Sports School No. 1 Championships - Junior B/C
Первенство СШОР №1 по Конькобежному Спорту
Chelyabinsk-Inga (RUS)
8 - 9 February 2020

Allround Ladies - Junior B
	Name                      	                          			500m 			1500m  			1000m  			3000m  			Total
	                          	                          			8 Feb  			8 Feb  			9 Feb  			9 Feb  				
1	Klimenko, Sofiya          	Клименко, София           	LB2	RUS	46,84  	46,840	[5]	2.22,61	47,536	[1]	1.32,76	46,380	[3]	4.55,63	49,271	[1]	190,027
2	Kazakova, Ekaterina (2002)	Казакова, Екатерина (2002)	LB2	RUS	44,68  	44,680	[2]	2.24,85	48,283	[4]	1.30,72	45,360	[2]	5.14,64	52,440	[2]	190,763
3	Khareeva, Olga            	Хареева, Ольга            	LB2	RUS	45,88  	45,880	[4]	2.30,63	50,210	[5]	1.34,66	47,330	[5]	5.28,19	54,698	[5]	198,118
4	Ryazanova, Kseniya        	Рязанова, Ксения          	LB1	RUS	47,68  	47,680	[6]	2.30,99	50,330	[6]	1.37,58	48,790	[6]	5.23,62	53,936	[3]	200,736
5	Krylova, Karina           	Крылова, Карина           	LB2	RUS	48,61  	48,610	[7]	2.32,61	50,870	[7]	1.37,58	48,790	[6]	5.26,99	54,498	[4]	202,768
6	Talalina, Anastasiya      	Талалина, Анастасия       	LB1	RUS	51,66  	51,660	[10]	2.47,88	55,960	[10]	1.47,20	53,600	[10]	6.17,06	62,843	[7]	224,063
	Altukhova, Anastasiya     	Алтухова, Анастасия       	LB2	RUS	43,39  	43,390	[1]	2.23,05	47,683	[3]	1.28,39	44,195	[1]	       			135,268
	Drobysheva, Tamara        	Дробышева, Тамара         	LB1	RUS	50,50  	50,500	[8]	2.49,09	56,363	[11]	1.44,34	52,170	[9]	       			159,033
	Soloveva, Viktoriya       	Соловьева, Виктория       	LB1	RUS	       			2.32,82	50,940	[8]	       			       			50,940
	Saunina, Evgeniya         	Саунина, Евгения          	LB2	RUS	45,25  	45,250	[3]	2.22,81	47,603	[2]	1.33,26	46,630	[4]	       		WDR	139,483
	Terenteva, Darya          	Терентьева, Дарья         	LB1	RUS	       		DNF	2.35,22	51,740	[9]	1.38,09	49,045	[8]	5.38,42	56,403	[6]	157,188
	Zhiganova, Svetlana       	Жиганова, Светлана        	LB1	RUS	51,41  	51,410	[9]	       			       		WDR	       			51,410

