Erfurt Race
Erfurt (GER)
17 October 2020

500m Ladies - 17 October 2020
1	Warmuth, Sophie      	LA1	GER	40,74	
2	Peißker, Jenny       	LSA	GER	41,41	SB
3	Hofmann, Josie       	LSA	GER	41,95	SB
4	Wystrichowski, Meghan	LA2	GER	42,27	SB
5	Vogelsang, Emelie    	LB2	GER	43,46	SB
6	Pfeifer, Paula       	LC1	GER	44,91	SB
7	Hennig, Sophie       	LC1	GER	45,86	SB
8	Janetzki, Elisa      	LC1	GER	46,44	PR SB
9	Junge, Stella Marie  	LC2	GER	46,54	SB
10	Guzowski, Anna       	LC1	GER	50,74	SB

500m (2) Ladies - 17 October 2020
1	Wystrichowski, Meghan	LA2	GER	42,30	
2	Vogelsang, Emelie    	LB2	GER	43,27	SB
3	Albrecht, Paula      	LYA	GER	47,72	SB
4	Brusch, Frida        	LYA	GER	48,02	SB
5	Guzowski, Anna       	LC1	GER	51,04	
6	Heinicke, Leni       	LYC	GER	54,90	PR SB
7	Thorwirth, Finnja    	LYB	GER	54,96	PR SB
8	Junge, Lissy         	LYC	GER	56,21	PR SB
9	Elstermann, Anni     	LYC	GER	57,90	PR SB
10	Ott, Jordan Felicitas	LYC	GER	59,23	PR SB
11	Anhalt, Rosa         	LYD	GER	1.03,69	PR SB
12	Albrecht, Carla      	LYC	GER	1.04,22	SB
13	Krüger, Alisia       	LYC	GER	1.14,78	SB

1000m Ladies - 17 October 2020
1	Zschimmer, Vivien    	LB2	GER	1.26,45	SB
2	Mulsow, Aurelia      	LB2	GER	1.28,12	SB
3	Pfeifer, Paula       	LC1	GER	1.34,05	PR SB
4	Junge, Stella Marie  	LC2	GER	1.34,17	SB
5	Zink, Marlene        	LB2	GER	1.34,66	SB
6	Hennig, Sophie       	LC1	GER	1.35,63	PR SB
7	Janetzki, Elisa      	LC1	GER	1.38,53	SB

1500m Ladies - 17 October 2020
1	Hofmann, Josie       	LSA	GER	2.08,68	SB

100m Ladies - 17 October 2020
1	Otto, Marta          	LYC	GER	14,23	SB
2	Anhalt, Rosa         	LYD	GER	14,26	SB

300m Ladies - 17 October 2020
1	Brusch, Frida        	LYA	GER	29,87	SB
2	Albrecht, Paula      	LYA	GER	30,23	SB
3	Heinicke, Leni       	LYC	GER	33,76	SB
4	Thorwirth, Finnja    	LYB	GER	34,03	SB
5	Junge, Lissy         	LYC	GER	34,53	SB
6	Elstermann, Anni     	LYC	GER	35,34	SB
7	Ott, Jordan Felicitas	LYC	GER	36,35	SB
8	Otto, Marta          	LYC	GER	37,62	SB
9	Albrecht, Carla      	LYC	GER	38,75	SB
10	Krüger, Alisia       	LYC	GER	39,77	SB

