Junior B/C Championships - Northwest Federal District (Stage 1) Межрегиональные Соревнования Первенство Северо-Западного Федерального Округа

Vologda (RUS) 14 - 15 December 2019 Source: M. van der Bij

500m Men - Junior B 14 December 2019

Rank Name Country Time
1 Artem EZICHEV Артем Езичев MB1 RUS RUS 38,74
2 Vsevolod YATOV Всеволод Ятов MB2 RUS RUS 38,95
3 Danil SHITNIKOV Данил Шитников MB2 RUS RUS 39,22
4 Maksim VOLKOV (2003) Максим Волков MB1 RUS RUS 40,33
5 Evgenij SAMOSUDOV Евгений Самосудов MB1 RUS RUS 40,51
6 Matvej NEJDEK Матвей Нейдек MB2 RUS RUS 40,59
7 Egor BRAGIN Егор Брагин MB2 RUS RUS 41,07
8 Danila USPEKHOV Данила Успехов MB1 RUS RUS 41,17
9 Sergej IVANOV (2002) Сергей Иванов MB2 RUS RUS 41,20
10 Ilya SMYSLOV Илья Смыслов MB1 RUS RUS 41,27
11 Nikita RAKOV Никита Раков MB2 RUS RUS 41,32
12 Dmitrij ZAJCEV (2004) Дмитрий Зайцев MB1 RUS RUS 41,33
13 Denis PSHENICHNYJ Денис Пшеничный MB2 RUS RUS 41,36
14 Valerij KRYUCHKOV Валерий Крючков MB2 RUS RUS 41,61
15 Lev VOSTROKNUTOV Лев Вострокнутов MB2 RUS RUS 41,77 SB
16 Maksim KORNIENKO Максим Корниенко MB1 RUS RUS 41,78
17 Ivan BURCEV Иван Бурцев MB1 RUS RUS 41,91
18 Mikhail VASILEV Михаил Васильев MB1 RUS RUS 42,00
19 Oleg PARSHKOV Олег Паршков MB1 RUS RUS 42,15
20 Artem FADEEV Артем Фадеев MB2 RUS RUS 42,51
20 Ilya KHRUSTALEV (2002) Илья Хрусталев MB2 RUS RUS 42,51 SB
22 Daniil BOLOTIN Даниил Болотин MB1 RUS RUS 42,55
23 Vadim IVANOV (2) Вадим Иванов M? RUS RUS 42,60 SB
24 Makar LOBANOV Макар Лобанов MB1 RUS RUS 42,74
25 Artem KOMAROV Артем Комаров MB2 RUS RUS 42,76 SB
26 Ilya CHEKMAREV Илья Чекмарев MB2 RUS RUS 43,03
27 Artem LOMONOSOV Артем Ломоносов MB1 RUS RUS 43,04
28 Semen AVERIN Семен Аверин MB1 RUS RUS 43,29
29 Kirill BULYSHEV Кирилл Булышев MB1 RUS RUS 43,49
30 Vadim LOMAKIN Вадим Ломакин MB2 RUS RUS 43,66 SB
31 Fedor LAPSHIN Федор Лапшин MB1 RUS RUS 43,82 PR SB
32 Aleksej KRYUKOV Алексей Крюков MB1 RUS RUS 43,91
33 Stanislav NIKITIN Станислав Никитин MB1 RUS RUS 43,97
34 Bogdan BRAUER Богдан Брауэр MB2 RUS RUS 44,30
35 Zakhar KHARITONOV Захар Харитонов MB2 RUS RUS 44,32 SB
36 Ilya KHROMOV Илья Хромов MB1 RUS RUS 44,38
37 Daniil ORLOV Даниил Орлов MB2 RUS RUS 44,61 SB
38 Egor KONOVALOV (2003) Егор Коновалов MB1 RUS RUS 44,65 PR SB
39 Artemij EZERSKIJ Артемий Езерский MB1 RUS RUS 45,20 SB
40 Anton SHAMCHIKOV Антон Шамчиков MB1 RUS RUS 46,26
41 Aleksandr BRICHIKOV Александр Бричиков MB2 RUS RUS 46,51 SB
42 Dmitrij SOROCHINSKIJ Дмитрий Сорочинский MB1 RUS RUS 46,52 PR SB
43 Evgenij SUZDALENKOV Евгений Суздаленков MB2 RUS RUS 47,33 SB
44 Dmitrij YAKUNICHEV Дмитрий Якуничев MC2 RUS RUS 47,79 PR SB
45 Sergej SMIRNOV (2003) Сергей Смирнов MB1 RUS RUS 48,04
46 Aleksandr SHIKHOV Александр Шихов MB1 RUS RUS 49,11
47 Kirill ZHURIN Кирилл Журин MB1 RUS RUS 49,55 PR SB
48 Aleksandr GARAMOV Александр Гарамов MB1 RUS RUS 50,83 SB
DNF Andrej KUDRYAVCEV Андрей Кудрявцев MB2 RUS RUS DNF
DQ Pavel MOISEEV Павел Моисеев MB2 RUS RUS DQ
DQ Egor STRUNIN Егор Струнин MB1 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names