Kolomna Kremlin Cup
Кубок Коломенского Кремля
Kolomna (RUS)
10 - 11 October 2020

500m Ladies - 10 October 2020
1	Fatkulina, Olga            	Фаткулина, Ольга          	L30	RUS	38,08	SB
2	Arshinova, Irina           	Аршинова, Ирина           	L30	RUS	39,38	SB
3	Korkina, Anastasia         	Коркина, Анастасия        	LN2	RUS	39,72	SB
4	Demidova, Anastasiya       	Демидова, Анастасия       	LN4	RUS	39,92	SB
5	Vashkene, Anna             	Вашкене, Анна             	LN1	RUS	40,58	SB
6	Zhidkova, Natalya (2000)   	Жидкова, Наталья (2000)   	LN2	RUS	41,00	SB
7	Kosheleva, Ekaterina       	Кошелева, Екатерина       	LN2	RUS	41,08	SB
8	Shipova, Valeriya          	Шипова, Валерия           	LN1	RUS	41,39	SB
9	Ashheulova, Alina          	Ащеулова, Алина           	LN2	RUS	41,54	PR SB
10	Sayutina, Aleksandra (2001)	Саютина, Александра (2001)	LN1	RUS	42,12	SB
11	Komova, Ekaterina          	Комова, Екатерина         	LN2	RUS	42,13	SB
12	Klimenczova, Nina          	Клименцова, Нина          	LSA	RUS	42,24	SB
13	Gagarina, Kseniya          	Гагарина, Ксения          	LN4	RUS	42,92	SB
14	Plachinda, Ekaterina       	Плачинда, Екатерина       	LN3	RUS	42,93	SB
15	Napolskikh, Sofya          	Напольских, Софья         	LN1	RUS	43,22	SB
16	Upirova, Polina            	Упирова, Полина           	LN1	RUS	43,32	PR SB
17	Bugakova, Anastasiya       	Бугакова, Анастасия       	LN1	RUS	43,88	PR SB
18	Smyshlyaeva, Svetlana      	Смышляева, Светлана       	LN1	RUS	44,12	SB
19	Kemaeva, Kristina          	Кемаева, Кристина         	LN2	RUS	44,29	SB
20	Bukina, Polina             	Букина, Полина            	LN3	RUS	45,00	SB

1500m Ladies - 10 October 2020
1	Kosheleva, Ekaterina       	Кошелева, Екатерина       	LN2	RUS	2.03,81	SB
2	Suslova, Veronika          	Суслова, Вероника         	LN4	RUS	2.04,26	SB
3	Shipova, Valeriya          	Шипова, Валерия           	LN1	RUS	2.06,71	PR SB
4	Vashkene, Anna             	Вашкене, Анна             	LN1	RUS	2.06,91	PR SB
5	Sayutina, Aleksandra (2001)	Саютина, Александра (2001)	LN1	RUS	2.07,26	PR SB
6	Zhidkova, Natalya (2000)   	Жидкова, Наталья (2000)   	LN2	RUS	2.07,82	SB
7	Upirova, Polina            	Упирова, Полина           	LN1	RUS	2.08,06	PR SB
8	Filippova, Darya (1996)    	Филиппова, Дарья (1996)   	LSA	RUS	2.08,23	SB
9	Ashheulova, Alina          	Ащеулова, Алина           	LN2	RUS	2.09,61	SB
10	Klimenczova, Nina          	Клименцова, Нина          	LSA	RUS	2.10,83	SB
11	Napolskikh, Sofya          	Напольских, Софья         	LN1	RUS	2.13,43	SB
12	Bukina, Polina             	Букина, Полина            	LN3	RUS	2.13,57	SB
13	Rakhmatova, Karina         	Рахматова, Карина         	LN1	RUS	2.14,77	SB
14	Gagarina, Kseniya          	Гагарина, Ксения          	LN4	RUS	2.16,07	SB
15	Evgrafova, Kseniya         	Евграфова, Ксения         	LN4	RUS	2.18,40	SB
16	Bugakova, Anastasiya       	Бугакова, Анастасия       	LN1	RUS	2.22,06	SB

500m Ladies - Junior A - 10 October 2020
1	Shaczkikh, Anastasiya      	Шацких, Анастасия         	LA1	RUS	40,11	PR SB
2	Rutkovskaya, Aleksandra    	Рутковская, Александра    	LA2	RUS	41,20	SB
3	Migova, Sofiya             	Мигова, София             	LA2	RUS	41,51	SB
4	Kravchenko, Aleksandra     	Кравченко, Александра     	LA2	RUS	41,74	SB
5	Slesareva, Irina           	Слесарева, Ирина          	LA2	RUS	41,81	SB
6	Mitrofanova, Lyudmila      	Митрофанова, Людмила      	LA1	RUS	41,84	SB
7	Myagkova, Mariya           	Мягкова, Мария            	LA1	RUS	41,95	SB
8	Taungaver, Irina           	Таунгавер, Ирина          	LA2	RUS	41,97	SB
9	Denisova, Aleksandra       	Денисова, Александра      	LA2	RUS	42,36	SB
10	Andreeva, Polina (2001)    	Андреева, Полина (2001)   	LA2	RUS	42,57	SB
11	Kuzmenko, Lyudmila         	Кузьменко, Людмила        	LA2	RUS	42,70	SB
12	Kononenko, Kseniya         	Кононенко, Ксения         	LA1	RUS	43,06	PR SB
13	Pavlova, Darya (2003)      	Павлова, Дарья (2003)     	LA1	RUS	43,37	SB
14	Chivilina, Yuliya          	Чивилина, Юлия            	LA1	RUS	43,38	PR SB
15	Salakhova, Alina           	Салахова, Алина           	LA1	RUS	43,59	SB
16	Plachinda, Khristina       	Плачинда, Христина        	LA2	RUS	43,63	PR SB
17	Plotnikova, Elena          	Плотникова, Елена         	LA1	RUS	43,98	SB
18	Taungaver, Marina          	Таунгавер, Марина         	LA2	RUS	44,38	SB
19	Agapitova, Mariya          	Агапитова, Мария          	LA1	RUS	44,61	
20	Motorina, Lidiya           	Моторина, Лидия           	LA1	RUS	44,75	SB
21	Zavalishina, Alena         	Завалишина, Алена         	LA1	RUS	45,80	SB
22	Vorona, Vera               	Ворона, Вера              	LA1	RUS	46,06	

1500m Ladies - Junior A - 10 October 2020
1	Rutkovskaya, Aleksandra    	Рутковская, Александра    	LA2	RUS	2.08,72	SB
2	Chivilina, Yuliya          	Чивилина, Юлия            	LA1	RUS	2.13,31	PR SB
3	Kuzmenko, Lyudmila         	Кузьменко, Людмила        	LA2	RUS	2.13,82	SB
4	Plotnikova, Elena          	Плотникова, Елена         	LA1	RUS	2.14,75	SB
5	Shaczkikh, Anastasiya      	Шацких, Анастасия         	LA1	RUS	2.16,02	SB
6	Andreeva, Polina (2001)    	Андреева, Полина (2001)   	LA2	RUS	2.16,64	SB
7	Motorina, Lidiya           	Моторина, Лидия           	LA1	RUS	2.17,45	SB
8	Zavalishina, Alena         	Завалишина, Алена         	LA1	RUS	2.27,91	SB
DNF	Taungaver, Irina           	Таунгавер, Ирина          	LA2	RUS	DNF	

