Chelyabinsk Region Masters Open Cup
Открытый Кубок Челябинской Области среди Ветеранов
Chelyabinsk (RUS)
14 March 2020

AG 30 Ladies
	Name                     	                         			500m 			1000m  			Total
1	Borovinskikh, Nadezhda   	Боровинских, Надежда     	L30	RUS	53,68  	53,680	[5]	1.51,53	55,765	[5]	109,445

AG 35 Ladies
	Name                     	                         			500m 			1000m  			Total
1	Luzgina, Olga            	Лузгина, Ольга           	L35	RUS	47,40  	47,400	[2]	1.34,83	47,415	[2]	94,815

AG 40 Ladies
	Name                     	                         			500m 			1000m  			Total
1	Kulik, Elena             	Кулик, Елена             	L40	RUS	54,68  	54,680	[7]	1.45,45	52,725	[4]	107,405

AG 45 Ladies
	Name                     	                         			500m 			1000m  			Total
1	Sosunova, Zhanna         	Сосунова, Жанна          	L45	RUS	54,43  	54,430	[6]	1.53,70	56,850	[7]	111,280

AG 50 Ladies
	Name                     	                         			500m 			1000m  			Total
1	Moskvicheva, Svetlana    	Москвичева, Светлана     	L50	RUS	52,17  	52,170	[3]	1.51,81	55,905	[6]	108,075
2	Toropova, Irina          	Торопова, Ирина          	L50	RUS	59,40  	59,400	[9]	2.03,34	61,670	[9]	121,070

AG 55 Ladies
	Name                     	                         			500m   			1000m  			Total
1	Kuzneczova, Olga (1964)  	Кузнецова, Ольга (1964)  	L55	RUS	1.03,34	63,340	[10]	2.12,24	66,120	[10]	129,460
2	Reuczkaya, Natalya       	Реуцкая, Наталья         	L55	RUS	1.05,00	65,000	[12]	2.16,35	68,175	[12]	133,175

AG 60 Ladies
	Name                     	                         			500m 			1000m  			Total
1	Epaneshnikova, Tatyana   	Епанешникова, Татьяна    	L60	RUS	45,90  	45,900	[1]	1.33,82	46,910	[1]	92,810
2	Krivenko, Valentina      	Кривенко, Валентина      	L60	RUS	57,20  	57,200	[8]	1.58,15	59,075	[8]	116,275

AG 65 Ladies
	Name                     	                         			500m 			1000m  			Total
1	Turkovskaya, Marina      	Турковская, Марина       	L65	RUS	53,44  	53,440	[4]	1.45,05	52,525	[3]	105,965

AG 75 Ladies
	Name                     	                         			500m   			1000m  			Total
1	Stepanova, Tatyana (1944)	Степанова, Татьяна (1944)	L75	RUS	1.04,35	64,350	[11]	2.15,14	67,570	[11]	131,920

AG 45 Men
	Name                     	                         			500m 			1000m  			Total
1	Baev, Eduard             	Баев, Эдуард             	M45	RUS	39,25  	39,250	[1]	1.18,08	39,040	[1]	78,290
2	Bychkov, Andrej (1974)   	Бычков, Андрей (1974)    	M45	RUS	42,90  	42,900	[4]	1.26,18	43,090	[4]	85,990
3	Andrianov, Mikhail       	                         	M45	RUS	43,88  	43,880	[5]	1.28,86	44,430	[6]	88,310

