Chelyabinsk Region Open Summer Cup
Открытый Летний Кубок Челябинской Области
Chelyabinsk (RUS)
20 - 21 August 2020

500m Ladies - 20 August 2020
1	Aseeva, Nadezhda          	Асеева, Надежда           	L30	RUS	41,19	SB
2	Samkova, Elena            	Самкова, Елена            	LN4	RUS	41,69	SB
3	Kosheleva, Ekaterina      	Кошелева, Екатерина       	LN2	RUS	42,45	SB
4	Boyarkina, Yana           	Бояркина, Яна             	LN1	RUS	43,23	SB
5	Nezhelskaya, Anastasiya   	Нежельская, Анастасия     	LN2	RUS	43,48	SB

1500m Ladies - 20 August 2020
1	Kosheleva, Ekaterina      	Кошелева, Екатерина       	LN2	RUS	2.07,46	SB
2	Nezhelskaya, Anastasiya   	Нежельская, Анастасия     	LN2	RUS	2.13,73	SB

500m Ladies - Junior - 20 August 2020
1	Altukhova, Anastasiya     	Алтухова, Анастасия       	LA1	RUS	41,81	SB
2	Yakushova, Kristina       	Якушова, Кристина         	LA1	RUS	42,24	SB
3	Klyukinskikh, Nadezhda    	Клюкинских, Надежда       	LA1	RUS	42,53	SB
4	Bersenyova, Alena         	Берсенёва, Алена          	LA2	RUS	42,78	SB
5	Nikitina, Kseniya         	Никитина, Ксения          	LB2	RUS	43,13	SB
6	Gudoshnikova, Mariya      	Гудошникова, Мария        	LB1	RUS	43,26	SB
7	Sorokoletova, Valeriya    	Сороколетова, Валерия     	LB2	RUS	43,28	SB
8	Agapitova, Mariya         	Агапитова, Мария          	LA1	RUS	43,69	SB
9	Kuprikova, Anna           	Куприкова, Анна           	LC2	RUS	43,76	SB
10	Kazakova, Ekaterina (2002)	Казакова, Екатерина (2002)	LA1	RUS	43,89	SB
11	Kapustina, Polina (2004)  	Капустина, Полина (2004)  	LB1	RUS	44,13	SB
12	Tikhonova, Olesya         	Тихонова, Олеся           	LB2	RUS	44,21	SB
13	Saunina, Evgeniya         	Саунина, Евгения          	LA1	RUS	44,41	SB
14	Cherdynceva, Darya        	Чердынцева, Дарья         	LC2	RUS	44,64	SB
15	Archugova, Ekaterina      	Арчугова, Екатерина       	LB1	RUS	44,77	SB
16	Klimenko, Sofiya          	Клименко, София           	LA1	RUS	44,83(2)	SB
17	Polushkina, Angelina      	Полушкина, Ангелина       	LB2	RUS	44,83(3)	PR SB
18	Bosh, Valeriya            	Бош, Валерия              	LA2	RUS	44,92	SB
19	Soloveva, Viktoriya       	Соловьева, Виктория       	LB2	RUS	44,97	PR SB
20	Zlobina, Ekaterina (2002) 	Злобина, Екатерина (2002) 	LA1	RUS	45,03	SB
21	Soloveva, Kristina        	Соловьева, Кристина       	LB2	RUS	45,10	SB
22	Nurieva, Alina            	Нуриева, Алина            	LB1	RUS	45,26	SB
23	Krivoluczkaya, Vladislava 	Криволуцкая, Владислава   	LB1	RUS	45,33	PR SB
24	Pentina, Alena            	Пентина, Алена            	LA1	RUS	45,34	SB
25	Epifanova, Yuliya         	Епифанова, Юлия           	LA1	RUS	45,44	SB
26	Skochigorova, Darya       	Скочигорова, Дарья        	LC2	RUS	45,69	SB
27	Vorona, Vera              	Ворона, Вера              	LA1	RUS	45,72	SB
28	Dukhnovskaya, Irina       	Духновская, Ирина         	LB2	RUS	45,82	SB
29	Markina, Mariya           	Маркина, Мария            	LB2	RUS	46,06	SB
30	Voronkova, Anastasiya     	Воронкова, Анастасия      	LC2	RUS	47,22	SB
31	Temnikova, Viktoriya      	Темникова, Виктория       	LB1	RUS	47,35	SB
32	MIkhaleva, Vladislava     	Михалева, Владислава      	LA1	RUS	48,36	PR SB
33	MIkhaleva, Aleksandra     	Михалева, Александра      	LB1	RUS	48,89	SB
34	Montresku, Nikolina       	Монтреску, Николина       	LB2	RUS	50,09	PR SB
35	Zheltoukhova, Elizaveta   	Желтоухова, Елизавета     	LB2	RUS	54,50	PR SB

