Puchar Polski (Grand Prix)
Sanok (POL)
11 - 12 January 2020

500m Ladies - 11 January 2020
1	Kluk, Adrianna      	LB1	POL	44,97	
2	Paluch, Martyna     	LC1	POL	47,07	
3	Maślanka, Nikola    	LC2	POL	47,17	
4	Mandzelowska, Julia 	LC1	POL	47,43	SB
5	Mańkowska, Julia    	LB2	POL	48,34	
6	Bodnar, Maja        	LC2	POL	49,63	SB
7	Sokołowska, Julia   	LA2	POL	50,20	
8	Kalityńska, Julia   	LB2	POL	50,36	
9	Stapińska, Magdalena	LC2	POL	52,08	SB
9	Wiejowska, Maja     	LC1	POL	52,08	PR SB
11	Mańkowska, Matylda  	LC1	POL	1.02,37	PR SB
12	Gontek, Martyna     	LB1	POL	1.03,84	

1500m Ladies - 11 January 2020
1	Kluk, Adrianna      	LB1	POL	2.22,17	
2	Maślanka, Nikola    	LC2	POL	2.30,46	
3	Paluch, Martyna     	LC1	POL	2.38,26	
4	Mańkowska, Julia    	LB2	POL	2.39,40	
5	Sokołowska, Julia   	LA2	POL	2.41,92	
6	Gontek, Martyna     	LB1	POL	2.42,27	
7	Mandzelowska, Julia 	LC1	POL	2.44,57	PR SB
8	Kalityńska, Julia   	LB2	POL	2.46,32	
9	Bodnar, Maja        	LC2	POL	2.46,48	SB
10	Stapińska, Magdalena	LC2	POL	2.55,78	SB
11	Mańkowska, Matylda  	LC1	POL	3.01,86	PR SB

500m Ladies - Out of Competition - 11 January 2020
1	Sobczak, Katarzyna  	LYA	POL	47,30	
2	Krawiec, Julita     	LYC	POL	49,19	PR SB
3	Kopczak, Jagoda     	LYB	POL	50,96	PR SB
4	Sienkiewicz, Sandra 	LC2	POL	53,79	PR SB
5	Pytlowany, Maja     	LYC	POL	54,90	
6	Rysz, Maja          	LYB	POL	55,82	
7	Stapińska, Anna     	LYB	POL	59,31	
8	Dydek, Oliwia       	LYE	POL	1.00,28	PR SB
9	Zając, Emilia       	LYC	POL	1.03,52	PR SB
10	Lip, Aleksandra     	LYC	POL	1.10,16	

1500m Ladies - Out of Competition - 11 January 2020
DQ	Sobczak, Katarzyna  	LYA	POL	DQ	

500m Ladies - 12 January 2020
1	Kluk, Adrianna      	LB1	POL	45,23	
2	Paluch, Martyna     	LC1	POL	46,60	
3	Mandzelowska, Julia 	LC1	POL	47,26	SB
4	Maślanka, Nikola    	LC2	POL	47,94	
5	Mańkowska, Julia    	LB2	POL	48,07	
6	Bodnar, Maja        	LC2	POL	48,82	PR SB
7	Kalityńska, Julia   	LB2	POL	49,84	
8	Sokołowska, Julia   	LA2	POL	50,39	
9	Gontek, Martyna     	LB1	POL	51,02	
10	Stapińska, Magdalena	LC2	POL	51,32	SB
11	Wiejowska, Maja     	LC1	POL	52,87	
12	Mańkowska, Matylda  	LC1	POL	53,39	PR SB

1000m Ladies - 12 January 2020
1	Kluk, Adrianna      	LB1	POL	1.32,48	
2	Maślanka, Nikola    	LC2	POL	1.34,87	
3	Paluch, Martyna     	LC1	POL	1.37,45	
4	Mańkowska, Julia    	LB2	POL	1.39,77	
5	Mandzelowska, Julia 	LC1	POL	1.41,76	SB
6	Bodnar, Maja        	LC2	POL	1.43,90	SB
7	Gontek, Martyna     	LB1	POL	1.44,69	
8	Kalityńska, Julia   	LB2	POL	1.44,70	
9	Sokołowska, Julia   	LA2	POL	1.45,46	
10	Wiejowska, Maja     	LC1	POL	1.51,02	PR SB
11	Stapińska, Magdalena	LC2	POL	1.53,82	SB
12	Mańkowska, Matylda  	LC1	POL	1.57,02	PR SB

