Sports School No. 1 Championships - Junior B/C
Первенство СШОР №1 по Конькобежному Спорту
Chelyabinsk-Inga (RUS)
8 - 9 February 2020

500m Ladies - Junior B - 8 February 2020
1	Altukhova, Anastasiya     	Алтухова, Анастасия       	LB2	RUS	43,39	
2	Kazakova, Ekaterina (2002)	Казакова, Екатерина (2002)	LB2	RUS	44,68	
3	Saunina, Evgeniya         	Саунина, Евгения          	LB2	RUS	45,25	
4	Khareeva, Olga            	Хареева, Ольга            	LB2	RUS	45,88	
5	Klimenko, Sofiya          	Клименко, София           	LB2	RUS	46,84	
6	Ryazanova, Kseniya        	Рязанова, Ксения          	LB1	RUS	47,68	
7	Krylova, Karina           	Крылова, Карина           	LB2	RUS	48,61	
8	Drobysheva, Tamara        	Дробышева, Тамара         	LB1	RUS	50,50	
9	Zhiganova, Svetlana       	Жиганова, Светлана        	LB1	RUS	51,41	
10	Talalina, Anastasiya      	Талалина, Анастасия       	LB1	RUS	51,66	
DNF	Terenteva, Darya          	Терентьева, Дарья         	LB1	RUS	DNF	

1500m Ladies - Junior B - 8 February 2020
1	Klimenko, Sofiya          	Клименко, София           	LB2	RUS	2.22,61	
2	Saunina, Evgeniya         	Саунина, Евгения          	LB2	RUS	2.22,81	
3	Altukhova, Anastasiya     	Алтухова, Анастасия       	LB2	RUS	2.23,05	
4	Kazakova, Ekaterina (2002)	Казакова, Екатерина (2002)	LB2	RUS	2.24,85	
5	Khareeva, Olga            	Хареева, Ольга            	LB2	RUS	2.30,63	
6	Ryazanova, Kseniya        	Рязанова, Ксения          	LB1	RUS	2.30,99	
7	Krylova, Karina           	Крылова, Карина           	LB2	RUS	2.32,61	
8	Soloveva, Viktoriya       	Соловьева, Виктория       	LB1	RUS	2.32,82	
9	Terenteva, Darya          	Терентьева, Дарья         	LB1	RUS	2.35,22	
10	Talalina, Anastasiya      	Талалина, Анастасия       	LB1	RUS	2.47,88	
11	Drobysheva, Tamara        	Дробышева, Тамара         	LB1	RUS	2.49,09	

500m Ladies - Junior C - 8 February 2020
1	Kapustina, Polina (2004)  	Капустина, Полина (2004)  	LC2	RUS	45,18	
2	Nurieva, Alina            	Нуриева, Алина            	LC2	RUS	46,06	
3	Cherdynceva, Darya        	Чердынцева, Дарья         	LC1	RUS	46,21	
4	Krivoluczkaya, Vladislava 	Криволуцкая, Владислава   	LC2	RUS	47,53	
5	Tkachenko, Sofiya         	Ткаченко, София           	LC1	RUS	47,80	
6	Mironova, Valeriya        	Миронова, Валерия         	LC2	RUS	48,09	
7	Borovskikh, Darya         	Боровских, Дарья          	LC1	RUS	49,42	
8	Nesterova, Varvara        	Нестерова, Варвара        	LC2	RUS	50,17	
9	Akhmedzhanova, Viktoriya  	Ахмеджанова, Виктория     	LC1	RUS	51,41	
10	Zakharova, Veronika       	Захарова, Вероника        	LC1	RUS	52,10	
11	Mozgunova, Viktoriya      	Мозгунова, Виктория       	L?	RUS	52,17	PR SB
12	Sharipova, Kamila         	Шарипова, Камила          	LC1	RUS	52,63	
13	Kechaeva, Darya           	Кечаева, Дарья            	LC1	RUS	52,79	
14	Kuzarman, Veronika        	Кузарман, Вероника        	LC1	RUS	53,48	
15	Gordeeva, Kseniya         	Гордеева, Ксения          	LC2	RUS	54,05	PR SB
16	Dunaeva, Kristina         	Дунаева, Кристина         	LC1	RUS	55,37	
17	Maslennikova, Anna        	Масленникова, Анна        	LC2	RUS	56,52	

