International Race

Inzell (GER) 16 - 18 October 2020 Source: www.max-aicher-arena.de

500m Ladies 16 October 2020

Rank Name Country Time
1 Mihaela HOGAŞ LN3 ROU ROU 39,96 SB
2 Katja FRANZEN L30 GER GER 39,98 SB
3 Bianca STĂNICĂ LN4 ROU ROU 40,79 PR SB
4 Josephine HEIMERL LN1 GER GER 40,89 SB
5 Anna OSTLENDER LA2 GER GER 41,15 SB
6 Magdalena BOREK LSA POL POL 41,37 PR SB
7 Anne PLAT LN2 NED NED 42,04 SB
8 Isabel KRAUS LB1 GER GER 42,34 SB
9 Nikol NEPOKOJOVÁ LA1 CZE CZE 42,52 SB
10 Romée EBBINGE LN3 NED NED 42,56 SB
11 Andreea HALDAN LN3 ROU ROU 42,60 SB
12 Roxana-Elena MANOLACHE LN1 ROU ROU 42,97 SB
13 Leonie MAYRHOFER LB2 GER GER 43,05 SB
14 Maira JASCH LB1 GER GER 43,37 SB
15 Zuzana KURŠOVÁ LA1 CZE CZE 43,76 SB
16 Nyncke DIJKSTRA LA1 NED NED 44,16 SB
17 Nina MAYRHOFER LB2 GER GER 44,20 SB
18 Julia BACHL LA1 GER GER 44,67 SB
19 Zefina de BRUIN LA2 NED NED 45,47 SB
20 Adéla PETRUSOVÁ LB2 CZE CZE 45,51 SB
21 Diana Andreea NĂSTĂSACHE LA2 ROU ROU 46,25 SB
22 Adéla KREJČOVÁ LYA CZE CZE 47,10 SB
23 Barbora SLÁMOVÁ LYA CZE CZE 49,04 SB
24 Fabienne MAARSE LYA NED NED 50,74 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Ladies 16 October 2020

Rank Name Country Time
1 Mihaela HOGAŞ LN3 ROU ROU 1.20,12 SB
2 Josephine HEIMERL LN1 GER GER 1.20,19 SB
3 Bianca STĂNICĂ LN4 ROU ROU 1.20,68 SB
4 Katja FRANZEN L30 GER GER 1.21,60 SB
5 Victoria STIRNEMANN LA2 GER GER 1.22,26 SB
6 Romée EBBINGE LN3 NED NED 1.22,35 SB
7 Anna OSTLENDER LA2 GER GER 1.22,47 SB
8 Isabel KRAUS LB1 GER GER 1.22,69 PR SB
9 Magdalena BOREK LSA POL POL 1.24,13 SB
10 Andreea HALDAN LN3 ROU ROU 1.25,00 SB
11 Christl ANDERS LN2 GER GER 1.25,32 SB
12 Anne PLAT LN2 NED NED 1.25,54 SB
13 Zuzana KURŠOVÁ LA1 CZE CZE 1.26,26 SB
14 Roxana-Elena MANOLACHE LN1 ROU ROU 1.26,52 SB
15 Maira JASCH LB1 GER GER 1.26,59 SB
16 Leonie MAYRHOFER LB2 GER GER 1.26,72 SB
17 Nyncke DIJKSTRA LA1 NED NED 1.27,36 SB
18 Nina MAYRHOFER LB2 GER GER 1.28,61 SB
19 Nikol NEPOKOJOVÁ LA1 CZE CZE 1.29,00 PR SB
20 Julia BACHL LA1 GER GER 1.29,53 SB
21 Zefina de BRUIN LA2 NED NED 1.29,60 SB
22 Adéla PETRUSOVÁ LB2 CZE CZE 1.32,83 PR SB
23 Adéla KREJČOVÁ LYA CZE CZE 1.41,83 SB
24 Fabienne MAARSE LYA NED NED 1.42,62 PR SB
25 Barbora SLÁMOVÁ LYA CZE CZE 1.43,51 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