Mass Start (10 laps) Ladies - Junior A - 10 October 2020
1	Kravchenko, Aleksandra     	Кравченко, Александра     	LA2	RUS	6.12,07	31
2	Myagkova, Mariya           	Мягкова, Мария            	LA1	RUS	6.13,45	20
3	Slesareva, Irina           	Слесарева, Ирина          	LA2	RUS	6.13,84	13
4	Salakhova, Alina           	Салахова, Алина           	LA1	RUS	6.14,03	6
5	Kuzmenko, Lyudmila         	Кузьменко, Людмила        	LA2	RUS	6.27,61	5
6	Motorina, Lidiya           	Моторина, Лидия           	LA1	RUS	6.14,63	2
7	Agapitova, Mariya          	Агапитова, Мария          	LA1	RUS	6.16,49	1
8	Denisova, Aleksandra       	Денисова, Александра      	LA2	RUS	6.37,84	1
9	Vorona, Vera               	Ворона, Вера              	LA1	RUS	6.16,60	
10	Taungaver, Marina          	Таунгавер, Марина         	LA2	RUS	6.17,44	
DNS	Zavalishina, Alena         	Завалишина, Алена         	LA1	RUS	DNS	

500m Ladies - Junior B/C - 10 October 2020
1	Garibyan, Lilit            	Гарибян, Лилит            	LB2	RUS	41,40	SB
2	Krendeleva, Darina         	Кренделева, Дарина        	LB1	RUS	41,64	PR SB
3	Gadzhiumarova, Raziya      	Гаджиумарова, Разия       	LB2	RUS	42,15	PR SB
4	Beregovenko, Milena        	Береговенко, Милена       	LB2	RUS	42,24	SB
5	Korzhova, Kseniya          	Коржова, Ксения           	LB1	RUS	42,37	PR SB
6	Gubareva, Elizaveta        	Губарева, Елизавета       	LB1	RUS	42,71	SB
7	Kuprikova, Anna            	Куприкова, Анна           	LC2	RUS	42,76	PR SB
8	Borisova, Ekaterina        	Борисова, Екатерина       	LB1	RUS	43,03	SB
9	Taturevich, Sofiya         	Татуревич, София          	LC2	RUS	43,37	PR SB
10	Salnikova, Irina           	Сальникова, Ирина         	LB2	RUS	43,45	SB
11	Morozova, Viktoriya        	Морозова, Виктория        	LB1	RUS	43,86	SB
12	Chebotareva, Elena         	Чеботарева, Елена         	LB1	RUS	43,95	SB
13	Belyaeva, Arina            	Беляева, Арина            	LB1	RUS	43,98	SB
14	Margolina, Olga            	Марголина, Ольга          	LC1	RUS	44,09	PR SB
15	Ievleva, Darya             	Иевлева, Дарья            	LB1	RUS	44,39	PR SB
16	Nikitina, Kseniya          	Никитина, Ксения          	LB2	RUS	44,40	
17	Fadeeva, Alena             	Фадеева, Алена            	LB1	RUS	44,60	SB
18	Frolova, Olesya            	Фролова, Олеся            	LB1	RUS	45,00	PR SB
19	Krasnoshhekova, Alena      	Краснощекова, Алена       	LC1	RUS	45,33	SB
20	Klishina, Elizaveta        	Клишина, Елизавета        	LB1	RUS	45,34	SB
21	Yudenkova, Darya           	Юденкова, Дарья           	LB2	RUS	45,40	SB
22	Shamoyan, Milena           	Шамоян, Милена            	LB1	RUS	45,57	SB
23	Kopzhanova, Darya          	Копжанова, Дарья          	LB1	RUS	45,66	SB
24	Fruktova, Darya            	Фруктова, Дарья           	LB1	RUS	46,14(1)	SB
25	Talybova, Milana           	Талыбова, Милана          	LB2	RUS	46,14(5)	SB
26	Akhmedova, Esmiralda       	Ахмедова, Эсмиральда      	LB2	RUS	46,46	SB
27	Voronkova, Anastasiya      	Воронкова, Анастасия      	LC2	RUS	46,58	SB
28	Shuvalova, Ekaterina       	Шувалова, Екатерина       	LB1	RUS	46,76	SB
29	Markina, Mariya            	Маркина, Мария            	LB2	RUS	47,11	
30	Sarajkina, Anastasiya      	Сарайкина, Анастасия      	LB2	RUS	47,19	SB
31	Khvatkova, Nataliya        	Хваткова, Наталия         	LB1	RUS	47,44	SB
32	Sherstneva, Darya          	Шерстнева, Дарья          	LC1	RUS	48,51	SB
33	Zharczova, Elizaveta       	Жарцова, Елизавета        	LC2	RUS	50,51	SB

1500m Ladies - Junior B/C - 10 October 2020
1	Korzhova, Kseniya          	Коржова, Ксения           	LB1	RUS	2.11,37	PR SB
2	Beregovenko, Milena        	Береговенко, Милена       	LB2	RUS	2.13,38	SB
3	Fruktova, Darya            	Фруктова, Дарья           	LB1	RUS	2.16,46	SB
4	Fadeeva, Alena             	Фадеева, Алена            	LB1	RUS	2.16,63	SB
5	Ievleva, Darya             	Иевлева, Дарья            	LB1	RUS	2.17,06	PR SB
6	Chebotareva, Elena         	Чеботарева, Елена         	LB1	RUS	2.17,43	SB
7	Morozova, Viktoriya        	Морозова, Виктория        	LB1	RUS	2.20,92	SB
8	Krendeleva, Darina         	Кренделева, Дарина        	LB1	RUS	2.22,14	PR SB
9	Klishina, Elizaveta        	Клишина, Елизавета        	LB1	RUS	2.25,96	SB
10	Akhmedova, Esmiralda       	Ахмедова, Эсмиральда      	LB2	RUS	2.32,20	SB
11	Krasnoshhekova, Alena      	Краснощекова, Алена       	LC1	RUS	2.32,61	PR SB
12	Zharczova, Elizaveta       	Жарцова, Елизавета        	LC2	RUS	2.44,65	SB

1000m Ladies - 11 October 2020
1	Arshinova, Irina           	Аршинова, Ирина           	L30	RUS	1.18,85	SB
2	Demidova, Anastasiya       	Демидова, Анастасия       	LN4	RUS	1.20,13	PR SB
3	Vashkene, Anna             	Вашкене, Анна             	LN1	RUS	1.21,03	PR SB
4	Korkina, Anastasia         	Коркина, Анастасия        	LN2	RUS	1.21,04	SB
5	Zhidkova, Natalya (2000)   	Жидкова, Наталья (2000)   	LN2	RUS	1.21,52	SB
6	Shipova, Valeriya          	Шипова, Валерия           	LN1	RUS	1.21,70	SB
7	Suslova, Veronika          	Суслова, Вероника         	LN4	RUS	1.22,10	SB
8	Ashheulova, Alina          	Ащеулова, Алина           	LN2	RUS	1.23,50	SB
9	Beskrovnykh, Darya         	Бескровных, Дарья         	LSA	RUS	1.24,80	SB
10	Klimenczova, Nina          	Клименцова, Нина          	LSA	RUS	1.24,82	SB
11	Upirova, Polina            	Упирова, Полина           	LN1	RUS	1.25,06	PR SB
12	Plachinda, Ekaterina       	Плачинда, Екатерина       	LN3	RUS	1.26,78	SB
13	Kemaeva, Kristina          	Кемаева, Кристина         	LN2	RUS	1.26,93	SB
14	Rakhmatova, Karina         	Рахматова, Карина         	LN1	RUS	1.27,08	SB
15	Smyshlyaeva, Svetlana      	Смышляева, Светлана       	LN1	RUS	1.27,85	SB
16	Evgrafova, Kseniya         	Евграфова, Ксения         	LN4	RUS	1.29,19	SB
17	Bugakova, Anastasiya       	Бугакова, Анастасия       	LN1	RUS	1.29,31	SB