1500m Ladies - Junior - 20 August 2020
1	Sorokoletova, Valeriya    	Сороколетова, Валерия     	LB2	RUS	2.12,50	SB
2	Zlobina, Ekaterina (2002) 	Злобина, Екатерина (2002) 	LA1	RUS	2.12,79	PR SB
3	Klyukinskikh, Nadezhda    	Клюкинских, Надежда       	LA1	RUS	2.13,86	SB
4	Polushkina, Angelina      	Полушкина, Ангелина       	LB2	RUS	2.15,35	PR SB
5	Vorona, Vera              	Ворона, Вера              	LA1	RUS	2.19,37	SB
6	Epifanova, Yuliya         	Епифанова, Юлия           	LA1	RUS	2.19,40	SB
7	Kuprikova, Anna           	Куприкова, Анна           	LC2	RUS	2.19,79	SB
8	Bosh, Valeriya            	Бош, Валерия              	LA2	RUS	2.19,84	SB
9	Soloveva, Kristina        	Соловьева, Кристина       	LB2	RUS	2.20,11	SB
10	Markina, Mariya           	Маркина, Мария            	LB2	RUS	2.23,17	SB
11	Dukhnovskaya, Irina       	Духновская, Ирина         	LB2	RUS	2.23,56	SB
12	Pentina, Alena            	Пентина, Алена            	LA1	RUS	2.27,53	SB
13	Voronkova, Anastasiya     	Воронкова, Анастасия      	LC2	RUS	2.30,19	SB
14	MIkhaleva, Vladislava     	Михалева, Владислава      	LA1	RUS	2.35,14	PR SB
15	MIkhaleva, Aleksandra     	Михалева, Александра      	LB1	RUS	2.36,88	SB

500m Ladies - Out of Competition - 20 August 2020
1	Bukina, Veronika          	Букина, Вероника          	LB1	RUS	45,51	SB
2	Kiseleva, Yana            	Киселева, Яна             	LC2	RUS	45,59	SB
3	Dozorceva, Olga           	Дозорцева, Ольга          	LB1	RUS	45,84	SB
4	Osmekhina, Anna           	Осмехина, Анна            	LC2	RUS	46,03	SB
5	Banchukova, Kseniya       	Банчукова, Ксения         	LA1	RUS	46,84	SB
6	Bobrova, Ekaterina        	Боброва, Екатерина        	LB1	RUS	48,37	PR SB
7	Khokhlova, Arina (2006)   	Хохлова, Арина (2006)     	LC2	RUS	49,41	SB
8	Bobrova, Mariya           	Боброва, Мария            	LB1	RUS	49,76	PR SB
9	Akhmarova, Milana         	Ахмарова, Милана          	LC1	RUS	52,68	PR SB

1000m Ladies - 21 August 2020
1	Aseeva, Nadezhda          	Асеева, Надежда           	L30	RUS	1.23,97	SB
2	Samkova, Elena            	Самкова, Елена            	LN4	RUS	1.24,42	SB
3	Nezhelskaya, Anastasiya   	Нежельская, Анастасия     	LN2	RUS	1.26,50	SB

