ISU Neo-Senior World Cup
Tomaszów-Mazowiecki (POL)
24 - 25 November 2018

1000m Ladies - 24 November 2018
1	Kuznetsova, Irina (1998) 	Кузнецова, Ирина (1998)	LN1	RUS	1.18,88	SB
2	Lamarche, Béatrice       	                       	LN1	CAN	1.18,99	
3	McCluskey, Abigail       	                       	LN3	CAN	1.19,78	
4	Fiset, Noémie            	                       	LN4	CAN	1.21,03	
5	Suslova, Veronika        	Суслова, Вероника      	LN2	RUS	1.21,22	
6	Wójcik, Andżelika        	                       	LN3	POL	1.21,31	
7	Scholz, Lea-Sophie       	                       	LN1	GER	1.21,92	
8	Akhmetova, Karina        	Ахметова, Карина       	LN1	RUS	1.22,41	
9	Varabyova, Yauheniya     	Воробьева, Евгения     	LN2	BLR	1.23,13	
10	Yang, Jie                	杨杰                     	LN1	CHN	1.23,17	SB
11	Hogaş, Mihaela           	                       	LN1	ROU	1.23,27	
12	Kapruziak, Aleksandra    	                       	LN4	POL	1.24,15	SB
13	Smeding, Ellia           	                       	LN2	GBR	1.24,86	
14	Vanhoutte, Stien         	                       	LN4	BEL	1.26,83	
15	Haldan, Andreea          	                       	LN1	ROU	1.26,84	

3000m Ladies - 24 November 2018
1	McCluskey, Abigail       	                       	LN3	CAN	4.20,26	
2	Lamarche, Béatrice       	                       	LN1	CAN	4.25,11	
3	Malfatti, Gloria         	                       	LN3	ITA	4.25,58	
4	Adake, Ahenar            	阿达克, 阿合娜尔              	LN1	CHN	4.30,51	PR SB
5	Grumand, Kristina        	Грумандь, Кристина     	LN4	RUS	4.32,78	
6	Akhmetova, Karina        	Ахметова, Карина       	LN1	RUS	4.34,61	
7	Härdi, Ramona            	                       	LN3	SUI	4.37,03	
8	Stănică, Bianca          	                       	LN2	ROU	4.43,64	
9	Haldan, Andreea          	                       	LN1	ROU	5.04,20	SB

500m Ladies - 25 November 2018
1	Kuznetsova, Irina (1998) 	Кузнецова, Ирина (1998)	LN1	RUS	39,32	
2	Wójcik, Andżelika        	                       	LN3	POL	39,80	
3	Fiset, Noémie            	                       	LN4	CAN	39,86	
4	Lamarche, Béatrice       	                       	LN1	CAN	40,39	
5	Varabyova, Yauheniya     	Воробьева, Евгения     	LN2	BLR	40,55	
6	Scholz, Lea-Sophie       	                       	LN1	GER	40,64(2)	
7	Li, Chenyu               	李晨宇                    	LN2	CHN	40,64(7)	SB
8	Hogaş, Mihaela           	                       	LN1	ROU	40,76	SB
9	Suslova, Veronika        	Суслова, Вероника      	LN2	RUS	40,85	SB
10	Akhmetova, Karina        	Ахметова, Карина       	LN1	RUS	40,92	SB
11	Kapruziak, Aleksandra    	                       	LN4	POL	41,57	SB
12	Stănică, Bianca          	                       	LN2	ROU	42,01	
13	Vanhoutte, Stien         	                       	LN4	BEL	42,63	
14	Malfatti, Gloria         	                       	LN3	ITA	42,84	
WDR	Grumand, Kristina        	Грумандь, Кристина     	LN4	RUS	WDR	

1500m Ladies - 25 November 2018
1	Lamarche, Béatrice       	                       	LN1	CAN	2.02,57	
2	McCluskey, Abigail       	                       	LN3	CAN	2.02,99	
3	Kuznetsova, Irina (1998) 	Кузнецова, Ирина (1998)	LN1	RUS	2.04,55	
4	Suslova, Veronika        	Суслова, Вероника      	LN2	RUS	2.04,98	
5	Grumand, Kristina        	Грумандь, Кристина     	LN4	RUS	2.05,24	
6	Scholz, Lea-Sophie       	                       	LN1	GER	2.06,08	
7	Akhmetova, Karina        	Ахметова, Карина       	LN1	RUS	2.06,86	
8	Malfatti, Gloria         	                       	LN3	ITA	2.07,14	
9	Adake, Ahenar            	阿达克, 阿合娜尔              	LN1	CHN	2.07,61	PR SB
10	Stănică, Bianca          	                       	LN2	ROU	2.09,52	SB
11	Härdi, Ramona            	                       	LN3	SUI	2.10,66	
12	Vanhoutte, Stien         	                       	LN4	BEL	2.13,64	

