ISU Junior World Cup #2

Enschede (NED) 23 - 24 November 2019 Source: live.isuresults.eu

Men - Neo-Senior

Name 1000m 3000m 500m 1500m
23 November 2019 23 November 2019 24 November 2019 24 November 2019
Connor HOWE MN1 CAN CAN 1.10,93 (1) 3.52,68 (1) 36,48 (7) 1.48,61 (1)
WANG Haotian 王浩田 MN3 CHN CHN 1.11,24 (2) 36,17 (1) 1.52,69 (7)
Kristian Solland REINTON MN4 NOR NOR 1.12,01 (3) 36,21 (3)
Cooper EMIN MN3 CAN CAN 1.12,37 (4) 36,31 (5) 1.52,87 (9)
JIN Yanan (1997) 金亚男 MN3 CHN CHN 1.12,38 (5) 36,82 (11)
Hayden MAYEUR MN3 CAN CAN 1.12,55 (6) 3.56,20 (4) 1.49,88 (2)
Jan ŚWIĄTEK MN2 POL POL 1.12,89 (7) 4.10,73 (11) 1.54,42(4) (13)
WANG Rui (1999) 王锐 MN1 CHN CHN 1.12,93 (8) 36,18 (2)
Jeffrey ROSANELLI MN2 ITA ITA 1.12,94(3) (9) 36,29 (4)
Marius BRATLI MN3 NOR NOR 1.12,94(5) (10) 36,45 (6)
Michael ROTH MN2 GER GER 1.13,14 (11) 1.52,93 (10)
Sindre BAAS MN2 NOR NOR 1.13,43 (12) 37,18 (13) 1.54,42 (12)
Uladzislau ZAPOIKIN Владислав Запойкин MN2 BLR BLR 1.13,54 (13) 37,42 (15) 1.54,81 (15)
Anvar MUKHAMADEYEV Анвар Мухамадеев MN2 KAZ KAZ 1.14,42 (14) 1.55,97 (19)
Gaweł OFICJALSKI MN2 POL POL 1.14,51 (15) 36,81(6) (10)
Tsimafey TSIMAFEYEV Тимофей Тимофеев MN1 BLR BLR 1.14,53(5) (16) 1.54,74 (14)
Ruslan BEGIMBETOV Руслан Бегимбетов MN4 KAZ KAZ 1.14,53(8) (17) 37,33 (14) 1.55,36 (17)
Yauheni HAHIYEU Евгений Гагиев MN1 BLR BLR 1.14,61 (18) 36,81 (9)
David KARLINGSJÖ MN3 SWE SWE 1.14,93 (19) 38,10 (18)
Ole JESKE MN2 GER GER 1.15,12 (20) 36,80 (8)
Botond BEJCZI MN1 HUN HUN 1.15,79 (21) 4.03,35 (8) SB 37,99 (17) 1.53,00 (11)
Wilhelm EKENSSKÄR MN3 SWE SWE 1.16,11 (22) 4.07,78 (10) 1.55,42 (18)
Aleksandr CHIZHIKOV Александр Чижиков MN3 KAZ KAZ 1.16,30 (23) 37,46 (16)
Sebastien BRIEŠŤANSKÝ MN2 CZE CZE 1.16,64 (24) 1.58,75 (21)
Cosmin Ionuţ NEDELEA MN1 ROU ROU 1.17,30 (25) 38,71 (20) 2.02,31 (23)
Lukas MANN MN1 GER GER 3.53,57 (2) 38,52 (19) 1.52,12 (4)
Vetle STANGELAND MN3 NOR NOR 3.54,46 (3) 1.52,73 (8)
SHEN Hanyang 沈晗扬 MN2 CHN CHN 3.57,29 (5) 1.52,09 (3)
Gabriele GALLI MN3 ITA ITA 4.00,00 (6) 1.52,66 (6)
Mathieu BELLOIR MN1 FRA FRA 4.02,63 (7) 1.56,20 (20)
Yauheni BOLHAU Евгений Болгов MN2 BLR BLR 4.04,18 (9) 1.52,20 (5)
Oliver GROB MN4 SUI SUI 36,94 (12) 1.54,89 (16)
Oliver LINDENSKOV MN3 DEN DEN 1.58,79 (22)

SB - Season Best

Native Language Names