Junior B/C Championships - Volga Federal District (Stage 3)

Perm (RUS) 9 - 10 February 2019 Source: T. Eng

500m Ladies - Junior B 9 February 2019

1500m Ladies - Junior B 9 February 2019

500m Ladies - Junior C 9 February 2019

Rank Name Country Time
1 Viktoriya NIKITENKO Виктория Никитенко LC2 RUS RUS 47,91
2 Viktoriya MAKAROVA Виктория Макарова LC1 RUS RUS 48,24
3 Yasmina MUKHAMETSHINA Ясмина Мухаметшина LC2 RUS RUS 48,41
4 Milana TALYBOVA Милана Талыбова LC2 RUS RUS 48,73
5 Arina BAGAEVA Арина Багаева LC1 RUS RUS 48,74
6 Anastasiya MOSYUGINA Анастасия Мосюгина LC2 RUS RUS 48,82
7 Olesya FROLOVA Олеся Фролова LC1 RUS RUS 49,02 PR SB
8 Darya POZDEEVA Дарья Поздеева LC1 RUS RUS 49,54 PR SB
9 Ulyana TELEGINA Ульяна Телегина LYA RUS RUS 49,86
10 Kristina KAJGORODOVA Кристина Кайгородова LC1 RUS RUS 50,00 SB
11 Larisa ANIKINA Лариса Аникина LC1 RUS RUS 50,49
12 Mariya SEMERIKOVA Мария Семерикова LC1 RUS RUS 50,60 PR SB
13 Sofya CHULKOVA Софья Чулкова LC2 RUS RUS 50,69
14 Regina GUSEVA Регина Гусева LC2 RUS RUS 50,74
15 Faina POPELYSHKO Фаина Попелышко LC2 RUS RUS 51,10 PR SB
16 Anzhela SAKHABUTDINOVA Анжела Сахабутдинова LC2 RUS RUS 52,04
17 Anastasiya PANOVA Анастасия Панова LC1 RUS RUS 53,80
18 Sofiya DMITRIEVA София Дмитриева LC1 RUS RUS 54,27 PR SB
19 Mariya VOLOKITINA Мария Волокитина LC1 RUS RUS 55,10
19 Aleksandra LUKSHINA Александра Лукшина L? RUS RUS 55,10 PR SB
21 Elizaveta ZUEVA Елизавета Зуева LC2 RUS RUS 58,57
22 Darya CHURAKOVA Дарья Чуракова LC1 RUS RUS 1.09,96

PR - Personal Record, SB - Season Best

1500m Results Unavailable Ladies - Junior C 9 February 2019

Rank Name Country Time

1000m Ladies - Junior B 10 February 2019

3000m Ladies - Junior B 10 February 2019

1000m Ladies - Junior C 10 February 2019

Rank Name Country Time
1 Viktoriya MAKAROVA Виктория Макарова LC1 RUS RUS 1.37,84
2 Viktoriya NIKITENKO Виктория Никитенко LC2 RUS RUS 1.39,70
3 Yasmina MUKHAMETSHINA Ясмина Мухаметшина LC2 RUS RUS 1.39,75
4 Arina BAGAEVA Арина Багаева LC1 RUS RUS 1.40,00
5 Milana TALYBOVA Милана Талыбова LC2 RUS RUS 1.41,97
6 Anastasiya MOSYUGINA Анастасия Мосюгина LC2 RUS RUS 1.42,35
7 Olesya FROLOVA Олеся Фролова LC1 RUS RUS 1.42,46 PR SB
8 Sofya CHULKOVA Софья Чулкова LC2 RUS RUS 1.43,50
9 Anzhela SAKHABUTDINOVA Анжела Сахабутдинова LC2 RUS RUS 1.43,57
10 Kristina KAJGORODOVA Кристина Кайгородова LC1 RUS RUS 1.44,54
11 Mariya SEMERIKOVA Мария Семерикова LC1 RUS RUS 1.44,63
12 Faina POPELYSHKO Фаина Попелышко LC2 RUS RUS 1.44,64
13 Darya POZDEEVA Дарья Поздеева LC1 RUS RUS 1.45,94
14 Regina GUSEVA Регина Гусева LC2 RUS RUS 1.46,94
15 Ulyana TELEGINA Ульяна Телегина LYA RUS RUS 1.47,82
16 Larisa ANIKINA Лариса Аникина LC1 RUS RUS 1.49,11
17 Darya CHURAKOVA Дарья Чуракова LC1 RUS RUS 1.49,43 SB
18 Anastasiya PANOVA Анастасия Панова LC1 RUS RUS 1.50,57 SB
19 Aleksandra LUKSHINA Александра Лукшина L? RUS RUS 1.51,98 PR SB
20 Elizaveta ZUEVA Елизавета Зуева LC2 RUS RUS 1.52,07 SB
21 Mariya VOLOKITINA Мария Волокитина LC1 RUS RUS 1.53,58
22 Sofiya DMITRIEVA София Дмитриева LC1 RUS RUS 1.58,71 SB

PR - Personal Record, SB - Season Best

3000m Ladies - Junior C 10 February 2019

Native Language Names