Ekaterinburg City Championships - Junior A-C

Ekaterinburg (RUS) 23 - 24 February 2019 Source: N. Terwindt

500m Men - Junior A 23 February 2019

Rank Name Country Time
1 Ilya YAKOVLEV Илья Яковлев MA2 RUS RUS 42,30 SB
2 Egor ERMOLOV Егор Ермолов MA1 RUS RUS 44,11 SB
3 Daniil ZELIKH Даниил Зелих MA1 RUS RUS 44,21

SB - Season Best

1500m Men - Junior A 23 February 2019

Rank Name Country Time
1 Ilya YAKOVLEV Илья Яковлев MA2 RUS RUS 2.24,92
2 Daniil ZELIKH Даниил Зелих MA1 RUS RUS 2.26,27
3 Egor ERMOLOV Егор Ермолов MA1 RUS RUS 2.26,65

500m Men - Junior B 23 February 2019

1500m Men - Junior B 23 February 2019

500m Men - Junior C 23 February 2019

1500m Men - Junior C 23 February 2019

1000m Men - Junior A 24 February 2019

Rank Name Country Time
1 Ilya YAKOVLEV Илья Яковлев MA2 RUS RUS 1.30,41
2 Egor ERMOLOV Егор Ермолов MA1 RUS RUS 1.30,55
3 Daniil ZELIKH Даниил Зелих MA1 RUS RUS 1.32,15

3000m Men - Junior A 24 February 2019

Rank Name Country Time
1 Daniil ZELIKH Даниил Зелих MA1 RUS RUS 5.16,23
2 Ilya YAKOVLEV Илья Яковлев MA2 RUS RUS 5.17,38
3 Egor ERMOLOV Егор Ермолов MA1 RUS RUS 5.22,65

1000m Men - Junior B 24 February 2019

3000m Men - Junior B 24 February 2019

1000m Men - Junior C 24 February 2019

3000m Men - Junior C 24 February 2019

Rank Name Country Time
1 Stepan NAJDIN Степан Найдин MC1 RUS RUS 5.01,15 PR SB
2 Aleksej TRUBACHYOV Алексей Трубачёв MC1 RUS RUS 5.03,35
3 Roman LAZAREV Роман Лазарев MC2 RUS RUS 5.10,45 PR SB
4 Ilya TROSHKOV Илья Трошков MC2 RUS RUS 5.18,08 PR SB
5 Aleksandr MELNIK Александр Мельник MC1 RUS RUS 5.22,03 PR SB
6 Nikita GOVORUKHIN Никита Говорухин MC1 RUS RUS 5.40,32 PR SB
7 Mikhail TARAKANOV (2005) Михаил Тараканов MC1 RUS RUS 5.40,98 PR SB
8 Maksim KYTOV Максим Кытов M? RUS RUS 5.41,22 PR SB
9 Maksim AYUKIN Максим Аюкин MC2 RUS RUS 5.46,14 PR SB
10 Viktor GULENKOV Виктор Гуленков MC1 RUS RUS 5.46,20 PR SB
11 Anatolij NEMOV Анатолий Немов MC1 RUS RUS 6.42,43 PR SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names