Junior B/C Championships - Ural Federal District (Stage 1)

Chelyabinsk (RUS) 13 - 14 December 2017 Source: www.um74.ru

500m Ladies - Junior C 13 December 2017

Rank Name Country Time
1 Nadezhda KLYUKINSKIKH Надежда Клюкинских LC2 RUS RUS 42,23 PR SB
2 Anastasiya ALTUKHOVA Анастасия Алтухова LC2 RUS RUS 43,19
3 Irina VLASOVA Ирина Власова LC1 RUS RUS 43,68 PR SB
4 Olga KHAREEVA Ольга Хареева LC2 RUS RUS 43,82 SB
5 Elena POMYTKINA Елена Помыткина LC2 RUS RUS 43,94 PR SB
6 Kristina YAKUSHOVA Кристина Якушова LC2 RUS RUS 44,43
7 Polina CHESNOKOVA Полина Чеснокова LC2 RUS RUS 44,59(5) PR SB
8 Vladislava PERVUSHINA Владислава Первушина LC1 RUS RUS 44,59(9) PR SB
9 Alena PENTINA Алена Пентина LC2 RUS RUS 45,17 PR SB
10 Yuliya EPIFANOVA Юлия Епифанова LC2 RUS RUS 45,53 PR SB
11 Sofiya KLIMENKO София Клименко LC2 RUS RUS 45,95 SB
12 Yuliya YAMALTDINOVA Юлия Ямалтдинова LC1 RUS RUS 46,03 SB
13 Evgeniya SAUNINA Евгения Саунина LC2 RUS RUS 46,04
14 Marina LUKINA Марина Лукина LC2 RUS RUS 46,22 SB
15 Kseniya KUBAREVA Ксения Кубарева LC1 RUS RUS 46,27 SB
16 Karina KRYLOVA Карина Крылова LC2 RUS RUS 46,80
17 Ekaterina CHASHHINA Екатерина Чащина LC2 RUS RUS 46,90 PR SB
18 Yuliya LOBAREVA Юлия Лобарева LC2 RUS RUS 47,26 PR SB
19 Svetlana ASHMARINA Светлана Ашмарина LC2 RUS RUS 47,27 SB
20 Darya TERENTEVA Дарья Терентьева LC1 RUS RUS 48,03 PR SB
21 Ilona GURKOVICH Илона Гуркович LC1 RUS RUS 48,12 PR SB
22 Anastasiya LYAKINA Анастасия Лякина LC2 RUS RUS 48,30 PR SB
23 Olga KHOROSHENINA Ольга Хорошенина LC1 RUS RUS 48,37 SB
24 Viktoriya SOLOVEVA Виктория Соловьева LC1 RUS RUS 48,42 SB
25 Evita FILIPPOVA Эвита Филиппова LC2 RUS RUS 48,60 PR SB
26 Yuliya BAKIROVA Юлия Бакирова LC2 RUS RUS 48,67 SB
27 Polina PRONINA Полина Пронина LC2 RUS RUS 48,68 SB
28 Karina PASHNINA Карина Пашнина LC2 RUS RUS 48,80(1) PR SB
29 Yana KISELEVA Яна Киселева LYB RUS RUS 48,80(3) SB
30 Elena POLOZOVA Елена Полозова LC1 RUS RUS 48,96 SB
31 Ekaterina MAKSIMOVA Екатерина Максимова LC2 RUS RUS 49,10 SB
32 Aleksandra MANUJLOVA Александра Мануйлова LC2 RUS RUS 49,18 PR SB
33 Kseniya RYAZANOVA Ксения Рязанова LC1 RUS RUS 49,21
34 Diana MINGALEEVA Диана Мингалеева LC2 RUS RUS 49,72 PR SB
35 Alesya TROSHINA Алеся Трошина LC1 RUS RUS 49,95 PR SB
36 Anastasiya GUSEVA (2003) Анастасия Гусева LC2 RUS RUS 49,97 PR SB
37 Yuliya GALICYNA Юлия Галицына LC2 RUS RUS 50,07
38 Darya KASHIGINA Дарья Кашигина LC2 RUS RUS 50,38
39 Regina KOKSHAROVA Регина Кокшарова LC2 RUS RUS 50,40 SB
40 Alisa MINIAKHMETOVA Алиса Миниахметова LC1 RUS RUS 50,48 PR SB
41 Ekaterina ROZHKOVA Екатерина Рожкова LC1 RUS RUS 50,72 SB
42 Mariya KOCHETKOVA Мария Кочеткова LC1 RUS RUS 52,20 SB
43 Elena SHELEMETEVA Елена Шелеметьева LC1 RUS RUS 52,41 SB
44 Aleksandra MASUR Александра Масур LC2 RUS RUS 52,78 SB
45 Evgeniya GINTER Евгения Гинтер LC1 RUS RUS 54,41 PR SB
46 Olesya GLEBOVA Олеся Глебова LC2 RUS RUS 57,53 SB
47 Evgeniya GRADOBOEVA Евгения Градобоева LYA RUS RUS 58,15 PR SB
48 Alena KOROSTELEVA Алена Коростелева LC1 RUS RUS 58,34 PR SB
DNS Anastasiya PATRUSHEVA Анастасия Патрушева LC1 RUS RUS DNS
DNF Kseniya KONONENKO Ксения Кононенко LC2 RUS RUS DNF
WDR Veronika BUKINA Вероника Букина LYA RUS RUS WDR

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names