B. A. Shilkov Memorial Всероссийские Соревнования “Памяти Б.А. Шилкова”

Saint Petersburg (RUS) 15 - 16 November 2019 Source: www.russkating.ru

1000m Men 16 November 2019

Rank Name Country Time
1 Roman TIKHANOV Роман Тиханов MA2 RUS RUS 1.15,08
2 Evgenij ZHAROV Евгений Жаров MA1 RUS RUS 1.15,24(1)
3 Aleksej KOLYASNIKOV Алексей Колясников MA2 RUS RUS 1.15,24(2)
4 Matvej BELYAEV (2000) Матвей Беляев MA2 RUS RUS 1.15,40
5 Aleksandr SERGEEV (2003) Александр Сергеев MB2 RUS RUS 1.16,01
6 Nikita USENKO Никита Усенко MA2 RUS RUS 1.16,04
7 Nikita VARAVKIN Никита Варавкин MA1 RUS RUS 1.16,20
8 Matvej TUMANOV Матвей Туманов MA1 RUS RUS 1.16,44
9 Gleb FOMIN Глеб Фомин MA2 RUS RUS 1.16,48
10 Aleksej CZVETKOV Алексей Цветков MB2 RUS RUS 1.17,26 SB
11 Vsevolod YATOV Всеволод Ятов MB2 RUS RUS 1.17,30 PR SB
12 Filipp SHAGEEV Филипп Шагеев MA1 RUS RUS 1.17,62
13 Dmitrij CZAREV (2001) Дмитрий Царев MA1 RUS RUS 1.17,64(3)
14 Kirill SIVCEV Кирилл Сивцев MA1 RUS RUS 1.17,64(4)
15 Konstantin ELISEEV Константин Елисеев MA2 RUS RUS 1.17,90
16 Egor SKRIPNIK Егор Скрипник MA1 RUS RUS 1.18,31
17 Vladislav TYAPIN Владислав Тяпин MA1 RUS RUS 1.18,32
18 German GRACHEV Герман Грачев MA1 RUS RUS 1.18,60 PR SB
19 Sergej BUKUEV Сергей Букуев MB1 RUS RUS 1.18,80
20 Aleksandr STRELECZ Александр Стрелец MA1 RUS RUS 1.19,04
21 Maksim GOLOVANOV Максим Голованов MA2 RUS RUS 1.19,05
22 Roman ANTIPIN Роман Антипин MA1 RUS RUS 1.19,28
22 Timofej SOBOLEV Тимофей Соболев MA1 RUS RUS 1.19,28
24 Semen POLISHHUK Семен Полищук MA1 RUS RUS 1.19,83
25 Dmitrij GRISHHENKO Дмитрий Грищенко MB1 RUS RUS 1.20,22
26 Joni GOLBERG Йони Гольберг MA1 RUS RUS 1.20,52 PR SB
27 Dmitrij PAVLENKO Дмитрий Павленко MA1 RUS RUS 1.20,53
28 Artemij DZHOS Артемий Джос MA1 RUS RUS 1.20,75
29 Vadim SAMARIN Вадим Самарин MA1 RUS RUS 1.20,81
30 Vladimir DEMIDOV Владимир Демидов MA2 RUS RUS 1.20,91
31 Emir GIZATULLIN Эмир Гизатуллин MA1 RUS RUS 1.21,18
32 Artem EZICHEV Артем Езичев MB1 RUS RUS 1.21,28 SB
33 Vladislav ZAJNULIN Владислав Зайнулин MA1 RUS RUS 1.21,33
34 Roman NAJDENOV Роман Найденов MA1 RUS RUS 1.21,37
35 Dmitrij SKRIPKIN Дмитрий Скрипкин MA1 RUS RUS 1.21,74
36 Andrej ARTAMONOV Андрей Артамонов MA1 RUS RUS 1.22,00
37 Anton KARTASHOV Антон Карташов MA1 RUS RUS 1.22,11
38 Dmitrij SONG Дмитрий Сонг MA1 RUS RUS 1.22,13
38 Roman POGREBNOV Роман Погребнов MA1 RUS RUS 1.22,13
40 Mikhail ZYATKOV Михаил Зятьков MA1 RUS RUS 1.22,48
41 Dmitrij KOLEGOV Дмитрий Колегов MA1 RUS RUS 1.22,58
42 Yakub GANDALOEV Якуб Гандалоев MA1 RUS RUS 1.23,05
42 Dmitrij TEREKHOV Дмитрий Терехов MA2 RUS RUS 1.23,05
44 Pavel KAZYMIN Павел Казымин MA2 RUS RUS 1.23,06
45 Daniil ZHELEZNIKOV Даниил Железников MA2 RUS RUS 1.23,32 PR SB
46 Denis RYAZANOV Денис Рязанов MA1 RUS RUS 1.23,63
47 Shaban MUSAEV Шабан Мусаев MA1 RUS RUS 1.24,47 SB
48 Ilnur AKHMETKHANOV Ильнур Ахметханов MA1 RUS RUS 1.24,59
49 Georgij IONOV Георгий Ионов MA2 RUS RUS 1.24,92
50 Stanislav TIKHONOV Станислав Тихонов MA1 RUS RUS 1.25,79
51 Aleksandr SLEPNEV Александр Слепнев MA2 RUS RUS 1.26,00
52 Dmitrij BOLSHAKOV Дмитрий Большаков MA1 RUS RUS 1.26,41
53 Artem GERASIMOV Артем Герасимов MA1 RUS RUS 1.28,14 SB
DNS Fedor BOBKOV Федор Бобков MA2 RUS RUS DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names