Kolomna Kremlin Cup Кубок Коломенского Кремля

Kolomna (RUS) 8 - 9 October 2021 Source: www.kolomna-speed-skating.com

500m Men - Junior A 8 October 2021

Rank Name Country Time
1 Yaroslav CHERNENKO Ярослав Черненко MA1 RUS RUS 36,65 SB
2 Sergej BUKUEV Сергей Букуев MA1 RUS RUS 37,40 SB
3 Filipp SMAGIN Филипп Смагин MA2 RUS RUS 37,50 SB
4 Ivan TARASOV (2003) Иван Тарасов MA2 RUS RUS 37,52 SB
5 Aleksandr SERGEEV (2003) Александр Сергеев MA2 RUS RUS 37,58 SB
6 Danil SHITNIKOV Данил Шитников MA2 RUS RUS 37,59 SB
7 Maksim ANDRYUSHIN Максим Андрюшин MA1 RUS RUS 37,60 SB
8 Vsevolod YATOV Всеволод Ятов MA2 RUS RUS 37,70 SB
9 Maksim KORNIENKO Максим Корниенко MA1 RUS RUS 37,76 PR SB
10 Maksim KOLCZOV Максим Кольцов MA1 RUS RUS 38,10 SB
11 Pavel AREFEV Павел Арефьев MA2 RUS RUS 38,16 SB
12 Aleksej CZVETKOV Алексей Цветков MA2 RUS RUS 38,19 SB
13 Ilya ANOKHIN Илья Анохин MA1 RUS RUS 38,41 SB
14 Dmitrij ZAJCEV (2004) Дмитрий Зайцев MA1 RUS RUS 38,44 PR SB
15 Denis GOLIK Денис Голик MA1 RUS RUS 38,51 SB
16 Nikita DOLOTOV Никита Долотов MA1 RUS RUS 38,53 PR SB
17 Ivan BURCEV Иван Бурцев MA1 RUS RUS 38,57 PR SB
18 Ivan OGURCZOV Иван Огурцов MA2 RUS RUS 38,79 SB
19 Semen AVERIN Семен Аверин MA1 RUS RUS 38,81 PR SB
20 Vladimir VOZMISHHEV Владимир Возмищев MA2 RUS RUS 38,87 SB
21 Maksim VOLKOV (2003) Максим Волков MA1 RUS RUS 38,94 SB
22 Daniil BOLOTIN Даниил Болотин MA1 RUS RUS 38,96
23 Egor STRUNIN Егор Струнин MA1 RUS RUS 39,11 PR SB
24 Makar LOBANOV Макар Лобанов MA1 RUS RUS 39,15 PR SB
25 Danila USPEKHOV Данила Успехов MA1 RUS RUS 39,16 SB
26 Vyacheslav STEFANCZOV Вячеслав Стефанцов MA1 RUS RUS 39,19 PR SB
27 Egor BRAGIN Егор Брагин MA2 RUS RUS 39,23
28 Andrej ZNAKOV Андрей Знаков MA2 RUS RUS 39,46 SB
29 Vladislav LAPTEV Владислав Лаптев MA1 RUS RUS 39,50 PR SB
30 Aleksej PLACHINDA Алексей Плачинда MA1 RUS RUS 39,72 SB
31 Kirill BULYSHEV Кирилл Булышев MA1 RUS RUS 40,00 SB
32 Vadim SVESHNIKOV Вадим Свешников MA2 RUS RUS 40,02 SB
33 Matvej MATVEEV Матвей Матвеев MA1 RUS RUS 40,22 SB
34 Valerij KRYUCHKOV Валерий Крючков MA2 RUS RUS 40,23 SB
35 Pavel CHINCHUK Павел Чинчук MA1 RUS RUS 40,32 SB
36 Orkhan RUSSKIKH Орхан Русских MA2 RUS RUS 40,34 SB
37 Dmitrij BURAKOV Дмитрий Бураков MA1 RUS RUS 40,70 SB
38 Egor POKRYSHECHNIKOV Егор Покрышечников MA1 RUS RUS 41,05 SB
39 Artem KOMAROV Артем Комаров MA2 RUS RUS 41,94 SB
40 Matvej BAUKOV Матвей Бауков MA1 RUS RUS 44,25 SB
DNF Matvej NEJDEK Матвей Нейдек MA2 RUS RUS DNF
DQ Nikita BURMISTROV Никита Бурмистров MA2 RUS RUS DQ
DQ Artem EZICHEV Артем Езичев MA1 RUS RUS DQ
WDR Nikita PROSHIN Никита Прошин MA2 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names