3000m Ladies - 11 October 2020
1	Kosheleva, Ekaterina       	Кошелева, Екатерина       	LN2	RUS	4.21,47	SB
2	Beskrovnykh, Darya         	Бескровных, Дарья         	LSA	RUS	4.27,68	SB
3	Upirova, Polina            	Упирова, Полина           	LN1	RUS	4.30,37	SB
4	Filippova, Darya (1996)    	Филиппова, Дарья (1996)   	LSA	RUS	4.31,18	PR SB
5	Komova, Ekaterina          	Комова, Екатерина         	LN2	RUS	4.32,73	SB
6	Shipova, Valeriya          	Шипова, Валерия           	LN1	RUS	4.38,58	SB
7	Vashkene, Anna             	Вашкене, Анна             	LN1	RUS	4.42,86	SB
8	Rakhmatova, Karina         	Рахматова, Карина         	LN1	RUS	4.43,10	SB
9	Sayutina, Aleksandra (2001)	Саютина, Александра (2001)	LN1	RUS	4.44,29	SB
10	Kemaeva, Kristina          	Кемаева, Кристина         	LN2	RUS	4.45,37	SB
11	Bukina, Polina             	Букина, Полина            	LN3	RUS	4.46,54	SB
DNS	Ashheulova, Alina          	Ащеулова, Алина           	LN2	RUS	DNS	

1000m Ladies - Junior A - 11 October 2020
1	Migova, Sofiya             	Мигова, София             	LA2	RUS	1.21,81	PR SB
2	Rutkovskaya, Aleksandra    	Рутковская, Александра    	LA2	RUS	1.22,10	SB
3	Shaczkikh, Anastasiya      	Шацких, Анастасия         	LA1	RUS	1.22,51	SB
4	Taungaver, Irina           	Таунгавер, Ирина          	LA2	RUS	1.24,01	SB
5	Kuzmenko, Lyudmila         	Кузьменко, Людмила        	LA2	RUS	1.25,77	SB
6	Andreeva, Polina (2001)    	Андреева, Полина (2001)   	LA2	RUS	1.26,28	SB
7	Denisova, Aleksandra       	Денисова, Александра      	LA2	RUS	1.27,35	PR SB
8	Chivilina, Yuliya          	Чивилина, Юлия            	LA1	RUS	1.27,36	PR SB
9	Plotnikova, Elena          	Плотникова, Елена         	LA1	RUS	1.28,79	SB
10	Taungaver, Marina          	Таунгавер, Марина         	LA2	RUS	1.30,17	SB
11	Zavalishina, Alena         	Завалишина, Алена         	LA1	RUS	1.32,96	SB
12	Plachinda, Khristina       	Плачинда, Христина        	LA2	RUS	1.33,34	SB
DNF	Salakhova, Alina           	Салахова, Алина           	LA1	RUS	DNF	

3000m Ladies - Junior A - 11 October 2020
1	Kononenko, Kseniya         	Кононенко, Ксения         	LA1	RUS	4.27,37	SB
2	Pavlova, Darya (2003)      	Павлова, Дарья (2003)     	LA1	RUS	4.28,38	SB
3	Migova, Sofiya             	Мигова, София             	LA2	RUS	4.28,73	PR SB
4	Kravchenko, Aleksandra     	Кравченко, Александра     	LA2	RUS	4.30,96	PR SB
5	Slesareva, Irina           	Слесарева, Ирина          	LA2	RUS	4.36,26	SB
6	Mitrofanova, Lyudmila      	Митрофанова, Людмила      	LA1	RUS	4.39,01	SB
7	Kuzmenko, Lyudmila         	Кузьменко, Людмила        	LA2	RUS	4.42,36	PR SB
8	Myagkova, Mariya           	Мягкова, Мария            	LA1	RUS	4.45,14	SB
9	Chivilina, Yuliya          	Чивилина, Юлия            	LA1	RUS	4.51,00	PR SB
10	Plotnikova, Elena          	Плотникова, Елена         	LA1	RUS	4.52,92	SB
11	Motorina, Lidiya           	Моторина, Лидия           	LA1	RUS	4.53,25	SB

1000m Ladies - Junior B/C - 11 October 2020
1	Beregovenko, Milena        	Береговенко, Милена       	LB2	RUS	1.24,15	SB
2	Gubareva, Elizaveta        	Губарева, Елизавета       	LB1	RUS	1.24,76	SB
3	Kuprikova, Anna            	Куприкова, Анна           	LC2	RUS	1.26,41	PR SB
4	Salnikova, Irina           	Сальникова, Ирина         	LB2	RUS	1.26,97	SB
5	Krendeleva, Darina         	Кренделева, Дарина        	LB1	RUS	1.27,94	SB
6	Fadeeva, Alena             	Фадеева, Алена            	LB1	RUS	1.28,09	SB
7	Morozova, Viktoriya        	Морозова, Виктория        	LB1	RUS	1.28,31	SB
8	Ievleva, Darya             	Иевлева, Дарья            	LB1	RUS	1.28,62	PR SB
9	Taturevich, Sofiya         	Татуревич, София          	LC2	RUS	1.29,63	SB
10	Margolina, Olga            	Марголина, Ольга          	LC1	RUS	1.29,78	PR SB
11	Belyaeva, Arina            	Беляева, Арина            	LB1	RUS	1.30,30	SB
12	Frolova, Olesya            	Фролова, Олеся            	LB1	RUS	1.30,92	PR SB
13	Krasnoshhekova, Alena      	Краснощекова, Алена       	LC1	RUS	1.31,96	SB
14	Klishina, Elizaveta        	Клишина, Елизавета        	LB1	RUS	1.32,01	SB
15	Kopzhanova, Darya          	Копжанова, Дарья          	LB1	RUS	1.32,58	SB
16	Voronkova, Anastasiya      	Воронкова, Анастасия      	LC2	RUS	1.33,00	PR SB
17	Sarajkina, Anastasiya      	Сарайкина, Анастасия      	LB2	RUS	1.34,42	SB
18	Akhmedova, Esmiralda       	Ахмедова, Эсмиральда      	LB2	RUS	1.36,73	SB
19	Shuvalova, Ekaterina       	Шувалова, Екатерина       	LB1	RUS	1.37,14	SB
20	Skvorczova, Anastasiya     	Скворцова, Анастасия      	LC1	RUS	1.38,46	PR SB
21	Khvatkova, Nataliya        	Хваткова, Наталия         	LB1	RUS	1.41,48	SB
22	Zharczova, Elizaveta       	Жарцова, Елизавета        	LC2	RUS	1.42,89	SB
23	Sherstneva, Darya          	Шерстнева, Дарья          	LC1	RUS	1.47,08	SB

