Ural Federal District Junior B/C Championships Первенство Уральского Федерального Округа на Отдельных Дистанциях по Конькобежному Спорту

Chelyabinsk (RUS) 16 - 17 December 2020 Source: www.um74.ru

500m Ladies - Junior C 16 December 2020

Rank Name Country Time
1 Varvara TUROVA Варвара Турова LC1 RUS RUS 41,70 PR SB
2 Darya CHERDYNCEVA Дарья Чердынцева LC2 RUS RUS 43,99
3 Darya SKOCHIGOROVA Дарья Скочигорова LC2 RUS RUS 44,58 PR SB
4 Anastasiya KOLESNIKOVA Анастасия Колесникова LC1 RUS RUS 44,73 PR SB
5 Anna DEEVA Анна Деева LC1 RUS RUS 44,89 PR SB
6 Anna DERYABINA Анна Дерябина LC1 RUS RUS 45,12 PR SB
7 Alina NARTOVA Алина Нартова LC1 RUS RUS 45,17 SB
8 Yana KISELEVA Яна Киселева LC2 RUS RUS 45,28
9 Valeriya VORONCZOVA Валерия Воронцова LC2 RUS RUS 45,70 PR SB
10 Anna KAEVA Анна Каева LC1 RUS RUS 45,77
11 Zhanna SAPEGINA Жанна Сапегина LC1 RUS RUS 45,80
12 Yuliya KHABIBULLINA Юлия Хабибуллина LC1 RUS RUS 45,84 PR SB
13 Olga SHIBAKOVA Ольга Шибакова LC1 RUS RUS 45,88 PR SB
14 Elizaveta PIGAREVA Елизавета Пигарева LC2 RUS RUS 46,05 SB
15 Elizaveta RAZNICYNA Елизавета Разницына Елизавета LC1 RUS RUS 46,11 SB
16 Polina SHAKHMATOVA Полина Шахматова LC1 RUS RUS 46,28 PR SB
17 Elizaveta TARASENKO Елизавета Тарасенко LC2 RUS RUS 46,41
18 Ekaterina KERDIKOSHVILI Екатерина Кердикошвили LC2 RUS RUS 46,55 PR SB
19 Sofiya TKACHENKO София Ткаченко LC2 RUS RUS 46,69 SB
20 Valeriya EVSEGA Валерия Евсега LC2 RUS RUS 46,70 PR SB
21 Yuliya PAVLOVSKAYA Юлия Павловская LC1 RUS RUS 47,10 PR SB
22 Anastasiya SHAKHOVA Анастасия Шахова LC2 RUS RUS 47,16 PR SB
23 Alena KHISAMOVA Алена Хисамова LC2 RUS RUS 47,31 SB
24 Evgeniya AKHMINA Евгения Ахмина LC1 RUS RUS 47,53 SB
25 Ulyana GRIGOREVA Ульяна Григорьева LC2 RUS RUS 47,54 PR SB
26 Polina DENISOVA Полина Денисова LC1 RUS RUS 47,56 PR SB
27 Inna ZAKHARENKO Инна Захаренко LC2 RUS RUS 47,59 PR SB
28 Viktoriya BUSLAEVA Виктория Буслаева LC1 RUS RUS 47,64
29 Arina GUBAJDULLINA Арина Губайдуллина LC1 RUS RUS 47,75 SB
30 Evgeniya KUZMINA Евгения Кузьмина LC2 RUS RUS 48,29(1)
31 Anna KOTELNIKOVA Анна Котельникова LC1 RUS RUS 48,29(4)
32 Viktoriya AKHMEDZHANOVA Виктория Ахмеджанова LC2 RUS RUS 48,37 PR SB
33 Margarita MELENTEVA Маргарита Мелентьева LC2 RUS RUS 48,39
34 Darya BOROVSKIKH Дарья Боровских LC2 RUS RUS 48,41 SB
35 Veronika ZAKHAROVA Вероника Захарова LC2 RUS RUS 48,47 PR SB
36 Ilona CHURINA Илона Чурина LC2 RUS RUS 48,59 SB
37 Vasilisa ERSHOVA Василиса Ершова LC1 RUS RUS 48,66
38 Viktoriya SHIBAKOVA Виктория Шибакова LC2 RUS RUS 48,82
39 Sofiya MOROZOVA (2006) София Морозова LC1 RUS RUS 48,89 PR SB
40 Alisa DITYATEVA Алиса Дитятева LC2 RUS RUS 49,00 PR SB
41 Anastasiya MASLAKOVA Анастасия Маслакова LC1 RUS RUS 49,28 PR SB
42 Viktoriya KUZARMAN Виктория Кузарман LC2 RUS RUS 49,37
43 Sofya BELOUSOVA Софья Белоусова LC2 RUS RUS 49,68 PR SB
44 Diana ORINICHEVA Диана Ориничева LC1 RUS RUS 49,73 SB
45 Kristina BRANDT Кристина Брандт LC1 RUS RUS 49,79 PR SB
46 Polina BELYAEVA (2006) Полина Беляева LC1 RUS RUS 50,66 PR SB
47 Irina PASHKOVA Ирина Пашкова LC1 RUS RUS 51,11 PR SB
48 Kamila SHARIPOVA Камила Шарипова LC2 RUS RUS 51,62 SB
49 Aleksandra VYSOCZKAYA Александра Высоцкая LC1 RUS RUS 51,74
50 Ekaterina KUZMINA (2006) Екатерина Кузьмина LC2 RUS RUS 52,66
51 Viktoriya MURATOVA Виктория Муратова LC1 RUS RUS 54,41 PR SB
52 Antonina PALTUSOVA Антонина Палтусова LC1 RUS RUS 54,91 PR SB
53 Vladislava VASHHIK Владислава Ващик LC1 RUS RUS 1.15,47 SB
DNS Kira SUKHANOVA Кира Суханова LC2 RUS RUS DNS
DNS Yana GAIBOVA Яна Гаибова LC2 RUS RUS DNS
DNF Elena KOLCHINA Елена Колчина LC2 RUS RUS DNF

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names