1500m Ladies - Junior C - 8 February 2020
1	Mironova, Valeriya        	Миронова, Валерия         	LC2	RUS	2.29,84	
2	Krivoluczkaya, Vladislava 	Криволуцкая, Владислава   	LC2	RUS	2.29,85	
3	Nurieva, Alina            	Нуриева, Алина            	LC2	RUS	2.30,77	
4	Tkachenko, Sofiya         	Ткаченко, София           	LC1	RUS	2.34,41	
5	Borovskikh, Darya         	Боровских, Дарья          	LC1	RUS	2.43,53	
6	Nesterova, Varvara        	Нестерова, Варвара        	LC2	RUS	2.44,20	
7	Akhmedzhanova, Viktoriya  	Ахмеджанова, Виктория     	LC1	RUS	2.48,29	
8	Kuzarman, Veronika        	Кузарман, Вероника        	LC1	RUS	2.48,32	
9	Zakharova, Veronika       	Захарова, Вероника        	LC1	RUS	2.49,03	
10	Kechaeva, Darya           	Кечаева, Дарья            	LC1	RUS	2.51,20	
11	Sharipova, Kamila         	Шарипова, Камила          	LC1	RUS	2.56,44	
12	Maslennikova, Anna        	Масленникова, Анна        	LC2	RUS	3.02,26	PR SB
13	Gordeeva, Kseniya         	Гордеева, Ксения          	LC2	RUS	3.02,36	PR SB
14	Dunaeva, Kristina         	Дунаева, Кристина         	LC1	RUS	3.02,90	PR SB

1000m Ladies - Junior B - 9 February 2020
1	Altukhova, Anastasiya     	Алтухова, Анастасия       	LB2	RUS	1.28,39	
2	Kazakova, Ekaterina (2002)	Казакова, Екатерина (2002)	LB2	RUS	1.30,72	
3	Klimenko, Sofiya          	Клименко, София           	LB2	RUS	1.32,76	
4	Saunina, Evgeniya         	Саунина, Евгения          	LB2	RUS	1.33,26	
5	Khareeva, Olga            	Хареева, Ольга            	LB2	RUS	1.34,66	
6	Ryazanova, Kseniya        	Рязанова, Ксения          	LB1	RUS	1.37,58	
6	Krylova, Karina           	Крылова, Карина           	LB2	RUS	1.37,58	
8	Terenteva, Darya          	Терентьева, Дарья         	LB1	RUS	1.38,09	
9	Drobysheva, Tamara        	Дробышева, Тамара         	LB1	RUS	1.44,34	
10	Talalina, Anastasiya      	Талалина, Анастасия       	LB1	RUS	1.47,20	
WDR	Zhiganova, Svetlana       	Жиганова, Светлана        	LB1	RUS	WDR	

3000m Ladies - Junior B - 9 February 2020
1	Klimenko, Sofiya          	Клименко, София           	LB2	RUS	4.55,63	
2	Kazakova, Ekaterina (2002)	Казакова, Екатерина (2002)	LB2	RUS	5.14,64	
3	Ryazanova, Kseniya        	Рязанова, Ксения          	LB1	RUS	5.23,62	
4	Krylova, Karina           	Крылова, Карина           	LB2	RUS	5.26,99	
5	Khareeva, Olga            	Хареева, Ольга            	LB2	RUS	5.28,19	
6	Terenteva, Darya          	Терентьева, Дарья         	LB1	RUS	5.38,42	
7	Talalina, Anastasiya      	Талалина, Анастасия       	LB1	RUS	6.17,06	PR SB
WDR	Saunina, Evgeniya         	Саунина, Евгения          	LB2	RUS	WDR	