3000m Ladies - 21 August 2020
1	Rakhmatova, Karina        	Рахматова, Карина         	LN1	RUS	4.49,99	SB
2	Nezhelskaya, Anastasiya   	Нежельская, Анастасия     	LN2	RUS	4.51,85	SB

1000m Ladies - Junior - 21 August 2020
1	Altukhova, Anastasiya     	Алтухова, Анастасия       	LA1	RUS	1.23,98	SB
2	Klyukinskikh, Nadezhda    	Клюкинских, Надежда       	LA1	RUS	1.25,26	SB
3	Yakushova, Kristina       	Якушова, Кристина         	LA1	RUS	1.25,27	SB
4	Bersenyova, Alena         	Берсенёва, Алена          	LA2	RUS	1.26,55	SB
5	Kuprikova, Anna           	Куприкова, Анна           	LC2	RUS	1.27,50	SB
6	Nikitina, Kseniya         	Никитина, Ксения          	LB2	RUS	1.27,76	SB
7	Kazakova, Ekaterina (2002)	Казакова, Екатерина (2002)	LA1	RUS	1.28,11	SB
8	Klimenko, Sofiya          	Клименко, София           	LA1	RUS	1.28,47	SB
9	Tikhonova, Olesya         	Тихонова, Олеся           	LB2	RUS	1.29,07	SB
10	Kapustina, Polina (2004)  	Капустина, Полина (2004)  	LB1	RUS	1.29,65	SB
11	Soloveva, Viktoriya       	Соловьева, Виктория       	LB2	RUS	1.30,03	SB
12	Agapitova, Mariya         	Агапитова, Мария          	LA1	RUS	1.30,63	SB
13	Vorona, Vera              	Ворона, Вера              	LA1	RUS	1.31,37	SB
14	Nurieva, Alina            	Нуриева, Алина            	LB1	RUS	1.32,80	SB
15	Temnikova, Viktoriya      	Темникова, Виктория       	LB1	RUS	1.32,97	SB
16	Voronkova, Anastasiya     	Воронкова, Анастасия      	LC2	RUS	1.34,57	SB
17	Skochigorova, Darya       	Скочигорова, Дарья        	LC2	RUS	1.35,47	SB
18	MIkhaleva, Vladislava     	Михалева, Владислава      	LA1	RUS	1.38,52	PR SB
19	MIkhaleva, Aleksandra     	Михалева, Александра      	LB1	RUS	1.39,84	SB
20	Zheltoukhova, Elizaveta   	Желтоухова, Елизавета     	LB2	RUS	1.52,91	PR SB
DNS	Markina, Mariya           	Маркина, Мария            	LB2	RUS	DNS	

3000m Ladies - Junior - 21 August 2020
1	Zlobina, Ekaterina (2002) 	Злобина, Екатерина (2002) 	LA1	RUS	4.35,71	PR SB
2	Sorokoletova, Valeriya    	Сороколетова, Валерия     	LB2	RUS	4.38,81	SB
3	Polushkina, Angelina      	Полушкина, Ангелина       	LB2	RUS	4.40,46	PR SB
4	Gudoshnikova, Mariya      	Гудошникова, Мария        	LB1	RUS	4.48,35	PR SB
5	Klimenko, Sofiya          	Клименко, София           	LA1	RUS	4.50,03	SB
6	Epifanova, Yuliya         	Епифанова, Юлия           	LA1	RUS	4.52,03	SB
7	Soloveva, Viktoriya       	Соловьева, Виктория       	LB2	RUS	4.53,62	PR SB
8	Dukhnovskaya, Irina       	Духновская, Ирина         	LB2	RUS	4.56,08	SB
9	Archugova, Ekaterina      	Арчугова, Екатерина       	LB1	RUS	5.00,44	SB
10	Agapitova, Mariya         	Агапитова, Мария          	LA1	RUS	5.03,80	SB
11	Kuprikova, Anna           	Куприкова, Анна           	LC2	RUS	5.06,36	PR SB
12	Arseneva, Marina          	Арсеньева, Марина         	LA1	RUS	5.06,96	SB
13	Temnikova, Viktoriya      	Темникова, Виктория       	LB1	RUS	5.07,81	SB
14	Voronkova, Anastasiya     	Воронкова, Анастасия      	LC2	RUS	5.16,40	PR SB
15	MIkhaleva, Vladislava     	Михалева, Владислава      	LA1	RUS	5.31,51	PR SB
16	Skochigorova, Darya       	Скочигорова, Дарья        	LC2	RUS	5.41,38	SB
DNS	Markina, Mariya           	Маркина, Мария            	LB2	RUS	DNS	
DNS	MIkhaleva, Aleksandra     	Михалева, Александра      	LB1	RUS	DNS	
DNF	Bersenyova, Alena         	Берсенёва, Алена          	LA2	RUS	DNF	
WDR	Nurieva, Alina            	Нуриева, Алина            	LB1	RUS	WDR	