3000m Ladies - Junior B/C - 11 October 2020
1	Korzhova, Kseniya          	Коржова, Ксения           	LB1	RUS	4.30,88	PR SB
2	Garibyan, Lilit            	Гарибян, Лилит            	LB2	RUS	4.35,76	SB
3	Borisova, Ekaterina        	Борисова, Екатерина       	LB1	RUS	4.37,50	SB
4	Gadzhiumarova, Raziya      	Гаджиумарова, Разия       	LB2	RUS	4.40,98	PR SB
5	Fruktova, Darya            	Фруктова, Дарья           	LB1	RUS	4.43,23	SB
6	Salnikova, Irina           	Сальникова, Ирина         	LB2	RUS	4.45,66	SB
7	Fadeeva, Alena             	Фадеева, Алена            	LB1	RUS	4.46,87	PR SB
8	Margolina, Olga            	Марголина, Ольга          	LC1	RUS	4.56,57	PR SB
9	Ievleva, Darya             	Иевлева, Дарья            	LB1	RUS	4.57,28	PR SB
10	Talybova, Milana           	Талыбова, Милана          	LB2	RUS	4.59,42	SB
11	Kopzhanova, Darya          	Копжанова, Дарья          	LB1	RUS	4.59,53	SB
12	Frolova, Olesya            	Фролова, Олеся            	LB1	RUS	5.00,39	PR SB
13	Kuprikova, Anna            	Куприкова, Анна           	LC2	RUS	5.01,22	PR SB
14	Markina, Mariya            	Маркина, Мария            	LB2	RUS	5.01,76	SB
15	Sarajkina, Anastasiya      	Сарайкина, Анастасия      	LB2	RUS	5.05,34	SB
16	Voronkova, Anastasiya      	Воронкова, Анастасия      	LC2	RUS	5.07,26	PR SB
17	Shamoyan, Milena           	Шамоян, Милена            	LB1	RUS	5.07,89	SB
18	Nikitina, Kseniya          	Никитина, Ксения          	LB2	RUS	5.07,95	SB
19	Chebotareva, Elena         	Чеботарева, Елена         	LB1	RUS	5.08,82	SB
20	Yudenkova, Darya           	Юденкова, Дарья           	LB2	RUS	5.09,11	SB
21	Skvorczova, Anastasiya     	Скворцова, Анастасия      	LC1	RUS	5.33,96	PR SB
WDR	Gubareva, Elizaveta        	Губарева, Елизавета       	LB1	RUS	WDR	

Mass Start (16 laps) Men - 10 October 2020
1	Kurazhov, Dmitrij          	Куражов, Дмитрий          	MN4	RUS	8.18,39	60
2	Pustovojt, Maksim          	Пустовойт, Максим         	MN2	RUS	8.18,44	49
3	Zykin, Dmitrij (2000)      	Зыкин, Дмитрий (2000)     	MN1	RUS	8.18,77	23
4	Bodrov, Sergej             	Бодров, Сергей            	MN3	RUS	8.19,04	12
5	Belyaev, Matvej (2000)     	Беляев, Матвей (2000)     	MN1	RUS	8.19,35	8
6	Kadcin, Sergej             	Кадцин, Сергей            	MN1	RUS	8.26,12	5
DNS	Loginov, Sergei (1999)     	Логинов, Сергей (1999)    	MN2	RUS	DNS	
DQ	Ivanov, Ilya               	Иванов, Илья              	MSA	RUS	DQ	

500m Men - 10 October 2020
1	Murashov, Ruslan           	Мурашов, Руслан           	MSA	RUS	34,73	SB
2	Mushtakov, Viktor          	Муштаков, Виктор          	MSA	RUS	35,21	SB
3	Rafikov, Ruslan            	Рафиков, Руслан           	MSA	RUS	36,42	SB
4	Mukhamedov, Amal           	Мухамедов, Амаль          	MN2	RUS	36,84	SB
5	Zolotarev, Artem           	Золотарев, Артем          	MSA	RUS	36,97	SB
6	Kolyasnikov, Aleksej       	Колясников, Алексей       	MN1	RUS	37,54	
7	Smirnov, Danil (2001-1)    	Смирнов, Данил (2001-1)   	MN1	RUS	37,57	SB
8	Kurazhov, Dmitrij          	Куражов, Дмитрий          	MN4	RUS	37,93	SB
9	Chashhin, Vladislav        	Чащин, Владислав          	MN3	RUS	38,03	SB
10	Shabanov, Andrei           	Шабанов, Андрей           	MN2	RUS	38,07	SB
11	Dagaev, Aleksandr          	Дагаев, Александр         	MN1	RUS	38,23	SB
12	Vodichenkov, Anton         	Водиченков, Антон         	MN2	RUS	38,29	SB
13	Belyaev, Matvej (2000)     	Беляев, Матвей (2000)     	MN1	RUS	38,65	SB
14	Bodrov, Sergej             	Бодров, Сергей            	MN3	RUS	39,25	SB
15	Litvinov, Denis            	Литвинов, Денис           	MSA	RUS	39,27	SB
16	Ivanov, Ilya               	Иванов, Илья              	MSA	RUS	39,35	SB
17	Mulin, Maksim              	Мулин, Максим             	MN2	RUS	39,49	SB
18	Pustovojt, Maksim          	Пустовойт, Максим         	MN2	RUS	39,57	SB
19	Lebedev, Mikhail           	Лебедев, Михаил           	MN1	RUS	39,85	SB
20	Kuzneczov, Ilya (1990)     	Кузнецов, Илья (1990)     	M30	RUS	39,93	SB
21	Kryzhevskij, Arsenij       	Крыжевский, Арсений       	MN1	RUS	40,66	SB
22	Ionov, Georgij             	Ионов, Георгий            	MN1	RUS	40,85	SB
23	Kashinskij, Vladislav      	Кашинский, Владислав      	MN1	RUS	41,84	SB
DNS	Loginov, Sergei (1999)     	Логинов, Сергей (1999)    	MN2	RUS	DNS	
DNF	Zayacz, Bogdan             	Заяц, Богдан              	MN2	RUS	DNF	
WDR	Kazelin, Mikhail           	Казелин, Михаил           	MSA	RUS	WDR	

1500m Men - 10 October 2020
1	Trofimov, Sergey           	Трофимов, Сергей          	MSA	RUS	1.46,66	SB
2	Chmutov, Daniil            	Чмутов, Даниил            	MN2	RUS	1.50,94	PR SB
3	Smirnov, Danil (2001-1)    	Смирнов, Данил (2001-1)   	MN1	RUS	1.51,80	SB
4	Kurazhov, Dmitrij          	Куражов, Дмитрий          	MN4	RUS	1.52,59	SB
5	Vodichenkov, Anton         	Водиченков, Антон         	MN2	RUS	1.54,51	SB
6	Litvinov, Denis            	Литвинов, Денис           	MSA	RUS	1.55,05	SB
7	Zayacz, Bogdan             	Заяц, Богдан              	MN2	RUS	1.55,37	PR SB
8	Ivanov, Ilya               	Иванов, Илья              	MSA	RUS	1.56,01	SB
9	Shabanov, Andrei           	Шабанов, Андрей           	MN2	RUS	1.57,63	SB
10	Kadcin, Sergej             	Кадцин, Сергей            	MN1	RUS	1.58,25	SB
11	Chashhin, Vladislav        	Чащин, Владислав          	MN3	RUS	1.59,21	SB
12	Pustovojt, Maksim          	Пустовойт, Максим         	MN2	RUS	1.59,50	SB
13	Lebedev, Mikhail           	Лебедев, Михаил           	MN1	RUS	2.00,99	SB
14	Ionov, Georgij             	Ионов, Георгий            	MN1	RUS	2.02,34	SB
15	Mulin, Maksim              	Мулин, Максим             	MN2	RUS	2.03,64	SB
16	Kuzneczov, Ilya (1990)     	Кузнецов, Илья (1990)     	M30	RUS	2.08,15	SB
DNS	Kashinskij, Vladislav      	Кашинский, Владислав      	MN1	RUS	DNS	
WDR	Zolotarev, Artem           	Золотарев, Артем          	MSA	RUS	WDR	