Allround Ladies - Junior C
	Name                      	                          			500m 			1500m  			1000m  			3000m  			Total
	                          	                          			8 Feb  			8 Feb  			9 Feb  			9 Feb  				
1	Nurieva, Alina            	Нуриева, Алина            	LC2	RUS	46,06  	46,060	[2]	2.30,77	50,256	[3]	1.35,34	47,670	[1]	5.18,97	53,161	[1]	197,147
2	Krivoluczkaya, Vladislava 	Криволуцкая, Владислава   	LC2	RUS	47,53  	47,530	[4]	2.29,85	49,950	[2]	1.36,04	48,020	[2]	5.20,63	53,438	[2]	198,938
3	Mironova, Valeriya        	Миронова, Валерия         	LC2	RUS	48,09  	48,090	[6]	2.29,84	49,946	[1]	1.38,43	49,215	[4]	5.36,16	56,026	[3]	203,277
	Akhmedzhanova, Viktoriya  	Ахмеджанова, Виктория     	LC1	RUS	51,41  	51,410	[9]	2.48,29	56,096	[7]	1.47,65	53,825	[6]	       			161,331
	Zakharova, Veronika       	Захарова, Вероника        	LC1	RUS	52,10  	52,100	[10]	2.49,03	56,343	[9]	1.47,72	53,860	[7]	       			162,303
	Kuzarman, Veronika        	Кузарман, Вероника        	LC1	RUS	53,48  	53,480	[14]	2.48,32	56,106	[8]	1.49,21	54,605	[8]	       			164,191
	Kechaeva, Darya           	Кечаева, Дарья            	LC1	RUS	52,79  	52,790	[13]	2.51,20	57,066	[10]	1.51,68	55,840	[9]	       			165,696
	Sharipova, Kamila         	Шарипова, Камила          	LC1	RUS	52,63  	52,630	[12]	2.56,44	58,813	[11]	1.51,92	55,960	[10]	       			167,403
	Gordeeva, Kseniya         	Гордеева, Ксения          	LC2	RUS	54,05  	54,050	[15]	3.02,36	60,786	[13]	1.58,36	59,180	[12]	       			174,016
	Maslennikova, Anna        	Масленникова, Анна        	LC2	RUS	56,52  	56,520	[17]	3.02,26	60,753	[12]	1.58,23	59,115	[11]	       			176,388
	Cherdynceva, Darya        	Чердынцева, Дарья         	LC1	RUS	46,21  	46,210	[3]	       			1.39,83	49,915	[5]	       			96,125
	Borovskikh, Darya         	Боровских, Дарья          	LC1	RUS	49,42  	49,420	[7]	2.43,53	54,510	[5]	       			       			103,930
	Nesterova, Varvara        	Нестерова, Варвара        	LC2	RUS	50,17  	50,170	[8]	2.44,20	54,733	[6]	       			       			104,903
	Dunaeva, Kristina         	Дунаева, Кристина         	LC1	RUS	55,37  	55,370	[16]	3.02,90	60,966	[14]	       			       			116,336
	Kapustina, Polina (2004)  	Капустина, Полина (2004)  	LC2	RUS	45,18  	45,180	[1]	       			       			       			45,180
	Mozgunova, Viktoriya      	Мозгунова, Виктория       	L?	RUS	52,17  	52,170	[11]	       			       			       			52,170
	Tkachenko, Sofiya         	Ткаченко, София           	LC1	RUS	47,80  	47,800	[5]	2.34,41	51,470	[4]	1.37,16	48,580	[3]	       		WDR	147,850

Allround Men - Junior B
	Name                      	                          			500m 			3000m  			1500m  			5000m  			Total
	                          	                          			8 Feb  			8 Feb  			9 Feb  			9 Feb  				
1	Minin, Danila             	Минин, Данила             	MB1	RUS	41,57  	41,570	[4]	4.42,58	47,096	[2]	2.11,69	43,896	[1]	8.10,21	49,021	[1]	181,583
2	Akhmetshin, Vyacheslav    	Ахметшин, Вячеслав        	MB2	RUS	42,53  	42,530	[6]	4.43,83	47,305	[3]	2.15,41	45,136	[3]	8.12,56	49,256	[2]	184,227
	Ismagilov, Albert         	Исмагилов, Альберт        	MB1	RUS	41,67  	41,670	[5]	4.50,67	48,445	[5]	2.14,25	44,750	[2]	       			134,865
	Kharchikov, Aleksej       	Харчиков, Алексей         	MB2	RUS	41,19  	41,190	[3]	4.39,53	46,588	[1]	       			8.16,24	49,624	[3]	137,402
	Barannikov, Maksim        	Баранников, Максим        	MB2	RUS	42,74  	42,740	[7]	4.52,09	48,681	[6]	2.18,69	46,230	[4]	       			137,651
	Eremeev, Denis (2004)     	Еремеев, Денис (2004)     	MB1	RUS	45,70  	45,700	[9]	5.14,61	52,435	[7]	2.33,28	51,093	[7]	       			149,228
	Kurmygin, Artyom          	Курмыгин, Артём           	MB1	RUS	45,66  	45,660	[8]	5.21,62	53,603	[8]	2.30,27	50,090	[6]	       			149,353
	Romanov, Egor             	Романов, Егор             	MB1	RUS	46,75  	46,750	[10]	5.31,26	55,210	[9]	2.30,13	50,043	[5]	       			152,003
	Kornaukhov, Maksim        	Корнаухов, Максим         	MB2	RUS	40,21  	40,210	[2]	       			       			       			40,210
	Shorokhov, Egor           	Шорохов, Егор             	MB2	RUS	39,92  	39,920	[1]	4.46,95	47,825	[4]	       		WDR	       			87,745

