Junior B/C Championships - Central Federal District (Stage 2)

Moscow (RUS) 10 - 11 January 2018 Source: sport.center

1500m Men - Junior C 10 January 2018

Rank Name Country Time
1 Aleksej CZVETKOV Алексей Цветков MC2 RUS RUS 2.01,61
2 Ivan TARASOV (2003) Иван Тарасов MC2 RUS RUS 2.02,60 PR SB
3 Aleksandr SERGEEV (2003) Александр Сергеев MC2 RUS RUS 2.03,47 PR SB
4 Igor MOSKALENKO Игорь Москаленко MC2 RUS RUS 2.04,96 PR SB
5 Daniil GALKIN Даниил Галкин MC2 RUS RUS 2.05,36
6 Dmitrij KORTIKOV Дмитрий Кортиков MC2 RUS RUS 2.05,63
7 Filipp SMAGIN Филипп Смагин MC2 RUS RUS 2.06,34 PR SB
8 Dmitrij RAFIKOV Дмитрий Рафиков MC2 RUS RUS 2.07,13 PR SB
9 Pavel AREFEV Павел Арефьев MC2 RUS RUS 2.07,23 PR SB
10 Dmitrij GRISHHENKO Дмитрий Грищенко MC1 RUS RUS 2.08,66 PR SB
11 Kirill PALCHIKOV Кирилл Пальчиков MC2 RUS RUS 2.08,94
12 Oleg POTAPENKOV Олег Потапенков MC1 RUS RUS 2.09,53 PR SB
13 Ivan ANDRONOV (2002) Иван Андронов MC2 RUS RUS 2.09,87 PR SB
14 Oleg KULICHKOV Олег Куличков MC2 RUS RUS 2.10,61 PR SB
15 Sergej BUKUEV Сергей Букуев MC1 RUS RUS 2.11,39
16 Matvej TARASOV Матвей Тарасов MC2 RUS RUS 2.11,46 PR SB
17 Ivan OGURCZOV Иван Огурцов MC2 RUS RUS 2.11,53
18 Nikita BURMISTROV Никита Бурмистров MC2 RUS RUS 2.11,98
19 Pavel KORYAEV Павел Коряев MC2 RUS RUS 2.12,41
20 Mikhail SOBOLEV (2003) Михаил Соболев MC1 RUS RUS 2.14,27
21 Aleksej IVANOV (2002) Алексей Иванов MC2 RUS RUS 2.14,90
22 Kirill PODGORNYJ Кирилл Подгорный MC2 RUS RUS 2.17,72
23 Maksim KOLCZOV Максим Кольцов MC1 RUS RUS 2.17,80
24 Danila LIPATOV Данила Липатов MC1 RUS RUS 2.19,27
25 Vladislav GREBENNIKOV Владислав Гребенников MC1 RUS RUS 2.20,37
26 Artem OMELCHENKO Артем Омельченко MC1 RUS RUS 2.20,51
27 Dmitrij PLYUSNIN Дмитрий Плюснин MC1 RUS RUS 2.20,53
28 Daniil GORYACHEV Даниил Горячев MC2 RUS RUS 2.20,83
29 Egor LESHKEVICH Егор Лешкевич MC1 RUS RUS 2.23,47
30 Pavel BUNIN Павел Бунин MC1 RUS RUS 2.23,54
31 Nikita MALYSHKIN Никита Малышкин MC2 RUS RUS 2.23,98 PR SB
32 Ivan RAZIN Иван Разин MC1 RUS RUS 2.25,74
33 Maksim DAVYDOV Максим Давыдов MC2 RUS RUS 2.26,23 PR SB
34 Pavel MAKAROV Павел Макаров MC2 RUS RUS 2.30,23
35 Nikita DOLOTOV Никита Долотов MC1 RUS RUS 2.32,84 PR SB
36 Maksim SHIROKORODYUK Максим Широкородюк MC1 RUS RUS 2.37,05
37 Yaroslav BORISKIN Ярослав Борискин MC1 RUS RUS 2.37,82
38 Artem GRISHIN Артем Гришин MC2 RUS RUS 2.47,63 PR SB
39 Egor FEDOSOV Егор Федосов MC2 RUS RUS 2.57,16
40 Viktor SHALNEV Виктор Шальнев MC2 RUS RUS 3.10,55 PR SB
41 Daniil ZOBOV Даниил Зобов MC2 RUS RUS 3.16,63
DNS Timofej LYSOV Тимофей Лысов MC1 RUS RUS DNS
DQ Maksim ANDRYUSHIN Максим Андрюшин MC1 RUS RUS DQ

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names