500m Men - Junior A - 10 October 2020
1	Karamov, Timur             	Карамов, Тимур            	MA2	RUS	36,05	SB
2	Sharapov, Maksim           	Шарапов, Максим           	MA2	RUS	37,43	SB
3	Yatov, Vsevolod            	Ятов, Всеволод            	MA1	RUS	37,44	PR SB
4	Sivcev, Kirill             	Сивцев, Кирилл            	MA2	RUS	37,90	SB
5	Arefev, Pavel              	Арефьев, Павел            	MA1	RUS	38,08(1)	SB
6	Najdenov, Roman            	Найденов, Роман           	MA2	RUS	38,08(7)	SB
7	Tarasov, Ivan (2003)       	Тарасов, Иван (2003)      	MA1	RUS	38,19	SB
8	Czvetkov, Aleksej          	Цветков, Алексей          	MA1	RUS	38,47	SB
9	Smagin, Filipp             	Смагин, Филипп            	MA1	RUS	38,49	SB
10	Nikiforov, Dmitrij         	Никифоров, Дмитрий        	MA2	RUS	38,50	SB
11	Zharov, Evgenij            	Жаров, Евгений            	MA2	RUS	38,58(5)	SB
12	Tyapin, Vladislav          	Тяпин, Владислав          	MA2	RUS	38,58(8)	SB
13	Genshel, Daniil            	Геншель, Даниил           	MA2	RUS	38,71	SB
14	Vozmishhev, Vladimir       	Возмищев, Владимир        	MA1	RUS	39,03	SB
15	Ogurczov, Ivan             	Огурцов, Иван             	MA1	RUS	39,26	SB
16	Burmistrov, Nikita         	Бурмистров, Никита        	MA1	RUS	39,27	PR SB
17	Skripnik, Egor             	Скрипник, Егор            	MA2	RUS	39,28	SB
18	Samarin, Vadim             	Самарин, Вадим            	MA2	RUS	39,43	SB
19	Dzhos, Artemij             	Джос, Артемий             	MA2	RUS	39,56	SB
20	Proshin, Nikita            	Прошин, Никита            	MA1	RUS	39,75	
21	Bragin, Egor               	Брагин, Егор              	MA1	RUS	39,80	SB
22	Russkikh, Orkhan           	Русских, Орхан            	MA1	RUS	40,45	SB
23	Belozercev, Artyom         	Белозерцев, Артем         	MA2	RUS	40,79	SB
24	Shamsutdinov, Ilmas        	Шамсутдинов, Ильмас       	MA2	RUS	40,83	SB
25	Podgornyj, Kirill          	Подгорный, Кирилл         	MA1	RUS	40,90	SB
26	Rachkov, Pavel             	Рачков, Павел             	MA1	RUS	41,03	SB
27	Komarov, Artem             	Комаров, Артем            	MA1	RUS	41,67	PR SB
DNF	Sergeev, Aleksandr (2003)  	Сергеев, Александр (2003) 	MA1	RUS	DNF	
WDR	Shitnikov, Danil           	Шитников, Данил           	MA1	RUS	WDR	

1500m Men - Junior A - 10 October 2020
1	Nikiforov, Dmitrij         	Никифоров, Дмитрий        	MA2	RUS	1.55,87	SB
2	Karamov, Timur             	Карамов, Тимур            	MA2	RUS	1.56,11	SB
3	Tarasov, Ivan (2003)       	Тарасов, Иван (2003)      	MA1	RUS	1.56,42	SB
4	Sivcev, Kirill             	Сивцев, Кирилл            	MA2	RUS	1.58,03	SB
5	Czvetkov, Aleksej          	Цветков, Алексей          	MA1	RUS	1.58,08	SB
6	Golberg, Joni              	Гольберг, Йони            	MA2	RUS	1.59,23	PR SB
7	Mironov, Nikita            	Миронов, Никита           	MA2	RUS	2.00,09	SB
8	Vozmishhev, Vladimir       	Возмищев, Владимир        	MA1	RUS	2.00,45	
9	Ogurczov, Ivan             	Огурцов, Иван             	MA1	RUS	2.00,91	SB
10	Burmistrov, Nikita         	Бурмистров, Никита        	MA1	RUS	2.01,24(2)	SB
11	Russkikh, Orkhan           	Русских, Орхан            	MA1	RUS	2.01,24(6)	SB
12	Bragin, Egor               	Брагин, Егор              	MA1	RUS	2.02,40	SB
13	Dzhos, Artemij             	Джос, Артемий             	MA2	RUS	2.04,96(1)	SB
14	Shamsutdinov, Ilmas        	Шамсутдинов, Ильмас       	MA2	RUS	2.04,96(3)	SB
15	Tyapin, Vladislav          	Тяпин, Владислав          	MA2	RUS	2.06,55	SB
16	Komarov, Artem             	Комаров, Артем            	MA1	RUS	2.08,30	PR SB
17	Rachkov, Pavel             	Рачков, Павел             	MA1	RUS	2.10,65	SB
WDR	Shitnikov, Danil           	Шитников, Данил           	MA1	RUS	WDR	

Mass Start (10 laps) Men - Junior A - 10 October 2020
1	Sergeev, Aleksandr (2003)  	Сергеев, Александр (2003) 	MA1	RUS	5.46,07	30
2	Yatov, Vsevolod            	Ятов, Всеволод            	MA1	RUS	5.46,13	20
3	Nikiforov, Dmitrij         	Никифоров, Дмитрий        	MA2	RUS	5.48,21	10
4	Mironov, Nikita            	Миронов, Никита           	MA2	RUS	5.54,43	6
5	Zharov, Evgenij            	Жаров, Евгений            	MA2	RUS	5.49,09	4
6	Russkikh, Orkhan           	Русских, Орхан            	MA1	RUS	6.04,85	3
7	Samarin, Vadim             	Самарин, Вадим            	MA2	RUS	6.08,37	3
8	Shamsutdinov, Ilmas        	Шамсутдинов, Ильмас       	MA2	RUS	5.52,15	2
9	Golberg, Joni              	Гольберг, Йони            	MA2	RUS	5.52,33	1
10	Komarov, Artem             	Комаров, Артем            	MA1	RUS	6.04,16	