1000m Ladies - Junior C - 9 February 2020
1	Nurieva, Alina            	Нуриева, Алина            	LC2	RUS	1.35,34	
2	Krivoluczkaya, Vladislava 	Криволуцкая, Владислава   	LC2	RUS	1.36,04	
3	Tkachenko, Sofiya         	Ткаченко, София           	LC1	RUS	1.37,16	
4	Mironova, Valeriya        	Миронова, Валерия         	LC2	RUS	1.38,43	
5	Cherdynceva, Darya        	Чердынцева, Дарья         	LC1	RUS	1.39,83	
6	Akhmedzhanova, Viktoriya  	Ахмеджанова, Виктория     	LC1	RUS	1.47,65	
7	Zakharova, Veronika       	Захарова, Вероника        	LC1	RUS	1.47,72	
8	Kuzarman, Veronika        	Кузарман, Вероника        	LC1	RUS	1.49,21	
9	Kechaeva, Darya           	Кечаева, Дарья            	LC1	RUS	1.51,68	
10	Sharipova, Kamila         	Шарипова, Камила          	LC1	RUS	1.51,92	
11	Maslennikova, Anna        	Масленникова, Анна        	LC2	RUS	1.58,23	
12	Gordeeva, Kseniya         	Гордеева, Ксения          	LC2	RUS	1.58,36	PR SB

3000m Ladies - Junior C - 9 February 2020
1	Nurieva, Alina            	Нуриева, Алина            	LC2	RUS	5.18,97	
2	Krivoluczkaya, Vladislava 	Криволуцкая, Владислава   	LC2	RUS	5.20,63	
3	Mironova, Valeriya        	Миронова, Валерия         	LC2	RUS	5.36,16	
WDR	Tkachenko, Sofiya         	Ткаченко, София           	LC1	RUS	WDR	

500m Men - Junior B - 8 February 2020
1	Shorokhov, Egor           	Шорохов, Егор             	MB2	RUS	39,92	
2	Kornaukhov, Maksim        	Корнаухов, Максим         	MB2	RUS	40,21	
3	Kharchikov, Aleksej       	Харчиков, Алексей         	MB2	RUS	41,19	
4	Minin, Danila             	Минин, Данила             	MB1	RUS	41,57	
5	Ismagilov, Albert         	Исмагилов, Альберт        	MB1	RUS	41,67	
6	Akhmetshin, Vyacheslav    	Ахметшин, Вячеслав        	MB2	RUS	42,53	
7	Barannikov, Maksim        	Баранников, Максим        	MB2	RUS	42,74	
8	Kurmygin, Artyom          	Курмыгин, Артём           	MB1	RUS	45,66	
9	Eremeev, Denis (2004)     	Еремеев, Денис (2004)     	MB1	RUS	45,70	
10	Romanov, Egor             	Романов, Егор             	MB1	RUS	46,75	

3000m Men - Junior B - 8 February 2020
1	Kharchikov, Aleksej       	Харчиков, Алексей         	MB2	RUS	4.39,53	
2	Minin, Danila             	Минин, Данила             	MB1	RUS	4.42,58	
3	Akhmetshin, Vyacheslav    	Ахметшин, Вячеслав        	MB2	RUS	4.43,83	
4	Shorokhov, Egor           	Шорохов, Егор             	MB2	RUS	4.46,95	
5	Ismagilov, Albert         	Исмагилов, Альберт        	MB1	RUS	4.50,67	
6	Barannikov, Maksim        	Баранников, Максим        	MB2	RUS	4.52,09	
7	Eremeev, Denis (2004)     	Еремеев, Денис (2004)     	MB1	RUS	5.14,61	
8	Kurmygin, Artyom          	Курмыгин, Артём           	MB1	RUS	5.21,62	
9	Romanov, Egor             	Романов, Егор             	MB1	RUS	5.31,26	

