Kolomna Kremlin Cup Кубок Коломенского Кремля

Kolomna (RUS) 8 - 9 October 2021 Source: www.kolomna-speed-skating.com

3000m Men - Junior B/C 9 October 2021

Rank Name Country Time
1 Danil BURGASOV Данил Бургасов MB2 RUS RUS 4.10,51 PR SB
2 Aleksej TRUBACHYOV Алексей Трубачёв MB2 RUS RUS 4.14,17 SB
3 Andrej KOMAROV Андрей Комаров MB2 RUS RUS 4.14,57 PR SB
4 Arsenij SAMARIN Арсений Самарин MB2 RUS RUS 4.16,76 SB
5 Stepan NAJDIN Степан Найдин MB2 RUS RUS 4.17,81 SB
6 Nikita CHUPRUNOV Никита Чупрунов MB2 RUS RUS 4.18,48 PR SB
7 Aleksandr FILIMONOV (2005) Александр Филимонов MB2 RUS RUS 4.20,11 SB
8 Kirill CHURIKOV Кирилл Чуриков MB2 RUS RUS 4.22,23 SB
9 Yurij SAPUNOV Юрий Сапунов MB2 RUS RUS 4.22,63 PR SB
10 Nikita KOCHESHEV Никита Кочешев MB2 RUS RUS 4.24,15 PR SB
11 Platon VEKHOV Платон Вехов M? RUS RUS 4.25,92 PR SB
12 Denis MOROZOV Денис Морозов MB2 RUS RUS 4.27,25 SB
13 Vladislav SKREBKOV Владислав Скребков MB2 RUS RUS 4.28,31 PR SB
14 Nikita PATRONOV Никита Патронов MB1 RUS RUS 4.28,85 SB
15 Vladislav ZELENIN Владислав Зеленин MB2 RUS RUS 4.29,26 PR SB
16 Konstantin VOEVODIN Константин Воеводин MC2 RUS RUS 4.31,16 PR SB
17 Daniil STEPCHENKO Даниил Степченко MB1 RUS RUS 4.33,34 SB
18 Vladislav MALCHIKOV Владислав Мальчиков MB2 RUS RUS 4.34,23 SB
19 Artem DMITRIEV (2) Артем Дмитриев M? RUS RUS 4.35,54 SB
20 Nikita SHIPOVSKIKH Никита Шиповских M? RUS RUS 4.36,27 SB
21 Arsenij MITROFANOV (2004) Арсений Митрофанов MB2 RUS RUS 4.37,69 PR SB
22 Boris SMALYUGA Борис Смалюга MB1 RUS RUS 4.37,71 PR SB
23 Andrej MIRONOV (2004) Андрей Миронов MB2 RUS RUS 4.39,84 SB
24 Matvej BAZHANOV Матвей Бажанов MC1 RUS RUS 4.39,93 SB
25 Timofej ZHUK Тимофей Жук MB1 RUS RUS 4.41,46 PR SB
26 Nikita UZOKIN Никита Узокин MB2 RUS RUS 4.42,56 PR SB
27 Dmitrij ALYAKRINSKIJ Дмитрий Алякринский MB2 RUS RUS 4.42,98 SB
28 Nikita USPEKHOV Никита Успехов MC2 RUS RUS 4.51,86 PR SB
29 Egor PODOSINNIKOV Егор Подосинников M? RUS RUS 5.00,95 SB
30 Denis YAKOVLEV Денис Яковлев MC1 RUS RUS 5.26,35
DNS Maksim PETRENKO (2005) Максим Петренко MB1 RUS RUS DNS
DQ Egor FOKIN Егор Фокин MB2 RUS RUS DQ
DQ Artem TELEGIN Артем Телегин MB1 RUS RUS DQ
DQ Valerij ZUBKOV Валерий Зубков MB2 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names