International Race
Inzell (GER)
16 - 18 October 2020

500m Ladies - 16 October 2020
1	Hogaş, Mihaela           	LN3	ROU	39,96	SB
2	Franzen, Katja           	L30	GER	39,98	SB
3	Stănică, Bianca          	LN4	ROU	40,79	PR SB
4	Heimerl, Josephine       	LN1	GER	40,89	SB
5	Ostlender, Anna          	LA2	GER	41,15	SB
6	Borek, Magdalena         	LSA	POL	41,37	PR SB
7	Plat, Anne               	LN2	NED	42,04	SB
8	Kraus, Isabel            	LB1	GER	42,34	SB
9	Nepokojová, Nikol        	LA1	CZE	42,52	SB
10	Ebbinge, Romée           	LN3	NED	42,56	SB
11	Haldan, Andreea          	LN3	ROU	42,60	SB
12	Manolache, Roxana-Elena  	LN1	ROU	42,97	SB
13	Mayrhofer, Leonie        	LB2	GER	43,05	SB
14	Jasch, Maira             	LB1	GER	43,37	SB
15	Kuršová, Zuzana          	LA1	CZE	43,76	SB
16	Dijkstra, Nyncke         	LA1	NED	44,16	SB
17	Mayrhofer, Nina          	LB2	GER	44,20	SB
18	Bachl, Julia             	LA1	GER	44,67	SB
19	de Bruin, Zefina         	LA2	NED	45,47	SB
20	Petrusová, Adéla         	LB2	CZE	45,51	SB
21	Năstăsache, Diana Andreea	LA2	ROU	46,25	SB
22	Krejčová, Adéla          	LYA	CZE	47,10	SB
23	Slámová, Barbora         	LYA	CZE	49,04	SB
24	Maarse, Fabienne         	LYA	NED	50,74	SB

1000m Ladies - 16 October 2020
1	Hogaş, Mihaela           	LN3	ROU	1.20,12	SB
2	Heimerl, Josephine       	LN1	GER	1.20,19	SB
3	Stănică, Bianca          	LN4	ROU	1.20,68	SB
4	Franzen, Katja           	L30	GER	1.21,60	SB
5	Stirnemann, Victoria     	LA2	GER	1.22,26	SB
6	Ebbinge, Romée           	LN3	NED	1.22,35	SB
7	Ostlender, Anna          	LA2	GER	1.22,47	SB
8	Kraus, Isabel            	LB1	GER	1.22,69	PR SB
9	Borek, Magdalena         	LSA	POL	1.24,13	SB
10	Haldan, Andreea          	LN3	ROU	1.25,00	SB
11	Anders, Christl          	LN2	GER	1.25,32	SB
12	Plat, Anne               	LN2	NED	1.25,54	SB
13	Kuršová, Zuzana          	LA1	CZE	1.26,26	SB
14	Manolache, Roxana-Elena  	LN1	ROU	1.26,52	SB
15	Jasch, Maira             	LB1	GER	1.26,59	SB
16	Mayrhofer, Leonie        	LB2	GER	1.26,72	SB
17	Dijkstra, Nyncke         	LA1	NED	1.27,36	SB
18	Mayrhofer, Nina          	LB2	GER	1.28,61	SB
19	Nepokojová, Nikol        	LA1	CZE	1.29,00	PR SB
20	Bachl, Julia             	LA1	GER	1.29,53	SB
21	de Bruin, Zefina         	LA2	NED	1.29,60	SB
22	Petrusová, Adéla         	LB2	CZE	1.32,83	PR SB
23	Krejčová, Adéla          	LYA	CZE	1.41,83	SB
24	Maarse, Fabienne         	LYA	NED	1.42,62	PR SB
25	Slámová, Barbora         	LYA	CZE	1.43,51	SB

500m Ladies - 17 October 2020
1	Franzen, Katja           	L30	GER	40,06	
2	Hogaş, Mihaela           	LN3	ROU	40,10	
3	Laliberté-Roy, Rose      	LN3	CAN	41,46	SB
4	Ebbinge, Romée           	LN3	NED	41,78	SB
5	Gingras, Carolane        	LN4	CAN	42,09	SB
6	Plat, Anne               	LN2	NED	42,14	
7	Haldan, Andreea          	LN3	ROU	42,41	SB
8	Nepokojová, Nikol        	LA1	CZE	42,68	
9	Petutschnigg, Anna       	LA2	AUT	42,84	SB
10	Manolache, Roxana-Elena  	LN1	ROU	43,72	
11	Dijkstra, Nyncke         	LA1	NED	43,91	SB
12	Kuršová, Zuzana          	LA1	CZE	44,09	
13	Rothenfußer, Steffi      	LN1	GER	44,50	
14	Petrusová, Adéla         	LB2	CZE	45,46	SB
15	de Bruin, Zefina         	LA2	NED	46,01	
16	Năstăsache, Diana Andreea	LA2	ROU	46,61	
17	Krejčová, Adéla          	LYA	CZE	46,79	SB
18	Slámová, Barbora         	LYA	CZE	49,48	
DNF	Kalev, Kristiine         	LN3	EST	DNF	

