Kolomna Kremlin Cup Кубок Коломенского Кремля

Kolomna (RUS) 8 - 9 October 2021 Source: www.kolomna-speed-skating.com

1500m Men - Junior B/C 8 October 2021

Rank Name Country Time
1 Danil BURGASOV Данил Бургасов MB2 RUS RUS 1.58,12 SB
2 Arsenij SAMARIN Арсений Самарин MB2 RUS RUS 1.58,99 PR SB
3 Maksimilian GAEVSKIJ Максимилиан Гаевский MB2 RUS RUS 1.59,10 SB
4 Kirill CHURIKOV Кирилл Чуриков MB2 RUS RUS 1.59,30 PR SB
5 Aleksej TRUBACHYOV Алексей Трубачёв MB2 RUS RUS 1.59,55 PR SB
6 Yurij SAPUNOV Юрий Сапунов MB2 RUS RUS 2.03,32
7 Vladislav ZHUKOV (2005) Владислав Жуков MB2 RUS RUS 2.03,94 PR SB
8 Mikhail SHERR Михаил Шерр MB2 RUS RUS 2.04,01 SB
9 Platon VEKHOV Платон Вехов M? RUS RUS 2.04,05 PR SB
10 Vladislav ZELENIN Владислав Зеленин MB2 RUS RUS 2.04,21 SB
11 Denis MOROZOV Денис Морозов MB2 RUS RUS 2.05,56
12 Valerij ZUBKOV Валерий Зубков MB2 RUS RUS 2.06,52 PR SB
13 Nikita CHUPRUNOV Никита Чупрунов MB2 RUS RUS 2.06,68
14 Arsenij MITROFANOV (2004) Арсений Митрофанов MB2 RUS RUS 2.07,28 PR SB
15 Matvej BAZHANOV Матвей Бажанов MC1 RUS RUS 2.07,35 PR SB
16 Vladislav MALCHIKOV Владислав Мальчиков MB2 RUS RUS 2.07,63 SB
17 Boris SMALYUGA Борис Смалюга MB1 RUS RUS 2.08,72 PR SB
18 Nikita PATRONOV Никита Патронов MB1 RUS RUS 2.09,64 SB
19 Andrej MIRONOV (2004) Андрей Миронов MB2 RUS RUS 2.09,84 SB
20 Roman PRESNYAKOV Роман Пресняков MB1 RUS RUS 2.10,23 SB
21 Nikita UZOKIN Никита Узокин MB2 RUS RUS 2.10,74 PR SB
22 Konstantin VOEVODIN Константин Воеводин MC2 RUS RUS 2.11,80
23 Egor ANTOSHIN Егор Антошин MB1 RUS RUS 2.12,18 SB
24 Timofej ZHUK Тимофей Жук MB1 RUS RUS 2.13,09 PR SB
25 Arsenij ZUEV Арсений Зуев MB2 RUS RUS 2.13,46 SB
26 Dmitrij PUSTOBAEV Дмитрий Пустобаев M? RUS RUS 2.13,64 SB
27 Nikita USPEKHOV Никита Успехов MC2 RUS RUS 2.13,66 PR SB
28 Dmitrij ALYAKRINSKIJ Дмитрий Алякринский MB2 RUS RUS 2.18,35 SB
29 Artem TELEGIN Артем Телегин MB1 RUS RUS 2.18,78 SB
30 Egor PODOSINNIKOV Егор Подосинников M? RUS RUS 2.23,37 SB
31 Denis YAKOVLEV Денис Яковлев MC1 RUS RUS 2.24,55
DNS Stepan NAJDIN Степан Найдин MB2 RUS RUS DNS
DNF Artem DMITRIEV (2) Артем Дмитриев M? RUS RUS DNF
DNF Vladimir TABATCHENKO Владимир Табатченко M? RUS RUS DNF
DQ Maksim PETRENKO (2005) Максим Петренко MB1 RUS RUS DQ
WDR Matvej VINOGRADOV Матвей Виноградов MB2 RUS RUS WDR
WDR Leonid KUZNECZOV (2004) Леонид Кузнецов MB2 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names