1000m Ladies - Out of Competition - 21 August 2020
1	Dozorceva, Olga           	Дозорцева, Ольга          	LB1	RUS	1.31,16	SB
2	Bukina, Veronika          	Букина, Вероника          	LB1	RUS	1.31,86	SB
3	Kiseleva, Yana            	Киселева, Яна             	LC2	RUS	1.33,99	SB
4	Osmekhina, Anna           	Осмехина, Анна            	LC2	RUS	1.34,07	SB
5	Banchukova, Kseniya       	Банчукова, Ксения         	LA1	RUS	1.34,14	SB

3000m Ladies - Out of Competition - 21 August 2020
1	Osmekhina, Anna           	Осмехина, Анна            	LC2	RUS	5.13,98	PR SB
DQ	Dozorceva, Olga           	Дозорцева, Ольга          	LB1	RUS	DQ	

500m Men - 20 August 2020
1	Bazyuk, Nikita            	Базюк, Никита             	MN2	RUS	36,77	SB
2	Kolyasnikov, Aleksej      	Колясников, Алексей       	MN1	RUS	37,46	SB
3	Czvetcikh, Nikita         	Цветцих, Никита           	MN4	RUS	37,66	SB
4	Tikhanov, Roman           	Тиханов, Роман            	MN1	RUS	37,70	SB
5	Zhbanov, Aleksej          	Жбанов, Алексей           	MSA	RUS	38,31	SB
6	Usenko, Nikita            	Усенко, Никита            	MN1	RUS	38,44	SB
7	Petrenko, Gleb            	Петренко, Глеб            	MN2	RUS	38,73	SB
8	Kochnev, Igor             	Кочнев, Игорь             	MN1	RUS	39,58	SB
9	Gabitov, Artur            	Габитов, Артур            	MN2	RUS	39,87	SB
10	Kadcin, Sergej            	Кадцин, Сергей            	MN1	RUS	40,08	SB
DNF	Zayacz, Bogdan            	Заяц, Богдан              	MN2	RUS	DNF	

1500m Men - 20 August 2020
1	Koksharov, Mikhail        	Кокшаров, Михаил          	M30	RUS	1.53,21	SB
2	Kochnev, Igor             	Кочнев, Игорь             	MN1	RUS	1.57,99	SB
3	Kolyasnikov, Aleksej      	Колясников, Алексей       	MN1	RUS	1.59,19	SB
4	Kadcin, Sergej            	Кадцин, Сергей            	MN1	RUS	2.00,65	SB