3000m Ladies - 17 October 2020
1	Pechstein, Claudia       	L45	GER	4.16,02	
2	Kerschbaummayr, Natálie  	LN4	CZE	4.28,42	SB
3	Mayrhofer, Leonie        	LB2	GER	4.35,99	PR SB
4	Jasch, Maira             	LB1	GER	4.36,87	SB
5	Borek, Magdalena         	LSA	POL	4.37,50	SB
6	Ebbinge, Romée           	LN3	NED	4.37,99	PR SB
7	Stănică, Bianca          	LN4	ROU	4.38,69	SB
8	Dijkstra, Nyncke         	LA1	NED	4.41,52	PR SB
9	Molnar, Anna             	LA2	AUT	4.44,04	SB
10	Thien, Katharina         	LN2	AUT	4.46,64	SB
11	Rothenfußer, Steffi      	LN1	GER	4.47,29	SB
12	de Bruin, Zefina         	LA2	NED	4.50,23	SB
13	Plat, Anne               	LN2	NED	4.53,61	SB
DNF	Cooper, Gemma            	L30	GBR	DNF	
WDR	Manolache, Roxana-Elena  	LN1	ROU	WDR	

1500m Ladies - 18 October 2020
1	Heimerl, Josephine       	LN1	GER	2.05,32	PR SB
2	Kerschbaummayr, Natálie  	LN4	CZE	2.05,52	SB
3	Stănică, Bianca          	LN4	ROU	2.05,89	SB
4	Ebbinge, Romée           	LN3	NED	2.07,49	PR SB
5	Hogaş, Mihaela           	LN3	ROU	2.08,21	SB
6	Borek, Magdalena         	LSA	POL	2.11,09	SB
7	Kuršová, Zuzana          	LA1	CZE	2.11,63	SB
8	Haldan, Andreea          	LN3	ROU	2.12,04	SB
9	Kraus, Isabel            	LB1	GER	2.12,30	SB
10	Thien, Katharina         	LN2	AUT	2.13,09	SB
11	Plat, Anne               	LN2	NED	2.13,13	PR SB
12	Dijkstra, Nyncke         	LA1	NED	2.14,95	SB
13	Mayrhofer, Nina          	LB2	GER	2.16,07	SB
14	Petutschnigg, Anna       	LA2	AUT	2.18,36	SB
15	de Bruin, Zefina         	LA2	NED	2.18,40	SB
16	Nepokojová, Nikol        	LA1	CZE	2.19,01	PR SB
17	Molnar, Anna             	LA2	AUT	2.19,17	SB
18	Bachl, Julia             	LA1	GER	2.19,68	SB
19	Petrusová, Adéla         	LB2	CZE	2.24,87	PR SB
20	Krejčová, Adéla          	LYA	CZE	2.31,78	SB
21	Slámová, Barbora         	LYA	CZE	2.43,62	SB
DNF	Manolache, Roxana-Elena  	LN1	ROU	DNF	
WDR	Kalev, Kristiine         	LN3	EST	WDR	
WDR	Cooper, Gemma            	L30	GBR	WDR	
WDR	Anders, Christl          	LN2	GER	WDR	

500m Men - 16 October 2020
1	Nedelea, Cosmin Ionuţ    	MN2	ROU	38,10	SB
2	Triendl, Benedikt        	MN1	GER	38,47	
3	Bolding, George          	MN4	NED	39,33	SB
4	Kuiper, Kevin            	MA1	NED	39,42	SB
5	Steklý, Lukáš            	MB2	CZE	39,80	SB
6	Heijkoop, Danny          	MA2	NED	40,35	SB
7	Mayrhofer, Dominik       	MB2	GER	40,38	PR SB
8	Semeniuk, Matej          	MB2	CZE	41,25	SB
9	Nechita, Robert          	MB2	ROU	41,91	PR SB
10	Dijkstra, Koos           	M50	NED	42,43	SB
11	Maarse, Syb              	MYB	NED	51,84	PR SB
DNS	de Rijk, Wiebe           	MB1	NED	DNS	
DQ	Gross, Gabriel           	MB2	GER	DQ	

