Kolomna Skating Center Prize На Призы Конькобежного Центра Коломна

Kolomna (RUS) 3 - 4 September 2021 Source: www.kolomna-speed-skating.com

500m Women 3 September 2021

1500m Women 3 September 2021

Rank Name Country Time
1 Anastasiya BATGAUER Анастасия Батгауер LN2 RUS RUS 2.08,23 PR SB
2 Polina UPIROVA Полина Упирова LN2 RUS RUS 2.09,58 SB
3 Irina TAUNGAVER Ирина Таунгавер LN1 RUS RUS 2.09,75 SB
4 Anna VASHKENE Анна Вашкене LN2 RUS RUS 2.10,37 SB
5 Alina ASHHEULOVA Алина Ащеулова LN3 RUS RUS 2.10,95 SB
6 Marina TAUNGAVER Марина Таунгавер LN1 RUS RUS 2.17,71 SB
7 Polina ANDREEVA (2001) Полина Андреева LN1 RUS RUS 2.21,63 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Women - Junior A (18-19 лет) 3 September 2021

Rank Name Country Time
1 Yuliya CHIVILINA Юлия Чивилина LA2 RUS RUS 42,99 SB
2 Polina ROZINA Полина Розина LA1 RUS RUS 45,52 SB
3 Mariya MARMYSHEVA Мария Мармышева LA2 RUS RUS 45,98 SB

SB - Season Best

1500m Women - Junior A (18-19 лет) 3 September 2021

Rank Name Country Time
1 Yuliya CHIVILINA Юлия Чивилина LA2 RUS RUS 2.11,99 PR SB
2 Irina SALNIKOVA Ирина Сальникова LA1 RUS RUS 2.12,22 SB
3 Mariya MARMYSHEVA Мария Мармышева LA2 RUS RUS 2.18,88 SB
DNS Polina ROZINA Полина Розина LA1 RUS RUS DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Women - Junior B/C (16-17 лет) 3 September 2021

1500m Women - Junior B/C (16-17 лет) 3 September 2021

Rank Name Country Time
1 Viktoriya SICHINAVA Виктория Сичинава LB2 RUS RUS 2.13,55 SB
2 Olga MARGOLINA Ольга Марголина LC2 RUS RUS 2.13,97 PR SB
3 Arina GULYAEVA Арина Гуляева LB1 RUS RUS 2.16,28 PR SB
4 Olesya FROLOVA Олеся Фролова LB2 RUS RUS 2.16,37 SB
5 Evgeniya RYCHKOVA Евгения Рычкова LC2 RUS RUS 2.17,86 PR SB
6 Ekaterina MANZADEJ Екатерина Манзадей LB1 RUS RUS 2.18,94 PR SB
7 Aleksandra KIRICHENKO Александра Кириченко LB1 RUS RUS 2.19,35 SB
8 Darina KRENDELEVA Дарина Кренделева LB2 RUS RUS 2.19,74 PR SB
9 Alena FADEEVA Алена Фадеева LB2 RUS RUS 2.20,05 SB
10 Liliya KAMALOVA Лилия Камалова LC2 RUS RUS 2.20,68 PR SB
11 Galina ELKINA Галина Елкина LB2 RUS RUS 2.20,91 SB
12 Kira VAKHITOVA Кира Вахитова L? RUS RUS 2.21,50 PR SB
13 Anastasiya AGEEVA Анастасия Агеева LB2 RUS RUS 2.22,45 SB
14 Viktoriya PRYGUNOVA Виктория Прыгунова LC1 RUS RUS 2.26,69 PR SB
15 Mariya SEMERIKOVA Мария Семерикова LB2 RUS RUS 2.27,31 SB
16 Valeriya PAVLOVA Валерия Павлова LC2 RUS RUS 2.29,29 PR SB
17 Anastasiya SKVORCZOVA Анастасия Скворцова LC2 RUS RUS 2.31,37 SB
18 Kristina NOVIKOVA (2007) Кристина Новикова LC2 RUS RUS 2.31,95 PR SB
19 Elza KASUMOVA Эльза Касумова LC2 RUS RUS 2.32,54 SB
20 Elizaveta AGEEVA Елизавета Агеева LC1 RUS RUS 2.38,80 PR SB
21 Asiya MADAMINOVA Асия Мадаминова LC2 RUS RUS 2.53,05 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Women - Junior A (18-19 лет) 4 September 2021

Rank Name Country Time
1 Irina SALNIKOVA Ирина Сальникова LA1 RUS RUS 4.33,89 SB
2 Mariya MARMYSHEVA Мария Мармышева LA2 RUS RUS 4.54,10 PR SB
3 Darya KIRYANOVA Дарья Кирьянова LA1 RUS RUS 4.57,84 SB
DNF Polina ROZINA Полина Розина LA1 RUS RUS DNF

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Women - Junior B/C (16-17 лет) 4 September 2021

3000m Women - Junior B/C (16-17 лет) 4 September 2021

Native Language Names