500m Men - Junior - 20 August 2020
1	Tumanov, Matvej           	Туманов, Матвей           	MA2	RUS	37,79	PR SB
2	Safin, Ruslan             	Сафин, Руслан             	MA1	RUS	38,00	SB
3	Polishhuk, Semen          	Полищук, Семен            	MA2	RUS	38,77	SB
4	Brusnicyn, Nikita         	Брусницын, Никита         	MB2	RUS	39,04	SB
5	Vozmishhev, Vladimir      	Возмищев, Владимир        	MA1	RUS	39,12(1)	SB
6	Strelecz, Aleksandr       	Стрелец, Александр        	MA2	RUS	39,12(3)	SB
7	Salamatov, Aleksandr      	Саламатов, Александр      	MA1	RUS	39,13	PR SB
8	Lumazkhodzhiev, Dzhamal   	Лумазходжиев, Джамал      	MB2	RUS	39,18	SB
9	Kornaukhov, Maksim        	Корнаухов, Максим         	MA1	RUS	39,20	SB
10	Kornienko, Maksim         	Корниенко, Максим         	MB2	RUS	39,30	SB
11	Shorokhov, Egor           	Шорохов, Егор             	MA1	RUS	39,32	SB
12	Gvozdij, Sergej           	Гвоздий, Сергей           	MB2	RUS	39,34	SB
13	Menshikov, Egor           	Меньшиков, Егор           	MA2	RUS	39,35	SB
14	Davydov, Egor             	Давыдов, Егор             	MA1	RUS	39,36	SB
15	Cherneczov, Aleksandr     	Чернецов, Александр       	MB1	RUS	39,46	SB
16	Konkov, Vitalij           	Коньков, Виталий          	MB2	RUS	39,48	SB
17	Leonenko, Sergej          	Леоненко, Сергей          	MA1	RUS	39,52	PR SB
18	Belyanin, Denis           	Белянин, Денис            	MB2	RUS	39,63	SB
19	Kononov, Semyon           	Кононов, Семён            	MA2	RUS	39,75	SB
20	Zuev, Kirill              	Зуев, Кирилл              	MA1	RUS	39,81	SB
21	Vejnberg, Dmitrij         	Вейнберг, Дмитрий         	MB2	RUS	40,02	SB
22	Dorofeev, Artemij         	Дорофеев, Артемий         	MA1	RUS	40,04	SB
23	Kordyukov, Evgenij        	Кордюков, Евгений         	MB1	RUS	40,11	SB
24	Sizyurin, Gleb            	Сизюрин, Глеб             	MB1	RUS	40,31	PR SB
25	Aksenov, Yakov            	Аксенов, Яков             	MB2	RUS	40,43	SB
26	Strunin, Egor             	Струнин, Егор             	MB2	RUS	40,47	SB
27	Subbotin, Mikhail         	Субботин, Михаил          	MA1	RUS	40,62	SB
28	Pechishhev, Grigorij      	Печищев, Григорий         	MA1	RUS	40,77	PR SB
29	Najdin, Stepan            	Найдин, Степан            	MB1	RUS	40,79	PR SB
30	Tyushhanov, Pavel         	Тющанов, Павел            	MC2	RUS	40,91	SB
31	Suloev, Aleksej           	Сулоев, Алексей           	MB1	RUS	41,06	SB
32	Zykov, Konstantin         	Зыков, Константин         	MC2	RUS	41,12	PR SB
33	Gilfanov, Denis           	Гильфанов, Денис          	MA1	RUS	41,38	SB
34	Cherepkin, Danila         	Черепкин, Данила          	MA1	RUS	41,45	PR SB
35	Kuzmichev, Denis          	Кузьмичев, Денис          	MB1	RUS	41,54	SB
36	Gnutik, Evgenij           	Гнутик, Евгений           	MB1	RUS	41,72	SB
37	Trubachyov, Aleksej       	Трубачёв, Алексей         	MB1	RUS	42,13	SB
38	Dymman, Vsevolod          	Дымман, Всеволод          	MC2	RUS	43,36	PR SB
39	Tarakanov, Mikhail (2005) 	Тараканов, Михаил (2005)  	MB1	RUS	43,83	SB
40	Kyulyan, Eldar            	Кюлян, Эльдар             	MB1	RUS	44,11	SB
41	Grechishnov, Ivan         	Гречишнов, Иван           	MA1	RUS	44,23	PR SB
DNF	Nalivajko, Sergej         	Наливайко, Сергей         	MB2	RUS	DNF	

