLR	43,77	
8	Ashuika, Danila            	                         	MC2	BLR	44,28	PR SB
9	Svitin, Timur              	                         	MC1	BLR	45,67	
10	Makarkov, Daniil           	Макарков, Даниил         	MB1	BLR	46,13	PR SB
11	Metsechko, Mikita          	                         	M?	BLR	46,68	PR SB
12	Gosha, Uladzuslau          	                         	MC1	BLR	47,12	PR SB
13	Pavlov, Serhei             	                         	M?	BLR	47,52	PR SB
14	Zborovski, Anton           	                         	MC2	BLR	47,66	PR SB
15	Prazhevalski, Hleb         	                         	MC1	BLR	47,77	PR SB
16	Damaratski, Ivan           	                         	MC2	BLR	47,82	PR SB
17	Grigorovich, Dmitry        	                         	M?	BLR	48,49	PR SB
18	Kuptsou, Patrokl           	Купцов, Патрокл          	MYC	BLR	49,36	
19	Charepkin, Maksim          	Черепкин, Максим         	MYB	BLR	49,46	
20	Illarionov, Pavel          	                         	MC2	BLR	49,60	PR SB
21	Novikau, Ivan              	                         	MYB	BLR	49,67	PR SB
22	Rudzevich, Albert          	                         	MYC	BLR	49,73	PR SB
23	Gabralev, Sergei           	                         	MYA	BLR	50,38	PR SB
24	Dudarev, Aliaksandr        	                         	M?	BLR	51,01	PR SB
25	Danilau, Fiodar            	Данилов, Федор           	MYA	BLR	51,21	SB
26	Bolgov, Gleb               	Болгов, Глеб             	MYB	BLR	51,24	SB
27	Huzeyeu, Rastsislau        	                         	M?	BLR	51,99	PR SB
28	Kugeiko, Pavel             	                         	MYB	BLR	52,17	PR SB
29	Ramanenka, Stanislau       	                         	MYB	BLR	52,57	PR SB
30	Cheliubeyeu, Yahor         	                         	MC1	BLR	52,73	
31	Tokach, Mikita             	Токач, Никита            	MC1	BLR	52,83	PR SB
32	Babariko, Yagor            	                         	MC1	BLR	53,66	PR SB
33	Trafimov, Anton            	                         	MC1	BLR	54,26	PR SB
34	Grigoryev, Oskar           	Григорьев, Оскар         	MYB	BLR	54,38	
35	Andrukevich, Zakhar        	Андрукевич, Захар        	MYD	BLR	54,41	
36	Shynkevich, Ihar           	Шинкевич, Игорь          	MYB	BLR	54,50	
37	Huzkou, Yaraslau           	                         	MYA	BLR	54,51	SB
38	Ryabcev, Aleksey           	                         	M?	BLR	54,97	PR SB
39	Dydyshka, Tsimafei         	Дыдышко, Тимофей         	MYA	BLR	55,27	SB
40	Kolesnikov, Ilya           	                         	MYB	BLR	55,83	PR SB
41	Hubkin, Leanid             	                         	MYC	BLR	58,36	PR SB
42	Dziamidau, Klim            	                         	MYA	BLR	59,01	PR SB
43	Shustikau, Artsiom         	                         	MYA	BLR	1.05,38	
44	Saldatsenka, Yauheni       	                         	MYB	BLR	1.16,16	
45	Demianovich, Victor        	                         	M?	BLR	1.16,26	SB
46	Vodnev, Mihail             	                         	M?	BLR	1.35,84	

