Control Competition - Sports School No. 1
Chelyabinsk (RUS)
9 October 2014

500m Ladies - 9 October 2014
1	Prokopenko, Darya        	Прокопенко, Дарья       	LC2	RUS	45,28	
2	Troshkina, Ekaterina     	Трошкина, Екатерина     	LC1	RUS	46,26	
3	Voronina, Elena          	Воронина, Елена         	LB2	RUS	46,50	
4	Kolesnik, Elizaveta      	Колесник, Елизавета     	LA1	RUS	46,66	
5	Seliverstova, Anastasiya 	Селиверстова, Анастасия 	LB1	RUS	46,83	
6	Vardyga, Mariya          	                        	LA2	RUS	47,03	
7	Zorina, Viktoriya        	Зорина, Виктория        	LA2	RUS	47,05	
8	Stolbova, Olesya         	                        	LN3	RUS	47,15	
9	Shajmieva, Kseniya       	Шаймиева, Ксения        	LC2	RUS	47,47	PR SB
10	Babenkova, Mariya        	Бабенкова, Мария        	LB1	RUS	47,54	
11	Ananina, Anastasiya      	                        	LA1	RUS	49,44	
12	Prutchenkova, Yuliya     	                        	LC1	RUS	49,53	
DNS	Shajmieva, Anna          	                        	LB1	RUS	DNS	

1000m Ladies - 9 October 2014
1	Prokopenko, Darya        	Прокопенко, Дарья       	LC2	RUS	1.33,09	
2	Zorina, Viktoriya        	Зорина, Виктория        	LA2	RUS	1.35,42	
3	Seliverstova, Anastasiya 	Селиверстова, Анастасия 	LB1	RUS	1.35,68	
4	Vardyga, Mariya          	                        	LA2	RUS	1.35,73	
5	Troshkina, Ekaterina     	Трошкина, Екатерина     	LC1	RUS	1.36,66	
6	Kolesnik, Elizaveta      	Колесник, Елизавета     	LA1	RUS	1.42,72	
7	Prutchenkova, Yuliya     	                        	LC1	RUS	1.43,27	
DNS	Shajmieva, Anna          	                        	LB1	RUS	DNS	
DNS	Kostyaeva, Olga          	Костяева, Ольга         	LA1	RUS	DNS	

3000m Ladies - 9 October 2014
1	Stolbova, Olesya         	                        	LN3	RUS	5.05,51	
2	Voronina, Elena          	Воронина, Елена         	LB2	RUS	5.17,64	

500m Men - 9 October 2014
1	Tumanov, Artyom          	Туманов, Артём          	MB2	RUS	39,56	SB
2	Sikorskij, Artem         	                        	MA1	RUS	39,94	
3	Petrenko, Gleb           	Петренко, Глеб          	MC2	RUS	39,98	
4	Kosolapov, Ivan          	                        	MB2	RUS	40,34	SB
5	Alekhin, Vladislav (1998)	Алехин, Владислав (1998)	MB2	RUS	40,36	
6	Nozdryakov, Evgenij      	Ноздряков, Евгений      	MN1	RUS	40,37	
7	Gerasimchuk, Vladislav   	Герасимчук, Владислав   	MA1	RUS	40,71	PR SB
8	Kharchenko, Vadim        	Харченко, Вадим         	MA2	RUS	40,99	
9	Gajduchik, Andrej        	                        	MA1	RUS	41,41	
10	Rakhmatillaev, Nikita    	Рахматиллаев, Никита    	MA2	RUS	41,58	
11	Tikhanov, Roman          	Тиханов, Роман          	MC1	RUS	42,16	
12	Lebedev, Vladislav       	Лебедев, Владислав      	MB2	RUS	42,28	
13	Eliseev, Konstantin      	Елисеев, Константин     	MC1	RUS	42,59	
14	Prasol, Matvej           	Прасол, Матвей          	MC1	RUS	43,72	

1000m Men - 9 October 2014
1	Vasilev, Anton           	Васильев, Антон         	MN1	RUS	1.16,98	
2	Kurgaev, Ilya            	                        	MSA	RUS	1.17,08	
3	Kashnikov, Vsevolod      	Кашников, Всеволод      	MN4	RUS	1.19,29	
4	Nozdryakov, Evgenij      	Ноздряков, Евгений      	MN1	RUS	1.19,61	
5	Khudyakov, Timofej       	Худяков, Тимофей        	MA2	RUS	1.19,73	
6	Mulyukin, Evgenij        	Мулбкин, Евгений        	MA2	RUS	1.20,37	
7	Sikorskij, Artem         	                        	MA1	RUS	1.20,97	SB
8	Petrenko, Gleb           	Петренко, Глеб          	MC2	RUS	1.21,24	
9	Tumanov, Artyom          	Туманов, Артём          	MB2	RUS	1.21,33	SB
10	Kharchenko, Vadim        	Харченко, Вадим         	MA2	RUS	1.24,87	SB
11	Tikhanov, Roman          	Тиханов, Роман          	MC1	RUS	1.25,34	
12	Lebedev, Vladislav       	Лебедев, Владислав      	MB2	RUS	1.26,67	PR SB
13	Eliseev, Konstantin      	Елисеев, Константин     	MC1	RUS	1.27,84	
14	Prasol, Matvej           	Прасол, Матвей          	MC1	RUS	1.32,30	

1500m Men - 9 October 2014
1	Koksharov, Mikhail       	Кокшаров, Михаил        	MSA	RUS	1.58,02	
2	Bajnov, Pavel            	                        	M30	RUS	1.58,68	

3000m Men - 9 October 2014
1	Tyurin, Aleksandr        	                        	MSA	RUS	4.15,18	SB
2	Shener, Ivan             	                        	MSA	RUS	4.16,68	
3	Tyurin, Sergej           	                        	MSA	RUS	4.17,21	PR SB
4	Gumerov, Marsel          	Гумеров, Марсель        	MN3	RUS	4.21,81	SB
5	Gerasimchuk, Vladislav   	Герасимчук, Владислав   	MA1	RUS	4.32,36	
6	Kosolapov, Ivan          	                        	MB2	RUS	4.34,60	
7	Rakhmatillaev, Nikita    	Рахматиллаев, Никита    	MA2	RUS	4.36,06	
8	Gajduchik, Andrej        	                        	MA1	RUS	4.52,57	
9	Alekhin, Vladislav (1998)	Алехин, Владислав (1998)	MB2	RUS	4.53,70	

            

Native Language Names