1500m Men - Junior - 20 August 2020
1	Subbotin, Mikhail         	Субботин, Михаил          	MA1	RUS	1.59,12	SB
2	Kornienko, Maksim         	Корниенко, Максим         	MB2	RUS	1.59,51	SB
3	Vozmishhev, Vladimir      	Возмищев, Владимир        	MA1	RUS	2.00,03	SB
4	Davydov, Egor             	Давыдов, Егор             	MA1	RUS	2.01,36	SB
5	Belyanin, Denis           	Белянин, Денис            	MB2	RUS	2.01,40	PR SB
6	Gvozdij, Sergej           	Гвоздий, Сергей           	MB2	RUS	2.01,76	SB
7	Brusnicyn, Nikita         	Брусницын, Никита         	MB2	RUS	2.02,02	SB
8	Zuev, Kirill              	Зуев, Кирилл              	MA1	RUS	2.03,49	SB
9	Pechishhev, Grigorij      	Печищев, Григорий         	MA1	RUS	2.03,57	SB
10	Najdin, Stepan            	Найдин, Степан            	MB1	RUS	2.03,80	SB
11	Trubachyov, Aleksej       	Трубачёв, Алексей         	MB1	RUS	2.03,88	SB
12	Strunin, Egor             	Струнин, Егор             	MB2	RUS	2.05,14	PR SB
13	Gilfanov, Denis           	Гильфанов, Денис          	MA1	RUS	2.06,31	SB
14	Kordyukov, Evgenij        	Кордюков, Евгений         	MB1	RUS	2.08,10	SB
15	Cherepkin, Danila         	Черепкин, Данила          	MA1	RUS	2.10,05	PR SB
16	Salamatov, Aleksandr      	Саламатов, Александр      	MA1	RUS	2.10,30	SB
17	Kyulyan, Eldar            	Кюлян, Эльдар             	MB1	RUS	2.14,33	SB
18	Gnutik, Evgenij           	Гнутик, Евгений           	MB1	RUS	2.14,40	SB
19	Grechishnov, Ivan         	Гречишнов, Иван           	MA1	RUS	2.14,57	PR SB
20	Tarakanov, Mikhail (2005) 	Тараканов, Михаил (2005)  	MB1	RUS	2.16,52	PR SB
21	Dymman, Vsevolod          	Дымман, Всеволод          	MC2	RUS	2.23,89	PR SB

500m Men - Out of Competition - 20 August 2020
1	Mukhin, Semen             	Мухин, Семен              	MB2	RUS	38,69	SB
2	Proshin, Nikita           	Прошин, Никита            	MA1	RUS	38,92	SB
3	Borodulin, Sergej         	Бородулин, Сергей         	MB1	RUS	39,47	SB
4	Burgasov, Daniil          	Бургасов, Даниил          	MB1	RUS	40,05	SB
5	Dinislamov, Danil         	Динисламов, Данил         	MB1	RUS	42,00	SB
6	Stolyarov, Maksim         	Столяров, Максим          	MA2	RUS	42,03	SB
7	Sokirko, Igor             	Сокирко, Игорь            	MB1	RUS	43,15	PR SB
8	Malikov, Gleb             	Маликов, Глеб             	MC2	RUS	45,63	PR SB

1500m Men - Out of Competition - 20 August 2020
1	Stolyarov, Maksim         	Столяров, Максим          	MA2	RUS	2.01,93	SB
2	Ukhanov, Stanislav        	Уханов, Станислав         	MA1	RUS	2.06,78	SB
3	Sokirko, Igor             	Сокирко, Игорь            	MB1	RUS	2.14,82	PR SB