1000m Men - Junior C/D - 18 October 2020
1	Aleksandrovich, Andrei     	                         	MC1	BLR	1.23,29	PR SB
2	Shykalau, Mikita           	                         	MC2	BLR	1.24,32	PR SB
3	Piatrou, Kiryl             	Петров, Кирилл           	MC1	BLR	1.26,60	PR SB
4	Manulik, Aleksey           	Манулик, Алексей         	MC2	BLR	1.27,15	PR SB
5	Zgirousky, Artsemii        	                         	M?	BLR	1.27,51	PR SB
6	Marchenka, Mikita          	Марченко, Никита         	MC1	BLR	1.29,43	PR SB
7	Yakauleu, Nazar            	Яковлев, Назар           	MC1	BLR	1.29,52	SB
8	Lazarchik, Ivan            	                         	M?	BLR	1.30,43	PR SB
9	Ashuika, Danila            	                         	MC2	BLR	1.30,93	PR SB
10	Svitin, Timur              	                         	MC1	BLR	1.35,45	
11	Prazhevalski, Hleb         	                         	MC1	BLR	1.36,57	PR SB
12	Makarkov, Daniil           	Макарков, Даниил         	MB1	BLR	1.38,00	PR SB
13	Metsechko, Mikita          	                         	M?	BLR	1.39,22	PR SB
14	Zborovski, Anton           	                         	MC2	BLR	1.40,20	PR SB
15	Pavlov, Serhei             	                         	M?	BLR	1.40,58	SB
16	Charepkin, Maksim          	Черепкин, Максим         	MYB	BLR	1.40,91	SB
17	Damaratski, Ivan           	                         	MC2	BLR	1.41,01	
18	Hlukhouski, Aliaksandr     	Глуховский, Александр    	MC1	BLR	1.41,95	
19	Grigorovich, Dmitry        	                         	M?	BLR	1.43,02	PR SB
20	Rudzevich, Albert          	                         	MYC	BLR	1.43,46	PR SB
21	Bolgov, Gleb               	Болгов, Глеб             	MYB	BLR	1.44,01	SB
22	Gosha, Uladzuslau          	                         	MC1	BLR	1.44,04	PR SB
23	Cheliubeyeu, Yahor         	                         	MC1	BLR	1.46,99	
24	Novikau, Ivan              	                         	MYB	BLR	1.47,40	PR SB
25	Dudarev, Aliaksandr        	                         	M?	BLR	1.54,19	PR SB
26	Trafimov, Anton            	                         	MC1	BLR	1.54,23	PR SB
27	Andrukevich, Zakhar        	Андрукевич, Захар        	MYD	BLR	1.54,36	PR SB
28	Ryabcev, Aleksey           	                         	M?	BLR	1.56,16	PR SB
29	Huzkou, Yaraslau           	                         	MYA	BLR	1.57,95	
30	Babariko, Yagor            	                         	MC1	BLR	1.59,69	PR SB
31	Shustikau, Artsiom         	                         	MYA	BLR	2.04,09	PR SB
32	Hubkin, Leanid             	                         	MYC	BLR	2.07,14	PR SB
33	Demianovich, Victor        	                         	M?	BLR	2.33,09	SB
34	Vodnev, Mihail             	                         	M?	BLR	3.03,56	SB
DNS	Illarionov, Pavel          	                         	MC2	BLR	DNS	
DQ	Ramanenka, Stanislau       	                         	MYB	BLR	DQ	

3000m Men - Junior C/D - 18 October 2020
1	Zgirousky, Artsemii        	                         	M?	BLR	4.50,04	PR SB
2	Charankou, Siarhei         	                         	MC2	BLR	4.51,03	PR SB

500m Men - Out of Competition - 18 October 2020
1	Loseu, Herman              	Лосев, Герман            	MN3	BLR	37,87	SB
2	Piatrou, Ilya              	Петров, Илья             	MB2	BLR	38,93	
3	Siamenau, Yury             	                         	MN2	BLR	39,09	
4	Dziusau, Dzmitry           	Дюсов, Дмитрий           	MB2	BLR	39,43	
5	Kniazev, Igor              	Князев, Игорь            	MB1	BLR	39,51	
6	Liauko, Yauheni            	                         	MA2	BLR	39,58	
7	Pankratsenkau, Makar       	Понкратенков, Макар      	MA1	BLR	40,00	PR SB
8	Stsepanenka, Artsiom (2002)	Степаненко, Артём (2002) 	MA1	BLR	40,92	
9	Baraznouski, Artsiom       	                         	MB2	BLR	41,17	
10	Krupiankou, Kanstantsin    	Крупенков, Константин    	MB1	BLR	44,86	PR SB
11	Yeustsigneyeu, Yahor       	Евстигнеев, Егор         	MB2	BLR	46,15	PR SB

            

Native Language Names