Allround Men - Junior C
	Name                      	                          			500m   			1500m  			1000m  			3000m  			Total
	                          	                          			8 Feb  			8 Feb  			9 Feb  			9 Feb  				
1	Tyushhanov, Pavel         	Тющанов, Павел            	MC1	RUS	41,96  	41,960	[2]	2.13,04	44,346	[1]	1.24,45	42,225	[1]	4.39,65	46,608	[1]	175,139
2	Zykov, Konstantin         	Зыков, Константин         	MC1	RUS	43,01  	43,010	[5]	2.14,62	44,873	[3]	1.27,27	43,635	[3]	4.48,02	48,003	[2]	179,521
3	Kuzmichev, Denis          	Кузьмичев, Денис          	MC2	RUS	42,18  	42,180	[3]	2.18,55	46,183	[4]	1.26,20	43,100	[2]	4.55,45	49,241	[3]	180,704
4	Starikov, Matvej          	Стариков, Матвей          	MC2	RUS	43,42  	43,420	[6]	2.21,96	47,320	[5]	1.30,80	45,400	[5]	5.01,24	50,206	[4]	186,346
5	Masalovich, Andrej        	Масалович, Андрей         	MC2	RUS	44,41  	44,410	[9]	2.24,53	48,176	[6]	1.31,03	45,515	[6]	5.11,10	51,850	[6]	189,951
6	Nizamov, Damil            	Низамов, Дамиль           	MC2	RUS	44,28  	44,280	[8]	2.26,33	48,776	[8]	1.30,46	45,230	[4]	5.19,99	53,331	[7]	191,617
7	Smirnov, Ivan (2004)      	Смирнов, Иван (2004)      	MC2	RUS	45,41  	45,410	[11]	2.27,77	49,256	[9]	1.31,94	45,970	[8]	5.06,50	51,083	[5]	191,719
8	Yanvarcev, Vladislav      	Январцев, Владислав       	MC2	RUS	45,65  	45,650	[12]	2.28,69	49,563	[10]	1.36,02	48,010	[9]	5.24,59	54,098	[8]	197,321
	Antonov, Zakhar           	Антонов, Захар            	MC1	RUS	45,33  	45,330	[10]	2.31,79	50,596	[13]	1.36,33	48,165	[10]	       			144,091
	Sizikov, Dmitrij          	Сизиков, Дмитрий          	MC2	RUS	46,29  	46,290	[13]	2.29,51	49,836	[11]	1.38,72	49,360	[11]	       			145,486
	Mazavin, Matvej           	Мазавин, Матвей           	MC2	RUS	46,66  	46,660	[14]	2.35,53	51,843	[14]	1.39,62	49,810	[13]	       			148,313
	Bogdanov, Ilya (2004)     	Богданов, Илья (2004)     	MC2	RUS	49,36  	49,360	[16]	2.31,65	50,550	[12]	1.39,55	49,775	[12]	       			149,685
	Sizyurin, Gleb            	Сизюрин, Глеб             	MC2	RUS	42,28  	42,280	[4]	2.14,29	44,763	[2]	       			       			87,043
	Cherneczov, Aleksandr     	Чернецов, Александр       	MC2	RUS	40,90  	40,900	[1]	       			       			       			40,900
	Kazarinov, Vyacheslav     	Казаринов, Вячеслав       	MC2	RUS	47,44  	47,440	[15]	       			       			       			47,440
	Korman, Aleksandr         	Корман, Александр         	MC1	RUS	52,54  	52,540	[19]	       			       			       			52,540
	Alenichkin, Andrej        	Аленичкин, Андрей         	MC1	RUS	43,93  	43,930	[7]	2.25,74	48,580	[7]	1.31,92	45,960	[7]	       		WDR	138,470
	Czarinnyj, Vladimir       	Царинный, Владимир        	MC1	RUS	51,01  	51,010	[18]	       		DQ	1.48,11	54,055	[15]	       			105,065
	Danko, Mikhail            	Данько, Михаил            	MC2	RUS	       		WDR	       			1.41,89	50,945	[14]	       			50,945
	Melnikov, Aleksandr       	Мельников, Александр      	MC1	RUS	49,47  	49,470	[17]	       		DNS	       			       			49,470
	Krajnov, Andrej           	Крайнов, Андрей           	MC1	RUS	1.00,07	60,070	[20]	       			       		WDR	       			60,070
	Zavrazhnykh, Nikita       	Завражных, Никита         	MC2	RUS	       		DQ	       			       			       			
	Savin, Artem (2006)       	Савин, Артем (2006)       	MC1	RUS	       		WDR	       		WDR	       		WDR	       			

            

Native Language Names