3000m Ladies - 12 January 2020
1	Mańkowska, Julia    	LB2	POL	6.03,27	SB

500m Ladies - Out of Competition - 12 January 2020
1	Sobczak, Katarzyna  	LYA	POL	47,49	
2	Krawiec, Julita     	LYC	POL	49,60	
3	Kopczak, Jagoda     	LYB	POL	50,95	PR SB
4	Pytlowany, Maja     	LYC	POL	55,29	
5	Rysz, Maja          	LYB	POL	55,83	
6	Dydek, Oliwia       	LYE	POL	59,44	PR SB
7	Stapińska, Anna     	LYB	POL	1.00,32	
8	Zając, Emilia       	LYC	POL	1.02,86	PR SB
9	Lip, Aleksandra     	LYC	POL	1.02,98	

1000m Ladies - Out of Competition - 12 January 2020
1	Sobczak, Katarzyna  	LYA	POL	1.40,76	

500m Men - 11 January 2020
1	Tokarski, Mateusz   	MN3	POL	39,87	
2	Gutowski, Wojciech  	MB1	POL	40,00	
3	Brzozowski, Kacper  	MA1	POL	40,33	
4	Busse, Kacper       	MA2	POL	40,39	
5	Dulewicz, Maciej    	MA1	POL	41,76	
6	Śliwka, Mateusz     	MC1	POL	41,80	
7	Koczergo, Hubert    	MB2	POL	42,90	
8	Marciniak, Eryk     	MC1	POL	43,94	
9	Kołodziej, Damian   	MB2	POL	44,61	SB
10	Maliczowski, Roch   	MC1	POL	45,41	
11	Gontek, Tomasz      	MB1	POL	45,96	
12	Sitnik, Kamil       	MC2	POL	47,60	
13	Podczerwiński, Oskar	MC2	POL	48,28	
14	Baranowski, Łukasz  	MC1	POL	48,82	

1000m Men - 11 January 2020
1	Brzozowski, Kacper  	MA1	POL	1.24,07	
2	Śliwka, Mateusz     	MC1	POL	1.26,38	
3	Godlewski, Mateusz  	MB2	POL	1.26,84	
4	Marciniak, Eryk     	MC1	POL	1.29,65	
5	Kołodziej, Damian   	MB2	POL	1.31,38	SB
6	Koczergo, Hubert    	MB2	POL	1.34,05	
7	Sitnik, Kamil       	MC2	POL	1.40,59	

3000m Men - 11 January 2020
1	Gutowski, Wojciech  	MB1	POL	4.23,76	
2	Dulewicz, Maciej    	MA1	POL	4.31,07	
3	Śliwka, Mateusz     	MC1	POL	4.42,04	
4	Tokarski, Mateusz   	MN3	POL	4.46,27	PR SB
5	Godlewski, Mateusz  	MB2	POL	4.47,38	
6	Busse, Kacper       	MA2	POL	4.56,62	
7	Brzozowski, Kacper  	MA1	POL	4.57,53	
8	Maliczowski, Roch   	MC1	POL	5.02,17	PR SB
9	Gontek, Tomasz      	MB1	POL	5.10,07	
10	Sitnik, Kamil       	MC2	POL	5.25,82	PR SB
11	Podczerwiński, Oskar	MC2	POL	5.25,86	PR SB
12	Baranowski, Łukasz  	MC1	POL	5.36,35	PR SB
13	Koczergo, Hubert    	MB2	POL	5.39,76	SB

500m Men - Out of Competition - 11 January 2020
1	Skrzydlewski, Rafał 	MYA	POL	44,17	
2	Hostyński, Szymon   	MYA	POL	45,15	
3	Pawłowski, Michał   	MA1	POL	46,52	PR SB
4	Jankowski, Krzysztof	MYA	POL	49,16	
5	Kudła, Patryk       	MYA	POL	51,24	
6	Stabryła, Mikołaj   	MYA	POL	53,20	
DNF	Zając, Przemysław   	MYA	POL	DNF	

