Skating Union of Belarus Cup 1

Minsk (BLR) 10 - 12 November 2017 Source: Ya. Chajka

500m Men - Junior B/C 10 November 2017

Rank Name Country Time
1 Uladzislau HAPON Владислав Гапон MB2 BLR BLR 38,15 PR SB
2 Mikita KANONIK Никита Каноник MB2 BLR BLR 39,33
3 Ivan KARPOVICH Иван Карпович MB2 BLR BLR 40,31 PR SB
4 Dzmitry DABRALIOT Дмитрий Добролёт MB1 BLR BLR 40,55 PR SB
5 Artsiom VALUTSKI Артем Валуцкий MC2 BLR BLR 40,92
6 Yauheni LIAUKO MB1 BLR BLR 41,14 PR SB
7 Kirill MARKEVICH Кирилл Маркевич MB2 BLR BLR 41,62
8 Artsiom STSEPANENKA (2002) Артём Степаненко MC2 BLR BLR 41,64 PR SB
9 Aliaksei TSIKHANOVICH Алексей Тиханович MB1 BLR BLR 41,67
10 Anton BRANKOVSKIY Антон Бранковский MC2 BLR BLR 41,69 PR SB
11 Mikita BADZIULIA Никита Бадюля MB1 BLR BLR 41,71 SB
12 Anton MIKHEYEU Антон Михеев MC1 BLR BLR 41,89 PR SB
13 Pavel BRANKOVSKIY Павел Бранковский MC2 BLR BLR 42,00 PR SB
14 Mikita AUSIYEVICH Никита Авсиевич MB1 BLR BLR 42,18
15 Maksim SHAROKH Максим Шарох MB1 BLR BLR 42,26 PR SB
16 Artsiom SHARAMET Артём Шеремет MB1 BLR BLR 42,32(4) PR SB
17 Aliaksandr KALINAU Александр Калинов MB2 BLR BLR 42,32(5) PR SB
18 Ilya PIATROU Илья Петров MC1 BLR BLR 42,36 PR SB
19 Evgenij MOZHEIKO MB2 BLR BLR 42,45 PR SB
20 Max FIODARAV (2002) Максим Федоров MC2 BLR BLR 42,49
21 Denis GAVRUSEV M? BLR BLR 42,68 PR SB
22 Siarhei KREIDZICH M? BLR BLR 42,80
23 Dzianis PUCHKOU Денис Пучков MC1 BLR BLR 42,94 PR SB
24 Vadim ZHIVEN Вадим Живень MB2 BLR BLR 43,05 SB
25 Ivan VODZIANITSKI Иван Водяницкий MC2 BLR BLR 43,71 PR SB
26 Makar PANKRATSENKAU Макар Понкратенков MC2 BLR BLR 43,86 SB
27 Andrei HERMAN Андрей Герман MC2 BLR BLR 44,13 PR SB
28 Pavel YAFIMAU Павел Ефимов MB1 BLR BLR 44,31(5) PR SB
29 Kirill ROMANOVSKI Кирилл Рамановский MC2 BLR BLR 44,31(8) PR SB
30 Raman MAKHAKHEI Роман Махахей MB2 BLR BLR 44,34
31 Mikita IVANTSOU Никита Иванцов MC2 BLR BLR 44,61 PR SB
32 Zakhar YAKAULEU Захар Яковлев MC1 BLR BLR 45,02
33 Dzmitry DZIUSAU Дмитрий Дюсов MC1 BLR BLR 45,79 PR SB
34 Kiryl AUDZEYENKA Кирилл Авдеенко MC1 BLR BLR 45,85
35 Arseny DOLGUSHIN Арсений Долгушин MC1 BLR BLR 46,43 PR SB
36 Taras KUPRYIANAU Тарас Куприянов MC1 BLR BLR 46,59 PR SB
37 Ivan FURSA MC1 BLR BLR 46,69 PR SB
38 Kirill KONDRATENYA Кирилл Кондратеня MB2 BLR BLR 47,16
39 Artsiom BARAZNOUSKI MC1 BLR BLR 47,64 PR SB
40 Andrei ILYUTSIK Андрей Ильютик MC1 BLR BLR 47,77
41 Uladzislav BANDARENKO (2003) Владислав Бондаренко MC2 BLR BLR 48,80 PR SB
42 Ivan FILIMONAU Иван Филимонов MC2 BLR BLR 48,93 SB
43 Daniil IVANOV (2003) Даниил Иванов MC1 BLR BLR 49,22(1) SB
44 Yahor YEUSTSIGNEYEU Егор Евстигнеев MC1 BLR BLR 49,22(2) PR SB
45 Vladislau SHTYRHUNOV Владислав Штырхунов MC1 BLR BLR 50,20 PR SB
46 Daniil LISIKAU Даниил Лисиков MB1 BLR BLR 50,53 PR SB
47 Mikita ARKHIPOU (2) Никита Архипов M? BLR BLR 50,69 SB
48 Ilya GLUSHTSOV M? BLR BLR 50,78
49 Ivan ANISKOV Иван Анисков M? BLR BLR 51,15 PR SB
50 Mikita CHARNYSHOU MC2 BLR BLR 53,08 PR SB
51 Nikita LEONENKO M? BLR BLR 56,27 SB
52 Danila STOLYAROV Данила Столяров M? BLR BLR 57,88
53 Valerey MAKHNOVICH Валерий Махнович MC1 BLR BLR 58,47 PR SB
54 Vladimir VOROBJEV (3) M? BLR BLR 1.00,93 SB
55 Denis DRUGOKOV M? BLR BLR 1.04,62 SB
DNS Ivan KOVALEV (2000) Иван Ковалёв MB2 BLR BLR DNS
DNS Pavel SLABODICH Павел Слободич M? BLR BLR DNS
DNS Ivan KALIADKA MC2 BLR BLR DNS
DNS Nazar ROZHKOV Назар Рожков MC2 BLR BLR DNS

PR - Personal Record, SB - Season Best

Native Language Names