500m Men - Junior C - 8 February 2020
1	Cherneczov, Aleksandr     	Чернецов, Александр       	MC2	RUS	40,90	
2	Tyushhanov, Pavel         	Тющанов, Павел            	MC1	RUS	41,96	
3	Kuzmichev, Denis          	Кузьмичев, Денис          	MC2	RUS	42,18	
4	Sizyurin, Gleb            	Сизюрин, Глеб             	MC2	RUS	42,28	
5	Zykov, Konstantin         	Зыков, Константин         	MC1	RUS	43,01	
6	Starikov, Matvej          	Стариков, Матвей          	MC2	RUS	43,42	
7	Alenichkin, Andrej        	Аленичкин, Андрей         	MC1	RUS	43,93	
8	Nizamov, Damil            	Низамов, Дамиль           	MC2	RUS	44,28	
9	Masalovich, Andrej        	Масалович, Андрей         	MC2	RUS	44,41	
10	Antonov, Zakhar           	Антонов, Захар            	MC1	RUS	45,33	
11	Smirnov, Ivan (2004)      	Смирнов, Иван (2004)      	MC2	RUS	45,41	
12	Yanvarcev, Vladislav      	Январцев, Владислав       	MC2	RUS	45,65	
13	Sizikov, Dmitrij          	Сизиков, Дмитрий          	MC2	RUS	46,29	
14	Mazavin, Matvej           	Мазавин, Матвей           	MC2	RUS	46,66	
15	Kazarinov, Vyacheslav     	Казаринов, Вячеслав       	MC2	RUS	47,44	
16	Bogdanov, Ilya (2004)     	Богданов, Илья (2004)     	MC2	RUS	49,36	
17	Melnikov, Aleksandr       	Мельников, Александр      	MC1	RUS	49,47	
18	Czarinnyj, Vladimir       	Царинный, Владимир        	MC1	RUS	51,01	
19	Korman, Aleksandr         	Корман, Александр         	MC1	RUS	52,54	
20	Krajnov, Andrej           	Крайнов, Андрей           	MC1	RUS	1.00,07	
DQ	Zavrazhnykh, Nikita       	Завражных, Никита         	MC2	RUS	DQ	
WDR	Danko, Mikhail            	Данько, Михаил            	MC2	RUS	WDR	
WDR	Savin, Artem (2006)       	Савин, Артем (2006)       	MC1	RUS	WDR	

1500m Men - Junior C - 8 February 2020
1	Tyushhanov, Pavel         	Тющанов, Павел            	MC1	RUS	2.13,04	
2	Sizyurin, Gleb            	Сизюрин, Глеб             	MC2	RUS	2.14,29	
3	Zykov, Konstantin         	Зыков, Константин         	MC1	RUS	2.14,62	
4	Kuzmichev, Denis          	Кузьмичев, Денис          	MC2	RUS	2.18,55	
5	Starikov, Matvej          	Стариков, Матвей          	MC2	RUS	2.21,96	
6	Masalovich, Andrej        	Масалович, Андрей         	MC2	RUS	2.24,53	
7	Alenichkin, Andrej        	Аленичкин, Андрей         	MC1	RUS	2.25,74	
8	Nizamov, Damil            	Низамов, Дамиль           	MC2	RUS	2.26,33	
9	Smirnov, Ivan (2004)      	Смирнов, Иван (2004)      	MC2	RUS	2.27,77	
10	Yanvarcev, Vladislav      	Январцев, Владислав       	MC2	RUS	2.28,69	
11	Sizikov, Dmitrij          	Сизиков, Дмитрий          	MC2	RUS	2.29,51	
12	Bogdanov, Ilya (2004)     	Богданов, Илья (2004)     	MC2	RUS	2.31,65	
13	Antonov, Zakhar           	Антонов, Захар            	MC1	RUS	2.31,79	
14	Mazavin, Matvej           	Мазавин, Матвей           	MC2	RUS	2.35,53	
DNS	Melnikov, Aleksandr       	Мельников, Александр      	MC1	RUS	DNS	
DQ	Czarinnyj, Vladimir       	Царинный, Владимир        	MC1	RUS	DQ	
WDR	Savin, Artem (2006)       	Савин, Артем (2006)       	MC1	RUS	WDR	