500m Ladies 17 October 2020

Rank Name Country Time
1 Katja FRANZEN L30 GER GER 40,06
2 Mihaela HOGAŞ LN3 ROU ROU 40,10
3 Rose LALIBERTÉ-ROY LN3 CAN CAN 41,46 SB
4 Romée EBBINGE LN3 NED NED 41,78 SB
5 Carolane GINGRAS LN4 CAN CAN 42,09 SB
6 Anne PLAT LN2 NED NED 42,14
7 Andreea HALDAN LN3 ROU ROU 42,41 SB
8 Nikol NEPOKOJOVÁ LA1 CZE CZE 42,68
9 Anna PETUTSCHNIGG LA2 AUT AUT 42,84 SB
10 Roxana-Elena MANOLACHE LN1 ROU ROU 43,72
11 Nyncke DIJKSTRA LA1 NED NED 43,91 SB
12 Zuzana KURŠOVÁ LA1 CZE CZE 44,09
13 Steffi ROTHENFUßER LN1 GER GER 44,50
14 Adéla PETRUSOVÁ LB2 CZE CZE 45,46 SB
15 Zefina de BRUIN LA2 NED NED 46,01
16 Diana Andreea NĂSTĂSACHE LA2 ROU ROU 46,61
17 Adéla KREJČOVÁ LYA CZE CZE 46,79 SB
18 Barbora SLÁMOVÁ LYA CZE CZE 49,48
DNF Kristiine KALEV LN3 EST EST DNF

SB - Season Best

3000m Ladies 17 October 2020

Rank Name Country Time
1 Claudia PECHSTEIN L45 GER GER 4.16,02
2 Natálie KERSCHBAUMMAYR LN4 AUT AUT 4.28,42 SB
3 Leonie MAYRHOFER LB2 GER GER 4.35,99 PR SB
4 Maira JASCH LB1 GER GER 4.36,87 SB
5 Magdalena BOREK LSA POL POL 4.37,50 SB
6 Romée EBBINGE LN3 NED NED 4.37,99 PR SB
7 Bianca STĂNICĂ LN4 ROU ROU 4.38,69 SB
8 Nyncke DIJKSTRA LA1 NED NED 4.41,52 PR SB
9 Anna MOLNAR LA2 AUT AUT 4.44,04 SB
10 Katharina THIEN LN2 AUT AUT 4.46,64 SB
11 Steffi ROTHENFUßER LN1 GER GER 4.47,29 SB
12 Zefina de BRUIN LA2 NED NED 4.50,23 SB
13 Anne PLAT LN2 NED NED 4.53,61 SB
DNF Gemma COOPER L30 GBR GBR DNF
WDR Roxana-Elena MANOLACHE LN1 ROU ROU WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Ladies 18 October 2020

Rank Name Country Time
1 Josephine HEIMERL LN1 GER GER 2.05,32 PR SB
2 Natálie KERSCHBAUMMAYR LN4 AUT AUT 2.05,52 SB
3 Bianca STĂNICĂ LN4 ROU ROU 2.05,89 SB
4 Romée EBBINGE LN3 NED NED 2.07,49 PR SB
5 Mihaela HOGAŞ LN3 ROU ROU 2.08,21 SB
6 Magdalena BOREK LSA POL POL 2.11,09 SB
7 Zuzana KURŠOVÁ LA1 CZE CZE 2.11,63 SB
8 Andreea HALDAN LN3 ROU ROU 2.12,04 SB
9 Isabel KRAUS LB1 GER GER 2.12,30 SB
10 Katharina THIEN LN2 AUT AUT 2.13,09 SB
11 Anne PLAT LN2 NED NED 2.13,13 PR SB
12 Nyncke DIJKSTRA LA1 NED NED 2.14,95 SB
13 Nina MAYRHOFER LB2 GER GER 2.16,07 SB
14 Anna PETUTSCHNIGG LA2 AUT AUT 2.18,36 SB
15 Zefina de BRUIN LA2 NED NED 2.18,40 SB
16 Nikol NEPOKOJOVÁ LA1 CZE CZE 2.19,01 PR SB
17 Anna MOLNAR LA2 AUT AUT 2.19,17 SB
18 Julia BACHL LA1 GER GER 2.19,68 SB
19 Adéla PETRUSOVÁ LB2 CZE CZE 2.24,87 PR SB
20 Adéla KREJČOVÁ LYA CZE CZE 2.31,78 SB
21 Barbora SLÁMOVÁ LYA CZE CZE 2.43,62 SB
DNF Roxana-Elena MANOLACHE LN1 ROU ROU DNF
WDR Kristiine KALEV LN3 EST EST WDR
WDR Gemma COOPER L30 GBR GBR WDR
WDR Christl ANDERS LN2 GER GER WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names