Russia Cup 1

Kolomna 20 - 22 October 2021 Source: www.kolomna-speed-skating.com

500m Men 20 October 2021

Rank Name Country Time
1 Viktor MUSHTAKOV MSA IAR IAR 34,70 SB
2 Nikita BAZYUK MN3 IAR IAR 35,83 PR SB
3 Mikhail KAZELIN MSA IAR IAR 35,87 SB
4 Ruslan RAFIKOV MSA IAR IAR 36,00
5 Mikhail KOZLOV (1991) M30 IAR IAR 36,12 SB
6 Stepan CHISTIAKOV MN2 IAR IAR 36,44 SB
7 Nikolaj TRUSOV MN3 IAR IAR 36,65 SB
8 Aleksej KOLYASNIKOV MN2 IAR IAR 36,74
9 Danila BOBYR MSA IAR IAR 36,75
10 Amal MUKHAMEDOV MN3 IAR IAR 36,80
11 Aleksandr PODOLSKII MN4 IAR IAR 36,82 SB
12 Roman TIKHANOV MN2 IAR IAR 36,97 SB
13 Filipp SMAGIN MA2 IAR IAR 37,16 SB
14 Aleksej ZHBANOV MSA IAR IAR 37,17 SB
15 Nikita PROSHIN MA2 IAR IAR 37,19 PR SB
16 Dmitrij KURAZHOV MSA IAR IAR 37,20
17 Nikita CZVETCIKH MSA IAR IAR 37,27 SB
18 Nikita VARAVKIN MN1 IAR IAR 37,29
19 Egor KORYAKOVSKIJ MN4 IAR IAR 37,33(3)
20 Evgenij ZHAROV MN1 IAR IAR 37,33(9) PR SB
21 Artem ZOLOTAREV MSA IAR IAR 37,36
22 Maksim SHARAPOV MN1 IAR IAR 37,55 SB
23 Aleksandr STRELECZ MN1 IAR IAR 37,56
24 Matvej TARASOV (2003) MA2 IAR IAR 37,59 SB
25 Kirill SIVCEV MN1 IAR IAR 37,60
26 Dmitrij NIKIFOROV MN1 IAR IAR 37,61 SB
27 Anton VODICHENKOV MN3 IAR IAR 37,68 SB
28 Matvej BELYAEV (2000) MN2 IAR IAR 37,83 SB
29 Egor MENSHIKOV MN1 IAR IAR 38,01(4) PR SB
30 Nikita USENKO MN2 IAR IAR 38,01(7) SB
31 Sergei LOGINOV (1999) MN3 IAR IAR 38,09 SB
32 Filipp SHAGEEV MN1 IAR IAR 38,20
33 Maksim LISICYN (1997) MSA IAR IAR 38,28 SB
34 Semen KONONOV MN1 IAR IAR 38,37 PR SB
35 Nikita GORYASHIN MN2 IAR IAR 38,38 SB
36 Ilya IVANOV MN4 IAR IAR 38,42 SB
37 Vladislav TYAPIN MN1 IAR IAR 38,45
38 Roman NAJDENOV MN1 IAR IAR 38,46(6) SB
39 Gleb VARLAMOV MN3 IAR IAR 38,46(7) PR SB
40 German GRACHEV MN1 IAR IAR 38,74 SB
41 Mikhail PILECZKIJ MSA IAR IAR 38,96 SB
42 Kirill RODIONOV (2000) MN3 IAR IAR 39,16 PR SB
43 Egor SKRIPNIK MN1 IAR IAR 39,18 SB
44 Vladislav ZAJNULIN MN1 IAR IAR 39,21 SB
45 Vadim SAMARIN MN1 IAR IAR 39,22 SB
46 Daniil SIDOROV (1999) MN4 IAR IAR 39,34
47 Dmitrij SHHERBAKOV MN1 IAR IAR 39,50 PR SB
48 Yakub GANDALOEV MN1 IAR IAR 39,80 SB
49 Artem VERSHININ MN1 IAR IAR 40,67 PR SB
50 Maksim STOLYAROV MN1 IAR IAR 41,04 PR SB
51 Roman LATUKHIN MN1 IAR IAR 41,15
52 Igor BODROV MN1 IAR IAR 41,16
DNF Timur KARAMOV MN1 IAR IAR DNF
DQ Dmitrij CZAREV (2001) MN1 IAR IAR DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names