500m Men - Junior B/C - 10 October 2020
1	Chernenko, Yaroslav        	Черненко, Ярослав         	MB2	RUS	36,89	PR SB
2	Kolczov, Maksim            	Кольцов, Максим           	MB2	RUS	37,72	SB
3	Ezichev, Artem             	Езичев, Артем             	MB2	RUS	38,25	SB
4	Anokhin, Ilya              	Анохин, Илья              	MB2	RUS	38,29	SB
5	Andryushin, Maksim         	Андрюшин, Максим          	MB2	RUS	38,84	SB
6	Golik, Denis               	Голик, Денис              	MB2	RUS	38,95	PR SB
7	Kukushkin, Stanislav       	Кукушкин, Станислав       	MB1	RUS	39,11	SB
8	Gaevskij, Maksimilian      	Гаевский, Максимилиан     	MB1	RUS	39,18	SB
9	Plachinda, Aleksej         	Плачинда, Алексей         	MB2	RUS	39,40	PR SB
10	Potapenkov, Oleg           	Потапенков, Олег          	MB2	RUS	39,41	SB
11	Kuzneczov, Leonid (2004)   	Кузнецов, Леонид (2004)   	MB1	RUS	39,56	PR SB
12	Zelenin, Vladislav         	Зеленин, Владислав        	MB1	RUS	39,63	SB
13	Dokash Gogina, Alekhandro  	Докаш Гогина, Алехандро   	MB1	RUS	39,76	SB
14	Volkov, Maksim (2003)      	Волков, Максим (2003)     	MB2	RUS	39,77	SB
15	Antipin, Rodion            	Антипин, Родион           	MB1	RUS	40,01	PR SB
16	Dolotov, Nikita            	Долотов, Никита           	MB2	RUS	40,12	SB
17	Samarin, Arsenij           	Самарин, Арсений          	MB1	RUS	40,37	PR SB
18	Stefanczov, Vyacheslav     	Стефанцов, Вячеслав       	MB2	RUS	40,38	PR SB
19	Suloev, Aleksej            	Сулоев, Алексей           	MB1	RUS	40,43	PR SB
20	Pokryshechnikov, Egor      	Покрышечников, Егор       	MB2	RUS	40,44	PR SB
21	Strunin, Egor              	Струнин, Егор             	MB2	RUS	40,45	SB
22	Kalinkin, Andrej           	Калинкин, Андрей          	MB2	RUS	40,48	PR SB
23	Matveev, Matvej            	Матвеев, Матвей           	MB2	RUS	40,50	SB
24	Leshkevich, Egor           	Лешкевич, Егор            	MB2	RUS	40,59	SB
25	Smyslov, Ilya              	Смыслов, Илья             	MB2	RUS	40,62(2)	SB
26	Bulyshev, Kirill           	Булышев, Кирилл           	MB2	RUS	40,62(7)	SB
27	Veselkin, Artem            	Веселкин, Артем           	MB1	RUS	40,74	SB
28	Samosudov, Evgenij         	Самосудов, Евгений        	MB2	RUS	40,75	SB
29	Najdenyshev, Daniil        	Найденышев, Даниил        	MB2	RUS	41,09	SB
30	Churikov, Kirill           	Чуриков, Кирилл           	MB1	RUS	41,13	PR SB
31	Uspekhov, Danila           	Успехов, Данила           	MB2	RUS	41,35	SB
32	Sapunov, Yurij             	Сапунов, Юрий             	MB1	RUS	41,54	PR SB
33	Mironov, Andrej (2004)     	Миронов, Андрей (2004)    	MB1	RUS	41,64	SB
34	Chinchuk, Pavel            	Чинчук, Павел             	MB2	RUS	42,00	SB
35	Skrebkov, Vladislav        	Скребков, Владислав       	MB1	RUS	42,17	SB
36	Laptev, Vladislav          	Лаптев, Владислав         	MB2	RUS	42,31	SB
37	Vinogradov, Matvej         	Виноградов, Матвей        	MB1	RUS	42,40	SB
38	Bujnov, Timofej            	Буйнов, Тимофей           	MB1	RUS	42,43	SB
39	Kyulyan, Eldar             	Кюлян, Эльдар             	MB1	RUS	42,72	PR SB
40	Kuleshov, Egor             	Кулешов, Егор             	MC2	RUS	43,18	PR SB
41	Antoshin, Egor             	Антошин, Егор             	MC2	RUS	43,38	SB
42	Zubkov, Valerij            	Зубков, Валерий           	MB1	RUS	43,39	SB
43	Uzokin, Nikita             	Узокин, Никита            	MB1	RUS	44,19	PR SB
44	Penkin, Timur              	Пенкин, Тимур             	MB1	RUS	44,80	PR SB
45	Kalinin, Daniil (2005)     	Калинин, Даниил (2005)    	MC2	RUS	46,27	PR SB
46	Voevodin, Konstantin       	Воеводин, Константин      	MC1	RUS	46,69	SB
47	Kuzmin, Vladislav (2005)   	Кузьмин, Владислав (2005) 	MC2	RUS	47,33	SB
48	Toporov, Anatolij          	Топоров, Анатолий         	MB1	RUS	48,03	PR SB
49	Karyatnikov, Maksim        	Карятников, Максим        	MC1	RUS	48,57	PR SB
50	Uspekhov, Nikita           	Успехов, Никита           	MC1	RUS	1.13,55	SB
DQ	Lobanov, Makar             	Лобанов, Макар            	MB2	RUS	DQ	
DQ	Kornienko, Maksim          	Корниенко, Максим         	MB2	RUS	DQ	
DQ	Ivanov, Roman (2005)       	Иванов, Роман (2005)      	MC2	RUS	DQ	
DQ	Soloshhenko, Nikita        	Солощенко, Никита         	MB1	RUS	DQ	
DQ	Rudoj, Ilya                	Рудой, Илья               	MB2	RUS	DQ	
WDR	Burcev, Ivan               	Бурцев, Иван              	MB2	RUS	WDR	
WDR	Averin, Semen              	Аверин, Семен             	MB2	RUS	WDR	

1500m Men - Junior B/C - 10 October 2020
1	Golik, Denis               	Голик, Денис              	MB2	RUS	1.55,90	PR SB
2	Gaevskij, Maksimilian      	Гаевский, Максимилиан     	MB1	RUS	1.57,06	SB
3	Bulyshev, Kirill           	Булышев, Кирилл           	MB2	RUS	2.00,18	PR SB
4	Anokhin, Ilya              	Анохин, Илья              	MB2	RUS	2.00,26	SB
5	Samarin, Arsenij           	Самарин, Арсений          	MB1	RUS	2.02,42	PR SB
6	Najdenyshev, Daniil        	Найденышев, Даниил        	MB2	RUS	2.02,58	PR SB
7	Kornienko, Maksim          	Корниенко, Максим         	MB2	RUS	2.02,92	
8	Ezichev, Artem             	Езичев, Артем             	MB2	RUS	2.03,03	SB
9	Lobanov, Makar             	Лобанов, Макар            	MB2	RUS	2.03,87	SB
10	Volkov, Maksim (2003)      	Волков, Максим (2003)     	MB2	RUS	2.04,05	SB
11	Dolotov, Nikita            	Долотов, Никита           	MB2	RUS	2.04,15	SB
12	Uspekhov, Danila           	Успехов, Данила           	MB2	RUS	2.04,29	SB
13	Kukushkin, Stanislav       	Кукушкин, Станислав       	MB1	RUS	2.04,83	PR SB
14	Sapunov, Yurij             	Сапунов, Юрий             	MB1	RUS	2.04,98	PR SB
15	Dokash Gogina, Alekhandro  	Докаш Гогина, Алехандро   	MB1	RUS	2.05,12	SB
16	Kuzneczov, Leonid (2004)   	Кузнецов, Леонид (2004)   	MB1	RUS	2.06,26	PR SB
17	Strunin, Egor              	Струнин, Егор             	MB2	RUS	2.06,36	
18	Antipin, Rodion            	Антипин, Родион           	MB1	RUS	2.06,78	SB
19	Churikov, Kirill           	Чуриков, Кирилл           	MB1	RUS	2.07,29	PR SB
20	Veselkin, Artem            	Веселкин, Артем           	MB1	RUS	2.07,58	SB
21	Leshkevich, Egor           	Лешкевич, Егор            	MB2	RUS	2.07,75	SB
22	Chuprunov, Nikita          	Чупрунов, Никита          	MB1	RUS	2.10,28	SB
23	Samosudov, Evgenij         	Самосудов, Евгений        	MB2	RUS	2.11,11	SB
24	Bujnov, Timofej            	Буйнов, Тимофей           	MB1	RUS	2.11,59	PR SB
25	Stefanczov, Vyacheslav     	Стефанцов, Вячеслав       	MB2	RUS	2.12,88	SB
26	Skrebkov, Vladislav        	Скребков, Владислав       	MB1	RUS	2.13,09	PR SB
27	Antoshin, Egor             	Антошин, Егор             	MC2	RUS	2.17,61	SB
28	Uzokin, Nikita             	Узокин, Никита            	MB1	RUS	2.18,97	PR SB
29	Penkin, Timur              	Пенкин, Тимур             	MB1	RUS	2.20,05	PR SB
30	Smyslov, Ilya              	Смыслов, Илья             	MB2	RUS	2.20,33	SB
31	Kuleshov, Egor             	Кулешов, Егор             	MC2	RUS	2.21,86	SB
32	Kalinin, Daniil (2005)     	Калинин, Даниил (2005)    	MC2	RUS	2.26,84	PR SB
33	Voevodin, Konstantin       	Воеводин, Константин      	MC1	RUS	2.29,82	PR SB
34	Karyatnikov, Maksim        	Карятников, Максим        	MC1	RUS	2.31,06	PR SB
35	Kuzmin, Vladislav (2005)   	Кузьмин, Владислав (2005) 	MC2	RUS	2.32,90	SB
36	Uspekhov, Nikita           	Успехов, Никита           	MC1	RUS	2.36,85	PR SB
DQ	Kyulyan, Eldar             	Кюлян, Эльдар             	MB1	RUS	DQ	

