Hamar Open 2020

Hamar (NOR) 24 October 2020 Source: www.hilskoyter.no

500m Women 24 October 2020

Rank Name Country Time
1 Emilie Sparre NJØS LN1 NOR NOR 45,35 SB
2 Guro Ruden BRØRBY LN1 NOR NOR 45,94 SB
3 Renate JEPPSSON L45 NOR NOR 48,00 SB
4 Susanne VANGEN STENSVAAG L50 NOR NOR 1.03,69 SB

SB - Season Best

1000m Women 24 October 2020

Rank Name Country Time
1 Emilie Sparre NJØS LN1 NOR NOR 1.34,17 SB
2 Guro Ruden BRØRBY LN1 NOR NOR 1.34,26 SB
3 Renate JEPPSSON L45 NOR NOR 1.38,23 SB
4 Susanne VANGEN STENSVAAG L50 NOR NOR 2.18,05 SB

SB - Season Best

500m Women - Junior A 24 October 2020

Rank Name Country Time
1 Arwen SZYGENDA LA2 NOR NOR 43,52 SB
1 Gina ENGEBRÅTEN LA2 NOR NOR 43,52
3 Hanna SVENNI LA2 NOR NOR 43,78
4 Sarah Marie SANDERUD LA1 NOR NOR 44,75 SB
5 Kari-Celine REISS-JACOBSEN LA1 NOR NOR 45,39

SB - Season Best

1000m Women - Junior A 24 October 2020

Rank Name Country Time
1 Gina ENGEBRÅTEN LA2 NOR NOR 1.30,12 SB

SB - Season Best

1500m Women - Junior A 24 October 2020

Rank Name Country Time
1 Arwen SZYGENDA LA2 NOR NOR 2.14,92 SB
2 Hanna SVENNI LA2 NOR NOR 2.15,82 SB

SB - Season Best

3000m Women - Junior A 24 October 2020

Rank Name Country Time
1 Sarah Marie SANDERUD LA1 NOR NOR 4.52,88 SB
2 Kari-Celine REISS-JACOBSEN LA1 NOR NOR 5.02,64

SB - Season Best

500m Women - Junior B 24 October 2020

Rank Name Country Time
1 Aurora LØVÅS LB1 NOR NOR 43,49 PR SB
2 Patricia JOHANNESSEN LB2 NOR NOR 45,48
3 Hanna ENGEBRÅTEN LB2 NOR NOR 45,67
4 Matilde PEDERSEN LB2 NOR NOR 47,43 SB
5 Nina Milch VINSLID LB1 NOR NOR 48,15 PR SB
6 Silje STOMPERUDHAUGEN LB2 NOR NOR 48,43
7 Stine FINSLAND LB1 NOR NOR 48,50 PR SB
8 Maria Theresa DAVIDSEN LB1 NOR NOR 49,06
9 Pauliina KLEVSTUEN LB2 NOR NOR 49,34 SB
10 Tuva FLØITEN LB2 NOR NOR 49,78
11 Predika SIVAGANESAN LB2 NOR NOR 50,36 SB
12 Ingrid Håkegård EICHLER LB1 NOR NOR 50,50
WDR Maiken Nerstad GUNDERSEN LA2 NOR NOR WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Women - Junior B 24 October 2020

Rank Name Country Time
1 Hanna ENGEBRÅTEN LB2 NOR NOR 1.32,29
2 Patricia JOHANNESSEN LB2 NOR NOR 1.37,08
3 Stine FINSLAND LB1 NOR NOR 1.37,10 PR SB
4 Nina Milch VINSLID LB1 NOR NOR 1.37,52 PR SB
5 Silje STOMPERUDHAUGEN LB2 NOR NOR 1.42,78 SB
6 Maria Theresa DAVIDSEN LB1 NOR NOR 1.44,05
7 Predika SIVAGANESAN LB2 NOR NOR 1.51,45 SB
8 Pauliina KLEVSTUEN LB2 NOR NOR 1.59,39
WDR Maiken Nerstad GUNDERSEN LA2 NOR NOR WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Women - Junior B 24 October 2020

Rank Name Country Time
1 Aurora LØVÅS LB1 NOR NOR 2.14,40 SB
2 Ingrid Håkegård EICHLER LB1 NOR NOR 2.27,28 PR SB
3 Tuva FLØITEN LB2 NOR NOR 2.31,53 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Women - Junior B 24 October 2020

Rank Name Country Time
WDR Matilde PEDERSEN LB2 NOR NOR WDR

500m Women - Junior C 24 October 2020

Rank Name Country Time
1 Vilde SEMB LC2 NOR NOR 45,35
2 Aline Holbø DYRSET LC2 NOR NOR 46,23
3 Amalie Haugerud TEIG LC1 NOR NOR 48,76
4 Emma Beate Moe BRØRBY LC2 NOR NOR 49,36 SB
5 Ada DARUP LC2 NOR NOR 49,47
6 Josefine HENRIKSEN LC1 NOR NOR 50,81
7 Elise STABELL-JAKOBSEN LC2 NOR NOR 51,52
8 Johanne BRAATHEN LC2 NOR NOR 55,20 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Women - Junior C 24 October 2020

Rank Name Country Time
1 Amalie Haugerud TEIG LC1 NOR NOR 1.40,77 SB
2 Ada DARUP LC2 NOR NOR 1.47,32
3 Elise STABELL-JAKOBSEN LC2 NOR NOR 1.47,99 SB
4 Johanne BRAATHEN LC2 NOR NOR 1.53,86 SB

SB - Season Best

1500m Women - Junior C 24 October 2020

Rank Name Country Time
1 Vilde SEMB LC2 NOR NOR 2.17,43
2 Aline Holbø DYRSET LC2 NOR NOR 2.25,22 SB

SB - Season Best

3000m Women - Junior C 24 October 2020

Rank Name Country Time
1 Josefine HENRIKSEN LC1 NOR NOR 6.09,91

Native Language Names