A.V. Kibalko Prize (RSU Cup 3) Всероссийские Соревнования на Призы ЗМС А.В. Кибалко по Конькобежному Спорту (Кубок СКР - 3 этап)

Chelyabinsk (RUS) 23 - 24 January 2020 Source: www.um74.ru

500m Men 23 January 2020

Rank Name Country Time
1 Roman TIKHANOV Роман Тиханов MA2 RUS RUS 36,58 PR SB
2 Aleksej KOLYASNIKOV Алексей Колясников MA2 RUS RUS 36,88
3 Nikita VARAVKIN Никита Варавкин MA1 RUS RUS 36,99 PR SB
4 Ivan TARASOV (2003) Иван Тарасов MB2 RUS RUS 37,53
5 Ilya NIKULIN Илья Никулин MA2 RUS RUS 37,55
6 Gleb FOMIN Глеб Фомин MA2 RUS RUS 37,57
7 Evgenij ZHAROV Евгений Жаров MA1 RUS RUS 37,61 PR SB
8 Konstantin ELISEEV Константин Елисеев MA2 RUS RUS 37,76
9 Kirill SIVCEV Кирилл Сивцев MA1 RUS RUS 37,85
10 Fedor BOBKOV Федор Бобков MA2 RUS RUS 37,87 PR SB
11 Nikita USENKO Никита Усенко MA2 RUS RUS 38,05
12 Roman NAJDENOV Роман Найденов MA1 RUS RUS 38,07
13 Dmitrij ZYKIN Дмитрий Зыкин MA2 RUS RUS 38,18 PR SB
14 Matvej TUMANOV Матвей Туманов MA1 RUS RUS 38,28 SB
15 Filipp SHAGEEV Филипп Шагеев MA1 RUS RUS 38,52
16 Mikhail ZYATKOV Михаил Зятьков MA1 RUS RUS 38,53
17 Igor KOCHNEV Игорь Кочнев MA2 RUS RUS 38,54 PR SB
18 German GRACHEV Герман Грачев MA1 RUS RUS 38,68
19 Semen POLISHHUK Семен Полищук MA1 RUS RUS 38,72 PR SB
20 Dmitrij PAVLENKO Дмитрий Павленко MA1 RUS RUS 38,84 SB
21 Dmitrij NIKIFOROV Дмитрий Никифоров MA1 RUS RUS 38,85
22 Daniil GENSHEL Даниил Геншель MA1 RUS RUS 38,92
23 Egor MENSHIKOV Егор Меньшиков MA1 RUS RUS 38,94
24 Vladislav TYAPIN Владислав Тяпин MA1 RUS RUS 38,98
25 Timofej SOBOLEV Тимофей Соболев MA1 RUS RUS 39,06 PR SB
26 Matvej BELYAEV (2000) Матвей Беляев MA2 RUS RUS 39,11
27 Georgij CHEMYAKIN Георгий Чемякин MA2 RUS RUS 39,19
28 Vladimir SEMIRUNNIJ Владимир Семирунний MB2 RUS RUS 39,51
29 Vladimir DEMIDOV Владимир Демидов MA2 RUS RUS 39,59
30 Roman POGREBNOV Роман Погребнов MA1 RUS RUS 39,75 PR SB
31 Dmitrij SHHERBAKOV Дмитрий Щербаков MA1 RUS RUS 39,81 PR SB
32 Pavel KAZYMIN Павел Казымин MA2 RUS RUS 39,88 PR SB
33 Vladislav ZAJNULIN Владислав Зайнулин MA1 RUS RUS 39,91
34 Semyon KONONOV Семён Кононов MA1 RUS RUS 39,93
35 Anton KARTASHOV Антон Карташов MA1 RUS RUS 39,94
36 Artur KAPTELEV Артур Каптелев MA1 RUS RUS 40,04
37 Mikhail LEBEDEV Михаил Лебедев MA2 RUS RUS 40,05
38 Igor BODROV Игорь Бодров MA1 RUS RUS 40,11 PR SB
39 Artemij DZHOS Артемий Джос MA1 RUS RUS 40,22
40 Aleksandr KORZUNIN Александр Корзунин MB1 RUS RUS 40,32 PR SB
41 Roman LATUKHIN Роман Латухин MA1 RUS RUS 40,40
42 Ilnur AKHMETKHANOV Ильнур Ахметханов MA1 RUS RUS 40,41 PR SB
43 Nikita MIRONOV Никита Миронов MA1 RUS RUS 40,57
44 Daniil ZHELEZNIKOV Даниил Железников MA2 RUS RUS 41,47
45 Maksim STOLYAROV Максим Столяров MA1 RUS RUS 41,55 PR SB
46 Denis NEKRASOV Денис Некрасов MA1 RUS RUS 41,71 PR SB
47 Georgij IONOV Георгий Ионов MA2 RUS RUS 41,79
DNF Efim TROFIMOV Ефим Трофимов MA2 RUS RUS DNF
DNF Aleksandr STRELECZ Александр Стрелец MA1 RUS RUS DNF
DQ Joni GOLBERG Йони Гольберг MA1 RUS RUS DQ
DQ Sergej KADCIN Сергей Кадцин MA2 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names