1000m Men - 11 October 2020
1	Mukhamedov, Amal           	Мухамедов, Амаль          	MN2	RUS	1.13,20	PR SB
2	Kozlov, Mikhail (1991)     	Козлов, Михаил (1991)     	MSA	RUS	1.13,45	SB
3	Kolyasnikov, Aleksej       	Колясников, Алексей       	MN1	RUS	1.15,39	SB
4	Shabanov, Andrei           	Шабанов, Андрей           	MN2	RUS	1.15,94	SB
5	Chashhin, Vladislav        	Чащин, Владислав          	MN3	RUS	1.16,12	SB
6	Mulin, Maksim              	Мулин, Максим             	MN2	RUS	1.18,43	SB
7	Kuzneczov, Ilya (1990)     	Кузнецов, Илья (1990)     	M30	RUS	1.21,59	SB
8	Belyaev, Matvej (2000)     	Беляев, Матвей (2000)     	MN1	RUS	1.26,75	SB
9	Ionov, Georgij             	Ионов, Георгий            	MN1	RUS	1.32,83	SB
DNF	Zayacz, Bogdan             	Заяц, Богдан              	MN2	RUS	DNF	

3000m Men - 11 October 2020
1	Trofimov, Sergey           	Трофимов, Сергей          	MSA	RUS	3.48,67	SB
2	Chmutov, Daniil            	Чмутов, Даниил            	MN2	RUS	3.58,20	SB
3	Ivanov, Ilya               	Иванов, Илья              	MSA	RUS	3.58,77	SB
4	Seryaev, Yevgeny           	Серяев, Евгений           	M30	RUS	3.58,96	SB
5	Dagaev, Aleksandr          	Дагаев, Александр         	MN1	RUS	3.59,07	SB
6	Smirnov, Danil (2001-1)    	Смирнов, Данил (2001-1)   	MN1	RUS	3.59,72	SB
7	Zykin, Dmitrij (2000)      	Зыкин, Дмитрий (2000)     	MN1	RUS	4.00,52	PR SB
8	Kadcin, Sergej             	Кадцин, Сергей            	MN1	RUS	4.04,34	SB
9	Kryzhevskij, Arsenij       	Крыжевский, Арсений       	MN1	RUS	4.10,51	SB
10	Bodrov, Sergej             	Бодров, Сергей            	MN3	RUS	4.11,13	SB
11	Ionov, Georgij             	Ионов, Георгий            	MN1	RUS	4.22,96	SB
12	Kashinskij, Vladislav      	Кашинский, Владислав      	MN1	RUS	4.27,28	SB

1000m Men - Junior A - 11 October 2020
1	Sergeev, Aleksandr (2003)  	Сергеев, Александр (2003) 	MA1	RUS	1.14,56	SB
2	Sivcev, Kirill             	Сивцев, Кирилл            	MA2	RUS	1.14,82	SB
3	Tarasov, Ivan (2003)       	Тарасов, Иван (2003)      	MA1	RUS	1.15,19	SB
4	Smagin, Filipp             	Смагин, Филипп            	MA1	RUS	1.17,51	SB
5	Bragin, Egor               	Брагин, Егор              	MA1	RUS	1.17,71	PR SB
6	Dzhos, Artemij             	Джос, Артемий             	MA2	RUS	1.18,74	SB
7	Najdenov, Roman            	Найденов, Роман           	MA2	RUS	1.19,18	SB
8	Samarin, Vadim             	Самарин, Вадим            	MA2	RUS	1.19,47	SB
9	Skripnik, Egor             	Скрипник, Егор            	MA2	RUS	1.20,56	SB
10	Fedotov, Dmitrij (2001)    	Федотов, Дмитрий (2001)   	MA2	RUS	1.21,09	SB
11	Rachkov, Pavel             	Рачков, Павел             	MA1	RUS	1.22,46	SB
12	Podgornyj, Kirill          	Подгорный, Кирилл         	MA1	RUS	1.23,14	SB
DNF	Tyapin, Vladislav          	Тяпин, Владислав          	MA2	RUS	DNF	

3000m Men - Junior A - 11 October 2020
1	Sharapov, Maksim           	Шарапов, Максим           	MA2	RUS	3.54,44	PR SB
2	Genshel, Daniil            	Геншель, Даниил           	MA2	RUS	3.55,49	PR SB
3	Arefev, Pavel              	Арефьев, Павел            	MA1	RUS	3.55,75	PR SB
4	Yatov, Vsevolod            	Ятов, Всеволод            	MA1	RUS	3.58,42	PR SB
5	Nikiforov, Dmitrij         	Никифоров, Дмитрий        	MA2	RUS	4.05,09	SB
6	Sergeev, Aleksandr (2003)  	Сергеев, Александр (2003) 	MA1	RUS	4.06,05	SB
7	Mironov, Nikita            	Миронов, Никита           	MA2	RUS	4.10,84	SB
8	Proshin, Nikita            	Прошин, Никита            	MA1	RUS	4.12,08	PR SB
9	Czvetkov, Aleksej          	Цветков, Алексей          	MA1	RUS	4.13,73	SB
10	Burmistrov, Nikita         	Бурмистров, Никита        	MA1	RUS	4.16,53	SB
11	Russkikh, Orkhan           	Русских, Орхан            	MA1	RUS	4.17,52	SB
12	Golberg, Joni              	Гольберг, Йони            	MA2	RUS	4.18,22	SB
13	Vozmishhev, Vladimir       	Возмищев, Владимир        	MA1	RUS	4.18,46	SB
14	Belozercev, Artyom         	Белозерцев, Артем         	MA2	RUS	4.19,35	SB
15	Shamsutdinov, Ilmas        	Шамсутдинов, Ильмас       	MA2	RUS	4.27,86	SB
16	Ogurczov, Ivan             	Огурцов, Иван             	MA1	RUS	4.29,66(4)	SB
17	Bragin, Egor               	Брагин, Егор              	MA1	RUS	4.29,66(8)	SB
18	Komarov, Artem             	Комаров, Артем            	MA1	RUS	4.32,27	PR SB
DNS	Dzhos, Artemij             	Джос, Артемий             	MA2	RUS	DNS	
WDR	Fedotov, Dmitrij (2001)    	Федотов, Дмитрий (2001)   	MA2	RUS	WDR	