AG 50 Men
	Name                     	                         			500m   			1000m  			Total
1	Nezametdinov, Rivkat     	Незаметдинов, Ривкат     	M50	RUS	40,80  	40,800	[2]	1.23,08	41,540	[3]	82,340
2	Yacyshin, Igor           	Яцышин, Игорь            	M50	RUS	41,35  	41,350	[3]	1.22,42	41,210	[2]	82,560
3	Sitnikov, Aleksandr      	Ситников, Александр      	M50	RUS	44,18  	44,180	[7]	1.29,30	44,650	[7]	88,830
4	Eliseev, Viktor          	Елисеев, Виктор          	M50	RUS	45,48  	45,480	[10]	1.32,58	46,290	[11]	91,770
5	Dmitriev, Evgenij        	Дмитриев, Евгений        	M50	RUS	46,52  	46,520	[11]	1.31,08	45,540	[10]	92,060
6	Trubicin, Andrej         	Трубицин, Андрей         	M50	RUS	46,68  	46,680	[12]	1.33,48	46,740	[12]	93,420
7	Zhemchuzhnikov, Yurij    	Жемчужников, Юрий        	M50	RUS	46,98  	46,980	[13]	1.34,63	47,315	[13]	94,295
8	Volynkin, Sergej         	Волынкин, Сергей         	M50	RUS	47,39  	47,390	[15]	1.34,76	47,380	[14]	94,770
9	Proskuryakov, Pavel      	Проскуряков, Павел       	M50	RUS	49,31  	49,310	[17]	1.37,22	48,610	[15]	97,920
10	Mazepa, Andrej           	Мазепа, Андрей           	M50	RUS	48,62  	48,620	[16]	1.42,80	51,400	[17]	100,020
11	Mullagaliev, Marat       	Муллагалиев, Марат       	M50	RUS	53,60  	53,600	[24]	1.51,69	55,845	[25]	109,445
12	Radajkin, Sergej         	Радайкин, Сергей         	M50	RUS	1.05,90	65,900	[29]	1.48,55	54,275	[22]	120,175

AG 55 Men
	Name                     	                         			500m 			1000m  			Total
1	Belkin, Sergej           	Белкин, Сергей           	M55	RUS	43,92  	43,920	[6]	1.28,25	44,125	[5]	88,045
2	Voronov, Andrej          	Воронов, Андрей          	M55	RUS	47,38  	47,380	[14]	1.39,83	49,915	[16]	97,295
3	Zhikharev, Nikolaj       	Жихарев, Николай         	M55	RUS	51,98  	51,980	[22]	1.43,40	51,700	[18]	103,680
4	Bespalov, Valerij        	                         	M?	RUS	51,15  	51,150	[19]	1.48,88	54,440	[23]	105,590
5	Reuczkij, Nikolaj        	Реуцкий, Николай         	M55	RUS	51,72  	51,720	[21]	1.48,97	54,485	[24]	106,205

AG 60 Men
	Name                     	                         			500m 			1000m  			Total
1	Tyutin, Aleksej          	Тютин, Алексей           	M60	RUS	44,41  	44,410	[8]	1.29,82	44,910	[9]	89,320
2	Guzeev, Sergej           	Гузеев, Сергей           	M60	RUS	53,20  	53,200	[23]	1.47,67	53,835	[21]	107,035
3	Salmin, Sergej           	                         	M65	RUS	56,20  	56,200	[26]	1.51,90	55,950	[26]	112,150

AG 65 Men
	Name                     	                         			500m 			1000m  			Total
1	Kistenev, Aleksandr      	Кистенев, Александр      	M65	KAZ	44,88  	44,880	[9]	1.29,36	44,680	[8]	89,560
2	Shuvalov, Nikolaj        	Шувалов, Николай         	M65	RUS	55,36  	55,360	[25]	2.04,72	62,360	[27]	117,720

AG 70 Men
	Name                     	                         			500m   			1000m  			Total
1	Ilin, Evgenij            	Ильин, Евгений           	M70	RUS	51,28  	51,280	[20]	1.44,67	52,335	[19]	103,615
2	Avdeev, Sergej           	Авдеев, Сергей           	M70	RUS	51,00  	51,000	[18]	1.46,58	53,290	[20]	104,290
3	Lobov, Yurij             	Лобов, Юрий              	M70	RUS	1.02,20	62,200	[27]	2.08,55	64,275	[28]	126,475

            

Native Language Names