Kolpino District Championships Первенство Колпинского Района Санкт-Петербурга по Конькобежному Спорту

Saint Petersburg (RUS) 9 - 10 February 2020 Source: N. Dzhos

1000m Men - Junior C 10 February 2020

Rank Name Country Time
1 Ilya TROFIMOV Илья Трофимов MC1 RUS RUS 1.28,84 PR SB
2 Yurij SAPUNOV Юрий Сапунов MC2 RUS RUS 1.29,74
3 Nikolaj BONDARENKO Николай Бондаренко MC1 RUS RUS 1.29,76 PR SB
4 Denis BOJKOV Денис Бойков MC2 RUS RUS 1.29,80 PR SB
5 Yurij ALLART Юрий Алларт MC1 RUS RUS 1.31,66
6 Ruslan ZAMALEEV Руслан Замалеев MC1 RUS RUS 1.32,53 PR SB
7 Aleksandr LAZAREV (2005) Александр Лазарев MC2 RUS RUS 1.32,79 PR SB
8 Roman SMIRNOV (2005) Роман Смирнов MC1 RUS RUS 1.36,62
9 Nikita PLOTNIKOV (1) Никита Плотников M? RUS RUS 1.38,71 PR SB
10 Georgij PAVLOV Георгий Павлов MC1 RUS RUS 1.40,06 PR SB
11 Aleksandr IVANOV (7) Александр Иванов M? RUS RUS 1.43,12
12 Egor LAVRENOV Егор Лавренов MYB RUS RUS 1.44,03
13 Semen BARKOV Семен Барков MC1 RUS RUS 1.44,12
14 Vadim GRUSHIN Вадим Грушин MC2 RUS RUS 1.45,03 PR SB
15 Ivan YAKOVLEV Иван Яковлев MC1 RUS RUS 1.46,37
16 Artem BARTYLEV Артем Бартылев M? RUS RUS 1.47,17
17 Aleksandr KARPOV Александр Карпов MC2 RUS RUS 1.47,83
18 Mikhail FEDOTOV Михаил Федотов MC1 RUS RUS 1.48,28
19 Egor BOBROVSKIJ Егор Бобровский M? RUS RUS 1.48,46 PR SB
20 Nikita GORELNIKOV Никита Горельников M? RUS RUS 1.48,74 PR SB
21 Ivan POZACIDI Иван Позациди MC2 RUS RUS 1.49,11
22 Vladimir BYTENSKIJ Владимир Бытенский M? RUS RUS 1.49,13 PR SB
23 Fedor GRIGOREV Федор Григорьев M? RUS RUS 1.49,99 PR SB
24 Artem ROZIN Артем Розин M? RUS RUS 1.51,17
25 Artem RUMYANCEV Артем Румянцев MC1 RUS RUS 1.51,21
26 Mikhail SHELEST Михаил Шелест MC1 RUS RUS 1.51,94
27 Ivan PETRISHHEV Иван Петрищев M? RUS RUS 1.52,41
28 Arman KOSTANDYAN Арман Костандян M? RUS RUS 1.52,67 PR SB
29 Ivan KAPITONOV Иван Капитонов M? RUS RUS 1.56,28 PR SB
30 Ivan PESHKOV Иван Пешков M? RUS RUS 2.06,38
31 Andrej PUGACHEV Андрей Пугачев M? KAZ KAZ 2.12,18 PR SB
32 Mark PETROV Марк Петров MC1 RUS RUS 2.13,98 PR SB
33 Vadim SHARIPOV Вадим Шарипов M? RUS RUS 2.17,68 PR SB
34 Pavel PAVLOV Павел Павлов M? RUS RUS 2.17,88 PR SB
35 Aleksej GERASIMOV Алексей Герасимов M? RUS RUS 2.18,95
36 Nikita BONDARENKO Никита Бондаренко M? RUS RUS 2.19,39
DNS Artem SEMYONOV (2005) Артем Семёнов MC2 RUS RUS DNS
DNS Gleb CHAPLIEV Глеб Чаплиев M? RUS RUS DNS
DNS Artur SKRINNIK Артур Скринник M? RUS RUS DNS
DNS Dmitrij KALININ Дмитрий Калинин M? RUS RUS DNS
DNS Evgenij RAZDOROV Евгений Раздоров M? RUS RUS DNS
DQ Nikita GERASIMOV Никита Герасимов M? RUS RUS DQ
WDR Fedor GUSLINSKIJ Федор Гуслинский M? RUS RUS WDR
WDR Fedor ROMANOV Федор Романов MYA RUS RUS WDR
WDR Inokentij SLOBODCHIKOV Инокентий Слободчиков M? RUS RUS WDR
WDR Denis LUKIN Денис Лукин M? RUS RUS WDR
WDR Timofej LOSEV Тимофей Лосев M? RUS RUS WDR
WDR Maksim DEREVYANKO Максим Деревянко M? RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names