Kolomna Kremlin Cup Кубок Коломенского Кремля

Kolomna (RUS) 10 - 11 October 2020 Source: www.kolomna-speed-skating.com

500m Men - Junior B/C 10 October 2020

Rank Name Country Time
1 Yaroslav CHERNENKO Ярослав Черненко MB2 RUS RUS 36,89 PR SB
2 Maksim KOLCZOV Максим Кольцов MB2 RUS RUS 37,72 SB
3 Artem EZICHEV Артем Езичев MB2 RUS RUS 38,25 SB
4 Ilya ANOKHIN Илья Анохин MB2 RUS RUS 38,29 SB
5 Maksim ANDRYUSHIN Максим Андрюшин MB2 RUS RUS 38,84 SB
6 Denis GOLIK Денис Голик MB2 RUS RUS 38,95 PR SB
7 Stanislav KUKUSHKIN Станислав Кукушкин MB1 RUS RUS 39,11 SB
8 Maksimilian GAEVSKIJ Максимилиан Гаевский MB1 RUS RUS 39,18 SB
9 Aleksej PLACHINDA Алексей Плачинда MB2 RUS RUS 39,40 PR SB
10 Oleg POTAPENKOV Олег Потапенков MB2 RUS RUS 39,41 SB
11 Leonid KUZNECZOV (2004) Леонид Кузнецов MB1 RUS RUS 39,56 PR SB
12 Vladislav ZELENIN Владислав Зеленин MB1 RUS RUS 39,63 SB
13 Alekhandro DOKASH GOGINA Алехандро Докаш Гогина MB1 RUS RUS 39,76 SB
14 Maksim VOLKOV (2003) Максим Волков MB2 RUS RUS 39,77 SB
15 Rodion ANTIPIN Родион Антипин MB1 RUS RUS 40,01 PR SB
16 Nikita DOLOTOV Никита Долотов MB2 RUS RUS 40,12 SB
17 Arsenij SAMARIN Арсений Самарин MB1 RUS RUS 40,37 PR SB
18 Vyacheslav STEFANCZOV Вячеслав Стефанцов MB2 RUS RUS 40,38 PR SB
19 Aleksej SULOEV Алексей Сулоев MB1 RUS RUS 40,43 PR SB
20 Egor POKRYSHECHNIKOV Егор Покрышечников MB2 RUS RUS 40,44 PR SB
21 Egor STRUNIN Егор Струнин MB2 RUS RUS 40,45 SB
22 Andrej KALINKIN Андрей Калинкин MB2 RUS RUS 40,48 PR SB
23 Matvej MATVEEV Матвей Матвеев MB2 RUS RUS 40,50 SB
24 Egor LESHKEVICH Егор Лешкевич MB2 RUS RUS 40,59 SB
25 Ilya SMYSLOV Илья Смыслов MB2 RUS RUS 40,62(2) SB
26 Kirill BULYSHEV Кирилл Булышев MB2 RUS RUS 40,62(7) SB
27 Artem VESELKIN Артем Веселкин MB1 RUS RUS 40,74 SB
28 Evgenij SAMOSUDOV Евгений Самосудов MB2 RUS RUS 40,75 SB
29 Daniil NAJDENYSHEV Даниил Найденышев MB2 RUS RUS 41,09 SB
30 Kirill CHURIKOV Кирилл Чуриков MB1 RUS RUS 41,13 PR SB
31 Danila USPEKHOV Данила Успехов MB2 RUS RUS 41,35 SB
32 Yurij SAPUNOV Юрий Сапунов MB1 RUS RUS 41,54 PR SB
33 Andrej MIRONOV (2004) Андрей Миронов MB1 RUS RUS 41,64 SB
34 Pavel CHINCHUK Павел Чинчук MB2 RUS RUS 42,00 SB
35 Vladislav SKREBKOV Владислав Скребков MB1 RUS RUS 42,17 SB
36 Vladislav LAPTEV Владислав Лаптев MB2 RUS RUS 42,31 SB
37 Matvej VINOGRADOV Матвей Виноградов MB1 RUS RUS 42,40 SB
38 Timofej BUJNOV Тимофей Буйнов MB1 RUS RUS 42,43 SB
39 Eldar KYULYAN Эльдар Кюлян MB1 RUS RUS 42,72 PR SB
40 Egor KULESHOV Егор Кулешов MC2 RUS RUS 43,18 PR SB
41 Egor ANTOSHIN Егор Антошин MC2 RUS RUS 43,38 SB
42 Valerij ZUBKOV Валерий Зубков MB1 RUS RUS 43,39 SB
43 Nikita UZOKIN Никита Узокин MB1 RUS RUS 44,19 PR SB
44 Timur PENKIN Тимур Пенкин MB1 RUS RUS 44,80 PR SB
45 Daniil KALININ (2005) Даниил Калинин MC2 RUS RUS 46,27 PR SB
46 Konstantin VOEVODIN Константин Воеводин MC1 RUS RUS 46,69 SB
47 Vladislav KUZMIN (2005) Владислав Кузьмин MC2 RUS RUS 47,33 SB
48 Anatolij TOPOROV Анатолий Топоров MB1 USA USA 48,03 PR SB
49 Maksim KARYATNIKOV Максим Карятников MC1 RUS RUS 48,57 PR SB
50 Nikita USPEKHOV Никита Успехов MC1 RUS RUS 1.13,55 SB
DQ Makar LOBANOV Макар Лобанов MB2 RUS RUS DQ
DQ Maksim KORNIENKO Максим Корниенко MB2 RUS RUS DQ
DQ Roman IVANOV (2005) Роман Иванов MC2 RUS RUS DQ
DQ Nikita SOLOSHHENKO Никита Солощенко MB1 RUS RUS DQ
DQ Ilya RUDOJ Илья Рудой MB2 RUS RUS DQ
WDR Ivan BURCEV Иван Бурцев MB2 RUS RUS WDR
WDR Semen AVERIN Семен Аверин MB2 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names