1000m Men - Out of Competition - 11 January 2020
1	Hostyński, Szymon   	MYA	POL	1.34,84	PR SB
2	Kudła, Patryk       	MYA	POL	1.43,64	PR SB
3	Zając, Przemysław   	MYA	POL	1.49,23	PR SB
4	Stabryła, Mikołaj   	MYA	POL	1.54,19	

1500m Men - Out of Competition - 11 January 2020
1	Skrzydlewski, Rafał 	MYA	POL	2.25,69	PR SB
2	Jankowski, Krzysztof	MYA	POL	2.48,07	SB

500m Men - 12 January 2020
1	Tokarski, Mateusz   	MN3	POL	40,07	
2	Brzozowski, Kacper  	MA1	POL	40,32	
3	Gutowski, Wojciech  	MB1	POL	40,48	
4	Busse, Kacper       	MA2	POL	41,10	
5	Dulewicz, Maciej    	MA1	POL	41,92	
6	Koczergo, Hubert    	MB2	POL	42,94	
7	Marciniak, Eryk     	MC1	POL	44,42	
8	Kołodziej, Damian   	MB2	POL	44,47	SB
9	Gontek, Tomasz      	MB1	POL	46,10	
10	Maliczowski, Roch   	MC1	POL	46,32	
11	Podczerwiński, Oskar	MC2	POL	48,10	
12	Sitnik, Kamil       	MC2	POL	48,21	
13	Baranowski, Łukasz  	MC1	POL	48,27	

1500m Men - 12 January 2020
1	Gutowski, Wojciech  	MB1	POL	2.04,09	
2	Dulewicz, Maciej    	MA1	POL	2.08,12	
3	Tokarski, Mateusz   	MN3	POL	2.10,74	
4	Śliwka, Mateusz     	MC1	POL	2.12,91	
5	Busse, Kacper       	MA2	POL	2.13,42	
6	Brzozowski, Kacper  	MA1	POL	2.14,57	
7	Godlewski, Mateusz  	MB2	POL	2.15,62	
8	Marciniak, Eryk     	MC1	POL	2.18,68	
9	Maliczowski, Roch   	MC1	POL	2.22,41	
10	Gontek, Tomasz      	MB1	POL	2.22,54	
11	Kołodziej, Damian   	MB2	POL	2.23,59	SB
12	Koczergo, Hubert    	MB2	POL	2.30,33	
13	Podczerwiński, Oskar	MC2	POL	2.37,16	
14	Baranowski, Łukasz  	MC1	POL	2.37,97	
15	Sitnik, Kamil       	MC2	POL	2.38,87	PR SB

5000m Men - 12 January 2020
1	Śliwka, Mateusz     	MC1	POL	8.12,08	PR SB
2	Godlewski, Mateusz  	MB2	POL	8.28,56	
3	Brzozowski, Kacper  	MA1	POL	9.31,25	SB
4	Koczergo, Hubert    	MB2	POL	11.21,59	SB

500m Men - Out of Competition - 12 January 2020
1	Skrzydlewski, Rafał 	MYA	POL	45,07	
2	Hostyński, Szymon   	MYA	POL	45,66	
3	Jankowski, Krzysztof	MYA	POL	48,00	
4	Kudła, Patryk       	MYA	POL	51,18	
5	Stabryła, Mikołaj   	MYA	POL	51,33	
6	Zając, Przemysław   	MYA	POL	52,52	

1000m Men - Out of Competition - 12 January 2020
1	Skrzydlewski, Rafał 	MYA	POL	1.32,82	
2	Jankowski, Krzysztof	MYA	POL	1.46,36	

1500m Men - Out of Competition - 12 January 2020
1	Hostyński, Szymon   	MYA	POL	2.26,90	PR SB
2	Kudła, Patryk       	MYA	POL	2.40,89	PR SB

            

Native Language Names