1000m Men - 21 August 2020
1	Tikhanov, Roman           	Тиханов, Роман            	MN1	RUS	1.14,16	SB
2	Usenko, Nikita            	Усенко, Никита            	MN1	RUS	1.14,59	SB
3	Petrenko, Gleb            	Петренко, Глеб            	MN2	RUS	1.16,40	SB
4	Zayacz, Bogdan            	Заяц, Богдан              	MN2	RUS	1.16,68	SB
5	Gabitov, Artur            	Габитов, Артур            	MN2	RUS	1.19,79	SB
WDR	Bazyuk, Nikita            	Базюк, Никита             	MN2	RUS	WDR	

5000m Men - 21 August 2020
1	Zhbanov, Aleksej          	Жбанов, Алексей           	MSA	RUS	7.10,67	SB
2	Tikhanov, Roman           	Тиханов, Роман            	MN1	RUS	7.14,07	SB
3	Gabitov, Artur            	Габитов, Артур            	MN2	RUS	7.15,53	SB
4	Usenko, Nikita            	Усенко, Никита            	MN1	RUS	7.16,22	SB
5	Petrenko, Gleb            	Петренко, Глеб            	MN2	RUS	7.38,58	SB

1000m Men - Junior - 21 August 2020
1	Tumanov, Matvej           	Туманов, Матвей           	MA2	RUS	1.14,58	PR SB
2	Kornaukhov, Maksim        	Корнаухов, Максим         	MA1	RUS	1.17,00	SB
3	Strelecz, Aleksandr       	Стрелец, Александр        	MA2	RUS	1.17,48	SB
4	Gvozdij, Sergej           	Гвоздий, Сергей           	MB2	RUS	1.17,59	SB
5	Nalivajko, Sergej         	Наливайко, Сергей         	MB2	RUS	1.17,61	SB
6	Menshikov, Egor           	Меньшиков, Егор           	MA2	RUS	1.17,92	SB
7	Leonenko, Sergej          	Леоненко, Сергей          	MA1	RUS	1.17,96	PR SB
8	Kononov, Semyon           	Кононов, Семён            	MA2	RUS	1.17,97	SB
9	Shorokhov, Egor           	Шорохов, Егор             	MA1	RUS	1.18,65	SB
10	Cherneczov, Aleksandr     	Чернецов, Александр       	MB1	RUS	1.18,83	SB
11	Salamatov, Aleksandr      	Саламатов, Александр      	MA1	RUS	1.19,15	PR SB
12	Strunin, Egor             	Струнин, Егор             	MB2	RUS	1.21,32	SB
13	Gilfanov, Denis           	Гильфанов, Денис          	MA1	RUS	1.21,34	SB
14	Konkov, Vitalij           	Коньков, Виталий          	MB2	RUS	1.21,52	SB
15	Kornienko, Maksim         	Корниенко, Максим         	MB2	RUS	1.21,53	SB
16	Sizyurin, Gleb            	Сизюрин, Глеб             	MB1	RUS	1.22,50	SB
17	Kuzmichev, Denis          	Кузьмичев, Денис          	MB1	RUS	1.22,67	PR SB
18	Suloev, Aleksej           	Сулоев, Алексей           	MB1	RUS	1.25,21	SB
19	Kyulyan, Eldar            	Кюлян, Эльдар             	MB1	RUS	1.28,29	SB
20	Dymman, Vsevolod          	Дымман, Всеволод          	MC2	RUS	1.30,88	PR SB
DNF	Zykov, Konstantin         	Зыков, Константин         	MC2	RUS	DNF	
DNF	Tarakanov, Mikhail (2005) 	Тараканов, Михаил (2005)  	MB1	RUS	DNF	
DQ	Tyushhanov, Pavel         	Тющанов, Павел            	MC2	RUS	DQ	

