International Race

Inzell (GER) 16 - 18 October 2020 Source: www.max-aicher-arena.de

500m Men 16 October 2020

Rank Name Country Time
1 Cosmin Ionuţ NEDELEA MN2 ROU ROU 38,10 SB
2 Benedikt TRIENDL MN1 GER GER 38,47
3 George BOLDING MN4 NED NED 39,33 SB
4 Kevin KUIPER MA1 NED NED 39,42 SB
5 Lukáš STEKLÝ MB2 CZE CZE 39,80 SB
6 Danny HEIJKOOP MA2 NED NED 40,35 SB
7 Dominik MAYRHOFER MB2 GER GER 40,38 PR SB
8 Matej SEMENIUK MB2 CZE CZE 41,25 SB
9 Robert NECHITA MB2 ROU ROU 41,91 PR SB
10 Koos DIJKSTRA M50 NED NED 42,43 SB
11 Syb MAARSE MYB NED NED 51,84 PR SB
DNS Wiebe de RIJK MB1 NED NED DNS
DQ Gabriel GROSS MB2 GER GER DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Men 16 October 2020

Rank Name Country Time
1 Christopher FIOLA MSA CAN CAN 1.12,60 SB
2 Benedikt TRIENDL MN1 GER GER 1.15,19 SB
3 Cosmin Ionuţ NEDELEA MN2 ROU ROU 1.15,42 PR SB
4 Kevin KUIPER MA1 NED NED 1.17,03 PR SB
5 Dominik MAYRHOFER MB2 GER GER 1.18,90 PR SB
6 George BOLDING MN4 NED NED 1.19,37 SB
7 Danny HEIJKOOP MA2 NED NED 1.21,05 SB
8 Matej SEMENIUK MB2 CZE CZE 1.23,33 PR SB
9 Robert NECHITA MB2 ROU ROU 1.24,12 PR SB
10 Koos DIJKSTRA M50 NED NED 1.25,93 SB
11 Syb MAARSE MYB NED NED 1.48,59 PR SB
DNS Gabriel GROSS MB2 GER GER DNS
DNS Wiebe de RIJK MB1 NED NED DNS
DNS Gijs KAMP MB2 NED NED DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Men 17 October 2020

Rank Name Country Time
1 Joel DUFTER MSA GER GER 36,07
2 Hendrik DOMBEK MSA GER GER 36,38
3 Christopher FIOLA MSA CAN CAN 36,42 SB
4 Jeremias MARX MN4 GER GER 36,70
5 Ignaz GSCHWENTNER MA2 AUT AUT 36,96 SB
6 Stefan EMELE MSA GER GER 37,06
7 Gabriel ODOR MN1 AUT AUT 37,34 SB
8 Antoine ROGER MSA CAN CAN 37,39 SB
9 Benedikt TRIENDL MN1 GER GER 38,11 SB
10 Cosmin Ionuţ NEDELEA MN2 ROU ROU 38,44
11 Kevin KUIPER MA1 NED NED 39,26 SB
12 George BOLDING MN4 NED NED 39,34
13 Sebastien BRIEŠŤANSKÝ MN3 CZE CZE 39,42 SB
14 Karsten VEEN MN1 NED NED 40,19 PR SB
15 Danny HEIJKOOP MA2 NED NED 40,57
16 Martin HÄNGGI M50 SUI SUI 40,99 SB
17 Robert NECHITA MB2 ROU ROU 41,87 PR SB
18 Koos DIJKSTRA M50 NED NED 42,38 SB
19 Patrick KUIPER MN3 NED NED 42,84 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Men 17 October 2020

Rank Name Country Time
1 Lukáš STEKLÝ MB2 CZE CZE 3.59,75 PR SB
2 Armin HAGER MSA AUT AUT 4.03,68 SB
3 Karsten VEEN MN1 NED NED 4.06,71 PR SB
4 Matthias NÄGELI M30 SUI SUI 4.15,06 PR SB
5 Danny HEIJKOOP MA2 NED NED 4.25,06 PR SB
6 Kevin KUIPER MA1 NED NED 4.25,17 PR SB
7 Sebastien BRIEŠŤANSKÝ MN3 CZE CZE 4.25,87 SB
8 George BOLDING MN4 NED NED 4.32,33 PR SB
9 Matej SEMENIUK MB2 CZE CZE 4.33,30 PR SB
10 Koos DIJKSTRA M50 NED NED 4.38,32 SB
11 Patrick KUIPER MN3 NED NED 4.45,60 SB
DNS Haralds SILOVS M35 LAT LAT DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

5000m Men 17 October 2020

Rank Name Country Time
1 Martin HÄNGGI M50 SUI SUI 7.21,58 SB
DNF Gabriel ODOR MN1 AUT AUT DNF

SB - Season Best

1500m Men 18 October 2020

Rank Name Country Time
1 Gabriel ODOR MN1 AUT AUT 1.49,44 SB
2 Joel DUFTER MSA GER GER 1.50,78 SB
3 Stefan EMELE MSA GER GER 1.51,00 SB
4 Jeremias MARX MN4 GER GER 1.51,50 SB
5 Hendrik DOMBEK MSA GER GER 1.52,47 SB
6 Lukáš STEKLÝ MB2 CZE CZE 1.54,63 PR SB
7 Cosmin Ionuţ NEDELEA MN2 ROU ROU 1.58,43 SB
8 Matthias NÄGELI M30 SUI SUI 1.58,65 SB
9 Kevin KUIPER MA1 NED NED 2.00,21 PR SB
10 Martin HÄNGGI M50 SUI SUI 2.01,00 SB
11 Dominik MAYRHOFER MB2 GER GER 2.01,98 PR SB
12 Danny HEIJKOOP MA2 NED NED 2.04,47 PR SB
13 George BOLDING MN4 NED NED 2.06,16 SB
14 Matej SEMENIUK MB2 CZE CZE 2.08,58 PR SB
15 Koos DIJKSTRA M50 NED NED 2.09,92 SB
16 Robert NECHITA MB2 ROU ROU 2.14,10 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names