1000m Men - 16 October 2020
1	Fiola, Christopher       	MSA	CAN	1.12,60	SB
2	Triendl, Benedikt        	MN1	GER	1.15,19	SB
3	Nedelea, Cosmin Ionuţ    	MN2	ROU	1.15,42	PR SB
4	Kuiper, Kevin            	MA1	NED	1.17,03	PR SB
5	Mayrhofer, Dominik       	MB2	GER	1.18,90	PR SB
6	Bolding, George          	MN4	NED	1.19,37	SB
7	Heijkoop, Danny          	MA2	NED	1.21,05	SB
8	Semeniuk, Matej          	MB2	CZE	1.23,33	PR SB
9	Nechita, Robert          	MB2	ROU	1.24,12	PR SB
10	Dijkstra, Koos           	M50	NED	1.25,93	SB
11	Maarse, Syb              	MYB	NED	1.48,59	PR SB
DNS	Gross, Gabriel           	MB2	GER	DNS	
DNS	de Rijk, Wiebe           	MB1	NED	DNS	
DNS	Kamp, Gijs               	MB2	NED	DNS	

500m Men - 17 October 2020
1	Dufter, Joel             	MSA	GER	36,07	
2	Dombek, Hendrik          	MSA	GER	36,38	
3	Fiola, Christopher       	MSA	CAN	36,42	SB
4	Marx, Jeremias           	MN4	GER	36,70	
5	Gschwentner, Ignaz       	MA2	AUT	36,96	SB
6	Emele, Stefan            	MSA	GER	37,06	
7	Odor, Gabriel            	MN1	AUT	37,34	SB
8	Roger, Antoine           	MSA	CAN	37,39	SB
9	Triendl, Benedikt        	MN1	GER	38,11	SB
10	Nedelea, Cosmin Ionuţ    	MN2	ROU	38,44	
11	Kuiper, Kevin            	MA1	NED	39,26	SB
12	Bolding, George          	MN4	NED	39,34	
13	Briešťanský, Sebastien   	MN3	CZE	39,42	SB
14	Veen, Karsten            	MN1	NED	40,19	PR SB
15	Heijkoop, Danny          	MA2	NED	40,57	
16	Hänggi, Martin           	M50	SUI	40,99	SB
17	Nechita, Robert          	MB2	ROU	41,87	PR SB
18	Dijkstra, Koos           	M50	NED	42,38	SB
19	Kuiper, Patrick          	MN3	NED	42,84	SB

3000m Men - 17 October 2020
1	Steklý, Lukáš            	MB2	CZE	3.59,75	PR SB
2	Hager, Armin             	MSA	AUT	4.03,68	SB
3	Veen, Karsten            	MN1	NED	4.06,71	PR SB
4	Nägeli, Matthias         	M30	SUI	4.15,06	PR SB
5	Heijkoop, Danny          	MA2	NED	4.25,06	PR SB
6	Kuiper, Kevin            	MA1	NED	4.25,17	PR SB
7	Briešťanský, Sebastien   	MN3	CZE	4.25,87	SB
8	Bolding, George          	MN4	NED	4.32,33	PR SB
9	Semeniuk, Matej          	MB2	CZE	4.33,30	PR SB
10	Dijkstra, Koos           	M50	NED	4.38,32	SB
11	Kuiper, Patrick          	MN3	NED	4.45,60	SB
DNS	Silovs, Haralds          	M35	LAT	DNS	

5000m Men - 17 October 2020
1	Hänggi, Martin           	M50	SUI	7.21,58	SB
DNF	Odor, Gabriel            	MN1	AUT	DNF	

1500m Men - 18 October 2020
1	Odor, Gabriel            	MN1	AUT	1.49,44	SB
2	Dufter, Joel             	MSA	GER	1.50,78	SB
3	Emele, Stefan            	MSA	GER	1.51,00	SB
4	Marx, Jeremias           	MN4	GER	1.51,50	SB
5	Dombek, Hendrik          	MSA	GER	1.52,47	SB
6	Steklý, Lukáš            	MB2	CZE	1.54,63	PR SB
7	Nedelea, Cosmin Ionuţ    	MN2	ROU	1.58,43	SB
8	Nägeli, Matthias         	M30	SUI	1.58,65	SB
9	Kuiper, Kevin            	MA1	NED	2.00,21	PR SB
10	Hänggi, Martin           	M50	SUI	2.01,00	SB
11	Mayrhofer, Dominik       	MB2	GER	2.01,98	PR SB
12	Heijkoop, Danny          	MA2	NED	2.04,47	PR SB
13	Bolding, George          	MN4	NED	2.06,16	SB
14	Semeniuk, Matej          	MB2	CZE	2.08,58	PR SB
15	Dijkstra, Koos           	M50	NED	2.09,92	SB
16	Nechita, Robert          	MB2	ROU	2.14,10	PR SB

            

Native Language Names