ISU Junior World Cup

Tomaszów-Mazowiecki (POL) 24 - 25 November 2018 Source: domtel-sport.pl

1000m Men 24 November 2018

Rank Name Country Time
1 Koki KUBO MA2 JPN JPN 1.11,54
2 Taiyo NONOMURA MB2 JPN JPN 1.11,62
3 Sergei LOGINOV (1999) Сергей Логинов MA2 RUS RUS 1.11,93
4 PARK Seong-Hyeon (1999) 박성현 MA2 KOR KOR 1.12,04
5 Francesco BETTI MA2 ITA ITA 1.12,29
6 Nikolaj TRUSOV Николай Трусов MA2 RUS RUS 1.12,37
7 Damian ŻUREK MA2 POL POL 1.12,54 SB
8 Mika van ESSEN MA2 NED NED 1.12,73
9 LEE Byung-Hoon 이병훈 MB1 KOR KOR 1.12,74 PR SB
10 Artem AREFEV Артем Арефьев MA1 RUS RUS 1.12,92
11 Katsuhiro KURATSUBO MA1 JPN JPN 1.13,01
12 Hallgeir ENGEBRÅTEN MA2 NOR NOR 1.13,08 SB
13 Ryo YAMAGUCHI M? JPN JPN 1.13,10
14 Max REDER MA2 GER GER 1.13,11
15 Gabriel ODOR MA1 AUT AUT 1.13,21
16 WANG Chen (2000) 王晨 MA1 CHN CHN 1.13,22 SB
17 Stepan CHISTYAKOV Степан Чистяков MA1 RUS RUS 1.13,27 PR SB
18 Jur VEENJE MA1 NED NED 1.13,69
19 Stef BRANDSEN MA2 NED NED 1.13,70
20 Isak HØIBY MA2 NOR NOR 1.13,93 PR SB
21 Jordy van WORKUM MA1 NED NED 1.14,16
22 Ruslan KIRBYATEV Руслан Кирбятьев MA2 KAZ KAZ 1.14,20 PR SB
23 Peder KONGSHAUG MB2 NOR NOR 1.14,28 PR SB
24 Moritz KLEIN MA1 GER GER 1.14,39
25 MAO Tianze 毛天泽 MA2 CHN CHN 1.14,50
26 Piotr NAŁĘCKI MA1 POL POL 1.14,51 PR SB
27 Yahor DAMARATSKI Егор Доморацкий MA2 BLR BLR 1.14,58
28 CHOI Young-Yoon 최영윤 MB2 KOR KOR 1.14,66 PR SB
29 Artur GALIYEV Артур Галиев MA2 KAZ KAZ 1.14,82
30 Uladzislau ZHYBURTOVICH Владислав Жибуртович MA2 BLR BLR 1.14,84
31 Peter RICHES MB2 GBR GBR 1.15,04
32 Erik RESELL MA2 NOR NOR 1.15,09 PR SB
33 Vyacheslav ZARETSKIY Вячеслав Зарецкий MA1 KAZ KAZ 1.15,14
34 Mikołaj JABŁOŃSKI MA1 POL POL 1.15,40 PR SB
35 Pietro SIGHEL MA2 ITA ITA 1.15,60 PR SB
36 Raman MAKHAKHEI Роман Махахей MA1 BLR BLR 1.15,66
37 Botond BEJCZI MA2 HUN HUN 1.16,01 PR SB
38 Joonas VALGE MA1 EST EST 1.16,08
39 Ignaz GSCHWENTNER MB2 AUT AUT 1.16,32
40 Nicola NADALINI MA1 ITA ITA 1.16,70
41 Joona SUOMALAINEN MA2 FIN FIN 1.16,74
42 Nil LLOP MB1 ESP ESP 1.17,19 SB
43 Balázs KUN MA2 HUN HUN 1.17,70
44 Raman MIAHCHYLAU MA1 POL POL 1.17,82 SB
45 Cosmin Ionuţ NEDELEA MA2 ROU ROU 1.18,25 SB
46 Niclas MASTRUP MA1 DEN DEN 1.18,27 SB
47 Emil ERVIK MB2 FIN FIN 1.18,38
48 Nils VÄHÄ-VAHE MB2 FIN FIN 1.18,57
49 Erik DECKER MA2 SWE SWE 1.19,10 SB
50 Emil JEPPSSON MA2 SWE SWE 1.19,33 PR SB
51 Tuukka SUOMALAINEN MB1 FIN FIN 1.19,42
52 Flavio GROSS MB2 SUI SUI 1.19,63
53 Vojtěch HURDES MA1 CZE CZE 1.19,74 PR SB
54 Jarno SCHELLEKENS MA2 BEL BEL 1.20,01
55 Nicolae Răzvan MILITARU MB2 ROU ROU 1.20,34
56 Zdenék VASULKA MA1 CZE CZE 1.20,56
57 Simon BIGLER MB2 DEN DEN 1.20,63 SB
58 Yaroslav SHEVCHUK MA2 UKR UKR 1.22,08
59 Oskar NILSSON MA2 SWE SWE 1.22,36
DNF Rafael HEREDIA MA1 ESP ESP DNF

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names