1000m Men - Junior B/C - 11 October 2020
1	Kolczov, Maksim            	Кольцов, Максим           	MB2	RUS	1.14,57	SB
2	Chernenko, Yaroslav        	Черненко, Ярослав         	MB2	RUS	1.14,97	SB
3	Golik, Denis               	Голик, Денис              	MB2	RUS	1.15,23	PR SB
4	Gaevskij, Maksimilian      	Гаевский, Максимилиан     	MB1	RUS	1.15,75	SB
5	Anokhin, Ilya              	Анохин, Илья              	MB2	RUS	1.16,76	SB
6	Bulyshev, Kirill           	Булышев, Кирилл           	MB2	RUS	1.18,34	PR SB
7	Volkov, Maksim (2003)      	Волков, Максим (2003)     	MB2	RUS	1.18,81	SB
8	Samarin, Arsenij           	Самарин, Арсений          	MB1	RUS	1.18,93	PR SB
9	Vinogradov, Matvej         	Виноградов, Матвей        	MB1	RUS	1.19,34	PR SB
10	Dokash Gogina, Alekhandro  	Докаш Гогина, Алехандро   	MB1	RUS	1.19,49	SB
11	Kukushkin, Stanislav       	Кукушкин, Станислав       	MB1	RUS	1.19,75	SB
12	Churikov, Kirill           	Чуриков, Кирилл           	MB1	RUS	1.19,96	PR SB
13	Plachinda, Aleksej         	Плачинда, Алексей         	MB2	RUS	1.20,16	PR SB
14	Pokryshechnikov, Egor      	Покрышечников, Егор       	MB2	RUS	1.20,31	SB
15	Kuzneczov, Leonid (2004)   	Кузнецов, Леонид (2004)   	MB1	RUS	1.20,39	PR SB
16	Dolotov, Nikita            	Долотов, Никита           	MB2	RUS	1.20,41	SB
17	Veselkin, Artem            	Веселкин, Артем           	MB1	RUS	1.20,47	SB
18	Kalinkin, Andrej           	Калинкин, Андрей          	MB2	RUS	1.20,67	PR SB
19	Samosudov, Evgenij         	Самосудов, Евгений        	MB2	RUS	1.20,90	PR SB
20	Antipin, Rodion            	Антипин, Родион           	MB1	RUS	1.21,20	PR SB
21	Zelenin, Vladislav         	Зеленин, Владислав        	MB1	RUS	1.21,22	SB
22	Stefanczov, Vyacheslav     	Стефанцов, Вячеслав       	MB2	RUS	1.22,16	SB
23	Sapunov, Yurij             	Сапунов, Юрий             	MB1	RUS	1.22,37	PR SB
24	Suloev, Aleksej            	Сулоев, Алексей           	MB1	RUS	1.22,71	PR SB
25	Mironov, Andrej (2004)     	Миронов, Андрей (2004)    	MB1	RUS	1.23,15	SB
26	Chinchuk, Pavel            	Чинчук, Павел             	MB2	RUS	1.23,22	SB
27	Laptev, Vladislav          	Лаптев, Владислав         	MB2	RUS	1.23,26	PR SB
28	Rudoj, Ilya                	Рудой, Илья               	MB2	RUS	1.24,24	SB
29	Bujnov, Timofej            	Буйнов, Тимофей           	MB1	RUS	1.24,27	PR SB
30	Skrebkov, Vladislav        	Скребков, Владислав       	MB1	RUS	1.25,55	SB
31	Zubkov, Valerij            	Зубков, Валерий           	MB1	RUS	1.26,87	SB
32	Smyslov, Ilya              	Смыслов, Илья             	MB2	RUS	1.27,23	SB
33	Soloshhenko, Nikita        	Солощенко, Никита         	MB1	RUS	1.27,91	PR SB
34	Antoshin, Egor             	Антошин, Егор             	MC2	RUS	1.28,29	SB
35	Uzokin, Nikita             	Узокин, Никита            	MB1	RUS	1.28,39	PR SB
36	Penkin, Timur              	Пенкин, Тимур             	MB1	RUS	1.28,65	PR SB
37	Voevodin, Konstantin       	Воеводин, Константин      	MC1	RUS	1.29,25	PR SB
38	Kalinin, Daniil (2005)     	Калинин, Даниил (2005)    	MC2	RUS	1.32,44	PR SB
39	Toporov, Anatolij          	Топоров, Анатолий         	MB1	RUS	1.35,30	PR SB
40	Kuzmin, Vladislav (2005)   	Кузьмин, Владислав (2005) 	MC2	RUS	1.36,19	PR SB
41	Karyatnikov, Maksim        	Карятников, Максим        	MC1	RUS	1.36,73	PR SB
42	Uspekhov, Nikita           	Успехов, Никита           	MC1	RUS	1.37,02	SB
DQ	Ezichev, Artem             	Езичев, Артем             	MB2	RUS	DQ	

3000m Men - Junior B/C - 11 October 2020
1	Najdenyshev, Daniil        	Найденышев, Даниил        	MB2	RUS	4.09,54	PR SB
2	Andryushin, Maksim         	Андрюшин, Максим          	MB2	RUS	4.14,15	SB
3	Potapenkov, Oleg           	Потапенков, Олег          	MB2	RUS	4.14,94	PR SB
4	Bulyshev, Kirill           	Булышев, Кирилл           	MB2	RUS	4.16,56	SB
5	Vinogradov, Matvej         	Виноградов, Матвей        	MB1	RUS	4.18,86	PR SB
6	Samarin, Arsenij           	Самарин, Арсений          	MB1	RUS	4.24,91	PR SB
7	Lobanov, Makar             	Лобанов, Макар            	MB2	RUS	4.25,22	SB
8	Uspekhov, Danila           	Успехов, Данила           	MB2	RUS	4.27,58	SB
9	Pokryshechnikov, Egor      	Покрышечников, Егор       	MB2	RUS	4.28,73	SB
10	Chinchuk, Pavel            	Чинчук, Павел             	MB2	RUS	4.29,69	PR SB
11	Laptev, Vladislav          	Лаптев, Владислав         	MB2	RUS	4.29,98	SB
12	Chernenko, Yaroslav        	Черненко, Ярослав         	MB2	RUS	4.30,62	SB
13	Churikov, Kirill           	Чуриков, Кирилл           	MB1	RUS	4.31,23	PR SB
14	Dolotov, Nikita            	Долотов, Никита           	MB2	RUS	4.31,55	SB
15	Strunin, Egor              	Струнин, Егор             	MB2	RUS	4.32,79	
16	Kyulyan, Eldar             	Кюлян, Эльдар             	MB1	RUS	4.32,88	PR SB
17	Chuprunov, Nikita          	Чупрунов, Никита          	MB1	RUS	4.34,87	SB
18	Volkov, Maksim (2003)      	Волков, Максим (2003)     	MB2	RUS	4.36,10	SB
19	Mironov, Andrej (2004)     	Миронов, Андрей (2004)    	MB1	RUS	4.36,52	SB
20	Kalinkin, Andrej           	Калинкин, Андрей          	MB2	RUS	4.37,60	SB
21	Kukushkin, Stanislav       	Кукушкин, Станислав       	MB1	RUS	4.37,67	PR SB
22	Leshkevich, Egor           	Лешкевич, Егор            	MB2	RUS	4.37,74	SB
23	Stefanczov, Vyacheslav     	Стефанцов, Вячеслав       	MB2	RUS	4.38,53	SB
24	Skrebkov, Vladislav        	Скребков, Владислав       	MB1	RUS	4.43,40	PR SB
25	Ezichev, Artem             	Езичев, Артем             	MB2	RUS	4.43,91	PR SB
26	Zubkov, Valerij            	Зубков, Валерий           	MB1	RUS	4.50,02	SB
27	Bujnov, Timofej            	Буйнов, Тимофей           	MB1	RUS	4.50,25	PR SB
28	Samosudov, Evgenij         	Самосудов, Евгений        	MB2	RUS	4.50,40	SB
29	Uzokin, Nikita             	Узокин, Никита            	MB1	RUS	4.57,07	PR SB
30	Antoshin, Egor             	Антошин, Егор             	MC2	RUS	4.58,96	SB
DQ	Sapunov, Yurij             	Сапунов, Юрий             	MB1	RUS	DQ	
DQ	Kalinin, Daniil (2005)     	Калинин, Даниил (2005)    	MC2	RUS	DQ	
WDR	Kolczov, Maksim            	Кольцов, Максим           	MB2	RUS	WDR	
WDR	Rudoj, Ilya                	Рудой, Илья               	MB2	RUS	WDR	
WDR	Smyslov, Ilya              	Смыслов, Илья             	MB2	RUS	WDR	

            

Native Language Names