Vologda Region Cup

Cherepovecz 13 - 14 March 2021 Source: M. van Der Bij

500m Women - Junior A 13 March 2021

Rank Name Country Time
1 Kseniya SMORUDOVA LA2 IAR IAR 46,29 SB
2 Olga ZHILINA LA1 IAR IAR 47,84
3 Valeriya VLASOVA (2003) LA1 IAR IAR 48,75 SB

SB - Season Best

1000m Women - Junior A 13 March 2021

Rank Name Country Time
1 Olga ZHILINA LA1 IAR IAR 1.48,69
2 Valeriya VLASOVA (2003) LA1 IAR IAR 1.58,62 SB
DNS Kseniya SMORUDOVA LA2 IAR IAR DNS

SB - Season Best

500m Women - Junior B 13 March 2021

Rank Name Country Time
1 Darina KRENDELEVA LB1 IAR IAR 44,39
2 Alena FADEEVA LB1 IAR IAR 46,74
3 Margarita BELIKOVA LB2 IAR IAR 50,48 PR SB
4 Karina VARINA LB1 IAR IAR 52,10 SB
5 Alina BYSTRICZKAYA L? IAR IAR 53,13 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Women - Junior B 13 March 2021

Rank Name Country Time
1 Darina KRENDELEVA LB1 IAR IAR 1.38,43
2 Alena FADEEVA LB1 IAR IAR 1.43,26
3 Margarita BELIKOVA LB2 IAR IAR 1.53,85 PR SB
4 Karina VARINA LB1 IAR IAR 1.54,06
5 Alina BYSTRICZKAYA L? IAR IAR 2.11,05 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Women - Junior C 13 March 2021

Rank Name Country Time
1 Alena KRASNOSHHEKOVA LC1 IAR IAR 47,20
2 Kira PRIPOROVA LC1 IAR IAR 50,48
3 Viktoriya BARBOLINA LC1 IAR IAR 50,54
4 Anastasiya KLIMOVA LC1 IAR IAR 50,58
5 Natalya DOBYCHINA LC2 IAR IAR 54,99
6 Viktoriya PATYUKOVA LC1 IAR IAR 59,73

1000m Women - Junior C 13 March 2021

Rank Name Country Time
1 Alena KRASNOSHHEKOVA LC1 IAR IAR 1.47,35
2 Anastasiya KLIMOVA LC1 IAR IAR 1.55,03
3 Viktoriya BARBOLINA LC1 IAR IAR 1.57,44
4 Kira PRIPOROVA LC1 IAR IAR 1.58,82
5 Natalya DOBYCHINA LC2 IAR IAR 2.08,32
6 Viktoriya PATYUKOVA LC1 IAR IAR 2.22,79

500m Women - Junior A 14 March 2021

Rank Name Country Time
1 Kseniya SMORUDOVA LA2 IAR IAR 48,40
2 Olga ZHILINA LA1 IAR IAR 49,72
3 Valeriya VLASOVA (2003) LA1 IAR IAR 51,38

1000m Women - Junior A 14 March 2021

Rank Name Country Time
1 Kseniya SMORUDOVA LA2 IAR IAR 1.46,85
2 Olga ZHILINA LA1 IAR IAR 1.51,51
DNS Valeriya VLASOVA (2003) LA1 IAR IAR DNS

500m Women - Junior B 14 March 2021

Rank Name Country Time
1 Darina KRENDELEVA LB1 IAR IAR 43,80
2 Alena FADEEVA LB1 IAR IAR 47,52
3 Margarita BELIKOVA LB2 IAR IAR 52,04
4 Karina VARINA LB1 IAR IAR 52,07 SB
5 Alina BYSTRICZKAYA L? IAR IAR 53,69

SB - Season Best

1000m Women - Junior B 14 March 2021

Rank Name Country Time
1 Darina KRENDELEVA LB1 IAR IAR 1.40,99
2 Alena FADEEVA LB1 IAR IAR 1.42,36
3 Margarita BELIKOVA LB2 IAR IAR 1.52,60 PR SB
4 Karina VARINA LB1 IAR IAR 1.53,00 SB
5 Alina BYSTRICZKAYA L? IAR IAR 2.04,32 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Women - Junior C 14 March 2021

Rank Name Country Time
1 Alena KRASNOSHHEKOVA LC1 IAR IAR 46,02
2 Kira PRIPOROVA LC1 IAR IAR 49,22
3 Viktoriya BARBOLINA LC1 IAR IAR 51,25
4 Anastasiya KLIMOVA LC1 IAR IAR 51,27
5 Natalya DOBYCHINA LC2 IAR IAR 54,63
WDR Viktoriya PATYUKOVA LC1 IAR IAR WDR

1000m Women - Junior C 14 March 2021

Rank Name Country Time
1 Alena KRASNOSHHEKOVA LC1 IAR IAR 1.48,59
2 Anastasiya KLIMOVA LC1 IAR IAR 1.58,07
3 Kira PRIPOROVA LC1 IAR IAR 1.58,56
4 Viktoriya BARBOLINA LC1 IAR IAR 1.59,43
5 Natalya DOBYCHINA LC2 IAR IAR 2.07,07
WDR Viktoriya PATYUKOVA LC1 IAR IAR WDR

500m Women - Junior D 14 March 2021

Rank Name Country Time
1 Aleksandra ROZANOVA LYB IAR IAR 55,22 PR SB
2 Karina SOLOVEVA LYC IAR IAR 55,79
3 Anastasiya ABRAMOVA (2009) LYC IAR IAR 55,86 PR SB
4 Anastasiya FILINSKAYA L? IAR IAR 56,18
5 Alisa FOMENKO L? IAR IAR 57,43 PR SB
6 Nadezhda BAJDINA L? IAR IAR 59,61 PR SB
7 Aleksandra STOLYAROVA LYC IAR IAR 1.00,17
8 Viktoriya ROVBA L? IAR IAR 1.01,57 PR SB
9 Sofiya SMIRNOVA LYC IAR IAR 1.01,91 PR SB
10 Mariya SHILO LYC IAR IAR 1.02,67 PR SB
11 Milana TKACHENKO L? IAR IAR 1.03,22 PR SB
12 Aleksandra ZAMOJSKAYA LYC IAR IAR 1.04,42
13 Ekaterina SMIRNOVA (3) L? IAR IAR 1.06,04 PR SB
14 Darya BOLOTOVA L? IAR IAR 1.06,58 PR SB
15 Alina KONSTANTINOVA L? IAR IAR 1.09,07 PR SB
16 Darina SENICHEVA LYC IAR IAR 1.13,71

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names