3000m Men - Junior - 21 August 2020
1	Leonenko, Sergej          	Леоненко, Сергей          	MA1	RUS	4.08,27	PR SB
2	Kononov, Semyon           	Кононов, Семён            	MA2	RUS	4.10,11	SB
3	Menshikov, Egor           	Меньшиков, Егор           	MA2	RUS	4.12,68	SB
4	Subbotin, Mikhail         	Субботин, Михаил          	MA1	RUS	4.14,16	SB
5	Safin, Ruslan             	Сафин, Руслан             	MA1	RUS	4.15,75	PR SB
6	Dorofeev, Artemij         	Дорофеев, Артемий         	MA1	RUS	4.16,54	SB
7	Burakov, Dmitrij          	Бураков, Дмитрий          	MB2	RUS	4.17,17	SB
8	Vejnberg, Dmitrij         	Вейнберг, Дмитрий         	MB2	RUS	4.18,21	PR SB
9	Polishhuk, Semen          	Полищук, Семен            	MA2	RUS	4.22,94	PR SB
10	Strunin, Egor             	Струнин, Егор             	MB2	RUS	4.24,88	PR SB
11	Gilfanov, Denis           	Гильфанов, Денис          	MA1	RUS	4.25,75	PR SB
12	Zajnulin, Vladislav       	Зайнулин, Владислав       	MA2	RUS	4.28,93	SB
13	Shorokhov, Egor           	Шорохов, Егор             	MA1	RUS	4.30,65	SB
14	Serov, Vladislav          	Серов, Владислав          	MB2	RUS	4.32,03	PR SB
15	Lobishhev, Danil          	Лобищев, Данил            	MB2	RUS	4.32,26	PR SB
16	Kordyukov, Evgenij        	Кордюков, Евгений         	MB1	RUS	4.32,37	PR SB
17	Zykov, Konstantin         	Зыков, Константин         	MC2	RUS	4.32,51	SB
18	Salamatov, Aleksandr      	Саламатов, Александр      	MA1	RUS	4.32,52	SB
19	Tyushhanov, Pavel         	Тющанов, Павел            	MC2	RUS	4.34,41	SB
20	Cherepkin, Danila         	Черепкин, Данила          	MA1	RUS	4.37,31	PR SB
21	Grechishnov, Ivan         	Гречишнов, Иван           	MA1	RUS	4.39,10	PR SB
22	Afanasev, Maksim (2002)   	Афанасьев, Максим (2002)  	MA1	RUS	4.39,20	SB
23	Sizyurin, Gleb            	Сизюрин, Глеб             	MB1	RUS	4.41,79	SB
24	Gnutik, Evgenij           	Гнутик, Евгений           	MB1	RUS	4.43,53	PR SB
25	Tarakanov, Mikhail (2005) 	Тараканов, Михаил (2005)  	MB1	RUS	4.50,85	PR SB
DNS	Kuzmichev, Denis          	Кузьмичев, Денис          	MB1	RUS	DNS	
DQ	Kyulyan, Eldar            	Кюлян, Эльдар             	MB1	RUS	DQ	

1000m Men - Out of Competition - 21 August 2020
1	Mukhin, Semen             	Мухин, Семен              	MB2	RUS	1.16,57	SB
2	Burgasov, Daniil          	Бургасов, Даниил          	MB1	RUS	1.20,30	SB
3	Dinislamov, Danil         	Динисламов, Данил         	MB1	RUS	1.26,55	SB
WDR	Borodulin, Sergej         	Бородулин, Сергей         	MB1	RUS	WDR	

3000m Men - Out of Competition - 21 August 2020
1	Stolyarov, Maksim         	Столяров, Максим          	MA2	RUS	4.13,11	SB
2	Mukhin, Semen             	Мухин, Семен              	MB2	RUS	4.13,90	SB
3	Burgasov, Daniil          	Бургасов, Даниил          	MB1	RUS	4.26,61	SB
4	Ukhanov, Stanislav        	Уханов, Станислав         	MA1	RUS	4.33,32	SB
5	Ponamorenko, Aleksandr    	Понаморенко, Александр    	MC2	RUS	4.50,79	SB
DNS	Proshin, Nikita           	Прошин, Никита            	MA1	RUS	DNS	

            

Native Language Names