City Festival of the North Городской Праздник Севера по Конькобежному Спорту

Olenegorsk (RUS) 11 - 12 March 2020 Source: K. Borgström

500m Men - Junior B/C 11 March 2020

Rank Name Country Time
1 Nikita RAKOV Никита Раков MB2 RUS RUS 41,02
2 Andrej VOLKOV (2005) Андрей Волков MC2 RUS RUS 43,28
3 Denis BOROVIKOV Денис Боровиков MC1 RUS RUS 45,74
4 Timur GUSEV Тимур Гусев MYA RUS RUS 51,46 PR SB
5 Vladislav FILIPPOV Владислав Филиппов MC2 RUS RUS 51,80 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

1000m Men - Junior B/C 11 March 2020

500m Men - Junior D 11 March 2020

1000m Men - Junior D 11 March 2020

Rank Name Country Time
1 Matvej PEREVOZNIKOV Матвей Перевозников MYA RUS RUS 1.43,78
2 Kirill BOROVIKOV Кирилл Боровиков MYB RUS RUS 1.48,73
3 Ivan KRAKHMALEV Иван Крахмалев MYB RUS RUS 1.57,14
4 Kim SOBOLEV Ким Соболев MYA RUS RUS 2.39,35 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

100m Men - Junior E 11 March 2020

300m Men - Junior E 11 March 2020

100m Men - Junior F 11 March 2020

Rank Name Country Time
1 Viktor GRISHANOV Виктор Гришанов MYF RUS RUS 14,88 SB
2 Timofej SAFONOV Тимофей Сафонов MYF RUS RUS 15,49 SB
3 Vladislav USTINOV MYF RUS RUS 17,30 SB
4 Daniil NIKITIN (2012) Даниил Никитин MYF RUS RUS 18,25 SB
5 Artem KHARIN Артем Харин MYF RUS RUS 18,37 SB

SB - Season Best

300m Men - Junior F 11 March 2020

Rank Name Country Time
1 Viktor GRISHANOV Виктор Гришанов MYF RUS RUS 48,53
2 Timofej SAFONOV Тимофей Сафонов MYF RUS RUS 52,42
3 Vladislav USTINOV MYF RUS RUS 53,26 SB
4 Artem KHARIN Артем Харин MYF RUS RUS 1.00,64
5 Daniil NIKITIN (2012) Даниил Никитин MYF RUS RUS 1.01,22 SB

SB - Season Best

100m Men - Junior G 11 March 2020

100m (2) Men - Junior G 11 March 2020

500m Men - Junior B/C 12 March 2020

1000m Men - Junior B/C 12 March 2020

500m Men - Junior D 12 March 2020

1000m Men - Junior D 12 March 2020

100m Men - Junior E 12 March 2020

300m Men - Junior E 12 March 2020

100m Men - Junior F 12 March 2020

300m Men - Junior F 12 March 2020

Native Language Names