500m Men - 17 October 2020
1	Ihle, Nico           	M35	GER	35,90	
2	Strübe, Maximilian   	MSA	GER	36,73	
3	Klein, Moritz        	MN1	GER	36,96	
4	Albrecht, Simon      	MSA	GER	37,34	SB
5	Hecker, Yannic       	MN2	GER	37,83	SB
6	Kurzmann, Niklas     	MN1	GER	38,05	
7	Ziegeldecker, Tim    	MSA	GER	39,26	
8	Brandt, Finn Bennet  	MB2	GER	40,93	PR SB
9	Balla, Jakob         	MC2	GER	42,14	PR SB
10	Poy, Henning         	MC2	GER	42,47	
11	Kopka, Tjard         	M50	GER	42,54	SB
12	van Schelven, Seb    	MA1	NED	42,61	SB
13	Fischer, Nils        	MB1	GER	43,00	PR SB
14	Vranceanu, Mircea    	M65	GER	44,98	SB
15	Müller, Nico         	MC2	GER	45,74	SB
16	Rumpf, Thomas        	M55	GER	46,93	SB
17	Laubhan, Roman       	M65	GER	48,62	SB

500m (2) Men - 17 October 2020
1	Kurzmann, Niklas     	MN1	GER	38,64	
2	Ring, Kevin          	MYA	GER	46,95	SB
3	Hoppenrath, Floris   	MYA	GER	48,86	SB
4	Schickler, Niklas    	MYB	GER	50,38	SB
5	Platz, Maurice       	MYB	GER	51,19	SB
6	Barthel, Jannik      	MYB	GER	51,91	PR SB
7	Krause, Leonard      	MYB	GER	54,71	SB
8	Brink, Taro          	MYB	GER	56,41	SB
9	Volkmer, Nils        	MYA	GER	1.11,37	SB

1000m Men - 17 October 2020
1	Ihle, Nico           	M35	GER	1.10,95	SB
2	Müller, Noel         	MSA	GER	1.12,94	SB
3	Strübe, Maximilian   	MSA	GER	1.15,11	
4	Hecker, Yannic       	MN2	GER	1.15,77	SB
5	Albrecht, Simon      	MSA	GER	1.15,80	SB
6	Haake, Maximilian    	MN2	GER	1.15,81	SB
7	Schnabel, Emile      	MA1	GER	1.17,65	SB
8	Brandt, Finn Bennet  	MB2	GER	1.23,54	SB
9	van Schelven, Seb    	MA1	NED	1.26,00	SB
10	Poy, Henning         	MC2	GER	1.26,94	SB
11	Balla, Jakob         	MC2	GER	1.28,33	SB
12	Fischer, Nils        	MB1	GER	1.28,63	SB
13	Haueisen, Stephan    	M50	GER	1.32,01	SB
14	Ehm, Andreas         	M60	GER	1.32,84	SB
15	Rumpf, Thomas        	M55	GER	1.33,86	SB
16	Müller, Nico         	MC2	GER	1.34,33	SB
DNF	Heimbürge, David     	MB1	GER	DNF	

1500m Men - 17 October 2020
1	Klein, Moritz        	MN1	GER	1.54,92	SB
2	Kopka, Tjard         	M50	GER	2.08,95	SB
3	Vranceanu, Mircea    	M65	GER	2.16,01	SB
4	Laubhan, Roman       	M65	GER	2.32,89	SB

3000m Men - 17 October 2020
1	Gras, Manuel         	MSA	GER	3.58,66	SB
2	Götze, Konstantin    	MN1	GER	4.00,44	SB
3	Haueisen, Stephan    	M50	GER	4.52,33	SB
4	Ehm, Andreas         	M60	GER	5.08,36	SB

5000m Men - 17 October 2020
1	Petzold, Fridtjof    	MSA	GER	6.37,81	SB
2	Maly, Felix          	MSA	GER	6.39,44	SB

300m Men - 17 October 2020
1	Ring, Kevin          	MYA	GER	29,30	SB
2	Hoppenrath, Floris   	MYA	GER	30,68	SB
3	Schickler, Niklas    	MYB	GER	30,75	SB
4	Volkmer, Nils        	MYA	GER	31,53	SB
5	Platz, Maurice       	MYB	GER	31,57	SB
6	Barthel, Jannik      	MYB	GER	32,10	SB
7	Krause, Leonard      	MYB	GER	32,99	SB
8	Brink, Taro          	MYB	GER	34,34	SB

            

Native Language Names