Russia Cup 2 Кубок России по Конькобежному Спорту (II этап)

Kolomna (RUS) 19 - 21 November 2021 Source: www.kolomna-speed-skating.com

1000m Men 20 November 2021

Rank Name Country Time
1 Aleksandr PODOLSKII Александр Подольский MN4 RUS RUS 1.09,95 PR SB
2 Nikita BAZYUK Никита Базюк MN3 RUS RUS 1.10,26 PR SB
3 Stepan CHISTIAKOV Степан Чистяков MN2 RUS RUS 1.10,66 PR SB
4 Pavel TARAN Павел Таран MN1 RUS RUS 1.10,95 PR SB
5 Artem ZOLOTAREV Артем Золотарев MSA RUS RUS 1.11,11 SB
6 Nikolaj TRUSOV Николай Трусов MN3 RUS RUS 1.11,15
7 Danila BOBYR Данила Бобырь MSA RUS RUS 1.11,17 SB
8 Ruslan RAFIKOV Руслан Рафиков MSA RUS RUS 1.11,22 SB
9 Timur KARAMOV Тимур Карамов MN1 RUS RUS 1.11,31 PR SB
10 Aleksej ZHBANOV Алексей Жбанов MSA RUS RUS 1.11,73 PR SB
11 Mikhail KOZLOV (1991) Михаил Козлов M30 RUS RUS 1.11,74
12 Mikhail KAZELIN Михаил Казелин MSA RUS RUS 1.11,84
13 Aleksej KOLYASNIKOV Алексей Колясников MN2 RUS RUS 1.12,25 PR SB
14 Anton VODICHENKOV Антон Водиченков MN3 RUS RUS 1.12,35 SB
15 Dmitrij KURAZHOV Дмитрий Куражов MSA RUS RUS 1.12,36
16 Nikita VARAVKIN Никита Варавкин MN1 RUS RUS 1.12,49 PR SB
17 Kirill SIVCEV Кирилл Сивцев MN1 RUS RUS 1.12,54 PR SB
18 Roman TIKHANOV Роман Тиханов MN2 RUS RUS 1.12,72
19 Nikita CZVETCIKH Никита Цветцих MSA RUS RUS 1.12,91(0)
20 Aleksandr STRELECZ Александр Стрелец MN1 RUS RUS 1.12,91(1) PR SB
21 Maksim SHARAPOV Максим Шарапов MN1 RUS RUS 1.12,95 SB
22 Nikita KLEVCHENYA (2000) Никита Клевченя MN3 RUS RUS 1.13,22 SB
23 Filipp SHAGEEV Филипп Шагеев MN1 RUS RUS 1.14,42 PR SB
24 Vladislav ZAJNULIN Владислав Зайнулин MN1 RUS RUS 1.16,17 PR SB
25 Kirill ZAJCEV Кирилл Зайцев MN2 RUS RUS 1.16,32 PR SB
26 Nikita MIRONOV Никита Миронов MN1 RUS RUS 1.17,37
27 Kirill RODIONOV (2000) Кирилл Родионов MN3 RUS RUS 1.17,65 PR SB
28 Artem VERSHININ Артем Вершинин M? RUS RUS 1.17,82 PR SB
29 Maksim LISICYN (1997) Максим Лисицын MSA RUS RUS 1.17,83
30 Dmitrij CZAREV (2001) Дмитрий Царев MN1 RUS RUS 1.17,91
31 Andrej ARTAMONOV Андрей Артамонов MN1 RUS RUS 1.18,32 SB
32 Egor SKRIPNIK Егор Скрипник MN1 RUS RUS 1.19,30 SB
33 Danil ROZHNOV Данил Рожнов MN2 RUS RUS 1.20,88
DNF Amal MUKHAMEDOV Амаль Мухамедов MN3 RUS RUS DNF
DQ Yakub GANDALOEV Якуб Гандалоев MN1 RUS RUS DQ
WDR Sergei LOGINOV (1999) Сергей Логинов MN3 RUS RUS WDR
WDR Shaban MUSAEV Шабан Мусаев MN1 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names