Siberian Federal District Junior B/C Championships Первенство Сибирского Федерального Округа на Отдельных Дистанциях по Конькобежному Спорту

Irkutsk-Baikal (RUS) 19 - 20 December 2020 Source: vk.com/speedskaitingseberia

1500m Men - Junior C 19 December 2020

Rank Name Country Time
1 Aleksej BERDNIKOV Алексей Бердников MC2 RUS RUS 2.07,74 TR PR SB
2 Konstantin AFANASEV Константин Афанасьев MC1 RUS RUS 2.09,71 PR SB
3 Aleksandr PONAMORENKO Александр Понаморенко MC2 RUS RUS 2.10,54 PR SB
4 Andrej PETROV Андрей Петров MC2 RUS RUS 2.10,58 PR SB
5 Mikhail SOROKOLETOV Михаил Сороколетов MC2 RUS RUS 2.10,75 SB
6 Daniil BUTENKO Даниил Бутенко MC1 RUS RUS 2.11,04 PR SB
7 Kirill LYSENKO (2005) Кирилл Лысенко MC2 RUS RUS 2.12,91 PR SB
8 Vladimir GILYUK Владимир Гилюк MC2 RUS RUS 2.13,43 PR SB
9 Vladimir SAVINSKIJ Владимир Савинский MC1 RUS RUS 2.18,11 PR SB
10 Aleksandr ZHURAVLEV Александр Журавлев MC2 RUS RUS 2.18,31 PR SB
11 Danil TORMYSHEV Данил Тормышев MC1 RUS RUS 2.18,62 PR SB
12 Arsenij PARFENOV Арсений Парфенов MC2 RUS RUS 2.19,37 PR SB
13 Andrej SERGEEV (2005) Андрей Сергеев MC2 RUS RUS 2.19,41 PR SB
14 Aleksej SLAVNIKOV Алексей Славников MC2 RUS RUS 2.20,94 PR SB
15 Pavel KONONOV Павел Кононов MC2 RUS RUS 2.21,73 PR SB
16 Vladimir KOLISNICHENKO Владимир Колисниченко MC2 RUS RUS 2.22,22
17 Ivan PETIN Иван Петин MC2 RUS RUS 2.22,81 PR SB
18 Arsenij GRIGOREV Арсений Григорьев MC1 RUS RUS 2.24,14 PR SB
19 Ivan ZHUKOV Иван Жуков MC2 RUS RUS 2.24,31 PR SB
20 Aleksandr EMELYANOV Александр Емельянов MC2 RUS RUS 2.25,36 PR SB
21 Aleksandr MALYGIN Александр Малыгин MC1 RUS RUS 2.26,42 PR SB
22 Danil MATVEEV (2005) Данил Матвеев MC2 RUS RUS 2.27,06 PR SB
23 Maksim KULIGIN Максим Кулигин MC2 RUS RUS 2.28,28 PR SB
24 Vadim IGNASHENKOV Вадим Игнашенков MC1 RUS RUS 2.28,51 PR SB
25 Oskar GENSHEL Оскар Геншель MC1 RUS RUS 2.31,86 PR SB
26 Pavel CZUPRUNOV Павел Цупрунов MC1 RUS RUS 2.31,96 PR SB
27 Ivan CHUPROV Иван Чупров MC1 RUS RUS 2.35,71 PR SB
28 Timur MINDIGALIEV Тимур Миндигалиев MC2 RUS RUS 2.38,23 PR SB
29 Artem BARANOV Артем Баранов MC2 RUS RUS 2.46,30 SB
30 Danil LUPONOSOV Данил Лупоносов MC1 RUS RUS 2.46,37 PR SB
DNS Ivan KUNICYN Иван Куницын MC2 RUS RUS DNS
DQ Roman UKHANOV Роман Уханов MC1 RUS RUS DQ
DQ Gleb MALIKOV Глеб Маликов MC2 RUS RUS DQ
DQ Maksim NIKOLAEV (2006) Максим Николаев MC1 RUS RUS DQ
DQ Sergej KLOCHKOV Сергей Клочков MC2 RUS RUS DQ

TR - Track Record, PR - Personal Record
SB - Season Best

Native Language Names