1000m Men - 24 November 2018
1	Langelaar, Tyson         	                       	MN1	CAN	1.11,20	
2	Reinton, Kristian Solland	                       	MN3	NOR	1.11,80	
3	Jin, Yanan (1997)        	金亚男 (1997)             	MN2	CHN	1.12,07	SB
4	Weidemann, Jake          	                       	MN3	CAN	1.12,08	
5	Farstad, Odin By         	                       	MN2	NOR	1.12,14	
6	Mayeur, Hayden           	                       	MN2	CAN	1.12,28	PR SB
7	Müller, Noel             	                       	MN4	GER	1.12,33	
8	Ulekleiv, Kristian       	                       	MN3	NOR	1.12,56(2)	
9	Marx, Jeremias           	                       	MN2	GER	1.12,56(6)	
10	Beliaev, Daniil          	Беляев, Даниил         	MN4	RUS	1.12,95	
11	Roth, Michael            	                       	MN1	GER	1.13,02	
12	Burzykowski, Dawid       	                       	MN2	POL	1.13,07(2)	SB
13	Owczarek, Mateusz        	                       	MN2	POL	1.13,07(7)	SB
14	Yunin, Egor              	Юнин, Егор             	MN2	RUS	1.13,31	SB
15	Jeske, Ole               	                       	MN1	GER	1.13,73	
16	Rosanelli, Jeffrey       	                       	MN1	ITA	1.14,33	
17	Oficjalski, Gaweł        	                       	MN1	POL	1.14,51	
18	Dieterle, Fábián         	                       	MN4	HUN	1.14,61	SB
19	Axelsson, Adam           	                       	MN4	SWE	1.14,63	
20	Karlingsjö, David        	                       	MN2	SWE	1.14,98	
21	Salino, Enrico           	                       	MN1	ITA	1.15,74	
22	Eskola, Antero           	                       	MN2	FIN	1.15,88	

3000m Men - 24 November 2018
1	Weidemann, Jake          	                       	MN3	CAN	3.49,82	SB
2	Langelaar, Tyson         	                       	MN1	CAN	3.52,07	SB
3	Haugli, Magnus Bakken    	                       	MN2	NOR	3.52,24	
4	Mayeur, Hayden           	                       	MN2	CAN	3.52,68	
5	Yunin, Egor              	Юнин, Егор             	MN2	RUS	3.53,28	SB
6	Shkolin, Egor            	Школин, Егор           	MN1	RUS	3.53,50	SB
7	Ma, Xinxuan              	                       	MN1	CHN	3.53,99	PR SB
8	Ulekleiv, Kristian       	                       	MN3	NOR	3.54,05	PR SB
9	Stangeland, Vetle        	                       	MN2	NOR	3.54,53	SB
10	Janicki, Artur           	                       	MN2	POL	3.54,75	SB
11	Palka, Szymon            	                       	MN3	POL	3.55,09	PR SB
12	Owczarek, Mateusz        	                       	MN2	POL	3.55,13	SB
13	Galli, Gabriele          	                       	MN2	ITA	3.58,86	SB
14	Beliaev, Daniil          	Беляев, Даниил         	MN4	RUS	3.58,87	
15	Galczinsky, Paul         	                       	MN1	GER	3.59,86	
16	Ekensskär, Wilhelm       	                       	MN2	SWE	4.08,33	SB
17	Karlingsjö, David        	                       	MN2	SWE	4.11,44	
18	Lindenskov, Oliver       	                       	MN2	DEN	4.16,93	SB

500m Men - 25 November 2018
1	Rosanelli, Jeffrey       	                       	MN1	ITA	36,02	SB
2	Zhang, Junzhi            	                       	MN1	CHN	36,10	PR SB
3	Farstad, Odin By         	                       	MN2	NOR	36,49	
4	Marx, Jeremias           	                       	MN2	GER	36,65	
5	Müller, Noel             	                       	MN4	GER	36,71	
6	Oficjalski, Gaweł        	                       	MN1	POL	36,74	
7	Reinton, Kristian Solland	                       	MN3	NOR	36,99	
8	Jeske, Ole               	                       	MN1	GER	37,10	
9	Salino, Enrico           	                       	MN1	ITA	37,14	
10	Weidemann, Jake          	                       	MN3	CAN	37,18	
11	Axelsson, Adam           	                       	MN4	SWE	37,48	
12	Beliaev, Daniil          	Беляев, Даниил         	MN4	RUS	37,58	
13	Shkolin, Egor            	Школин, Егор           	MN1	RUS	37,61	SB
14	Ulekleiv, Kristian       	                       	MN3	NOR	37,66(8)	
15	Eskola, Antero           	                       	MN2	FIN	37,66(9)	

1500m Men - 25 November 2018
1	Langelaar, Tyson         	                       	MN1	CAN	1.49,16	
2	Shkolin, Egor            	Школин, Егор           	MN1	RUS	1.49,75	
3	Weidemann, Jake          	                       	MN3	CAN	1.50,36	
4	Yunin, Egor              	Юнин, Егор             	MN2	RUS	1.50,37	
5	Ulekleiv, Kristian       	                       	MN3	NOR	1.50,74	SB
6	Mayeur, Hayden           	                       	MN2	CAN	1.51,08	
7	Haugli, Magnus Bakken    	                       	MN2	NOR	1.51,29	
8	Burzykowski, Dawid       	                       	MN2	POL	1.51,62	
9	Owczarek, Mateusz        	                       	MN2	POL	1.51,64	SB
10	Beliaev, Daniil          	Беляев, Даниил         	MN4	RUS	1.51,65(1)	
11	Janicki, Artur           	                       	MN2	POL	1.51,65(5)	PR SB
12	Zhou, Bin                	周斌                     	MN3	CHN	1.51,74	
13	Galczinsky, Paul         	                       	MN1	GER	1.52,51	
14	Stangeland, Vetle        	                       	MN2	NOR	1.52,76	
15	Roth, Michael            	                       	MN1	GER	1.53,58	
16	Marx, Jeremias           	                       	MN2	GER	1.53,79	
17	Galli, Gabriele          	                       	MN2	ITA	1.54,04	
18	Ekensskär, Wilhelm       	                       	MN2	SWE	1.55,03	SB
19	Dieterle, Fábián         	                       	MN4	HUN	1.56,21	
20	Karlingsjö, David        	                       	MN2	SWE	1.56,71	
21	Lindenskov, Oliver       	                       	MN2	DEN	1.58,49	
22	Axelsson, Adam           	                       	MN4	SWE	1.58,75	
23	Eskola, Antero           	                       	MN2	FIN	1.58,78	

            

Native Language Names