1500m Men - Junior B - 9 February 2020
1	Minin, Danila             	Минин, Данила             	MB1	RUS	2.11,69	
2	Ismagilov, Albert         	Исмагилов, Альберт        	MB1	RUS	2.14,25	
3	Akhmetshin, Vyacheslav    	Ахметшин, Вячеслав        	MB2	RUS	2.15,41	
4	Barannikov, Maksim        	Баранников, Максим        	MB2	RUS	2.18,69	
5	Romanov, Egor             	Романов, Егор             	MB1	RUS	2.30,13	PR SB
6	Kurmygin, Artyom          	Курмыгин, Артём           	MB1	RUS	2.30,27	
7	Eremeev, Denis (2004)     	Еремеев, Денис (2004)     	MB1	RUS	2.33,28	
WDR	Shorokhov, Egor           	Шорохов, Егор             	MB2	RUS	WDR	

5000m Men - Junior B - 9 February 2020
1	Minin, Danila             	Минин, Данила             	MB1	RUS	8.10,21	SB
2	Akhmetshin, Vyacheslav    	Ахметшин, Вячеслав        	MB2	RUS	8.12,56	
3	Kharchikov, Aleksej       	Харчиков, Алексей         	MB2	RUS	8.16,24	

1000m Men - Junior C - 9 February 2020
1	Tyushhanov, Pavel         	Тющанов, Павел            	MC1	RUS	1.24,45	
2	Kuzmichev, Denis          	Кузьмичев, Денис          	MC2	RUS	1.26,20	
3	Zykov, Konstantin         	Зыков, Константин         	MC1	RUS	1.27,27	
4	Nizamov, Damil            	Низамов, Дамиль           	MC2	RUS	1.30,46	
5	Starikov, Matvej          	Стариков, Матвей          	MC2	RUS	1.30,80	
6	Masalovich, Andrej        	Масалович, Андрей         	MC2	RUS	1.31,03	
7	Alenichkin, Andrej        	Аленичкин, Андрей         	MC1	RUS	1.31,92	
8	Smirnov, Ivan (2004)      	Смирнов, Иван (2004)      	MC2	RUS	1.31,94	
9	Yanvarcev, Vladislav      	Январцев, Владислав       	MC2	RUS	1.36,02	
10	Antonov, Zakhar           	Антонов, Захар            	MC1	RUS	1.36,33	
11	Sizikov, Dmitrij          	Сизиков, Дмитрий          	MC2	RUS	1.38,72	
12	Bogdanov, Ilya (2004)     	Богданов, Илья (2004)     	MC2	RUS	1.39,55	
13	Mazavin, Matvej           	Мазавин, Матвей           	MC2	RUS	1.39,62	
14	Danko, Mikhail            	Данько, Михаил            	MC2	RUS	1.41,89	SB
15	Czarinnyj, Vladimir       	Царинный, Владимир        	MC1	RUS	1.48,11	
WDR	Krajnov, Andrej           	Крайнов, Андрей           	MC1	RUS	WDR	
WDR	Savin, Artem (2006)       	Савин, Артем (2006)       	MC1	RUS	WDR	

3000m Men - Junior C - 9 February 2020
1	Tyushhanov, Pavel         	Тющанов, Павел            	MC1	RUS	4.39,65	
2	Zykov, Konstantin         	Зыков, Константин         	MC1	RUS	4.48,02	
3	Kuzmichev, Denis          	Кузьмичев, Денис          	MC2	RUS	4.55,45	
4	Starikov, Matvej          	Стариков, Матвей          	MC2	RUS	5.01,24	
5	Smirnov, Ivan (2004)      	Смирнов, Иван (2004)      	MC2	RUS	5.06,50	
6	Masalovich, Andrej        	Масалович, Андрей         	MC2	RUS	5.11,10	
7	Nizamov, Damil            	Низамов, Дамиль           	MC2	RUS	5.19,99	
8	Yanvarcev, Vladislav      	Январцев, Владислав       	MC2	RUS	5.24,59	
WDR	Alenichkin, Andrej        	Аленичкин, Андрей         	MC1	RUS	WDR	

            

Native Language Names