Chelyabinsk Speed Skating Federation Cup Призы Федерации Конькобежного Спорта Челябинской Области

Chelyabinsk (RUS) 8 - 9 October 2019 Source: www.um74.ru

3000m Men - Junior 9 October 2019

Rank Name Country Time
1 Georgij CHEMYAKIN Георгий Чемякин MA2 RUS RUS 4.04,62 SB
2 Vladimir SEMIRUNNIJ Владимир Семирунний MB2 RUS RUS 4.07,84 SB
3 Sergej KADCIN Сергей Кадцин MA2 RUS RUS 4.08,06 SB
4 Igor KOCHNEV Игорь Кочнев MA2 RUS RUS 4.10,53 SB
5 Sergej LEONENKO Сергей Леоненко MB2 RUS RUS 4.15,02 PR SB
6 Semen MUKHIN Семен Мухин MB1 RUS RUS 4.16,85 PR SB
7 German GRACHEV Герман Грачев MA1 RUS RUS 4.18,05
8 Mikhail SUBBOTIN Михаил Субботин MB2 RUS RUS 4.18,42
9 Daniil ZELIKH Даниил Зелих MA2 RUS RUS 4.18,76
10 Aleksandr KORZUNIN Александр Корзунин MB1 RUS RUS 4.19,47 SB
11 Vladislav MARUSHHAK Владислав Марущак MB2 RUS RUS 4.24,50
12 Vladislav YASHONKOV Владислав Яшонков MB2 RUS RUS 4.24,99 SB
13 Egor DAVYDOV Егор Давыдов MB2 RUS RUS 4.26,27 SB
14 Vladimir VOZMISHHEV Владимир Возмищев MB2 RUS RUS 4.29,34 SB
15 Aleksandr SALAMATOV Александр Саламатов MB2 RUS RUS 4.30,35
16 Yakub GANDALOEV Якуб Гандалоев MA1 RUS RUS 4.30,40
17 Aleksandr STRELECZ Александр Стрелец MA1 RUS RUS 4.30,41 SB
18 Vladislav ZAJNULIN Владислав Зайнулин MA1 RUS RUS 4.30,96 SB
19 Dmitrij VEJNBERG Дмитрий Вейнберг MB1 RUS RUS 4.31,45 PR SB
20 Denis GILFANOV Денис Гильфанов MB2 RUS RUS 4.32,36
21 Grigorij PECHISHHEV Григорий Печищев MB2 RUS RUS 4.32,50 SB
22 Sergej NALIVAJKO Сергей Наливайко MB1 RUS RUS 4.33,19
23 Yakov AKSENOV Яков Аксенов MB1 RUS RUS 4.34,03 SB
24 Gleb SIZYURIN Глеб Сизюрин MC2 RUS RUS 4.34,86 PR SB
25 Aleksej KURILENKOV Алексей Куриленков MB2 RUS RUS 4.35,11 PR SB
26 Vitalij KONKOV Виталий Коньков MB1 RUS RUS 4.36,62 SB
27 Artyom KIM (2003) Артём Ким MB1 RUS RUS 4.38,06 PR SB
28 Vyacheslav AKHMETSHIN Вячеслав Ахметшин MB2 RUS RUS 4.38,19 PR SB
29 Danila MININ Данила Минин MB1 RUS RUS 4.38,47 SB
30 Artyom KOLENCHENKO Артём Коленченко MB1 RUS RUS 4.39,42 SB
31 Denis NEKRASOV Денис Некрасов MA1 RUS RUS 4.40,54
32 Albert ISMAGILOV Альберт Исмагилов MB1 RUS RUS 4.43,42 PR SB
33 Andrej PERMINOV Андрей Перминов MB1 RUS RUS 4.45,09 PR SB
34 Ilya ABRAMOV Илья Абрамов MB2 RUS RUS 4.45,78 SB
35 Pavel KAZYMIN Павел Казымин MA2 RUS RUS 4.46,21
36 Aleksej CHERNYSHEV (2003) Алексей Чернышев MB1 RUS RUS 4.46,74 PR SB
37 Mark DEMAKOV Марк Демаков MB2 RUS RUS 4.47,62 PR SB
38 Ilya TATAUROV Илья Татауров MC2 RUS RUS 4.47,99 PR SB
39 Mikhail SOROKOLETOV Михаил Сороколетов MC1 RUS RUS 4.49,39 PR SB
40 Ivan KULAKOV Иван Кулаков MB1 RUS RUS 4.49,78 SB
41 Matvej STARIKOV Матвей Стариков MC2 RUS RUS 4.52,99 PR SB
42 Egor ERMOLOV Егор Ермолов MA2 RUS RUS 4.53,80 SB
43 Nikita URUSOV Никита Урусов MC1 RUS RUS 4.55,17 PR SB
44 Aleksandr IZOTOV Александр Изотов MC2 RUS RUS 4.55,39 SB
45 Evgenij KORDYUKOV Евгений Кордюков MC2 RUS RUS 4.56,80
46 Artem SHEPTUNOV Артем Шептунов MB1 RUS RUS 4.57,05
47 Pavel TYUSHHANOV Павел Тющанов MC1 RUS RUS 4.59,77 PR SB
48 Artyom KURMYGIN Артём Курмыгин MB1 RUS RUS 5.03,08 PR SB
49 Vladislav SKIBA Владислав Скиба MA2 RUS RUS 5.03,34 SB
50 Kirill ROGULIN Кирилл Рогулин MB1 RUS RUS 5.06,43
51 Denis EREMEEV (2004) Денис Еремеев MB1 RUS RUS 5.09,06 PR SB
52 Danil DINISLAMOV Данил Динисламов MC2 RUS RUS 5.14,20 SB
53 Pavel LUSHHIKOV Павел Лущиков MB2 RUS RUS 5.32,59 SB
DQ Grigorij SANDALOV Григорий Сандалов MA2 RUS RUS DQ
DQ Ivan STARIKOV (2006) Иван Стариков MC1 RUS RUS DQ
WDR Aleksej KHARCHIKOV Алексей Харчиков MB2 RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names