International Race

Minsk (BLR) 28 November 2020 Source: P. Volodko

500m Men 28 November 2020

1000m Men 28 November 2020

Rank Name Country Time
1 Uladzislau ZAPOIKIN Владислав Запойкин MN3 BLR BLR 1.13,87
2 Ivan KARPOVICH Иван Карпович MN1 BLR BLR 1.16,19 PR SB
3 Aliaksei KIRPICHNIK Алексей Кирпичник MSA BLR BLR 1.16,73
4 Evgenij MOZHEIKO MN1 BLR BLR 1.20,13

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Men 28 November 2020

Rank Name Country Time
1 Victor RUDENKO Виктор Руденко MN3 BLR BLR 1.51,68
2 Stefan NEUMIARZHYTSKI Стефан Невмержицкий MN3 BLR BLR 1.54,09 SB
3 Herman LOSEU Герман Лосев MN3 BLR BLR 2.04,61
4 Yury SIAMENAU MN2 BLR BLR 2.09,75
DNF Ignat GOLOVATSIUK Игнат Головатюк MSA BLR BLR DNF
WDR Mikita KANONIK Никита Каноник MN1 BLR BLR WDR

SB - Season Best

5000m Men 28 November 2020

Rank Name Country Time
1 Yahor DAMARATSKI Егор Доморацкий MN2 BLR BLR 6.48,32
2 Evgeniy BOLGOV Евгений Болгов MN3 BLR BLR 6.52,23

500m Men - Junior 28 November 2020

Rank Name Country Time
1 Pavel BRANKOVSKIY Павел Бранковский MA1 BLR BLR 37,60 PR SB
2 Max FIODARAV (2002) Максим Федоров MA1 BLR BLR 37,96 PR SB
3 Ilya PIATROU Илья Петров MB2 BLR BLR 38,50
4 Andrei HERMAN Андрей Герман MA1 BLR BLR 39,40
5 Dzmitry DZIUSAU Дмитрий Дюсов MB2 BLR BLR 39,50
6 Dzianis PUCHKOU Денис Пучков MB2 BLR BLR 39,60 SB
7 Viktar KAZLOU Виктор Козлов MB2 BLR BLR 40,22
8 Artsiom BARAZNOUSKI MB2 BLR BLR 41,09
9 Aliaksei YASHYNSKI MB1 BLR BLR 41,21 PR SB
10 Valerey MAKHNOVICH Валерий Махнович MB2 BLR BLR 41,23 PR SB
11 Makar PANKRATSENKAU Макар Понкратенков MA1 BLR BLR 41,29
12 Andrei ALEKSANDROVICH MC1 BLR BLR 41,41 PR SB
13 Kiryl PIATROU Кирилл Петров MC1 BLR BLR 42,28
14 Mikita MARCHENKA Никита Марченко MC1 BLR BLR 42,45 PR SB
15 Ivan VODZIANITSKI Иван Водяницкий MA1 BLR BLR 43,81 SB
16 Radomir MININ MYB BLR BLR 44,51
17 Daniil IVANOV (2003) Даниил Иванов MB2 BLR BLR 45,28
18 Roman VOLODKO Роман Володько MB1 BLR BLR 45,41
19 Kanstantsin KRUPIANKOU Константин Крупенков MB1 BLR BLR 45,79
20 Yauheni SALDATSENKA MYB BLR BLR 47,08 PR SB
21 Timur SVITIN MC1 BLR BLR 52,86
22 Arseny DOLGUSHIN Арсений Долгушин MB2 BLR BLR 54,95 SB
23 Raman KIRUKHIN MYA BLR BLR 58,05 PR SB
24 Stanislau RAMANENKA MYB BLR BLR 1.01,67
25 Timur KRAVCHENKO M? BLR BLR 1.17,93 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Men - Junior 28 November 2020

Rank Name Country Time
1 Anton BRANKOVSKIY Антон Бранковский MA1 BLR BLR 1.15,04
2 Andrei ALEKSANDROVICH MC1 BLR BLR 1.22,66 PR SB
3 Valerey MAKHNOVICH Валерий Махнович MB2 BLR BLR 1.23,40 PR SB
4 Daniil IVANOV (2003) Даниил Иванов MB2 BLR BLR 1.32,71
5 Timur SVITIN MC1 BLR BLR 1.37,52
6 Stanislau RAMANENKA MYB BLR BLR 1.48,72 PR SB
DNS Artsiom SHARAMET Артём Шеремет MA2 BLR BLR DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Men - Junior 28 November 2020

Rank Name Country Time
1 Andrei HERMAN Андрей Герман MA1 BLR BLR 1.58,37
2 Mikita MIHDALIOU Никита Мигдалёв MB2 BLR BLR 2.01,66
3 Dzmitry DZIUSAU Дмитрий Дюсов MB2 BLR BLR 2.05,41 SB
4 Makar PANKRATSENKAU Макар Понкратенков MA1 BLR BLR 2.05,81 PR SB
5 Artsiom BARAZNOUSKI MB2 BLR BLR 2.07,49 SB
6 Viktar KAZLOU Виктор Козлов MB2 BLR BLR 2.07,55
7 Mikita MARCHENKA Никита Марченко MC1 BLR BLR 2.18,35 PR SB
8 Kanstantsin KRUPIANKOU Константин Крупенков MB1 BLR BLR 2.28,57 PR SB
9 Arseny DOLGUSHIN Арсений Долгушин MB2 BLR BLR 2.29,42 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men - Junior 28 November 2020

Rank Name Country Time
1 Max FIODARAV (2002) Максим Федоров MA1 BLR BLR 4.09,42
2 Igor KNIAZEV Игорь Князев MB1 BLR BLR 4.43,37
3 Roman GAVRILCHIK Роман Гаврильчик MB1 BLR BLR 4.49,83 SB
4 Roman VOLODKO Роман Володько MB1 BLR BLR 5.05,37

SB - Season Best

Native Language Names